Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kuroshitsuji vs Kuroshitsuji2

#4
Hihihihi. Nu exista nici o indoiala asupra faptului ca cea de-a doua serie a fost mai reusita decat prima. Kuroshitsuji II a fost cu mult mai bun decat Kuroshitsuji.

Spre exemplu eu cand m-am apucat de Kuroshitsuji, primele episoade au fost ale neaibii de plictisitoare, cam stupide si cam enervante. Nu erau de-ajuns pentru a intelege personajele si a-mi place cu adevarat, vedeam anime-ul ca pe unul cu adevarat stupid cu cateva faze acceptabile. Si totusi pentru ca era la recomandarea unei persoane in ale carei gusturi aveam si am mare incredere, ei bine am continuat sa il vizionez si pe parcurs, mai spre final, am realizat ca este, de fapt, chiar frumos si ca personajele imi plac mult ( indeosebi Ciel Phantomhive ).

DAR! Chiar si asa, primul sezon a avut multe episoade de umplutura, care erau acolo ca sa fie ceva, ca sa zicem asa si nu era mare lucru surprinzator, chestii plictisitoare, enervante si stupide pe langa fazele geniale. Si asta cam strica anime-ului. Desigur acum pot face cu adevarat o comparatie ca luea dupa cel de al doilea sezon si desi la momentul respectiv unele personaje nu mi-au placut de nici o culoare, acum pot spune cu certitudine ca si pe acelea le apreciez, pt. ca acum cunosc personajele.

Oricum, prefer cel de-al doilea sezon pentru ca este cu mult mai reusit, are doare cateva faze "stupide" - pe care chiar le poti numara - hehe, nu dau acum exemple dar unele faze nu isi aveau locul, lol. Dar episoadele au fost toate geniale si actiunea a fost foarte tare, adica... lol, nici nu pot descrie, genial absolut. Actiunea, personajele, chiar si grafica a fost mai buna. Se vede o imbunatatire extraordinara fata de sezonul atenrior si - DA! sezonul doi este cu mult mai bun decat primul. Chiar si ca OST.



Răspunsuri în acest subiect
Kuroshitsuji vs Kuroshitsuji2 - de DeDal N. - 27-09-2010, 10:03 PM
RE: kuroshitsuji vs kuroshitsuji2 - de mariska - 26-10-2010, 02:29 AM
RE: kuroshitsuji vs kuroshitsuji2 - de Teh - 28-10-2010, 06:09 PM
RE: kuroshitsuji vs kuroshitsuji2 - de Grella. - 02-03-2011, 11:49 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Kuroshitsuji live action movie DeDal N. 0 2.659 10-06-2014, 03:05 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Kuroshitsuji I & II - OVA-ul favorit Zyklon 1 3.375 19-05-2014, 07:52 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Kuroshitsuji III DeDal N. 1 3.090 12-04-2014, 02:11 PM
Ultimul răspuns: Ali12
  Cum ati inceput sa urmariti Kuroshitsuji? SooMin 27 17.212 15-03-2014, 09:01 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Kuroshitsuji nolazy 14 13.360 02-08-2012, 01:16 PM
Ultimul răspuns: dopamine
  Kuroshitsuji II ending SooMin 6 5.653 26-04-2011, 11:32 PM
Ultimul răspuns: Drama Queen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)