Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Roşul tău în seringa mea

#18
A sosit si capitolul 6 ^.^ . Scuzaţi întârzierea, dar nu prea am timp liber .Vă anunţ de pe acum că nu ştiu când va sosi capitolul 8 >.< .
Sper că nu veţi fi prea dezamăgiţi de capitol .

Capitolul6

Mă uit la el nevenindu-mi să cred ceea ce tocmai a zis .Degeaba se agită atât încercând să îmi explice că este şi chirurg , că mie tot mi se face pielea de găină când mă gândesc la faptul că un ginecolog m-a operat .
-Poate te gândeşti că nu sunt capabil de aşa ceva, dar nu îţi fă griji ,îl aud repetând pentru a nu ştiu câta oară .
-Mda, sigur...viaţa mea atârna de un fir de aţă şi numai un ginecolog a putut să se ocupe de mine. Cum naiba ai vrea să nu mă enervez ?
-Nu sunt un simplu ginecolog domnişoară, dar probabil acum vă doare capul şi o să discutăm despre subiectul acesta când vă reveniţi .
Auzi la el domle’, ce tupeu are . De unde ştie el că mă doare capul ?Adica, oricum mă doare ca naiba, dar nici de-a dracului nu-i zic . Vreau doar să plece de aici şi să mă lase în pace . Îi arunc o privire duşmănoasă , încercând să îl fac să priceapă că nu îl vreau acolo în momentul acesta ,dar degeaba . Tipul asta chiar e nesimţit . Încep să analizez camera ,şi să mă prefac interesatăde diverse obiecte .Poate că o să plece dacă îl ignor .
-Ştii, mi-a povestit Emilian că ai avut nişte probleme la admitere . Din întâmplare, îl cunosc pe profesor .
Mă uit la el uimită de ceea ce a zis .Abia acum mi-am amintit că am picat examenul la biologie .Dar de unde ar fi putut afla Emi ,pentru că eu nu îmi amintesc să îi fi zis .Doamne, câte întrebări se învârt prin capul meu .De ce mi se întâmplă tocmai mie toate acestea , de ce ?A naibii , acum îmi mai curg şi lacrimile în faţa acestui pămpălău .Încerc să îmi şterg lacrimile cu mâna stângă ,dar parcă nu se mai opresc . Simt cum marginea patului se lasă sub greutatea unui corp , apoi două braţe mă cuprind. Off ,de ce trebuie să facă el pe grijuliul ? Acum alte lacrimi îşi fac apariţia , lacrimi de ciudă pentru că el mă vede aşa de vulnerabilă acum . Îl aud zicându-mi să mă calmez , dar degeaba . Izbucnesc în hohote de plâns , dar îi simt mâna încercând să le şteargă . Din nou rămân surprinsă de fineţea mâinilor lui . Închid ochii şi încerc să mă calmez sub senzaţia pe care mi-o oferea mângâindu-mi părul . Este aşa de bine, şi el miroase atât de frumos...
-Eu am terminat facultatea ,şi profesorul care ţi-a corectat lucrarea este un bun prieten de-al meu .Ai putea învăţa vara aceasta şi în toamnă dai din nou examenul pentru a intra în anul întâi odată cu ceilalţi . Dacă vrei te pot învăţa eu totul în aceste trei luni .Cum sunt febleţea profesorului, sigur va accepta să îţi mai dea o şansă . Eşti de acord?
Dacă eram de acord? Cred ca glumeşte. Cum aş putea să îl refuz când îmi oferă şansa de a-mi îndeplini visul ? Încerc să îi spun că accept ,dar cuvintele nu vor să iasă . Îl văd îndreptându-se spre uşă , dar nu îl opresc . Momentan este bine aşa , nu vreau să îi las impresia că mă are la mână . Chiar dacă m-am hotărât deja , mai bine îl las să creadă că nu sunt chiar aşa de încântată de oferta lui .
Îl aud ieşind şi închizând uşa după el . Închid ochii şi încerc să adorm , dar imaginea chipului său nu vrea să-mi părăsească gândurile . Oare de ce s-a oferit să mă ajute la învăţat ? Înţeleg că este prieten cu fratele meu , dar s-ar fi putut limita la un sfat sau o încurajare . Totuşi , asta nu mă va face să uit că viaţa mea a fost în mâinile unui doctor ginecolog . În aceste trei luni îl voi face să regrete .



Răspunsuri în acest subiect
Roşul tău în seringa mea - de Flash - 21-08-2010, 01:05 PM
RE: Roşul tău în seringa mea [ by Deea and Lynn ] - de Khonsu - 31-08-2010, 10:34 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 10-04-2011, 07:30 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Khonsu - 10-04-2011, 10:23 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 11-04-2011, 07:46 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Ymequa - 11-04-2011, 08:44 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Ash. - 11-04-2011, 09:17 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Khonsu - 13-04-2011, 04:50 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 18-12-2011, 08:53 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Flash - 02-01-2012, 11:16 PM
RE: Roşul tău în seringa mea - de Daria - 02-01-2012, 11:51 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)