Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ?

#39
In generala si pe mine ma enerva sau mai bine zis ne speria profa de germana :]] Era teroare. Daca nu pronuntam ca ea o incasam. Spuneai corect pronuntia unui cuvant insa ea avea un accent mai ciudat si dorea cu orice pret sa putem pronunta ca ea 14. Am incasat un 4, pentru un amarat de cuvant. Si asta la final de clasa a 8-a, doar 3 copii au scapat de 4 ca in rest, toti am primit. Mi-era o ciuda, ca in loc de 10 mi-a iesit 9 si media generala pe cele 2 semestre 9, 50. Mereu cand aveam ora cu ea, ne rugam sa-si rupa gatu, sa cada pe scari, sa uite cheile de la laborator acasa si altele. A bagat spaima in noi :]]. Singura profa pe care nu am terorizat-o, singura la care nu am reusit sa facem panarama -.-

Acu la liceu, profa de mate: la ea e enervant ca are momente in care da tema pentru acasa din lectia predata fara ca ea sa ne arate un model, practic trebuie sa aplicam noi teoria si nu e usor, sa stiti. Ne ia foarte mult din pauza.. Si daca te scoate la tabla si nu stii, te trimite la loc. Deci nu vine si iti explica ca un om normal, ea te trimite la loc ca sigur intelegi mai multe >.<

Profa de sport: cand o auzi ti se urca sangele la cap. "Hai sus de pe banca.." "dar de ce nu faci sportu? " Si te seaca cu jocurile alea, ca sa nu mai spun ca acusi vine saritu la capra respectiv la lada. La capra sa sara ea, la lada a trecut 3 ani de cand nu am mai sarit, asa ca nu ma vede prea curand :]]

Profa de bio: daca a-ti sti cat preda -.-" trebuie sa ai motor in ora aia si mereu zice "inca o fraza si va las" cand colo sunt vreo 5 >.< si ne mai ia si din pauza, iar testele le da de 20 minute si mereu intarzie la teste/ teza. Da stiu, ciudat.. teza la bio? O.o Eu sunt mate-info si am treaba si cu stiintele exacte si prin urmare am de ales sa dau teza, respectiv bac la bio sau chimie sau fizica si pentru bac mai am si otiunea info. Asa ca eu ma axez pe biologie, prefer tociala cu toate ca nu imi place profa :]].

Profa de istorie sau diriganta: Doamne, e fenomenala si ca si diriginta e foarte buna. Ne intelege, dar in special iti gaseste raspuns pentru orice scuza penibila, te inchide imediat. Dar le spune intr-un mod asa de amuzant, are si idei foarte bune cum sa ne apropiem, stie sa ne sfatuie, mie imi place de ea. La istorie ea vorbeste si fiecare noteaza ce vrea si crede ca e important, la teste e putin aiurea ca mereu da si din manual. Ceea ce nu multi citesc, dar sa mai si invete ca deh sunt note mici. Bine macar ca da grila :]]

Proful de geografie: noi am facut de cateva ori cu el, cand nu a putut sa vina profa noastra, dar e cel mai tare profesor dintre toti si toata scoala il iubeste. La orele lui dezbati diferite subiecte, de la politica, la fotbal, de acolo pana la traiul din alte tari pana la viitorul nostru si modul in care nu-l formam, cum se procedeaza in realitate la concursuri si multe altele. Si nu spune ce e roz, doar partile negre, dar le da pe fata. Cu toate ca vocabularul e putin indecent, le da pe fata. Cel mai tare. E batran, dar stie sa se distreze. Organizeaza cele mai superbe excursii si este cel mai apropiat de elevi.

Deocamdata atat 39

[Imagine: h8v.gif]
 



Răspunsuri în acest subiect
RE: Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? - de Rose ^^ - 17-01-2012, 06:07 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Profesori enervanti. Flash 65 38.993 27-04-2014, 06:01 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  Profesori preferati Flash 65 35.978 01-01-2014, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)