Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Castelul de Nisip

#12
hy scuze pt intarziere
uite urmatorul capitol
stiu ca e scurt si mai prost calitativ decat celelelte , dar urmatorul va fi mai bum

Cap VIII
Nu stiu ce s-a intamplat , dar cand am ajuns in parc micul meu Kaname facea castele de nisip alaturi de Gaara . Ma enerva la culme , de ce trebuie el sa se dea mare ca-l poate invata pe Kaname sa isi foloseasca puterile mostenite de la el . Mi-am mutat o secunda privirea si l-am putut zari clar pe Ayame stand pe marginea laditei si privintu-i trist . Il intelegeam , sincer cred ca sii eu as fi la fel sa-l vad pe un baietel cum se joaca cu tatal lui , iar eu sa nu pot face asta . Totusi suporta destul de bine asta .
- Mami ! Poate tata sa vina la cina , nu-i asa ? intreaba Kaname privindu-ma cu acea fata de catelus speriat .
<< Cina? Nici nu ma gandesc ! Dar trebuie sa spun da , altfel Kaname va fi suparat si v-a crede ca vreau sa-l indepartez de tatal sau . >> Am dat afirmaiv din cap dupa care mi-am luat copii de mana si i-am dus nervoasa acasa si am inceput sa ma pregatesc pentru cina .
Dumnezeule nu ma puteam concentra la nimic , nici macar sa tai ceva in doua . Eram atat de nervoasa , de iritata de idea ca era aceasta discrepanta intre cei doi copii . Afara Ayame aproape plangea pe leagan in timp ce fratele sau Kaname se distra cu modelele pe care le realiza din nisip . Era distrus si macinat de intrebari de genul : De ce tatal meu ? Nu stiu daca era o idee buna ca ignoram acesta problema , dar nu stiam ca sa zic asa ca mai bine taceam decat sa-i rasucesc din greseala cutitul in rana .
Seara a venit repede , iar Gaara odata cu ea . Kaname i-a deschis usa fericit si incantat in timp ce Ayame si eu ne chinuiam cu fermoasul unei rochii . Totusi cand am iesit cu fiul lui Itachi in brate , din camera Gaara a deschis involuntar cura , iar ochii lui au inceput sa straluceasca ca a unui copil mic .Am ramas inmarmurita in fata lui deoasere la randul lui acesta arata mirific , dar m-am trezit repede la realitate . Kaname si Ayame ma priveau uimiti , nu prea pricepeau ei ce se intampla . L-am poftit l-a masa si am inceput sa-i dadacesc pe cei doi copii sa manance frumos si cat mai linistit . Brusc am auzit din partea lui Kaname : “ Mami . Tata ne-a intrebat daca dorim sa ne mutam in Suma , unde e aia ? “L-am privit socata si l-am tras pe marele roscat pe veranda . Unde am inceput sa-l intrep apropape crizata :
- Ce tampenii i-ai bagat in cap copilului meu ? Sa merg in Suma ? Nici vorba . Tu intelegi ca pana cand ai venit tu intre copii nu era nici o diferenta ? Stiau toata povestea , dar acum Kaname se simte superior lui Ayame , pe care sincer nu l-am vazut niciodata atat de trist si de distrus in viata mea .
- Vrei sa te calmezi ? Era doar o propunere si in fond nu e vina mea ca Itachi nu traieste sa aiba grija de copilul lui , eu traiesc si o sa il invat sa fie puternic precum mine . Si in legatura cu Ayame pot sa-l accept , dar nu stiu daca pot sa-l iubesc in aceeasi masura ca pe Kana-....
- Nici nu cred ca te pot iubii pe tine cel putin la fel de mult ca pe Itachi . il intrerup nervoasa .
Intre timp inauntru , la auzul discutiei noastre copii se certau unul cu celalalt cu exclamatii : “ Mama il iubeste mai mult pe tata , deci si pe mine . “ “ Ba nu , pe tata si ne vom muta in Suma . “ . Am intrat nervoasa alaturi de Gaara in camera si am inceput sa ii linistesc pe ce doi . Azi totul imi iesise pe dos .
A doua zi , am inceput sa alerg prin tot orasul pana in sala de sedinta unde se aflau Tsunade si Gaara strigand in gura mare : “ Kaname si Ayame lipsesc ! “


astept comuri si intrebari daca e cazul ... pussy



Răspunsuri în acest subiect
Castelul de Nisip - de nimeni - 06-02-2010, 03:17 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 07-02-2010, 04:52 PM
RE: Castelul de Nisip - de ellamanu - 07-02-2010, 09:53 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 13-02-2010, 01:33 PM
RE: Castelul de Nisip - de Nywa - 13-02-2010, 01:53 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 16-02-2010, 08:37 PM
RE: Castelul de Nisip - de Nywa - 16-02-2010, 10:45 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 01-03-2010, 10:07 PM
RE: Castelul de Nisip - de Nywa - 01-03-2010, 10:50 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 07-04-2010, 01:08 PM
RE: Castelul de Nisip - de Sângerica :3 - 07-04-2010, 10:45 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 27-05-2010, 03:21 PM
RE: Castelul de Nisip - de Savarina Ali - 27-05-2010, 07:17 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 06-08-2012, 04:35 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 13-08-2012, 04:22 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 26-08-2012, 08:03 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 17-09-2012, 03:34 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 16-11-2012, 08:17 PM
RE: Castelul de Nisip - de Hina2013 - 25-06-2013, 01:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Castelul la rasarit de luna Rukia JJ 3 3.048 24-03-2011, 07:37 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  Oglinzi de nisip[ one-shots] Rouge 3 3.019 11-12-2010, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Rouge
  Invaluit in nisip Irukandji 11 7.063 19-09-2010, 09:17 PM
Ultimul răspuns: Whisky


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)