Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jurnal 1: Cammeron Niller

#8
Amandoi au adormit greu.. ba chiar Cammeron s-a trezit cu fata la cearseaf rau de tot si a trebuit sa se tarasca efectiv ..sa se convinga sa mearga la scoala sa dea ochii cu Ryan.
A ajuns si la scoala..si arata ca o dezordonata.Cand credea ca nu se poate mai bine a dat si de minunata populatie de fane ale lui Ryan.. minunatele fane ale lui Ryan.
"Ia uita-te la ea! Zici ca ti-ai pus pisica sa se tavaleasca in parul tau..sau ai dormit in tufisuri?" una din colegele sale.. fana numarul unu a lui Ryan, Sabrina. Si-a infipt imediat "ghearele" in parul incalcit al lui Camm' (nu avusese energia sa se pieptene de dimineata) si a inceput sa o traga tare…
“Inceteaza!”Se auzi o voce din spatele lor .Vocea era apasata cu un ton de nervozitate..
Cameron a deschis ochii. ‘Ala este Ryan ?’ Nu se astepta. De ce-o ajuta Ryan...?
"De ce ma rog?Ryaaan..~ Nu ne iubesti mai mult pe noi? De cand a venit fata asta stupida numai ne iubesti asa de mult ...Off, Ryan al meeu..!" incerca Sabrina sa se dea pe langa Ryan impreuna cu alte doua prietene ale ei..
Baiatul a tercut pe langa fetele disperate, nebagand criticile si plangerile in seama .S-a dus direct si a ridicat-o pe Cammeron .Dupa ,totusi..a plecat fara niciun cuvant.
Camm si-a luat ghiozdanul pentru ca se sunase.. 'Ryan.. a ajutat-o?' ‘De ce?’


“Copii astazi v-il prezint pe Mike ..noul vostru coleg.”
“O vai..inca unul.. “ Entuziasmul clasei…
Dar nu ca nu erau interesati.. Baiatul asta era destul de inalt,brunet,cu ochii intr-o nuanta intunecata de aqua si o privire semi-amuzata pe care n-o prea ratai. Parea sa duca ceva in spate,avea si un zambet foarte imbietor .. asortat cu tricoul lui pe care scria mare “Mikky” si medalionul cu initiala..Intorcea si el cateva priviri.
“Poftim! Poti sta cu Niller in banca..“
“Super.. asta mai imi trebuia acuma.”zise Ryan fixandu-l cu ochii pe noul baiat.
Mike zambii larg lui Cammeron, care parea ingandurata..Si-a trantit ghiozdanul cam la fel de tare pe cat si-l trantea si ea ..ignorand faptul ca ora incepuse de ceva timp.
Si-a lasat chitara din spate(deci asta ducea) -parea a avea hobbyuri artistice tipul'..- Si s-a intor, intinzand mana spre fata aparent mahnita..
"Buna ..eu sunt Mike." Si n-a putut sa rateze privirile baiatului din banca din spate.. 'El cine-o mai fii..? ' Vazand ca Cammeron nu-i strange mana si nu-i raspunde.. si ignorand total tot restul lumii se intoarce cu fata la Ryan ...apoi la colega de banca.
" Asta-i iubitul tau ?" si zambeste din nou larg.
Ryan deja se enerva parca vroia sa ii intoarca gura la spate.
"Vaai ce zambet "zise Ryan sarcastic intorcandu-si capul..
Camm' se inrosise,dar nu o arata .. In schimb s-a intor. Era deranjata de colegul asta nou.
" Suntem in ora..nu incepeti ora certandu-va.. tontilor." a fost singurul lucru pe care l-a spus incercand sa fie calma si uitandu-se la profesoara care a dat din cap in semn de multumire la buna initiativa a fetei..si a ignorat insultele pe care le-a adus colegilor.
Mike s-a uitat la Ryan intr-un mod foarte...competitiv.Spera ca Ryan nu-i va sta in drum..dar a preferat sa se prefaca ca face pace.
" Bine binee.. vina mea.." Si s-a asezat langa Cammeron cu acelasi zambet pe moaca aia a lui'.
Peste mai putin de un minut s-a auzit si soapta lui Mike catre Cammeron:
" Daca tot sunt nou pe-aici..poti sa-mi arati imprejurimile dupa ore?Am auzit ca si tu esti noua..poate mergem pe undeva...sa cunoastem zona impreuna?"
Ryan din spate ramasese nemiscat. A dat cu pumnul in banca.. ceea ce l-a facut pe Dominic sa tresara.
Cammeron nu stia cum a ajuns in situatia asta. Ar fi vrut sa mearga acasa... A vazut reactia lui Ryan .
Se simtea prost? De ce..? Nu stia dar i-a raspuns politicos lui Mike.
" Nu pot..scuze..am alte planuri.. poti ruga orice coleg sau colega sa mearga sa-ti arate imprejurarile..si asa sunt noua.Sunt aici de numai o saptamana.. si nu simt nevoia sa ma pierd."
Spera ca asta il va calma pe Ryan putin.
Dupa ora tensionata pe care au avut-o pauza a venit perfect. Ryan se ridica nervos. Nici nu cred ca ar fi vrut cineva sa ii stea in cale..
Mike nu era prea fericit cu raspunsul lui Cammeron..dar sigur era fericit cu reactia "iubitelului" ei.Tipul avea o multime de fete pe langa.. ‘Ce vroia de la Cammeron..?’ Ea era frumoasa,talentata,artistica..si total nepotrivita cu el. Iar Ryan Conferido asta', era competitia (de care planuia sa scape cat mai curand posibil)..
Cameron nu putea sa se duca dupa Ryan..n-ar fi avut ce sa-i spuna.Sa-i multumeasca pentru pauza? Poate asta da,dar dupa aceea conversatia ar deveni subit, inexistenta si a naibii de incomoda.Noul coleg a fost cireasa de pe tortul tragediei. O sacaia atitudinea lui degajata. Zici ca facea totul special..
Era cam prea ingrijorata pentru Ryan si nu-i statea in fire.. s-a dus pe hol.Nu ca sa-l vada pe Ryan (Desigur ca nu!,ci numai pentru ea (Da, sigur..).
Cand a vazut-o, baiatul a vrut sa intre in clasa ..S-a uitat fix in ochii ei un moment,apoi a intors capul si a intrat direct pe usa..
Privirea lui o facea sa se simta foarte vinovat. ‘Cu ce era vina ei..?’ El n-a inteles nimic?..El chiar n-a inteles ca pur si simplu emotiile nu-s ceva cu care te joci? O facea pe ea sa para cea cruda si fara sentimente..si senzatia era atat de rece..
A ramas acolo,iar ea a incercat sa mearga dupa el... daca mai vroia sa se impace avea sa incerce el.
De indata ce Ryan a intrat in clasa, Mike si-a fixat privirea pe el.
Incercase sa poarte o conversatie ratata cu Dominic .Voise sa afle mai mutle despre Ryan..prietenul lui Ryan insa era prea loial pentru a spune orice unuia ca Mike.
Se intreba unde s-a dus Cam, dar era relaxat..scoala asta era amuzanta.
„Poti sa nu te mai uiti asa la mine??!“
De obicei Mike s-ar fi prefacut ca e cel mai politicos de pe lume..dar Ryan era competitia. Si chiar n-avea chef de el acum.
"Ce... probleme in paradis? Nu se uita prietena la tine?" A preferat sa-i ignore complet intrebarea..Ryan era probabil prost si-asa si n-ar fi avut raspunsuri interesante.


Ryan era gata sa sara la gatul lui dar exact in momentul ala a vazuto pe Cammeron intrand in clasa .S-a descarcat totusi..a dat cu pumnul in perete si s-a pus inapoi in banca. Prea multi nervi..
Camm i-a aruncat o privire nedumerita.‘Ok ,bun..Ryan e suparat’,dar nu trebuie sa faca show. A indraznit sa-i arunce o mica privire curioasa si lui Mike sa vada ce naiba facea acolo,a prins-o curiozitatea .Dar n-a prea apucat sa afle nimic..
‘Mikky’ si-a luat rapid sapca cu insignele ,cu initialele si toate petecile cusute pe care scria mare cate-n luna si-n stele si cu acelasi zambet pe care nu aveau sa-l uite nici Ryan nici Cammy prea curand... a plecat cat ai zice peste in pauza,lasand-o pe ea cu Ryan in clasa.
Iar ea s-a pierdut complet...
Ar fi vrut sa-i zica ceva.Nu stia ce.. totusi sentimentul ala de gol o facea sa vrea sa zica
" Imi pare rau.." asa ca a zis, dar ca sa-si mentina mandria...
" Totusi nu e nevoie sa faci asa un show.."
Asta e tot ce a zis.Si a plecat sa se uite pe geam.Gandea ca daca merge acolo Ryan nu ar fi deranjat-o,nu ar fi implicat-o in inca una din conversatiile astea incomode..
Baiatul a apucat-o brusc de mana …si se starduia sa nu o stranga tare din cauza carului de nervi pe care il avea.
„Spune-mi cu ce e mai bun..?“ A spus el ,furie pura in voce .
Camm' a fost luata prin surprindere.
" Ah..pardon?..” Si dupa o scurta pauza sa-si inregistreze complet ce-a zis Ryan in minte si sa gandeasca.
”Cine?"'Despre ce naiba vorbeste?'
“ Prietenul tau,Mike. Mergi cu el dupa ore sau ce? Zambete,soapte..ce e asta?!”
‘Ah despre aia vorbea..’Ok, Cammeron nu se asteptase la asta.Ryan era cumvaa..~cumva..? Poate macar putin.. (numai gandul era incredibil).
"Esti gelos?.Um,stii tu.E doar colegul nostru nou si nu am pic de interes in el."
Baiatul o privii adanc… Fata putea sa isi dea seama ca ura pe care o simtea Ryan era foarte puternica (Doar I se citea totul in ochi,actiuni.. respiratie..tot.)
"Tu.. te-ai suparat pentru asta? De ce? Nu o sa ies cu el dupa ore daca asta vrei sa stii.Nu ma intereseaza persoana lui.." S-a uitat in alta parte…tot vinovata se simtea.
“De acum nu cred ca ma mai intereseaza nici pe mine..Eu unul sunt sigur ca simti ceva pentru el..” si zicand asta ii dadu drumul la mana si pleca lasand-o complet singura din nou..
Fata era iar fortata sa isi puna simpla intrebare ' De pe ce planeta vine el?' referitor la Ryan,desigur. Ar fi trebuit sa-si exprime repulsia fata de noul coleg.Stia ea.. asa Ryan a interpretat totul absolut gresit.
Deja nu mai avea chef de ore asa ca a plecat, indiferent daca mai avea sau nu cursuri.Mergea usor si se gandea..
"Cum naiba sa vina un nimeni sa se dea la cea la care el incepuse sa tina..?"
La inceput cand s-a sunat Cammeron se astepta sa-l vada pe Ryan cu privirea pe care o purtase toata ziua(una destul de ranita) facandu-si loc pe usa-n clasa.. si asezandu-se in banca din spatele ei.
Si a asteptat sa vada asta.. pana cand a venit profesorul in clasa…
Dar Ryan nu era acolo. ‘De ce nu era?’ Isi luase si ghiozdanul.'Unde s-o fi dus si baiatul asta..?'
A decis sa se intoarca totusi la banca sa-l intrebe pe prietenul sau Dominic.
"Hey...stii cumva? Ryan a plecat,nu?"intrebarea a iesit ca o soapta trista.Nu stie de ce..
„Presupun ca da ,daca nu mai e aici.“ A venit si raspunsul logic al lui Dominic. ”Si asa era nelinistit…Asa ca nu prea cred ca mai vroia sa stea la scoala..”
'Ah ,firar. Era oare vina ei?’Acum Camm' nu se simtea prea bine si prea fericita deloc.Si colac peste pupaza Mike era acolo si le asculta si conversatia.Nu a rezistat sa nu se bage si el...
"Ce? Domnul suparat a plecat cu musca pe caciula?" A afirmat si Mike cu un zambet.
“Nu crezi ca ar fi bine sa taci?”Zice Dominic cu o privire uracioasa chinuindu-se parca sa-I stearga zambetul de pe fata aia lui Mike..
Iar Cammeron se enervase.
"Serios acuma.Stiu ca esti nou,dar ai face bine sa taci naibii din gura si sa nu te mai iei de Ryan..Nu-l cunosti."
Mike n-ar fi tacut asa usor totusi..
" Bine, iubita.." Si s-a intors la banca.
Lui Cammeron ii venea sa-i administreze cea mai buna stanga pe care i-o putea da si sa-l trimita fix in petere.Pacat ca era ora..si sincer nu stia daca avea puterea acum.Ryan o ingrijora prea tare..


“Nenorocitul crede ca poate sa ma invinga… E jocul meu nu al lui.. asa ca daca indrazneste si se atinge de ea sunt in stare de orice…” Ryan se chinuia deja sa-si sorteze gandurile pe strazile de pe langa scoala..

Clopotelul a sunat si el... pentru Dominic ,Cammeron (care erau inrgijorati din cale afara pentru Ryan dupa doua pauze de conversatie si griji) si Mike (Care nu contenea sa-si bage nasul in absolut orice vorbea Cammeron cu oricine ..)
Mike si-a luat imediat ghiozdanul in spate si a asteptat pe toti inclusiv Dominic sa iasa din clasa.
Si-a ramas numai el cu Cammeron..tinta lui .. care era clar deranjata de privirile pe care i le arunca,dar nu ca se sinchisea el.
"Stai pe-aproape de scoala ,nu?"a deschis el rapid conversatia.
"Nu conteaza unde stau.."raspunde Cammeron cam stinsa.. se gandea la altceva .'Da doamne sa ma lase in pace'...
Mike nefiind satisfacut cu raspunsul i-a aruncat privirea cea mai sincera lui Cammeron si in cea mai draguta voce pe care a reusit sa o mimeze.
" Um... nu e ca si cum as vrea sa stiu unde stai..dar credeam ca stau in aceeasi zona; vroiam sa ma conving.. plus ca am inteles ca stai pe langa un hotel,si am de gand sa imi iau o camera.. si vreau sa ajung acolo .Ma poti ajuta?"
'Un hotel?' De unde stia el de hotelul care era langa casa noua a lui Camm ?Ea nu avea idee...dar fiind o buna colega l-a lasat pe acesta sa o urmareasca.. cu conditia sa stea la o rezonabila distanta de ea.
Calatoria avea sa fie obositoare pentru ea.. abea astepta sa scape de el.
Mike insa parea fericit pana la cer. Cu un zambet degajat ,ghiozdan in spate,chitara pe umar, mergand cat mai aproape de Cammeron care aproape ca radia a aura negativa ,aproape tipa sa se dea mai incolo..
'Abea astepta sa ajunga acasa'.



Răspunsuri în acest subiect
Jurnal 1: Cammeron Niller - de M44Ch - 08-02-2010, 01:14 AM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de M44Ch - 09-02-2010, 01:24 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de M44Ch - 10-02-2010, 05:25 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de Teru - 10-02-2010, 10:08 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de M44Ch - 11-02-2010, 07:03 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de Teru - 12-02-2010, 09:01 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de M44Ch - 14-02-2010, 02:56 AM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de M44Ch - 16-02-2010, 07:36 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de Teru - 17-02-2010, 09:10 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de M44Ch - 17-02-2010, 10:59 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de M44Ch - 19-02-2010, 09:15 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de M44Ch - 22-02-2010, 08:02 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de Teru - 23-02-2010, 07:02 PM
RE: Jurnal 1 :Cammeron Niller - de M44Ch - 23-02-2010, 08:36 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pagini de jurnal alexandraofe 3 2.926 04-06-2013, 10:46 PM
Ultimul răspuns: alexandraofe
  A doua pagina de jurnal. Intalnire cu un succubus SethMeth 0 2.158 04-07-2010, 10:20 PM
Ultimul răspuns: SethMeth
  Viata... un jurnal sumbru case 7 4.918 20-05-2008, 08:56 PM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)