Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O privire inocenta

#10
imi pare rau ca nu am putut sa pun nextu` ieri..dar am fost plecata toata ziua ...si pun akma continuarea:X:X:X


Capitolul 4


Dupa ce au fost aplaudati,s-au indreptat catre un mic bar de pe plaja ,unde si-au comandat cate un suc.Dupa inca o mica plimbare,baietii au condus fetele acasa.Temari se hotara ca in seara asta sa doarma la Sakura .Baietii au fost rasplatiti cu cate un sarut pe obraji.
-In seara asta nu ma mai spal,glumi Sasuke.Maine la ce ora terminati serviciul?
Temari fu prima care se grabi sa raspunda:
-Maine avem liber,dar ce ati zice daca veniti la Sakura?Va facem cinste cu o limonada,iar apoi mergem pe plaja.Ce ziceti?
-E perfect.Venim la 10.00.Sakura care nu avu timp sa obiecteze, cazu de acord cu ei.
-Bine atunci.Ne vedem maine.
-Pa ,fetelor!Pe maine.
Sakura intra cu Temari in casa.In timp ce facea dus,auzi soneria.Imbracand repede un halat,alerga sa deschida usa.In fata ei aparu o doamna,care parea sa fie din inalta societate.Nu i se vedea decat paltonul de culoare crem.In urechi avea o pereche de cercei care se asortau cu paltonul.
-Sunt doamna Uchiha.Sunt mama lui Sasuke Uchiha.As dori sa vorbesc cu Sakura Haruno.
-Eu sunt Sakura,cu ce va pot ajuta?
-In primul rand,m-as bucura daca m-ai lasa sa intru.
-Da,scuzati-ma.Poftiti!
Sakura era total confuza.Ce cauta mama lui Sasuke la ea ?S-o fi intamplat ceva cu el?Toate posibilitatile ii treceau prin minte.Fu intrerupta de mama lui Sasuke:
-Pari a fi o fata desteapta.
-Ce vreti sa spuneti?

-Nu stiu daca fiul meu ti-a spus,insa el are o logodnica.Se va insura dupa terminarea colegiului.In vacantele de vara ii placea sa seduca cate o menejera.Se pare ca de data asta tu ai fost victima.Am discutat cu el despre acest lucru,dar,cred ca stii si tu cum sunt barbatii,nu se pot abtine.Stiu ca nu ai o situatie financiara buna,asa ca lasa-ma sa-ti platesc ,cum sa zic...daune morale,pentru ceea ce ti-a facut fiul meu.
-Cred ca fiul dv. a omis sa va zica ca am un cunt.dar il voi putea accesa doar la varsta de 20 de ani.Acum,daca nu va suparati,sunt obosita si as dori sa ma odihnesc.
-Desigur.Multumesc mult pentru timpul acordat.
-O seara buna ,doamna Uchiha!
-De asemenea.
Dupa ce inchise usa,fata cu parul roz bombon,incepu sa planga.Mii de lacrimi ii siroiau pe obraji.Temari care fusese prezenta la discutie,dar fara a fi vazuta,veni sa isi consoleze prietena.Insa vorbele dulci nu puteau sa-i aline durerea pe care o simtea in inima.
-Sunt sigura ca are o explicatie buna.Maine cand va veni,vei avea ocazia...dar fu intrerupta de furia prietenei sale.
-Nu.Maine la ora 9.00 il vei suna si ii vei spune ca ma simt rau.Dar vreau ca tu sa te intalnesti cu Gara in continuare.
-Dar Sakura,nu pot sa merg singura sa ma distrez,cand tu stai si suferi.
-Daca esti prietena mea imi vei respecta dorinta.
-Asta-i santaj?
-Poti sa-i spui si asa,zise rozalia zambind,iar fata i se ilumina pentru urmatoarele momente.Seara trecu repede.Dimineata,Sakura se trezi mai binedispusa.Soarele se reflecta pe fata somnoroasa a fetei ,punandu-i in evidenta culoarea aramie a pielii.In casa mirosea a ceai de musetel si briose proaspete.In acel moment,un singur gand ii trecu Sakurei prin minte "Asta-i Temari".Coborand jos ,Temari o intampina cu o cana de ceai si precum ghicise,briose cu fulgi de ciocolata.
-Hai la masa,somnoroas-o!
-Dar nu intarzi la intalnirea cu Gara?
-Gara a venit acum jumatate de ora ,cu 2 buchete de flori si o cutie de ciocolata,cerandu-si scuze ca nu ne va putea insoti azi.O va ajuta pe sora lui la unele afaceri.
-Si...?
-Sasuke?Fata nu raspunse ,insa dadu afirmativ din cap.
-L-am sunat si a parut dezamagit cand i-am spus.Ti-a urat insanatosire grabnica!
-Dar tu ce cauti inca aici?Cum de nu esti pe plaja?
-Astazi este ziua noastra .O vom petrece impreuna in casa.Facem prajituri,spaghete,pizza,nu iesim in oras.Si in plus,asa iesim mult mai ieftin.
-Suna bine.
-Da.Curat am facut eu.Acum hai sa mananci ,apoi ne apucam de pizza.Ziua fu ideala pentru cele doua fete.Seara trecu si ea repede si ea repede si astfel fetele se aflau la munca.Sakura nu avea nici un chef de munca.Se uita la lista.Erau 5 camere programate pentru ea,printre care se afla si cea a lui Sasuke.Dupa ce facuse curat in cele 4 camere mai ramase camera lui Sasuke.Aceasta a asteptat pana ce intreaga familie a plecat.Sakura urca repede in camera.Inauntru nu era dezordine.Singurul lucru pe care il avea de facut era sa schimbe asternuturile.In momentul in care deschise usa pentru a pleca ,fu impiedicata de trupul lui Sasuke.Sasuke parea furios.Acesta o impinse,apoi luand-o de incheieturi,punand-o pe pat.Sakura tremura toata de frica .
-Sa inteleg ca mama a avut dreptate.Nu esti decat o vanatoare de averi.Te intereseaza doar banii.Cum ai putut sa accepti banii de la mama mea in schimbul faptului sa nu te mai intalnesti cu mine?Credeam ca esti diferita,dar esti si tu o nenorocita.
Sakura jicnita ,se scula-n picioare,veni spre el si-l plesni peste fata.Vrand sa plece,acesta o apuca de incheieturi,apoi isi duse o mana la gatul ei,strangand-o.
-Daca mai ridici mana odata la mine,te...dar nu apuca sa termine fraza,deoarece vazu lacrimi pe obrazul fetei.In urmatoarele clipe,fata lesina.Dandu-si seama ca a ranit-o , o puse pe pat,facand-o sa se dezmeticeasca.Vazand ca se trezeste,acesta ii lua maineile intre ale sale.Sakura amintindu-si de ce a lesinat,s-a hotarat sa-l lase sa creada in continuare ca ea e o profitoare,deoarece isi daduse seama ca mama lui ii bagase acesta idee in cap.Sculandu-se din pat,fu oprita.
-Stai,vreau sa imi cer ietare,mama mi-a spus.
-Nu ai de ce sa iti ceri iertare,ai avut dreptate.Am vrut sa profit de tine.Acum la revedere.Pleca lasandu-l pe Sasuke nedumerit si furios.

sper sa va placa:X:X:.Pun continuarea dupa 3 comuri:D:D:Ja`ne:*:*:



Răspunsuri în acest subiect
O privire inocenta - de **angels** - 05-10-2010, 10:43 PM
RE: O privire inocenta - de Biscu' iz back ^^ - 06-10-2010, 09:08 PM
RE: O privire inocenta - de KarinaD - 07-10-2010, 12:18 AM
RE: O privire inocenta - de **angels** - 07-10-2010, 03:58 PM
RE: O privire inocenta - de Biscu' iz back ^^ - 08-10-2010, 10:42 AM
RE: O privire inocenta - de **angels** - 15-10-2010, 08:53 PM
RE: O privire inocenta - de **angels** - 17-10-2010, 12:31 PM
RE: O privire inocenta - de KarinaD - 17-10-2010, 01:23 PM
RE: O privire inocenta - de **angels** - 23-10-2010, 01:34 PM
RE: O privire inocenta - de Miranda. - 23-10-2010, 04:43 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Indragostit de inocenta ucigasa A'Svear 7 9.826 26-01-2010, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Inocenta dragostei Alexi 52 32.778 17-06-2009, 10:31 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)