Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Arta este o explozie -arta de a iubi-

#1
noua mea creatie..sper sa va placa...este tot yaoi..+15,...\:D/

Arta este o explozie de vise spulberate,de inimi ranite de cuvinte aruncate, de stele.Arta,este cea mai pura expresie a inimii umane.
Dar nu toti o inteleg.Adolescentii din ziua de azi,cred ca este o prostie.Prostie este cand bandele de cartier se omoara intre ele,prostie este cand te duci la fiecare colt de strada,care duhneste a alcool,facand cine stie ce tampenii,prostie este atunci cand nu crezi..nu crezi ce exista,nu crezi ce nu exista sau ce ar putea sau nu exista printre noi.Iar adultii cred ca este o pierdere de bani timp si viaia.Pierdere este atunci cand te nenorocesti in cel mai cumplit mod posibil.Pierdere de bani este atunci cand iti ineci amarul si te afunzi in alcool.Pierdere de viata este atunci cand te-ai straduit ca in viata ta totul sa fie bine,pana cand toata fericirea a trecut pe langa tine.Dar nu Arta..ea este un cuvant sfant pentru mine.Toti m-au criticat pentru modul meu ,,bizar" de gandire..dar ei nu ma inteleg..ei nu inteleg arta.Dar din toate artele pe care le-am invatat numai una a ramas...arta de a iubi.Eu nu mai pot spune ce este aceea caci nimeni nu a vrut sa imi arate.

-------------
Toate aceste ganduri apartineau lui Yoru Hashiba,un adolescent de 15 ani cu parul negru ca abanosul si ochii ca taciunii.Era un adolescent calm,inteligent..neinteles de nimeni.Pasiunile lui erau scrisul,dansul,cantatul,desi nu prea avea voce si multe altele..intr-un cuvant..Arta.
Nu prea avea prieteni....dar nu se stie niciodata.Mergea la un liceu bun...sa spunem.Arta de a iubi..in asta deja nu prea mai credea.Nu credea ca cineva l-ar fi iubit,orcum el crescuse cu ,,bunica" Chyo.Era o batrana draguta,care il luase de la orfelinat.Acolo parintii lui naturali l-au abandonat.
-bunica Chyo..am sosit!
-Bine Yoru.
Baiatul isi facu un dus rapid,apoi se urca in pat lasandu-se purtat spre lumea viselor.
<Iubirea...are gust de ciocolata dar poate avea gust si de lamaie acra>
Asta a fost ca o introducere,:victorie:sper sa va placa..voi continua..ceva
critici,sugestii,pareri...



Răspunsuri în acest subiect
Arta este o explozie -arta de a iubi- - de deidara-chan4ever - 02-08-2008, 09:32 PM
RE: _Arta este o explozie_-arta de a iubi- - de Aly - 04-10-2008, 03:11 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Parfum de artă trecătoare Mad Hatter 7 3.353 05-01-2012, 11:38 PM
Ultimul răspuns: Niska
  Arta apropie, arta uneste. Ichigo. 6 4.357 27-04-2011, 06:29 PM
Ultimul răspuns: Icsdeee.
  Arta unui FREAK SasukeRockGirl7 1 2.936 27-04-2010, 12:18 AM
Ultimul răspuns: SasukeRockGirl7
  Arta este cu totul inutila [yaoi] Mystique92 12 7.834 17-11-2009, 03:26 PM
Ultimul răspuns: Mystique92
  Explozie De Zambete-Cu Caracterele din Naruto!-(parodie)by Ayame&Akasuna! o0o-ayame-o0o 6 7.598 07-02-2009, 09:23 PM
Ultimul răspuns: Dizzy
  Nu poti uri fara a iubi[Naruto Fic...] bastard_in_love 5 9.029 08-10-2008, 05:31 PM
Ultimul răspuns: denisa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)