Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Castelul de Nisip

#6
hei
am venit si eu cu nextu`
as aprecia daca cineva mi-ar mai comenta ficul , totusi ..... bune rele , eu sunt eu :)))
sper sa va placa si lectura placuta !

Cap V
Bine asa e , imi placea sa ma simt admirata , dar ce era asa de rau . Hidan parca uitase de strictetea cu care isi aranjea deobicei parul si spun asta deoarece isi scutura parul deschis la culoare parca uitand de el . Tobi ma privea ca pe un inger copilarindu-se , Sasori in schimb intelegea ceea ce simteam . Cand cantam aceasta melodie imi aminteam de inocenta pe care o avusesem odata si care mi-a fost luata de catre o persoana atat de regretata acum .... Itachi . Clipele cu el au trecut atat de repede , as fi vrut sa nu se termine .
Flashback
Chidoriul lui Sasuke se apropia de mine , urma sa ma izbeasca , dar nu s-a intamplat .... Pana sa imi dau seama ce s-a intamplat , era tarziu . Itachi sarise in fata mea pentru a ma apara . A murit , iar eu am supravietuit . Inainte sa-si dea ultima suflare mi-a sarutat buzele si mi-a spus:
- Sweet sacrifice.
Endflashback
Timpul trecere repede cand te simti bine cu cei dragi , iar dimineata cand trebuia sa plec acasa nu eram in stare . Eram beata . Picioarele mele erau moi si scoteam pe gura numai tampeni , asa ca Hidan a fost nevoit sa ma duca pana in camera mea de la conacul lui Gaara . Spre norocul meu Gaara dormea bustean , dar am reusit performanta de al trezi cand m-am lovit de masuta de toaleta .
Acesta si-a ridicat privirea de jad asupra mea zambind . Privirea lui era atintita pe mine studiindu-mi cu atentie fiecare miscare , fiecare centimetru din mine . Ma presa acea privire , dar as fi dorit ca momentul acela sa nu se mai termine . Dupa cateva momente m-a tras grijuliu in bratele sale puternice . << Incerc sa-mi stapanesc sentimentele , dar nu pot . >> Imi punea inima pe jar ,modul in care ma atingea de fiecare data , modul in care ... ah nu stiu ... totul era perfect la el . S-a apropiat fata de urechea mea rece si a inceput sa imi vorbeasca pe un ton cald :
- Azi esti toata a mea . Acum stai aici , iti aduc eu micul-dejun .
Am fost placut impresionata de cuvintele lui . Acesta s-a ridicat si a iesit din camera pentru a face ce a spus . Am profitat de timpul in care el era jos pentru a-mi face programul de dimineata << Ei bine ca nu mai miros ca o camila beata . >>
Dupa cateva minute de asteptare acesta s-a intors cu un platou mare de mancare . << Nu te indopa . >> O sa va intrebati de ce egoul meu spunea asta , pentru ca imi era o foame de lup . Acesta s-a asezat langa mine si am mancat pret de cateva minute bune , dupa care din vorba in vorba a inceput sa ma sarute dulce , buzele sale moi imi atingeu obrazul neted acordandu-mi fiori de fericire . Observand ca imi place mi-a intors fata lasand privirile noastre verzui sa se intalneasca .Am incercat sa murmur ceva de genul : “ Gaa...Gaara , eu ... „ Nu m-a oprit el , ci eu m-am oprit pentru ca auzeam cun pe podeaua rece se asterne un strat gros de nisip . M-am atintit privirea asupra covorului de nisip , nivelul lui crestea semnificativ ajungand la nivelul patului . << Bine asta ma sperie ! >>
- Gaara . Mi-e frica ! spun eu observand ca nisipul a inceput sa ma scufunde .
- Ai incredere in mine ! mi-a raspuns el mangaindu-mi usor fata .
L-am tras mai aproape de mine , pur instinctiv . Imi era teama << asta e ultimul mod in care vreau sa pier >>, dar avem incredere . Stiam ca nu imi va face rau . Incet nisipul ne-a acoperit complet . Nu stiu cum a facut , dar cand m-a tras de mana in sus m-am trezit in plin desert .
- Cum ai facut ? intreb eu sacadat .
- Nu conteaza . Conteaza ca esti tu cu mine , singuri ... spune el sarutandu-mi buzele moi si cautand cu mana o portita prin care sa-mi deschida rochia .
Am incercat sa-l ajut ajut , dar s-a descurcat si singur . Imi placea in totalitate , e dragut , tandru , politicos si ma iubeste . M-a indepartat intr-o secunda de materialul vaporos al rochiei lasandu-l sa cada pe nisipul fierbinte . A continuat , dar la cea mai mica tresarire a mea se oprea si ma privea atent asteptand sa vada daca doresc sa mearga mai departe . << Sunt oare in rai ? Uh ce dulce e ... >> Dupa aproxinativ o ora /doua acesta m-a luat de mana asezandu-se langa mine .
Am continuat sa vorbim pana cand stonacul meu a inceput sa scoata niste sunete ciudate . << Oh mi-e foame . >> Acesta mi-a sugerat sa mergem acasa pentru a-mi potoli foamea , dar nu inainte de luat un pumn de nisip pe care l-a modelat intr-o bratara exact pe marimea mainii mele . In timp ce mi-o aseza pe mana mea catifelata simteam ca nimeni si nimic nu ne va putea desparti vreodata .

va rog sa comentati ficul .... :X:X



Răspunsuri în acest subiect
Castelul de Nisip - de nimeni - 06-02-2010, 03:17 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 07-02-2010, 04:52 PM
RE: Castelul de Nisip - de ellamanu - 07-02-2010, 09:53 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 13-02-2010, 01:33 PM
RE: Castelul de Nisip - de Nywa - 13-02-2010, 01:53 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 16-02-2010, 08:37 PM
RE: Castelul de Nisip - de Nywa - 16-02-2010, 10:45 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 01-03-2010, 10:07 PM
RE: Castelul de Nisip - de Nywa - 01-03-2010, 10:50 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 07-04-2010, 01:08 PM
RE: Castelul de Nisip - de Sângerica :3 - 07-04-2010, 10:45 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 27-05-2010, 03:21 PM
RE: Castelul de Nisip - de Savarina Ali - 27-05-2010, 07:17 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 06-08-2012, 04:35 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 13-08-2012, 04:22 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 26-08-2012, 08:03 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 17-09-2012, 03:34 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 16-11-2012, 08:17 PM
RE: Castelul de Nisip - de Hina2013 - 25-06-2013, 01:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Castelul la rasarit de luna Rukia JJ 3 3.047 24-03-2011, 07:37 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  Oglinzi de nisip[ one-shots] Rouge 3 3.019 11-12-2010, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Rouge
  Invaluit in nisip Irukandji 11 7.063 19-09-2010, 09:17 PM
Ultimul răspuns: Whisky


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)