Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chronicles of Sapheria

#2
deci o sa incerc sa te critic cat mai dur, din cauza ca scrii in limba engleza. Nu o sa te pot corecta la timpuri dar la tastarea cuvintelor te pot corecta. Sper sa nu te superi.
these are the stories for other times- cred ca este from other times... nu?
stories to which I alone have been a silent witness in millennia past - a silent witness in the millennia that has/ had past , mi se pare mai corect asa.
I had embraced in place of slow eroding insanity; - don`t understand:| eu am imbratisat acest rol in locul.... nebuniei care incet sapa? sapa in ce? in sanitate?
Trebuie sa fi mai atent/atenta, nu stiu ce esti, sorry, cu exprimarea aceasta. Expresi care suna bine in romana nu suna la fel de bine in engleza, sau nu au aceasi claritate.
thruth- nu are plural din cate stiam eu... nu exista thruths...sau ma insel?

Frumos, nu am mai gasit absolut nici o greseala si credema ca m-am uitat. Si nici nu am gasit ceva ce sa nu inteleg.
Asa, deci sa trec la poveste. Chiar ma mira faptul ca nu ai nici o critica, nimic. O poveste ce promite sa fie foarte interesanta. Chiar m-ai captivat cu acest prim capitol si vreau sa stiu mai multe. Imi place foarte mult inceputul. Atunci cand vorbesti despre povesti si practic le faci o mica descriere. Nu pot sa comentez prea multe ca nu ai pus mult si inca actiunea nu a inceput. Astept urmatorul capitol.
Bafta!



PS: sa nu care cumva sa fac spam... chiar nu vreau o avertizare de ban ceva..:))
mersi pentru explicatii. nu pot sa zic ca sunt maestra in lb engleza dar am citit destul de multe carti in aceasta limba sa stiu totusi cate ceva, plus fac de 8 ani de zile aceasta limba... Ceea ce vreau sa iti spun este ca ai un vocabular foarte elaborat si bine pus la punct si este prima data cand citesc ceva intr-o engleza veche, daca pot spune asa. Adica, limbajul folosit de tine nu este tocmai unul literar si anumite cuvinte chiar ma duc cu gandul in Evul Mediu si meriti aplauze pentru asa ceva.
Asa cum am spus si mai sus, astept urmatorul capitol.



Răspunsuri în acest subiect
Chronicles of Sapheria - de CyBeR - 23-01-2010, 01:10 AM
RE: Chronicles of Sapheria - de BloodyInnocence - 23-01-2010, 11:22 PM
RE: Chronicles of Sapheria - de CyBeR - 24-01-2010, 12:16 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Kōden - Family Chronicles [GaaraxOC] Senko.s 3 2.455 27-07-2010, 04:46 PM
Ultimul răspuns: Senko.s
  Cristal Chronicles wolfkidgirl 1 2.509 30-10-2009, 11:35 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Sisters Witch Chronicles Nightmare Dream 5 4.087 21-10-2009, 10:57 PM
Ultimul răspuns: Nightmare Dream


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)