Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Arta este o explozie -arta de a iubi-

#3
ah multumesc ca va place..acum sa vedem\:D/

Cerul plangea,parca vrand sa destainuie cuiva,durerea lui.Norii acopereau soarele,care se chinuia sa iasa la suprafata,pentru a imbata cetatenii capitalei cu razele sale.Intr-un apartament modest,bine organizat,pe canapeaua din sufragerie,o batrana tricota un pulover mov.Avea un chip adanc brazdat de trecerea anilor,parul carunt i se revarsa peste umeri.Purta o rochie gri pana in dreptul genunchilor.Mainile ei fragile si muncite de atatia ani,lucrau incet acea imbracaminte pentru nepotul ei infiat.In dormitorul baiatului Yoru citea Hamlet.Dormitorul lui era vopsit in verde crud,violet,tavanul negru,rosu si galben.Pe patul,acoperit cu asternuturi albe ca fulgul de nea,erau asezate diferite manuale despre arta.Ora unusprezece,brunetul trebuia sa se duca la liceu.
Se imbraca in gri si negru,i saruta mana bunicii Chyo,apoi parasi incaperea.
<Arta..un cuvant sfant pentru mine..un lucru pe care eu unul il inteleg..dar pe mine nimeni nu ma intelege.Pentru ei este usor sa se ascunda inpropia carapace,ascunzandusi sentimentele de alte persoane.Dar eu mi le dezvalui,incercand sa traiesc esenta pura si nevazuta,dar de uni simpita a vietii..a artei.Ce frumos ar fi ca ei sa ma inteleaga..sa inteleaga arta!Ar fi placut...dar lor li se pare normal sa lupte pentru o amarata de moneda rupandu-si si oasele,sfasiindu-si si carnea de pe ei.Apoi mai este si coruptia care nu face doi lei..din contra a progresat..Iar eu incerc sa supravietuiesc impreuna cu arta mea printre jegurile societatii.Cica ei se afirma..mda se afirma cum sa nu!Se afirma atunci cand isi distrug familiile,cand se distrug pe ei..cand distrug tot ce ating>
Ajuns la scoala,cu miile de ganduri pozitive si negative se opreste in loc<ce se intampla?>Se intampla ceva ciudat la liceul Snow..mda un nume englezesc de parca ar fi renumitul Harvart.In curtea liceului,cateva adolescente,erau gata sa lesine de emotie..un nou profesor.
-ce se intampla..pe numele artei?
-off! zici ca esti picat din luna..in nou profesor cu siguranta.\
<mda pariu pe pictura lui da Vinci ca este un bosorog neispravit..tot vreun ratat care se da mare destept ca stie arta.>
Ajuns in clasa,una destul de aratoasa,dar nu putu intra nici bine ca,la catedra se afla noul profesor.Era un barbat de vreo 20 ani,cu parul brunet ca abanosul si ochii de un caprui inchis.Zambea firav spre Yoru,care de cum il vazu parca mii de fluturi ar dansa in stomacul lui.Barbatul il pofti sa i-a loc,printre miile de critici si susoteli aduse de elevii clasei,care mereu il critica pentru felul lui de a fi.
-hei! gata..ce aveti cu el..cei ce nu inteleg arta..sa nu o inteleaga,deoarece arta nu trebuie doar inteleasa ci si simtita.Apropo ma numesc Mark Haruno,am 20 ani si sunt nou profesor si diriginte al vostru.
<mi-a luat apararea stie de arrta ilfascineaza subiecul..dar este asa de frumos..si buzele lui sunt asa de...oare cat de dulci sunt..si ochii lui emana o energie pozitiva si binefacatoare asupra mea,parca este un inger al iubirii eterne si ar fi venit pentru mine aici..ca sa-mi impartaseasca durerea si suferinta..oare m-am indragostit de el?>
Orele se terminara rand pe rand sa ca Yoru pleca acasa,dar tot cu gandul la Mark statea..deoarece dragostea a batut la usa lui.
,,[/i]cand dragistea iti bate la usa..deschide-i...ori va pleca suparata si nu se va mai intoarce..ori va intra cu forta...
Cam atat sper ca v-a placut:-h



Răspunsuri în acest subiect
RE: _Arta este o explozie_-arta de a iubi- - de deidara-chan4ever - 03-08-2008, 09:08 AM
RE: _Arta este o explozie_-arta de a iubi- - de Aly - 04-10-2008, 03:11 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Parfum de artă trecătoare Mad Hatter 7 3.353 05-01-2012, 11:38 PM
Ultimul răspuns: Niska
  Arta apropie, arta uneste. Ichigo. 6 4.357 27-04-2011, 06:29 PM
Ultimul răspuns: Icsdeee.
  Arta unui FREAK SasukeRockGirl7 1 2.936 27-04-2010, 12:18 AM
Ultimul răspuns: SasukeRockGirl7
  Arta este cu totul inutila [yaoi] Mystique92 12 7.834 17-11-2009, 03:26 PM
Ultimul răspuns: Mystique92
  Explozie De Zambete-Cu Caracterele din Naruto!-(parodie)by Ayame&Akasuna! o0o-ayame-o0o 6 7.598 07-02-2009, 09:23 PM
Ultimul răspuns: Dizzy
  Nu poti uri fara a iubi[Naruto Fic...] bastard_in_love 5 9.029 08-10-2008, 05:31 PM
Ultimul răspuns: denisa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)