Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ?

#49
[font=Trebuchet MS]Cei mai trazniti profi : mate,desen,engleză,franceză,chimie.
Profu' de mate e batrân,de mult intrat în pensie.Chelia lui are forma unei inimii şi are apucari ciudate,gen : să tot rupă creta în bucăţele mici şi să arunce după câte unu prin clasă.Să ne strige : "BĂI PAPAGALILOR BĂI,NIMIC NU ŞTIŢI!" În acelaşi timp,la ora lui râd foarte mult.Defapt,râdeam.Acum că vede că nici unu nu mai învaţă cam nimic,s-a facut foarte rau şi tot în inspectii şi teme ne ţine.Mie , îmi place de el,dar urasc materia care o predă. Profu' de desen,e genial ...prin ore putem vorbii cu el despre orice ..chiar şi acum îmi aduc aminte ce mi-a spus mie şi unui coleg : " Bă,dacă tot vine apocalipsa...să mă prindă cu sarmaua-n gură,berea-n mână şi ..calare normal!" E cel mai amuzant şi de treabă profesor din istorie!!!Genial tipul,vă spun eu. Apoi profa de engleză...de zece ani de zile are doar două rânduri de haine,cu o pereche vine zilnic,cu cealaltă de Craciun,Paşti,sarbatori în general. 21 Ne face în toate felurile,nu ne suportă,dar noi cică " o iubim enorm " Profa' de franceză are un hal de a se machia 24) şi are vreo 50-55 de ani !! Profei de chimie,îi place să i se aducă complimente.E batrână,dar de fiecare dată când îi spui ceva de genu " Vai , doamna ce eşarfă frumoasă!Ce sandale dragute! " ea raspunde : Da tu,îţi plac?Ştii magazinu ăla de lângă celalalt?De acolo le-am luat, şi m-o costat atâta şi atâta... " e chiar calumea. :]]
My tea’s gone cold I’m wondering why I ,got out of bed at all.The morning rain clouds up my window,And I can’t see at all;And even if I could it’ll all be gray,
But your picture on my wall
It reminds me, that it’s not so bad,
It’s not so bad.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? - de Justine - 01-12-2012, 09:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Profesori enervanti. Flash 65 38.993 27-04-2014, 06:01 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  Profesori preferati Flash 65 35.981 01-01-2014, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)