Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Castelul de Nisip

#10
ceao :*
merci pentru comm manu sper sa nu te dezamagesc cu nextu`
bun fara alte prezentari : lectura placuta ! :*

Cap VII

A doua zi a venit repede , si Gaara ajunsese deja in biroul lui Tsunade . Pe langa toate formalitatile de intampinare , inteleapta conducatoare a satului nu s-a abtinut sa nu-l tachineze pe Gaara . Dorea sa-l intepe in asa fel incat sa devina curios de soarta mea ...Nu prea mergea ... S-a apropiat de el si fara sa-i pese ca roscatul e Kagekaze l-a tras in biroul ei si i-a aratat o poza . Brusc ochii roscatului s-au facut din ce in ce mai mari . Asemanarea dintre el si unul din copii era incontestabila .
-Gaara stiu ca e brusc , dar dupa ce Sakura s-a intors din Suma mi-a spus ca e insarcinata cu gemeni ... Si constientizand pericolul ca unul din copii sa fie mai puternic decat celalalt , a introdus puterea lui Itachi in unul din copii . Astfel unul e al tau , unul a lui Itachi . Sakura a incercat sa te contacteze , dar tu nu-i raspundeai . Ma gandeam sa mergi in aceasta seara acasa la ea .
Gaara o privea pe Tsunade calm si relaxat , totusi in interiorul lui lupta era stransa . >> Cum adica imi scria , nu am primit nici o srisoare . << Brusc i-a venit in minte perioada in care o inteba pe Momoko despre Sakura si aceasta ii raspundea ca nu are vesti de la ea . >> Ea e . Ea mi-a luat scrisorile de la Sakura . << In doar cateva momente roscatul a iesit din birou si a ajuns in camera de hotel unde erau el si logodnica sa cazati . Acesta s-a apropiat de ea si a inceput sa o intrebe violent : “ Unde sunt scrisorile ? Stii de la Sakura ! “ Fata il privea socata si nega in continuare existenta scrisorilor . Nu lua chiar cea mai buna decizie , roscatul era atat de nervos incat in momentul de fata ar putea s-o ucida cu sange rece . A inceput sa se agite , sa o inbranceasca pana cand rasturnandu-i noptiera o cutie din lemn a sarit afara deschizandu-se larg . Gaara s-a apropiat de cutie in timp ce Momoko tipa disperata din spatele acestuia . A luat scrisorile si a plecat calm lasand-o pe fata sa planga isteric .
In parc s-a asezat pe una din banci si a inceput sa citeasca citeasca din prima scrisoare pe care i-o trimisem . Citea rand cu rand pana cand a ajuns la :
“ Bine uite o sa fiu directa , nu stiu ce parere o sa ai despre asta , dar eu sunt fericita . Sunt insarcinata , cu gemeni , nu am avut curajul sa-ti spun cand am fost la tine , dar acum copii mi-am dat seama cat de mult doresc copii acestia . Sper doar sa-i vrei si tu la fel de mult ca mine . “
Si a continuat , citise scrisoarea in care ii cerusem parerea despte absorbtia puterii si cea in care in care scrisesem urmatoarele ganduri :
“ Imi pierd orice speranta ca tie ti-ar pasa de copii sau ca una din aceste scrisori ar ajunge cu adevarat la tine . Oricum poti sa-i spui lui Momoko sa nu-si faca giji , ma descurc si singura cu copii . Poti sa ramai cu ea . “
Brusc o un ursulet l-a lovit pe roscat exact in cap . Aceasta si-a ridicat privirea din scrisoare si l-a privit pe micul lui atacator . Spre uimirea acestuia erau doi baietei mici , de aceeasi varsta , total diferiti , dar identici cu cei din fotografia prezentata de Tsunade . Gaara imi privea baieti fericit desi nu-si inchipuia ca o sa-i intalneasca atat de repede .
-Scuzati-ma ! Mi-l puteti da pe Miko inapoi ? Va rog ... spune Kaname apropiindu-se timid de “ necunoscut “ .



Răspunsuri în acest subiect
Castelul de Nisip - de nimeni - 06-02-2010, 03:17 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 07-02-2010, 04:52 PM
RE: Castelul de Nisip - de ellamanu - 07-02-2010, 09:53 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 13-02-2010, 01:33 PM
RE: Castelul de Nisip - de Nywa - 13-02-2010, 01:53 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 16-02-2010, 08:37 PM
RE: Castelul de Nisip - de Nywa - 16-02-2010, 10:45 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 01-03-2010, 10:07 PM
RE: Castelul de Nisip - de Nywa - 01-03-2010, 10:50 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 07-04-2010, 01:08 PM
RE: Castelul de Nisip - de Sângerica :3 - 07-04-2010, 10:45 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 27-05-2010, 03:21 PM
RE: Castelul de Nisip - de Savarina Ali - 27-05-2010, 07:17 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 06-08-2012, 04:35 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 13-08-2012, 04:22 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 26-08-2012, 08:03 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 17-09-2012, 03:34 PM
RE: Castelul de Nisip - de nimeni - 16-11-2012, 08:17 PM
RE: Castelul de Nisip - de Hina2013 - 25-06-2013, 01:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Castelul la rasarit de luna Rukia JJ 3 3.047 24-03-2011, 07:37 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  Oglinzi de nisip[ one-shots] Rouge 3 3.019 11-12-2010, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Rouge
  Invaluit in nisip Irukandji 11 7.063 19-09-2010, 09:17 PM
Ultimul răspuns: Whisky


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)