Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

All wrapped up into Black [Harry Potter inspired]

#2
Saluut.
Încep cu începutul, da?
"O vedeam acolo, parca o vedeam pentru prima data, si totuși o știam de atâta amar de vreme si totuși de ce pentru prima data ii observam fiecare mișcare?" - Am înţeles că ai vrut să accentuezi sentimentul, dar ai reuşit doar să faci o repetiţie supărătoare.
"cea ce făcea..."- ceea.
"Insa ea nu a reusit niciodata sa se apropie cu adevarat de mine, insa familia Potter ..."- Din nou repetiţie.
"credema" - crede-mă.
"...vina mea k ma provoca." - că. Învaţă să nu mai foloseşti limbaj de messenger în fic, pentru că arată inestetic şi îngreunează citirea lucrării. Tind să cred că asta ţi-a scăpat din obişnuinţă.
„Dar..cum ramane cu ..Lily?” - În legătură cu asta, nu mai scrie între ghilimele, arată inestetic şi e mai greu de citit; te-aş sfătui să scrii cu linie de dialog, dar tu faci cum vrei.

Nu am luat la puricat capitolul, am menţionat doar greşelile care mi-au sărit în ochi.
Aşa, ideea: e atât de tare, e primul fic inspirat din Harry Potter pe care-l citesc. Am intrat mai mult pentru că-s fană Harry Potter de pe la vreo şase ani, şi filmele le-am văzut de enşpe mii de ori pe fiecare în parte. Te felicit pentru idee.
Descriere: mi-a plăcut, ai avut. Nu ai folosit cuvinte greu de citit sau mai ştiu eu ce, deci a fost bine.
Acţiunea mi s-a părut destul de în regulă; nu mi se pare grăbită or something.
Per total îmi place ficul tău şi sper să postezi cât mai curând următorul capitol.
Baftă!



Răspunsuri în acest subiect
RE: All wrapped up into Black [Harry Potter inspired] - de Abbeh. - 13-10-2010, 06:09 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Albus Potter and the Heir of a Foul Saiya-jin 0 1.981 24-06-2013, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Saiya-jin
  Just a dream [ SHINee inspired ] BlueBunny 8 5.843 30-08-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Dskk
  [ Harry Potter] - Love is magic...Magic is powerfull and power means boom : : :Theo: : : 4 4.359 17-02-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Syryus


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)