Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scolile din Japonia vs scolile din Romania

#12
As alege sa merg la o scoala in...Romania.Poate o sa ramaneti mirati.
Sa incepem cu uniformele.Sa porti uniforme in fiecare zi nu e pe placul meu.Si eu de fel nu prea suport fustele.Oamenii au caractere diferite asa ca se imbraca diferit.Ca alti exagereaza cu tinuta asta e altceva.Mai exista si nebuni.
Apoi vine orarul lor.Nu e rau cum invata,dar sambata?Nu multumesc.Mai stiti cand era greva profesorilor si dupa ce s-a terminat nu va convenit sa mergeti la scoala sambata?Cum atunci multi dintre noi ne ofticam ca pierdem sambata cand puteam sa stam in parc cu prietenii sau sa mergem la cinema etc.Si recunoste-ti ca va place atunci cand la o scoala din Romania nu vine profesorul sau profesoara la ora.Sau ca nu se face scoala ca e cerc.Va bucurati ca puteti sta acasa pe calculator sau sa faceti alte lucruri.
Sa fi obligat sa faci parte dintr-un club?Nu e o idee rea,dar acum depinde si de ce iti alegi.Poate in clubul tau de muzica ai nimerit cu cea mai mare dusmanca a ta.Cine stie?
Ambele tari au si defecte si calitati.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Scolile din Japonia vs, scolile din Romania - de *ILY Yaoi Maniac* - 19-10-2010, 09:01 AM
RE: Scolile din Japonia vs, scolile din Romania - de Aiwendil - 23-02-2011, 11:42 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce ati vrea sa stiti despre Japonia? Mitsukai Yoru 11 11.028 18-11-2011, 11:57 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Diferente dintre Japonia si China NiyaTai 11 18.316 19-10-2011, 09:31 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)