Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Autorul/poetul preferat este...

#15
Hmm...este greu sa aleg, deoarece eu una nu am un autor preferat, iar poet...nu citesc poezii, nu ma incanta cu nimic, desi stiu ca este necesar, nu sunt pe placul meu.
Am citit multe carti scrise de autori diferiti si nu cred ca as avea un autor preferat, deoarece modul in care scriu este diferit si minunat in acelasi timp. Totusi...unul dintre autorii mei preferati este Mircea Eliade, ale carui lucrari pot spune ca sunt chiar interesante si originale. Mi-au placut foarte multe carti scrise de el, in special Nunta in cer m-a lasat cu o impresie destul de buna. Inca de la inceput autorul a reusit sa-mi capteze atentia, are un stil aparte si original. Este un scriitor exceptional, un geniu. De asemenea, o alta carte scrisa de el care mi-a placut la fel de mult a fost Maitreyi. Actiunea mi s-a parut foarte interesanta, nu m-a plictisit absolut deloc. Eliade chiar stie sa scrie, este un scriitor adevarat.
Alti autori preferati ar mai fi Ionel Teodorescu, Agatha Christie, Cella Serghi, Mihail Drumes si multi altii.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Răspunsuri în acest subiect
Autorul/poetul preferat este... - de Himisoara. - 23-03-2010, 11:10 AM
RE: ◄Autorul/poetul preferat este..... - de βεκi - 05-09-2010, 05:08 PM
RE: Autorul/poetul preferat este... - de Clau~ - 04-01-2013, 02:04 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Genul preferat Obsession. 24 13.032 10-02-2012, 06:00 PM
Ultimul răspuns: Saravis


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)