Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Arta este o explozie -arta de a iubi-

#10
am revenit...dupa atata timp..:victorie:

Capitolul VI-un nou eu...un nou..Tu?

Razele soarelui atinteau cetatenii capitalei nipone, in timp ce acestia de abia se trezeau.Era o zi incantatoare plin de farmec.In apartamentul lui Mark, Yoru continua sa traiasca in lumea viselor.Mark il saruta pasional, in timp ce el era in culmea fericirii.
Sub cearseafuri, Yoru il gadila pe baiat, acesta razand si radiind de fericire.
-Ma faci cel mai fericit baiat de pe planeta..stiai?
-Da stiam..! Buzele lor continuau sa se dezmierde, rasfatandu-se unul pe altul. Mark se ridica din pat, indreptandu-se catre iesire.Baiatul, ramas singur, radia de fericire.Nu stia de ce dar descoperise secretul unei arte specile..iubirea.
<intr-o lume plina de democratie si jigniri...una nemarginita plina de amintiri s-a nascut o persoana care stie sa aprecieze arta si care o intelege.Arta inseamna trandafiri rosii ca sangele care imi curge prin corpul plin de energie si pasiune>
Baiatul cobora si el de pe suprafata moale, facandu-si loc prin hainele aruncate prin incaperea luminata de razele puternice ale soarelui.Lua un prosop alb si curat cu un miros necunoscut.Acest lucru trebuia sa-l intrebe pe Mark.Intrand la dus, isi lasa trupul in bataia gingasa a milioanelor de picaturi fierbinti.Si cireasa de pe tort un balsam care ii hranea simturile cu mirosul de trandafir.Dupa acest bine-meritat rasfat isi lua pe el aceleasi haine, coborand in living unde Mark il astepta.
-Mark trebuie sa te intreb ceva!
-da Yoru..ce s-a intamplat?
-Ce miros are prosopul?
-De dragoste....Mark il saruta cum stia el mai bine apoi il pofti la un mic dejun sanatos.Dupa, Mark trebuia sa ajunga la scoala, la fel si baiatul care nu era asa de entuziasmat.
-Ce s-a intamplat? intreba barbatul.
-Nu vreau sa merg...nu imi place...
-Trebuie sa le demonstrezi ca nu esti un adolescent oarecare si ca esti in stare de rice ca sa iti indeplinesti visurile..nu te mai purta ca un copil de opt ani.
-Mark tu cati ani ai? La aceasta intrebare baiatul amutii.Nu stia ce sa-i raspunda...sa-i spuna adevarul sau sa taca.
-Douazeci de ce>
-Nu prea arati de douazeci de ani..mai degraba de sasesprezece.
Baiatul nu scoase o vorba, doar afirma mecanic..el are douazeci de fapt nu era asa...el era inca minor ca Yoru si avea doar sapesprezece.Dar, trecutul lui Mark era unu sumbru si in ceata.
Nimeni nu stia ca baiatul era un minor dar nici macar profesor nu era.Avea un trecut misterios si plin de amar si suferinte.Ajuns la scoala, baietii opserva o silueta care se apropia de ei doi.Era o fata cu un par albastru pana la talie, niste ochii mari si albastri care te ucidea cu privire de gheata si purta niste haine ciudate si total neadecvate. Niste pantaloni de blugi cu cinci taieturi si un tricou negru pe care scria <I' love death because death love me>
Nimeni nu o mai vazuse pe acolo...aproape nimeni.Mark, la vederea fetei amutii complet.
-Salut sunt Amina Mineu si sunt din Franta.
-esti noua? intreba nedumerit Yoru.
-Da sunt noua de abia am ajuns..si tu esti...
-Este profesorul meu Mark....
-Bine Yoru dute in clasa am ceva de discutat cu noua eleva.Baiatul se supuse, plecand in graba.
-Amina ce cauti aici?
-salut si tie dupa doi ani..fratioare....Gaara...

Sper ca v-a placut....astept critici...si afost cam scurt dar am
elatat ce era important....Gomenasai^:)^



Răspunsuri în acest subiect
RE: _Arta este o explozie_-arta de a iubi- - de deidara-chan4ever - 13-08-2008, 04:36 PM
RE: _Arta este o explozie_-arta de a iubi- - de Aly - 04-10-2008, 03:11 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Parfum de artă trecătoare Mad Hatter 7 3.353 05-01-2012, 11:38 PM
Ultimul răspuns: Niska
  Arta apropie, arta uneste. Ichigo. 6 4.357 27-04-2011, 06:29 PM
Ultimul răspuns: Icsdeee.
  Arta unui FREAK SasukeRockGirl7 1 2.936 27-04-2010, 12:18 AM
Ultimul răspuns: SasukeRockGirl7
  Arta este cu totul inutila [yaoi] Mystique92 12 7.834 17-11-2009, 03:26 PM
Ultimul răspuns: Mystique92
  Explozie De Zambete-Cu Caracterele din Naruto!-(parodie)by Ayame&Akasuna! o0o-ayame-o0o 6 7.598 07-02-2009, 09:23 PM
Ultimul răspuns: Dizzy
  Nu poti uri fara a iubi[Naruto Fic...] bastard_in_love 5 9.029 08-10-2008, 05:31 PM
Ultimul răspuns: denisa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)