Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Despina Damianeci

#11
Heya dear and welcome here.Eu sunt Dya, incantata de cunostinta.Sper sa'ti faci cati mai multi prieteni si sincer, abia astept sa'ti citesc fic'urile, sunt foarte curioasa.Intrebari nu am foarte multe, doua trei maxim.
1.Care e melodia ta preferata de la 30 Seconds to Mars?
2.Iti plac filmele de groaza?Daca da, numeste cateva.
3.Ai vreun animal de casa?

Cam atat.Sper sa te distrezi pe forum and happy posting ^^
Zbye~
Time you enjoy wasting, was not wasted.

#12
Dya, ma bucur sa te cunosc si pe tine. Imi pari foarte draguta :D
Nu stiu cand postez vreun fic, nu prea imi dau seama ce-s cu regulile aici, trebuie sa mai cercetez. Sa-ti raspund la intrebari:

I: Care e melodia ta preferata de la 30 Seconds to Mars?
R: "Echelon"
I: Iti plac filmele de groaza? Daca da, numeste cateva.
R: Nu imi plac deloc.
I: Ai vreun animal de casa?
R: Am doi pittbulli, Maya & MAllii.

Mersi pentru ca ai intrat.

#13
Buna Despina ^^

Se pare ca ne confrutam cu aceeasi problema, acela fiind exprimarea. Si, eu la fel sunt din Rep. Moldova, mai exact din Chisinau. Ma bucur ca numarul de moldoveni creste pe zup :P. Eu sunt Sasha [pe chat] sau Serqet[pe forum], incantata de cunostinta.

Am citit tot topicul si observ ca persista cuvinte ruse. Ca de exemplu, cuvantul 'dorama' [asa e in rusa] in romana se spune drame asiatice sau in functie de originea ei: k-drama adica koreean drama. Nu e rau, dar majoritatea userilor de aici, daca nu toti nu cunosc rusa.

Si, intrebari:
- De unde mai exact esti?
- Esti la liceu sau la Facultate ?
- Ce drame asiatice te-au impresionat peste masura?

Cam atat pentru moment. Добро Пожаловать здесь si disteaza-te la cunoasterea zupului. Sper sa ne mai citim pe forum/ pe chat.:]

Serqet Hetyt^^
[Imagine: aaaakip.jpg]

#14
Рада знакомству :zuppy02:
Ah, ma bucur si eu sa mai vad cetateni ai Republicii Moldova pe aici, mai ales ca majoritatea sunt degradati in tara noastra si nu pot lega doua cuvinte. Mda. Mersi ca ai trecut pe aici.

- Sunt din or. Hancesti.
- Facultate de Limbi Straine, Engleza-Germana.
- Dream High, Anjell: You're Beautiful, Boys over Flowers, Boys Love etc )

Nu pot sa le zic altfel decat dorame - credeam ca asa e corect. M-au corectat mai multi, dar deh.

#15
Citat:Nu pot sa le zic altfel decat dorame - credeam ca asa e corect. M-au corectat mai multi, dar deh.
Eu nu le pot spune dorame, in fine.

Eh, sunt :-<, dar ma gandesc unde nu sunt :-??. Stii este e o vorba: " E bine acolo, unde noi nu suntem." Acum cativa am fost in Rusia si tot aceeasi situatie e si acolo.


Esti la facultatea de Limbi Straine la Universitatea USM?
Eu sunt la usm, facultatea matematica si informatica. Ar fi bine daca ai fi la Usm.
[Imagine: aaaakip.jpg]

#16
Nu sunt la USM, sunt la UPSC "Ion Creanga" :D
Si nu prea o am cu Chisinaul, nu imi place orasul acela. Nu locuiesc acolo, circul in fiecare zi. E obositor, dar nu am ce face. Te admir pentru mate si info, mai ales ca eu nu pricep nimic in materiile date. :zuppy07:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Despina's Oneshots (yaoi, yuri & hentai) Wolves 3 2.462 11-08-2011, 05:26 AM
Ultimul răspuns: Wolves
  Despina's Oneshots (yaoi, yuri & hentai) Wolves 3 2.642 11-08-2011, 05:26 AM
Ultimul răspuns: Wolves


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)