Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cea mai mica nota

Aa eu in gimnaziu eram fetita buuuna! 24) Caa mai mica nota a fost 6 cred insa cum eram favorita profesorilor si bla bla bla aia care invata cel mai bine nu mi-a trecut-o! Uneori e bine sa fii si catelul profului! 21)
In liceu cea mai mica notaa fost 4 la matematica si stiu ca odata a fost pe nedrept si am aruncat cu sticla de apa plata dupa profa da m-au acoperit colegii! 24 Damn, ma bucur ca de la anu nu mai fac. Mi-e si rusine la profil uman cu media aia la mate, holy jesus christ why me?
[Imagine: tumblr_mr6iorgamH1r9w3pqo1_500.gif]

"Sounds like fun!"

Daca se ia in considerare doar perioada liceului si a gimnaziului, cea mai mica nota, daca imi amintesc eu bine, am luat-o la romana unde am fost notat cu un 3, desi nu mai retin in ce context. Oricum, acest gen de note in acea perioada erau extrem de rare, deoarece eram totusi un elev destul de constiincios si bun pe atunci, insa odata cu intrarea la facultate am reusit sa cobor stacheta si sa ma prostesc, reusind sa dau si foi goale, care sunt notate de obicei cu 1 sau 2 in functie de punctele din oficiu pe care le acorda profesorul. Ma rog, eu unul incerc sa vad partea plina a paharului, macar nu am luat 0 pana acum 21.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

Eu pot sa imi incadrez notele mici in note trecute si netrecute in catalog. Desigur, aici ma refer mai ales la notele din gimnaziu, ca la liceu nu prea mai merge asa. Daca e sa o luam asa, cea mai mica nota a fost un 4 la fizica, undeva prin clasa a saptea sau a opta, la un test surpriza. A fost urmat apoi de inca un 4 la aceeasi materie, pe un test anuntat de data asta, din niste lectii pe care nu le intelegeam nicicum si pe care am ajuns sa le inteleg abia in liceu, dupa ce ni s-a schimbat profesorul. Din fericire insa, nu a fost niciunul dintre ei trecut in catalog, asa ca nota mea cea mai mica din gimnaziu ramane 5-ul de la mate din a opta, de la ceva test. Nici eu nu mai imi amintesc exact despre ce era vorba, tot ce tin minte cu groaza e ca aveam niste formule atat de lungi de rezolvat, incat mi se intindeau pe intreaga pagina de le si pierdeam sirul.
In liceu, pe de alta parte, am fost ceva mai studioasa si n-am ajuns decat la performanta de 7, pe acel test de lectura afurisit din Mara >.<
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

Cea mai mica nota? Pai daca va spun cei mai multi muriti de ras cand cititi asata sau incepeti sa va inchinati...
Well cea mai mica nota a fost, daca va vine sa credeti sau nu, nota 1 pentru ca nu am stiut chiar nimic la un test la biologie si culmea...asta era cea mai de treaba profa din tot liceul si dupa aceea au venit consecintele...au venit notele de trei la chimie, dar cum profa e cam dusa era normal sa iau notele astea, apoi nu stiu cati de patru la info(aici e mult mai greu ca anul trecut) apoi urmeaza fizica cu un 4 si cam atata ar fi...cred

Si ceva imi spune ca semestrul urmator o sa fie unul lung si plin de chestii ciudate...
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

Cea mai mica nota pe care o am pana acum este 3, la engleza pentru ca nu mi-am facut tema. Dar din fericire nu a fost trecut in catalog, iar mai tarziu a fost sters definitiv. Noroc ca profesoara este de treaba.
Dar cea mai mica nota din catalog este chiar 4, culmea, la religie. Dar e din vina profesoarei... Ne-a cerut niste proiecte cu o saptamana mai devreme decat trebuia si dupa ce mi-a dat mie 4 pe unii dintre colegi i-a iertat. Unde e dreptatea aici? Si acum ii port pica acelei profesoare. Well, nu trebuie sa o mai suport mult timp, caci mai putin urmeaza liceul ^_^.



[Imagine: bloody62.jpg]

Cea mai mica nota pe care am luat-o a fost la Romana, a fost de 2, foarte nemeritata, povestea este lunga...

Deeeci din lipsa de modalitati de a ne da note profesoara ne-a sfatuit sa ne alegem una din temele prezentate pe o lista, din care fiecare grupa (de cate 2) a ales cate una, ramanand vreo 2-3 care urmau sa fie dezbatute in clasa.

Cu gandul de a nu plictisi colegii cum acestia ne-au plictisit pe noi citind pur si simplu din fata clasei de pe un dosar am intrebat-o daca putem sa facem in format electronic in Power Point si sa prezentam in sala de audio-video.

Toate bune si frumoase, am adus proiectul pe stick la scoala, asteptam sa vina doamna profesoara sa ne duca in sala, insa a venit in clasa, s-a asezat la catedra si ne-a intrebat de proiect, cand i-am spus ca era pe stick (si l-am aratat ca dovada), ne-am primit 2-ul.

M-am enervat pentru ca era o nota total nemeritata si era dea dreptul culmea tinand cont ca noi o intrebasem de acest lucru de la bun inceput, incepuse sa ne spuna "Dar de ce nu ati facut ca si restul colegilor vostri ?", eu continuand sa ii reamintesc ca, chiar ea ne-a dat dreptul acesta, iar cu o ora inainte (ziua dinainte) i-am si reamintit cu speranta ca ea sa vorbeasca pentru rezervarea salii, eu ca elev ne avand dreptul, am ajuns pana la directoare si eram la un pas distanta de a face scandal la minister, era prima mea nota de 2 si pe langa faptul ca era obtinuta intr-un mod atat de nedrept mai era si cea mai mica nota pe care am primit-o vreodata, insa ne-a oferit dreptul de a prezenta inca odata proiectul, de data asta am facut-o ca toti ceilalti intr-un mod plictisitor si ne-am luat un 10 pe langa 2-ul ce nu a fost sters niciodata...

Cu toate ca ceilalti colegi ne-au tinut partea, a fost in zadar, mi-am invatat lectia de a nu mai incerca ceva interesant in liceul meu...
[Imagine: MEVzYF0.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ati plans la vreo nota xd ? Flash 81 48.949 15-05-2015, 08:48 PM
Ultimul răspuns: TLDR


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)