Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ?

#7
Cel mai traznit prof al meu este proful de mate. Deci, zici ca- i nebun. Nu e vina lui saracul. Se zice ca atunci cand era la liceu era un prost si habarn- avea matematica, dar s- a apucat odata si a invatat- o, adica a tocit- o la propriu. Si da, vine in clasa se aseaza la banca fara sa dea buna ziua, fara nimic, se duce la tabla si scrie titlul lectiei. Dupa incepe sa dicteze cu viteza luminii definitiile, cand il intrebam ceva, sta si se gandeste cateva secunde, dupa care incepe sa zica din nou definitia, de la cap la coada nu de unde ramasesem noi ( dovada ca toceste) . Bon, ne scoate pe pe cativa copii la tabla, cei mai buni, ca ceilalti ori se joaca cu laserul, ori joaca sah sau table, fripta, adevar sau provocare si mai stiu eu ce. Dar cand se intampla ca cineva sa intre in vorba cu el sau sa- si bata joc de el, ca asa fac, se inroseste la fata se ridica brusc si mecanic de la catedra, cu miscari calculate si pasii mari, se apropie de ala care se trezeste vorbind si incepe sa zica: Bai idiotule! Ce crezi? Ca eu vin la ora sa- ti predau tie fiindca vreau? Ia, iesi afara in momentu asta. Ca sa faca( , ) caterinca, respectivul dat afara incepe sa fuga de el prin clasa ( si da profu' chiar fuge dupa el) , sau sa se urce pe banci si sa fuga peste ele. Ieri, vineri, dupa ce am facut clasa praf si am " rearanjat" bancile vine profu' la pregatire ( sunt a opta) . Facem noi ce facem la tabla, iar dupa incepe ditractia, se trezesc cativa destepti sa vorbeasca, odesteapta defapt si vine profu' la ea si- i zice: Bai nesimtito! Iesi afara! ea: da' ce- am facut? profu: ce- ai facut? Iesi afara mai repede, o ia de mana si o da afara. Dupa unul ii pune laserul in cap. Enervat la culme incepe sa tipe prin clasa: Cine dracu' a pus laserul? Care- i porcul? Noi nu mai putem de frica, e schizofrenic. Ne pune sa ne ridicam in piciare si spune: Care e nevinovat sa iasa afara. Bai si cand am auzit toti am iesit, afara, afara, nu doar afara din clasa. Erau trei mai adormiti care au ramas in clasa. Cand ne intoarcem spune proful : Da, cei care au ramas in clasa sunt vinovati. Si cam asa gaseste el " criminalii" .
A fost o ora in care era binedispus, si a inceput sa joace sah cu colegii nostri, sau table nu mai stiu... alta in care colegii nostri ptr a trece timpu' il rugau sa le faca nod la cravada, si el saracu' le facea. Chiar imi e mila de el. A innebunit din cauza ca elevii nu- l ascultau si ca- i faceau caterinca, si vorbesc serios. Dar sincer, cand este numai cu copii buni e un om atat de bun. Deja aberez 24
Si mda... mai am caiva profi mai dusi... dar cam asta- i principalul 21
Mi-e foameee!!!



Răspunsuri în acest subiect
RE: Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? - de Assyria - 11-12-2010, 02:16 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Profesori enervanti. Flash 65 38.993 27-04-2014, 06:01 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  Profesori preferati Flash 65 35.976 01-01-2014, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)