Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lentile de contact

#2
E interesant... Ideea e buna, nu prea am mai vazut genu asta, cel putin nu prea des. Imi inchipui ca va fi ceva destul de dur. Am remarcat felul in care tineai in suspans cititorul si treptat l-ai pus in tema cu subiectul. Am remarcat de altfel minunatele de greseli(de tastatura sau mai stiu eu). Uneori la frazele lungi, te cam pierzi in ele si parca dai senzatia ca nici tu nu ai inteles exact ce vroiai sa exprimi. Putin cam imprastiata povestea..poate e doar impresia mea. Inca ceva, cand scrii pui spatiu dupa virgula, nu inainte, nu inapoi, sau in amandoua partile(uneori ti-au scapat). De exemplu:

Am plecat la mare cu Andreea , Ioana ,Marcela...(asa nu)
Am plecat la mare cu Andreea, Ioana, Marcela(asa da...)

E mai ordonat asa. Deschide orice carte si ai sa vezi ca regula asta e peste tot. Plus ca nu ai aliniat(poti incerca oricand sa lasi spatiu intre paragrafe daca te simti mai bine, chestia e ca se vede totul prea incarcat si ingramadit) si uneori iti lipseste linia de dialog(si nuti dai seama exact daca vorbeste cineva sau ma rog, doar povesteste). Dupa ce iti termini de scris trebuie sa revizuiesti povestea de cel putin doua ori si sa observi greselile(si evident sa le corectezi, asa arati ca iti pasa de povestea ta, vrei sa oferi calitate si atata timp cat tu oferi arati respecti fata de munca ta, vei primi respect de la cititori). Chestiile astea le-am invatat eu citit o gramada de chestii din experientele altora, sau din greselile pe care le vedeau cei mai experimentati la incepatori(deobicei in comentarii vezi asta). Unele lucruri au fost de folos... Sper sa-ti fi fost si eu de folos cumva si sper ca nu te-ai suparat pe mine ca ti-am spus toate chestiile astea. Daca nu ti le-ar spune nimeni n-ai sti cum sa te corectezi ca sa devii mai buna.

See ya
Beware!!! IceCat it's always coming back!!!
Povestea mea>> Nu-mi poti lua si ultima suflare
[Imagine: button.png]



Răspunsuri în acest subiect
Lentile de contact - de Yaku-chin - 02-06-2010, 02:10 PM
RE: Lentile de contact - de IceCat - 06-06-2010, 01:37 AM
RE: Lentile de contact - de Yaku-chin - 09-06-2010, 06:13 PM
RE: Lentile de contact - de IceCat - 16-06-2010, 08:22 PM
RE: Lentile de contact - de Yaku-chin - 14-08-2010, 05:58 PM
RE: Lentile de contact - de Teh - 16-08-2010, 12:02 PM
RE: Lentile de contact - de Yaku-chin - 29-08-2010, 06:56 PM
RE: Lentile de contact - de Teh - 31-08-2010, 04:25 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)