Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Autorul/poetul preferat este...

#4
RE: â—„Autorul/poetul preferat este.....

Nu pot alege intre ei4
Sir Arthur Conan Doyle si Agatha Christie pentru ca sunt innebunita dupa romanele politiste.Imi plac foarte mult romanele cu Sherlock Holmes(Reintoarcerea lui Sherlock Holmes,Semnul celor patru,Un studiu în rosu) si Profesorul Challenger(The Lost World,Masina de dezintegrat,Cand lumea a tipat)
Agatha Christie este geniala:X Prima carte care am citit-o scrisa de ea a fost"Zece negri mititei" care m-a captivat din primele randuri,apoi am continuat cu "Crima pe terenul de golf","Pericol la End House","Ucigaşul ABC" si "E uşor să ucizi" ,dar vreau sa le citesc pe toate .
Desi am citit doar doua carti ale Annei Rice si ea este o scriitoare de exceptie(The Feast of All Saints,The Mummy si urmeaza sa citesc Cronicile vampirilor).
Joseph Delaney este absolut genial ,dar am citit doar primul volum din Cronicile Wardstone.Imi place cum scrie, de obicei face aceea tensiune pe care o traieste personajul sa ti se transpuna tie.
Daca o pasarica ti-a soptit ceva, inseamna ca ai innebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.



Răspunsuri în acest subiect
Autorul/poetul preferat este... - de Himisoara. - 23-03-2010, 11:10 AM
RE: â—„Autorul/poetul preferat este..... - de IloveYuki - 05-06-2010, 08:41 PM
RE: Autorul/poetul preferat este... - de Clau~ - 04-01-2013, 02:04 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Genul preferat Obsession. 24 13.033 10-02-2012, 06:00 PM
Ultimul răspuns: Saravis


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)