Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scolile din Japonia vs scolile din Romania

#13
Eu aleg Japonia ( oare de ce nu ma mira?). Acum sa spun de ce am facut-o. Scoala la care invat (desi se zice ca e mare si tare), a fost reparata ( cica) da noua cand ploua ne cam curge apa in cap. Pauzele sunt ca si inexistente. Manualele sunt praf, trebuie sa iti cumperi tu, iar unele dintre ele au fost scoase de pe piata si nu le gasesti oricat te-ai da peste cap. Facem ore pana seara, iar iarna e intuneric si te apuca pandaliile sa mergi pana acasa.

Uniformele japoneze mi se par foarte dragute, si chiar mi-as dori sa incerc una. Stiu ca intr-un post de mai sus ( parca primul din topic) scria ca nu sunt atat de scurte ca in anime-uri. Si ce? Mie tot super-dragute mi se par.

Cluburile sunt, in opinia mea, foarte folositoare. In loc sa stai dupa scoala in parc sa fumezi, sa bei, sa te droghezi sau nu mai stiu eu ce din lipsa de activitate, stai frumos in scoala si faci o activitate constructiva care iti si place. ( din cate stiam eu, desi e obligatoriu sa faci parte dintr-un club, poti sa il alegi tu pe care il vrei, in functie de talentele si hobby-urile tale)

So, dupa cum am scris la inceput, eu alg Japonia.
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you



Răspunsuri în acest subiect
RE: Scolile din Japonia vs, scolile din Romania - de *ILY Yaoi Maniac* - 19-10-2010, 09:01 AM
RE: Scolile din Japonia vs, scolile din Romania - de Drama Queen - 27-02-2011, 03:26 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ati vrea sa stiti despre Japonia? Mitsukai Yoru 11 11.028 18-11-2011, 11:57 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Diferente dintre Japonia si China NiyaTai 11 18.308 19-10-2011, 09:31 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)