Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Looking for soulmate

#13
Capitolul 8

Ochii lui Sasuke s-au luminat la vederea chipului gingas al fetei. Aceasta putea fi asemanata cu o zana. Ochii ei verzi straluceau in lumina lunii mai puternic decat smaraldele care ii accesorizau tinuta.
-Stii… este frumos sa iti intampini musafirii. Spune Sakura in timp ce se aseaza langa el.
-Ai venit pana la urma? Intreaba Sasuke cu o privire plina de afectiune.
-Sunt aici, nu? Eu si familia mea am fost invitati la petrecere de catre tatal tau.
O liniste apasatoare se lasa insa pe cei doi nu ii deranja, ochii vorbeau pentru ei. Cei doi se privireau intens fara sa spuna niciun cuvant. Brunetul se apropie de ea, cu o mâna ii cuprinse talia, iar cu cealalta ii desmierda incet parul stralucitor. Acesta ii prinde barbia cu doua degete si ii cuprinde buzele dulci intr-un sarut tandru, mult asteptat de amandoi. Razele lunii mangaiau pielea fina a rozaliei. Sakura rupe usor sarutul privindu-l cu dragoste.
Deodata se aude o voce masculina care il striga pe Sasuke. Cei doi se ridica repede astfel incat sa nu fie vazuti de nimeni. Ar fi facut o impresie proasta daca ar fi fost vazuti impreuna cat timp Sasuke era cu Ino. Ei intra pe rand inauntru si se indreapta spre sala de petrecere. Tatal brunetului il prinde pe acesta de brat, anuntandu-l ca trebuie sa ii prezinte pe cineva.
Cei doi se indreapta catre familia Haruno. Cand i-a vazut, Sakura a capatat o usoara tenta de roz in obraji.
-Sasuke, el este Katsumi Haruno, sotia lui Aiko si incantatoarea sa fiica Sakura.
-Pe Sakura am avut deja onoarea sa o cunosc. Suntem colegi de clasa. Spune brunetul privind-o pe rozalie.
-Foarte bine, poti sa pleci acum. Am lucruri importante de discutat cu Katsumi.
In timp ce tatal lui Sasuke si tatal Sakurei discutau, cei doi indragostiti se indreptau spre ringul de dans. Au inceput sa danseze lent, imbratisati nepasandu-le de cei din jur. Ino ii privea din alta parte a incaperii tremurand de nervi. Ce face ea aici? De ce danseaza cu el? Cum de Sasuke o suporta? Aceste intrebari ii treceau prin minte blondei. Cand observa ca dansul s-a terminat si Sasuke nu e prin preajma, Ino se indreapta spre Sakura si o apuca de brat, tragand-o dupa ea intr-o incapere in care sa fie singure.
-Ce crezi ca faci tu aici?
-Petrec. Ce ti se pare ca fac? Intreaba Sakura ironic.
-Mi se pare ca incerci sa mi-l furi pe Sasuke!
O stare de dezgust total o cuprinde pe rozalia. O privea pe Ino cu oarecare uimire.
-Esti geloasa pentru ca eu sunt cea care a fost invitata de el la petrecere. Eu sunt partenera lui. Striga blonda inrosindu-se de nervi.
-Si eu care credeam ca esti cu unul dintre cei trei tipi cu care flirtai mai devreme. Ii raspunde Sakura ridicand din spranceana.
-Eu…chiar nu stiu despre ce vorbesti…
-Eu cred ca stii exact la ce ma refer. Ai grija ce cuvinte folosesti cand vorbesti cu mine daca nu vrei sa mai amintesc vreodata de asta. Adauga tanara parasind camera, trantind usa in urma ei.
Dupa cateva ore de petrecere, invitatii incepeau sa plece la casele lor.
-Ma bucur foarte mult ca ne-ati incantat cu prezenta. Spune tatal lui Sasuke afisand un zambet fals.
-Placerea a fost de partea noastra. Spune tatal Sakurei afisand acelasi zambet fals.
Pe drum, atmosfera in masina Sakurei era destul de incinsa. Tatal ei povestea despre ce a vorbit cu domnul Uchiha fiind plin de nervi. Ei din totdeauna au fost rivali. Deodata tatal ei se opreste din povestit si o intreaba calm pe adolescenta.
-Deci tu si cu acel Uchiha sunteti colegi de clasa?
-Da. S-a mutat anul acesta la scoala noastra.
-Deci el este tanarul cu care ai iesit de cateva ori in oras? Adauga mama tinerei.
Sakura isi da o palma usor peste frunte, fara sa atraga atentia parintilor. „ Nu puteai sa taci? Era atat de greu? Era destul de nervos si fara sa-i spui despre asta!” gandeste rozalia.
Tatal Sakurei simtea cum sangele incepe sa-i fiarba de nervi. Fiica lui, scumpa lui fiica a iesit in oras cu „dusmanul”? Acesta se inroseste tot la fata. Incearca sa se calmeze dar in zadar.
-Pot sa stiu de ce nu am fost anuntat in legatura cu asta? De ce mereu sunt eu ultimul care afla?
-Tata, nu este mare lucru. Oricum, tu fiind mai mereu plecat nu am avut cand sa-ti spun.
-Deci acum e vina mea? Sa-ti fie clar domnisoara. Nu vreau sa mai aud ca ai vreo legatura cu el!
Mama Sakurei realizand ce mare prostie a facut incearca sa-si calmeze sotul dar fara nici un rezultat.
Ochii adolescentei s-au umplut de lacrimi. Aceasta si-a asezat capul pe geamul rece privind afara. Dupa 10 minute de mers masina parcheaza in fata casei. Sakura iese imediat din masina trantind portiera in urma ei.



Răspunsuri în acest subiect
Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 09-12-2010, 05:30 PM
RE: Looking for soulmate - de Moon princess - 09-12-2010, 09:48 PM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 14-12-2010, 06:39 PM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 12-03-2011, 10:39 AM
RE: Looking for soulmate - de _Andreea_ - 14-12-2010, 09:10 PM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 31-12-2010, 04:12 PM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 02-01-2011, 11:31 AM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 03-01-2011, 07:05 PM
RE: Looking for soulmate - de Stella - 09-01-2011, 02:52 PM
RE: Looking for soulmate - de Rose ^^ - 03-03-2011, 12:12 PM
RE: Looking for soulmate - de Flash - 05-03-2011, 09:52 PM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 07-03-2011, 08:14 PM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 11-03-2011, 07:52 PM
RE: Looking for soulmate - de Alle - 17-03-2011, 10:35 PM
RE: Looking for soulmate - de Yin - 19-03-2011, 05:45 PM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 22-03-2011, 08:55 PM
RE: Looking for soulmate - de Stella - 02-04-2011, 12:29 AM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 02-04-2011, 11:49 AM
RE: Looking for soulmate - de Flash - 02-04-2011, 04:06 PM
RE: Looking for soulmate - de ~Crystal~ - 02-04-2011, 07:18 PM
RE: Looking for soulmate - de ~~Kitoka~~ - 02-04-2011, 07:24 PM
RE: Looking for soulmate - de Miranda. - 02-08-2011, 05:39 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)