Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lost forever, Love me beat

#3
O sa iti asculr sfatul, multumesc pentru el si pentru comentariu Irukandji. Sper sa va placa :*:*:*

Cap 2…

Cand am aflat unde aveam misiunea picioarele mele au inceput sa tremure, inima sa bata tare, iar ochi sa d-ea drumul lacrimilor. Toti se uitau la mine ciudat, simteam asta. Se intrebau ce am.
-Sakura, ai patit ceva?
-Nu pot sa cred, Lady Tsunade chiar acolo ne trimiti?
-Da, acum iesiti din biroul meu !
Dupa ce am iesit din biroul dansei le-am zis fetelor unde aveam sa mergem!
-Sakura, tu glumesti cu noi, nu?
-Nu as glumi cu asa ceva, Hinata sti asta!
-Chiar in satul Sunetului, dar acolo nu sunt….
-Ba da Hinata, o sai vedem, cred !
Am plecat acasa sa imi pregatesc cate ceva pentru plecare cu lacrimile curgand pe obrajii calzi.
Mi-am strans lucrurile si am plecat cu fetele in Satul Sunetului.. Tot drumul nu am vorbit deloc cu fetele, doar m-am gandit la cum o sa fie cand ne vom revedea ! Ochii lui negri ca intunecimea nopti imi imi veneau in minte. Mergand cu fetele am observat o creanga rupsanduse deasupra capului Hinatei. Am aruncat cu un kunai in asa fel incat sa o prind pe Hinata, iar creanga sa cad ape alta.
-Auu, Sakura m-a durut, fi si tu m-ai atenta !
-Iarta-ma Hin, darn u cred ca ai fi vrut sa lesini, asa-i?
-Poate ca ai dreptate, adica deloc ! Zice Hinata scotandu-mi limba si incepand sa rada…
Noaptea ce neagra si friguroasa venii repede. Frunzele copacilor zburau in aer parca find amintirile mele. Ino si Hinata s-au dus dupa lemne iar eu am ramas la trunchiul copacului unde avea sa inoptam. Privesc atenta luna, a carei lumina strabatea crengile batrane ale copacilor ! Stiu ca suna ciudat, sau infricosator, dar eu mi-l imaginam pe Sasuke luptanduse cu mine, iar eu provocandu-i rani grave ! El a fost singurul baiat, este si va fi singurul baiat de care sunt indragostita. Linistea si frumusetea naturii ma faceau sa visez sis a plang pana cand au sosit fetele.
-Hei, Sakuraa, sunt destule lemne? Pentru ca cineva numit Ino a avut grija sa scape aproape toate lemnele intr-un parau!
-Nu-i adevarat asta, Saku, e vina Hinatei, ea m-a impins!
-Sunt destule lemne, nu va mai certati atata pentru o porcarie! Acum cred ca ar fi mai bines a facem focul si sa ne culcam, ce ziceti?
Fetele se uitau masca la mine, de parca cine stie ce cuvinte am mai spus. Adevarul este ca nici-data nu am vorbit calm cu lacrimile in ochi. S-au m-au uitat putin la mine si s-au pus pe treaba. Dup ace am facut focul am adormit ca niste mici bebelusi. Eu m-am trezit cu o ora inaintea fetelor, am mancat si am avut grija sa arunc betele care ramasesera in apa, ca nu cumva cineva sa afele ca am fost pe-a colo. Dupa trezirea fetelor am plecat spre sat. Am ras asa de mult incat ochi mei erau plansi de fericire iar burta ma durea ingrazitor.
-Cred ca am ajuns! Sau nu?
-Fetelor stiti ca eu sunt foarte desteapta , de aceea am luat 5 la acel test, adica e o nota de trcere. Deci sa stiti ca am ajuns. Zice Ino de parca era Miss Inteligenta!
Pe mine si pe Hin ne-a bufnit rasul ingrozitor de tare,asa de tare incat domnii ce pazeau poarta au aruncat cu shurikenuri (nu stiu daca am scris bine) in noi.
-Cine sunteti si de ce ati venit aici?
Cred ca v-ati dat seama ca nebuna si haioasa de Ino s-a ascuns de un copac iar eu si Hin ne uitam la ei destul de ciudat.

-Buna ziua, ma numesc Sakura Haruno, cele doua sunt cologele mele de echipa, Ino Yamanaka si Hinata Hyuga. Am venit aici pentru a inmana un pergament conducatorului vostru. Suntem trimise de Lady Tsunade!
Cand au auzit cei doi au ramas masca uitandu-se la mine cu cata raceala am zis acele cuvinte. Ne-au lasat sa intram iar fetele au inceput sa rada dar eu am ramas tot serioasa, cu toate ca inima mea batea foarte tare, ochi mei erau asa de aproape sa d-ea drumul lacrimilor cristaline, iar picioarele mele mergeau cu o frica nemaivazuta.
[/font]
Cand eu spun sa taci , taci !
Cand tu spui ca-s nebuna, eu iti spun ca plec pe Luna !

Daca cineva iti spune ca o pasare i-a soptit , tu ii spui ca a innebunit !
Let's get crazy ! >.<



Răspunsuri în acest subiect
Lost forever, Love me beat - de Crazy Person - 14-02-2010, 04:18 PM
RE: Lost forever, Love me beat - de Irukandji - 14-02-2010, 06:58 PM
RE: Lost forever, Love me beat - de Crazy Person - 15-02-2010, 06:12 PM
RE: Lost forever, Love me beat - de Crazy Person - 15-02-2010, 11:25 PM
RE: Lost forever, Love me beat - de Crazy Person - 16-02-2010, 05:29 PM
RE: Lost forever, Love me beat - de Fifilina - 16-02-2010, 09:45 PM
RE: Lost forever, Love me beat - de Crazy Person - 17-02-2010, 12:16 AM
RE: Lost forever, Love me beat - de Crazy Person - 21-02-2010, 01:09 PM
RE: Lost forever, Love me beat - de Crazy Person - 22-02-2010, 08:26 PM
RE: Lost forever, Love me beat - de Crazy Person - 23-02-2010, 10:03 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lost Alexya 2 2.698 19-05-2013, 03:38 PM
Ultimul răspuns: Alexya
  [Naruto]  Can you hold my hand I: Forever alone ^Ciresica^ 39 27.715 30-09-2012, 05:56 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  [Naruto] Lost hope hidden in the dark .. Kyandi. 10 5.265 29-08-2012, 09:26 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  A gift forever ... sakura_sasuke 3 3.186 03-12-2011, 11:02 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 11.081 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Love forever alice99 7 4.263 24-07-2011, 05:50 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I walk forever Mada Shine 3 3.169 23-07-2011, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  We will still be friends forever despite difficulties •нąкü• 100 47.345 18-07-2011, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Mùsè
  Lost Souls Liar 2 2.976 27-06-2011, 03:42 PM
Ultimul răspuns: Liar
  The last beat... DeDal N. 1 2.556 13-02-2011, 10:34 AM
Ultimul răspuns: Kayla.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)