Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un zambet ce nu se uita niciodata

#7
Capitolul 5:




....-Sasuke?..intreba rozalia sperand ca e baiatul din visul ei.Dar cand se intoarse acel
baiat cu fata observa ca nu era el.
-Imi pare rau, nu ma numesc Sasuke!Stai putin, nu cumva esti Sakura Haruno?Frumoasa actrita de 18 ani din Los Angeles?Rozalia spuse ca ea e, iar baiatul cu ochii negri si parul de un negru sters ramase uimit.Deci il cauti pe Sasuke Uchiha, nu?
-Da!Il cunosti?Daca da, imi zici unde e?Te rog mult!intreba Sakura agitata.
-Sigur!E foarte cunoscut in partea asta a orasului!Este cel mai bun photograph din zona, face niste poze minunate!zise baiatul.Apropo eu ma numesc Sai!
-Incantata de cunostinta, Sai!Acum, scuze ca par putin nepoliticoasa dar sunt putin grabita, nu sti unde l-as putea gasi pe Sasuke Uchiha?Sai ii spuse unde il poate gasi, iar rozalia ii multumi, dupa care plecase din parc, mergand spre statie unde o astepta pe sora sa.Dupa 10 minute de asteptare, Sakura o vazu pe Angela apropiindu-se de ea impreuna cu una din cele mai bune prietene ale Sakurei din copilarie, Hinata, o fata cu parul negru albastrui si ochi mov spre albi.Era timida in trecut dar dupa spusele lui Ino a devenit mai curajoasa.
-Sakuraaaaaaaaaaaa!!!striga Hinata alergand spre ea si luand-o in brate.Ce dor mi-a fost de tine!Nu pot sa cred ca ai venit!spuse plangand Hinata.
-Hinata, imi pare foarte bine sa te vad!Mi-a fost tare, tare dor de tine!Vad ca te-ai schimbat muuult!Cele doua prietene timp de 5 minute sau imbratisat continuu facand-o pe Angela sa se plictiseasca.
-Hei fetelor mai stam mult?Ma cam plictisesc!Vreau si eu sa vizitez Konoha nu sa stau in statie!
Hinata si Sakura se amuzara putin iar apoi cele 3 fete se indreptara spre o pizzerie.Sakura isi puse o pereche de ochelari de soare Sable pentru a nu fi cunoscuta de catre unii fani.Ajunse la pizzerie, isi comandara toate o pizza, si incepura sa discute ce li s-au mai intamplat in acesti 13 ani.
-Si, Ino mi-a zis ca esti impreuna cu Naruto, e adevarat?
-Da, acum ca sunt putin mai curajoasa am avut curaju sa ii marturisesc ce simt pentru el si el a facut la fel.Iar dupa aceea a venit un sarut!Asta s-a intamplat cam acum un an si cateva luni.Ne intelegem foarte bine si nu ne-am certat decat odata.Si cearta aceea a fost minora.
-Ehh, ma bucur foarte mult pentru voi!Si sper sa fiti impreuna pentru tot-deauna!
-Mersi mult!Dar tu?Cu cine esti impreuna?Pun pariu ca e super dragut si foarte norocos ca te are!zise Hinata voioasa.
-Mda, care o mai fi si ala?zise rozalia amuzata.Sunt solo, Hinata!!!Nu am timp de baieti... .Hinata se intrista si ii spuse ca isi va gasi baiatul inimii sale.Sakura zambi amintindu-si de Sasuke, care era... baiatul inimii sale in copilarie dar acum nu stia nimic despre el.
Trecura 2 ore iar fetele se plictisira de pizzerie asa ca iesira si se indreptara spre centrul orasului.
Konoha se schimbara mult spre uimirea celor doua surori.Avea multe cladiri mari si frumoase.Avea multe locuri de vizitat, trafic greu si multe altele.Sakura si Angela credeau ca vin sa se relaxeze sa stea departe de aglomeratia Los Anges-ului, dar se pare ca nu scapasera.
Hinata le spuse ca in zona in care au copilarit ele, e inca admosefra de sat linistit si frumos, asa ca au hotarat sa se indrepte spre locurile copilariei lor.
Ajunse acolo au putut fi orbite de frumusetea naturii.Era la fel cumlasara cele doua surori, satul linistit si frumos.Hinata si Angela s-au hotarat sa mearga dupa o sticla de apa.
In timp ce ele erau plecate Sakura se aseza pe banca cand de odata un baiat cu parul brunet, si ochii de acceasi culoare, bine lucrat si cu un parfum minunat se aseza langa rozalie spunandu-i "Buna!", cand actrita se uita la el ramase blocata...
-Sasuke Uchiha?intreba aceasta
-Sakura?Sakura Haruno?Ce cauti aici?Sigur esti cine cred eu ca esti?intreba acesta socat.
-Sunt Sakura Haruno, tu esti Sasuke Uchiha nu?
-Da eu sunt!Ce cauti aici?Nu pot sa cred ca stau cu tine pe banca!Ador cum joci in filme!
-Stai, ce s-a intamplat cu tine?Recunosc te-ai facut mult mai frumos decat erai, dar nu ma comport cu tine ca un idol, tu nu esti fanul meu, tu esti un amic din copilarie, asa vreau sa te vad!Nu vreau sa te uiti la mine ca la un star, vreau sa te uiti la mine ca la o simpla amica..., spuse rozalia lasand o lacrima sa ii cada pe obraz.
-Sakura...te-ai schimbat mult, atat fizic cat si psihic.Ma bucur ca nu esti o diva cu fite.Am vrut doar sa te incerc, sa vad daca am cu cine vorbi!Nu sunt genu de fan al altora, sunt propiul meu fan!
Sakura se linisti si zise:
-Ce bine!Imi pare rau ca am lasat sa curga pe obraz acea lacrima.Nu am putu rezista cand am vazut ca ma crezi superioara tie!Imi pare foarte rau!Brunetul spuse ca nu e nimic si o lua de mana si ii zise:
-In sfarsit a venit fata cu zambetul fermecator!...



Răspunsuri în acest subiect
RE: Un zambet ce nu se uita niciodata[Sasu+Saku] - de ¿ Misterious Girl ¿ - 25-06-2010, 12:00 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Zambet de trandafir [ YAOI ] Kohoko-sama 4 3.890 03-01-2014, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [+18] Niciodata 100% sigur. Alexandra Miau 2 2.360 28-06-2012, 01:33 PM
Ultimul răspuns: Lexxu
  Ultimul zambet Addeh 53 31.902 17-10-2011, 02:57 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Ura nu va fi niciodata Dragoste [yuri... + 16] Liar 5 4.342 03-08-2011, 01:15 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Uita de tot si aventureaza-te cu mine Zăpă 47 24.137 10-02-2011, 07:57 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Niciodata sa nu spui "Adio" ! Marina. 24 14.543 27-11-2010, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Tradarea doare dar o poti uita! akadella 5 4.005 24-08-2010, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)