Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Niciodata sa nu spui "Adio" !

#13
Heyyy! Va multumesc extrem de mult pentru ca cititi si comentati. ma bucur ca va place si sper sa nu va dezamagesc in continuare.
Ete` ca am adus nextu. Mie nu mi se pare prea stralucit, dar fie :))
Acest capitol e scris din perspectiva lui Neji!
Lectura placuta!

Capitolul 5- Minciuna

Neji`s P.O.V.

Ma ridic lenes din pat si ma apropii de geam. In afara mainii fracturate, nu am nimic, ma rog... TenTen crede altceva. Uneori, e foarte usor de pacalit. Oare ea chiar crede ca sunt amnezic? Nu, nici vorba... am facut asta intentionat. Pana acum, banuiam ca ar simtii ceva pentru mine, dar acum... dupa ce i-am vazut reactiile cand am spus ca nu-mi amintesc de ea, sunt absolut sigur ca ma iubeste. Da, asta era tot ce vroiam. Sa stiu ca ma iubeste. De ce? Pentru ca... ei bine, pentru ca si eu o iubeam, dar bineinteles ca nu i-am aratat niciodata, dar acum aveam de gand a o fac. Avand in vedere ca ea credea ca nu o cunosc, va crede ca o iau de la zero si ca abea acum o sa ma indragostesc de ea.
Zambesc in coltul gurii, iar dupa ce ma imbrac in ceva lejer, cobor in sufragerie. Eh, se pare ca sunt singur! Oare unde e Sasuke? De parintii mei stiu ca sunt la lucru, dar el? N-avea unde sa se duca... doar e sambata si el nu prea ii agreaza pe ceilalti baieti si nici in caracter nu-i sta sa iasa cu vreo fata. Ma rog... Dau din umeri si ma trantesc pe canapea. Aprind televizorul si ma uit plictisit la un film. Defapt, gandul meu era in alta parte. Da, la TenTen. Acea fata imi luase mintilile. Nu pot explica cum de nu i-am spus ce simt pentru ea pana acum... Oh, ba da! Pot explica. Orgoliul meu e de vina. Adica eu, Neji Hyuuga, cel mai ravnit baiat din scoala sa ii spun unei fete ca o plac? Imposibil! Mda.. ce sa spun! Foarte inteligent din partea mea. Casc plictisit si ma ridic de pe suprafata moale intrand in bucatarie. Imi iau din frigider o sticla de apa minerala si torn din ea intr-un pahar. Ma asz pe pervazul geamului privind afara. E chiar placut sa fiu singur acasa. E asa liniste... asa de bine. Dar, stiu ce ar fi mai bine, sa fie si TenTen cu mine. Mda... ar trebuii sa termin, astfel, o sa devin obsedat de ea.
Las paharul pe masa si intru iar in sufragerie. Ma apropii de geam si raman stana de piatra. In fata casei, Sasuke se saruta cu... TenTen? Cum se poate asa ceva? Oare am fost in coma, caci eu sigur nu l-am vazut pe brunet ca ar da semne ca se indragosteste de ea. Doamne, Dumnezeule! Lumnea asta se duce de rapa.
Mijesc ochii si continui sa privesc pe fereastra. Imi inclestez pumnii si strang din dinti. Da, sunt gelos! Ce e rau in a fi gelos pe cineva atunci cand acea persoana iti fura iubirea-chiar daca nu a fost niciodata a ta. Ah, da! Nu e gresit, cel putin nu atunci cand acea persoana nu iti e frate. Ma rog... e frate vitreg, dar asta nu mai conteaza.
Tresar atunci cand TenTen pleaca si Sasuke se indreapta spre usa.
Ma indepartez rapid de geam, ma asez pe canapea si privesc plictisit televizorul prefacandu-ma ca nu s-a intamplat nimic chiar daca pe interior fierbeam in suc propriu.
Atunci cand acesta intra pe usa, pot sa-i vad usor fata fericita. Avea un zambet larg ceea ce nu-i prea statea lui in caracter, dar il inteleg. Adica... cine nu ar fi fericit daca cineva ca TenTen l-ar placea. Mda... acum incep si eu sa realizez asta. Patetic! Se spune ca realizezi ca ti la cineva abea atunci cand pierzi pe acel cineva. Ei bine, se pare ca eu am trait si traiesc asta pe propria piele, dar nu, nu ma voi da batut. Ea va fi a mea chiar de va trebui sa o mint pentru asta.
Pierdut in ganduri , nu-mi dau seama cand Sasuke se aseaza langa mine . Il observ abea cand incepe sa vorbeasca .
-Frate , n-ai idee ce mi s-a intamplat azi! spune acesta fericit si incepe sa-mi povesteasca . Eu ma prefac ca il ascult cu interes prefacandu-ma ca nu stiu nimic. Poate ca acum nu era impreuna cu ea daca ii spuneam ca eu tin la ea, dar nu, trebuia sa tin totul pentru mine.
Dupa ce termina de istorisit , il felicit incercand sa par cat de cat credibil , dupa care ma ridic de pe canapea si urc in camera mea. Ma trantesc pe pat si inchid ochii , iar un zambet pervers imi apare pe chip. Mda , acum are sens. TenTen a acceptat sa fie iubita lui Sasuke doar pentru a ma face pe mine gelos si trebuie sa marturisesc ca a... reusit. Insa, nicidecum nu-i voi arata asta. Ma voi preface ca ma indragostesc acum de ea avand in vedere ca ea crede ca nu-mi amintesc de ea.
Da , iti promit ca nu o sa ma mai recunosti. Da, m-am schimbat radical intr-o perioada mica de scurt si ... stiu si de ce. EA e de vina!
Off... ce face dragostea din om.
Oftez si ma ridic din pat. Intru in baie facandu-mi un dus. Dupa jumatate de ora ma imbrac in pijamale si ma asez in pat. Nu imi era somn, dar asteptam nerabdator ziua de maine. Ziua in care imi voi pune planul in aplicare.
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71



Răspunsuri în acest subiect
Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Marina. - 25-10-2010, 11:58 PM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de KarinaD - 26-10-2010, 12:15 AM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Miranda. - 26-10-2010, 11:10 AM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Marina. - 26-10-2010, 08:52 PM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Assyria - 26-10-2010, 09:53 PM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Daria - 27-10-2010, 08:27 PM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Corina. - 27-10-2010, 09:35 PM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Marina. - 31-10-2010, 02:11 PM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Assyria - 31-10-2010, 03:12 PM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Marina. - 05-11-2010, 10:38 PM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Assyria - 05-11-2010, 10:52 PM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Marina. - 11-11-2010, 08:51 PM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Assyria - 11-11-2010, 10:06 PM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Daria - 12-11-2010, 01:11 PM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Dufresne - 21-11-2010, 02:54 AM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Bloom. - 21-11-2010, 03:59 PM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Marina. - 21-11-2010, 09:17 PM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Dufresne - 21-11-2010, 09:35 PM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Hachiko - 21-11-2010, 10:11 PM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Assyria - 22-11-2010, 12:07 AM
RE: Niciodata sa nu spui "Adio" ! - de Flash - 27-11-2010, 05:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Niciodata 100% sigur. Alexandra Miau 2 2.341 28-06-2012, 01:33 PM
Ultimul răspuns: Lexxu
  Adio!(SasuSaku + 16) Capsunica 4 3.855 04-03-2012, 12:07 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Ura nu va fi niciodata Dragoste [yuri... + 16] Liar 5 4.318 03-08-2011, 01:15 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Scrisoare de adio RaYnutza 0 1.599 02-07-2011, 05:54 PM
Ultimul răspuns: RaYnutza
  Un zambet ce nu se uita niciodata ¿ Misterious Girl ¿ 11 9.081 12-09-2010, 08:30 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  Cat de usor e sa spui “te iubesc”? [SasuSaku] Raza_de_soare 3 3.295 27-07-2010, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Adio! Cristiuță 3 3.395 25-06-2010, 07:56 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)