Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Castelul de Nisip

#4
hy multumesc pentru comentariu
va rog sa imi dati comentari chiar daca dure , vreau sa stiu unde gresesc pentru a ma putea corecta .
oh dar acum cu urmatorul capitol
sper sa la placa si lectura placuta :*:*:*

Cap. IV

Dupa cateva minute cu curiozitatea satisfacuta m-am intors inapoi in sala de bal de unde am plecat putin mai tarziu in noapte .
Ajunsi in camerele noastre Gaara m-a cupris incet in brate si m-a lasat pe suprafata moale a patului . S-a asezat incet langa pat cu fata spre mine si a inceput sa-mi mangaie picioarele provocandu-mi fiori . M-am intors incetcu fata spre perna pentru a-mi ascunde obraji rosii . A continuat sa ma mangaie pana cand s-a asezat langa mine si m-a tras in bratele sale .
- Sakura , eu .... cred ca esti perfecta si ....
Nu l-am lasat sa termine deoarece mi-am pozitionat repede degetul aratator pe buzele sale . In camera era o liniste mortuara si ne-am suportand l-am tras mai aproape intr-un sarut lung . A inceput sa-si miste mana dealungul spatelul meu lasandu-mi urme rosi datorita presiunii pe care o exercita asupra acestuia . Brusc roscatul a inceput sa-si piarda controlul . M-a trantit de perete si ainceput sa ma priveasca . Era total altul , ochii lui verzi disparusera si fusesera inlocuiti cu o imagine adanc ingropata in memoria mea . M-ai vazusem acea privire ... acun cevba vreme cand Sasuke inca mai era in sat , Gaara ma atacase foarte puternic . Atunci arata ca un demon insetat de sange , credeam ca trecuse peste faza asta ...
Brusc acesta mi-a prins incheetura maini intr-o stamsoare puternica .Eram uimita , nu am reusit sa scot decat un scancet de durere si vesnica fraza : “ Ma doare ! Te rog opreste asta ! “ Privirea lui si-a revenit rapid dupa ce am spus acele cuvinte si vazand ca imi sangera incheetura acesta si-a lipit buzele de ea sarutand-o usor si lung . Imi amintesc asta ...
Flashback
- Te-ai taiat la deget .
Atunci brunetul mi-a introdus degetul in gura lui lasand-mi intr-un tarziu pielea ,parca ne atinsa de suprafata ascutita a kunaiului .
Endflashback
Acest sentiment de deja-vu ma urmarea peste tot . Gesturile pe care le facea Gaara si sentimentele pe care mi le confera ma fac sa privesc in trecut .... Itachi . Ei doi erau atata de similari si diferiti in acelasi timp . M-am trezit la realitate de abea in momentul cand acesta si-a dezlipit buzele de pe pielea mea calda . M-a asezat din nou pe patul lui si m-a stans puternic in brate .
Flashback
- Nu uita de noi . Iesirea din sat , ai inteles ?
- Voi fi acolo , Deidara . Promit !
Endflashback
Era trecut de miezul noptii cand eu , obervand ca roscatul doarme , am plecat de la conacul acestuia indreptandu-ma spre iesirea din sat . In graba mea nu am observat ca cineva ma urmarea indeaproape . Ajunsa la poarta satului m-am intalnit exact cu cine trebuia , sapte barbati imbracati in negru . Fara nici o ezitare am sarit in bratele unuia dintre ei spunandu-i : “ Mi-a fost dor ! “ Acestia mi-au raspuns la fel si m-au luat de manuta pana la o cabana in padurea care ducea spre Konoha . Eram asa de bucurosi sa ne revedem . Faceam glume , le mai povesteam ce mai e prin viata mea . Erau asa de grijulii cu mine si dorind sa profite de timpul petrecut cu mine , Tobi , cel pe care il imbratisasem de altfel m-a asezat pe o scena , mi-a dat un microfon si m-a rugat sa-i cant . Ii placea sa ma asculte , credea ca am fost binecuvantata cu o voce mirifica . Asa si era , vocea mea era una din cele mai iubite si invidiate calitati ale mele . Mi-am deschis gura timid lasand vocea sa-mi contureze o melodie minunata ce le placea tuturor .
It's true, we're all a little insane.
But it's so clear,
Now that I'm unchained.

Fear is only in our minds,
Taking over all the time.
Fear is only in our minds but it's taking over all the time.
In acest timp afara persoana care m-a urmarit in oras tocmai isi scotea camera de filmat dorind sa ma saboteze , evident . Tousi nu aveam aceasta problema imi placea la nebunie sa cant pentru prietenii mei si nimic nu ma putea opri . In timp ce cantam lacrini calde au inceput sa mi se scurga pe obraji . De ce ? Eu obisnuiam sa-i cant aceastra melodie lui Itachi , scaunul lui gol din fata scenei era atat de evident . Acea privire imi lipsea atat de mult . Partea lui favorita din melodie era inevitabila asa ca am cantat-o cu multa patima :
You poor sweet innocent thing.
Dry your eyes and testify.
You know you live to break me. Don't deny.
Sweet sacrifice.



Răspunsuri în acest subiect
Castelul de Nisip - de nimeni - 06-02-2010, 03:17 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 07-02-2010, 04:52 PM
RE: Castelul de Nisip - de ellamanu - 07-02-2010, 09:53 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 13-02-2010, 01:33 PM
RE: Castelul de Nisip - de Nywa - 13-02-2010, 01:53 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 16-02-2010, 08:37 PM
RE: Castelul de Nisip - de Nywa - 16-02-2010, 10:45 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 01-03-2010, 10:07 PM
RE: Castelul de Nisip - de Nywa - 01-03-2010, 10:50 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 07-04-2010, 01:08 PM
RE: Castelul de Nisip - de Sângerica :3 - 07-04-2010, 10:45 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 27-05-2010, 03:21 PM
RE: Castelul de Nisip - de Savarina Ali - 27-05-2010, 07:17 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 06-08-2012, 04:35 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 13-08-2012, 04:22 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 26-08-2012, 08:03 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 17-09-2012, 03:34 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 16-11-2012, 08:17 PM
RE: Castelul de Nisip - de Hina2013 - 25-06-2013, 01:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Castelul la rasarit de luna Rukia JJ 3 3.049 24-03-2011, 07:37 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  Oglinzi de nisip[ one-shots] Rouge 3 3.019 11-12-2010, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Rouge
  Invaluit in nisip Irukandji 11 7.063 19-09-2010, 09:17 PM
Ultimul răspuns: Whisky


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)