Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The other world [+18 yaoi, facut de manu si gabytsswh

#4
Am venit cu nextul! :x Lecturare placuta!



Capitolul 4


S-au auzit cateva zgomote puternice, facandu-ma sa tresar. Tipul care intrase era oarecum ciudat, straniu. A mirosit un degert putred cu atata nonsalanta incat mi-a dat impresia ca asta facea el mereu.
Dupa cateva minute se intoarse cu o fata scarbita si ma felicita pentru cadavrul din baie.
‘’ Cadavru in baie ?! ‘’ m-am intrebat pe mine insumi, apoi totul s-a intunecat in jurul meu si am simtit cum trupul imi cade …

Cand m-am trezit eram buimac, ametit. Nu cunosteam nimic in jurul meu, ceea ce ma inspaimanta. Ma aflam pe un pat mare, singur in camera. M-am ridicat si m-am indreptat spre usa, deschizand-o si trecand mai apoi in urmatoatea incapere.
M-am linistit oarecum vazand-o pe Melane privindu-ma cu zambetul pe buze. I-am intors zambetul si m-am dat in spate, insa m-am lovit de cineva si m-am intors repede. In fata mea statea un tanar putin mai scund decat mine, cu ochii migdalati si urechile tuguiate. Am scos in tipat si am dat sa plec, speriat, aprope ingrozit, insa in fata mea aparu un om in varsta, inalt, cu parul saten si albit pe alocuri, cu o figura placuta, insa imbatranita de trecerea timpului si brazdata de riduri si cu ochelari.
- Esti in regula, tinere ! imi spuse acesta prinzanu-ma de umeri.
- Ci.. cine suneti… ? Cine sunteti dumneavoastra ? intreb balbaindu-ma.
- Eu sunt domnul Meyer, imi spuse bland, vocea sa calmandu-ma.
- Ce se intampla aici ? intreb nestiutor. Cine sunt ei … Si ce e cu ei ? intreb referindu-ma in special la cel cu urechi tuguiate precum elfii in povestile mamei.
- Nu te teme, aici nimeni nu iti face rau si fiecare dintre cei trei e unic in felul lui !
Batranul vorbea cu subinteles, iar eu nu pricepeam mesajul care vrea sa mi-l transmita.
- Patru, Domnule, l-ati uitat pe Cerberus, favoritul lui Anki !
- Domnule Meyer, ce vreti sa spuneti prin unic ? intreb curios fixandu-l cu privirea pe batran.
- Vei afla singur, tinere, insa tine minte : nimic nu este ceea ce pare !
Am dat afirmativ din cap, insa nu intelesem ce voia sa spuna.
‘’ Ciudat… ‘’ imi spun in mintea mea, dupa care apare Anki in spatele meu si ii priveste atent pe ceilalti doi.
- Imi datorati opt kilograme de carne cruda si doi litrii de sange ! spuse exasperat. De trei ori m-ati ridicat de la masa !
L-am atintit cu privirea, dupa care m-am apropiat de elf incet. Acesta imi intinse mana si spuse :
- Eu sun Nari !
I-am zambit larg si am spus :
- Strify, incantat de cunostinta ! Hei, Nari, spun dupa un moment de tacere, cum de poate manca un lup alb atata carne ?
- Strif`, imi spuse elful punandu-si mana pe umarul meu si zambind larg, nu Cerberus mananca atata carne, ci stapanul sau !
Am facut in acel moment ochii cat cepele, mai bine zis cat farfuriile, profund confuz si buimac. Mi-am intredeschis buzele, pregatindu-ma sa vorbesc, insa Melane mi-o lua inainte :
- Hei, Strify, ti-am facut o bratara din bilute micute ! O pun intr-un compartiment special ! si aparu de partea cealalta a sticlei.
Nari o lua si mi-o intinse, dupa care ma saluta si disparu sa ii dea carnea lui Anki, injurandu-l de toata familia.
Am ras usor, dupa care m-au trecut fiori si am auzit acele soapte. A aparut Kayako in spatele domnului Meyer si mi-a zambit, apoi a disparut.
- Cine e ? ma intreba batranul fixandu-ma cu privirea. M-am facut in acel moment ca nu stiu despre ce vorbeste.
- Cine sa fie ?
- Acea prezenta pozitiva care apare din cand in cand. Ai tresarit, apoi am simtit-o pe ea.
- Si eu am simtit-o, spuse Melane zambind.
I-am privit uimit pe amandoi, dupa care m-am asezat pe un fotoliu si am spus :
- In urma cu doi ani am avut un accident de masina. O tanara fata mi-a iesit in cale si am intrat in ea, neputand-o opri. In momentul in care a sarit pe parbrizul masinii am vazut ca era plina de sange si ochii … Ei bine, ochii ei erau de un negru profund, de neinteles. Am inchis ochii, speriat, apoi totul s-a intunecat in jurul meu. Cand m-am terzit insa eram in spital. M-au trecut fiori si am auzit parca niste soapte in capul meu, dupa care am vazut-o pe ea, plimbandu-se agale prin fata mea. De atunci o vad mai mereu, in special in noptile cu luna plina, cand mi se intampla sa imi petrec noptile singur. Vine si se aseaza langa mine in pat. O data mi-a pus mana pe spate, ocrotitor, si a dormit cu mine. In ciuda faptului ca imi treceau fiori pe sira spinarii ma simteam protejat de ea. Spre dimineata, cand a plecat, m-am trezit invelit, desi in acea noapte nu ma invelisem. Locul de langa mine era cald.
Cei doi ma ascultara cu mult interes.
- Pare-mi-se, incepu domnul Meyer, ca aceasta fantoma iti vrea binele.
In acel moment aparu Anki, murdar pe buze de sange. Se aseza langa mine si spuse :
- Fata aia m-a pus sa te iau de acolo. M-a avertizat ca hotelul e bantuit de spirite violente si ca patronul avea de gand sa te sacrifice pentru linistea lor.
Am tresarit. Kayako ma protejase si de data asta.
‘’ Multumesc … ‘’ i-am spus in mintea mea, sperand ca ma va auzi.
- Asta explica zgomotele caudate care le-am auzit noapte de noapte cand am fost la hotel, si umbrele ce treceau pe holuri, apoi prezentele negative care ma faceau sa ma simt rau. Mereu Kayako a stat cu mine cand s-a intamplat asta, am spus oftand.
- Hei, Strif`, nu fi trist, spuse Melane zambind. E bine ca o fantoma te ocroteste.
- Dar linistea ei ? intreb oftand iar.
- Nu iti face griji, spuse domnul Meyer, daca vrea sa plece va pleca atunci cand va stii ca esti bine. Strify, mai bine te-ai duce dincolo sa faci un dus revigorant, dupa care putem discuta despre ce vrei tu.
Am incuviintat din cap si am trecut in camera urmatoare. Anki ma urma si spuse :
- Haide, trebuie sa mai cunosti pe cineva !
Am aprobat si mi-a prezentat o frumusete de lup alb si jucaus care ma linse bland pe mana cand ma cunoscu. L-am mangaiat usor, dupa care mi-am scos din bagaj cateva schimburi si am intrat in dus.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Răspunsuri în acest subiect
RE: The other world [+18 yaoi, facut de manu si gabytsswh - de Beatrix LaVey - 07-01-2011, 08:43 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire knight - A small intruder +18 [make by Ella, Manu's sister] Nywa 16 11.588 28-07-2011, 01:31 AM
Ultimul răspuns: Kimera
  Gabytsswh`s One Shots Beatrix LaVey 17 12.106 19-04-2011, 08:40 PM
Ultimul răspuns: Moony691
  Iubirea vazuta cu alti ochi [manu si ~♥ Alle.Copil.Tembel ♥~ +18] Nywa 4 3.701 15-10-2010, 09:52 PM
Ultimul răspuns: Noesis
  Daca nu ne-am nascut printese, ne-am facut perverse +18[ SasuSaku ] ~Marry-Chan~ 7 17.004 17-12-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Miyuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)