Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place primul meu fic?
Da, e dragut.
85.19%
23 85.19%
Sincer, nu.
14.81%
4 14.81%
Total 27 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Cosa Nostra- Vito de silencio

#3
Multumesc pentru comentariu. Nu m-am suparat. Uite capitolul doi si scuze pentru eventualele greseli dar este doua fara un sfert noaptea si sunt foarte obosita.

O invitatie si o prevenire

Tokyo, Japonia, Casa Sakurei si a Hinatei, 11 August 2009, 7:00

Hinata: Sunetul strident al telefonului imi tulbura somnul linistit, trezindu-ma. Ma uit la ceas si vad, ca acesta indica ora sapte. Cine dracu suna la ora asta? Raspund cu un simplu “Alo” si aud o voce vesela in celalalt capat.
-Hei, Hinata, sunt eu, Naruto. Sti, tipul blond care a fost ieri cu Sasuke. Ma intrebam daca nu vrei sa iesim astazi.
-Pai, nu stiu ce sa iti spun, Naruto. Nu prea cred ca ar fi bine. Adica, daca afla cineva de mine si nu sunt cu Sakura, am pus-o.
-Haide, Hinata. Nu o sa patesti nimic. Doar daca nu te mananc eu, dar asta e putin probabil. Incep sa rad si il intreb unde sa ne intalnim. Acesta imi spune ca vine dupa mine peste trei ore sa mergem in parcul orasului. Inchid si ma bag inapoi la caldurica, inchizand ochii si alunecand intr-un somn adanc.

O doamne! Uite cat e ceasul! Am adormit. Ma ridic repede din pat si cotrobai prin dulap. Ma intreb cu ce o sa ma imbrac. Aleg un maieu negru, pe care scrie “I’M A VIRGIN” si o pereche de pantaloni scurti, roz, foarte draguti. Ma incalt cu o pereche de pantofi roz cu toc, pe care i-am primit cadou de la Sakura anul acesta. Fata asta, stia mereu ce imi place si ce e la moda. Doamne ce verisoara. Ies din camera si cobor, nu inainte de a ii spune rozaliei ca plec. Aceasta imi spune ca are si ea ceva treaba in oras, niste lucruri de lamurit cu Sasuke si imi ureaza distractie placuta cu nelipsita ei caldura cu care ma trata doar pe mine.

Tokyo, Japonia, Vila lui Sasuke Uchiha, 11 August 2009, 19:31
Sakura: Asteptam sa fiu deschisa in fata casei brunetului. Am avut niste lucruri neclare iar azi am primit invitatia la el acasa sa imi lamurim acele detalii. In usa si-a facut aparitia Sasuke. Acesta era la bustul gol, aratanu-si trupul lucrat si purta o pereche de pantaloni scurti de trening, negri care se asortau cu ochii si parul sau. Era descult iar ochii sai imi cercetau tinuta. Eu purtam un maieu alb, peste un fel de jacheta cu franjuri ca si cowboy, maro, o curea maro cu pietricele galbene, o pereche de blugi de culoare inchisa, maro spre negru. In picioare aveam un fel de cisme negre cu sireturi, cu toc inalt si gros.
Baiatul se uita in ochii mei verzi ca iarba proaspata de dimineata. Cand isi da seama ca ma tine la usa, se trage si ma pofteste inauntru. Holul era mare, cu pereti albi si in dreapta se afla cuierul impreuna cu doua fotoli si o masuta de lemn. Imi las geanta pe unul dintre fotoli si imi indrept privirea spre tanarul cu un an mai mare ca mine. Daca te uitai la el, ziceai ca are saisprezeceani, nu nouasprezece.
-Domnisoara Sakura, haideti sa mergem pe veranda si sa va lamuresc totul. Il urmez pana in sufragerie. Raman si privesc in jur. Sufrageria era vopsita tot in alb, avea un coltar crem, in fata lui o masuta de sticla iar langa masuta doua scaune de culoarea laptelui. Pe perete erau doua tablouri. Il privesc si il urmez in cotinuare.
Veranda este mare si luxoasa. Pe jos este parchet mai inchis la culoare decat caramelul, un fotoliu si o canapea alba in fata careia se afla o masuta alba. Pe masa se aflau 4 lumanari mici parfumate. Ma invita sa ma asez pe canapea si o servitoare ne aduce cate un pahar de Hennessy, un coniac foarte fin. Iau paharul in mana si privesc marea care se vedea splendid din locul in care ma aflam. Cerul capata culoarea mov, influentandu-te sa te pierzi in noaptea ce va urma.
Imi intorc privirea catre baiat.
-Deci, spune-mi cum s-a ajuns la cearta voastra. ii spun gustand din licoarea ce se afla in pahar.
-Pai, sa vedeti domnisoara…
-Nu vad nimic. Deocambata ascult si apoi o sa vad ce o sa fac. ii spun taios.
-Totul a inceput cand am fost la petrecerea lui Kiba, conducatorul mafiei din Beijing, presupun ca il cunoasteti. Acolo am gasit o tipa, Asi si m-am luat la vorba cu ea. Si vine Sai si incepe sa faca crize ca e femeia lui si de acolo a inceput totul. A inceput sa ma sune, sa ma ameninte asa ca am actionat si eu.
Stau si il ascul, privind bautura de culoarea caramelului din mana mea.
-Si eu de ce am aflat de al altii? il intreb incepand sa ma enervez.
-Pai, nu am crezut ca o sa va intereseze conflictul nostru minor, domnisoara.
-Orice are legatura cu mafia ma intereseaza, deci de acum incolo, orice problema o sa aveti, o sa ma anuntati. Si ca sa va invatati si voi si ceilalti minte, o sa va pedepsesc pe voi doi astfel incat, nu o sa mai incalcati nici voi nici altii regulile noastre. S-a inteles?
Brunetul aproba doar din cap, plecandu-l.



Hainele Hinatei: http://hotmusicbeat.com/wp-content/uploa...s-kfed.jpg
Pantofii Hinatei: http://images.okazii.ro/auctions/2009/05...00_500.jpg
Hainele Sakurei: http://www.mileycyruszone.com/gallery/al...ing/10.png
Living Room: http://www.theludlownyc.com/images/livin...gRoom1.jpg
Veranda: http://www.reservations.gr/hotelimages/2...da-bar.jpg


Astept comentarii ca sa ma perfectionez.



Răspunsuri în acest subiect
Cosa Nostra- Vito de silencio - de Pisica de Diamant - 30-12-2009, 11:13 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Teru - 31-12-2009, 01:01 AM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Pisica de Diamant - 31-12-2009, 02:44 AM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de ellamanu - 31-12-2009, 02:05 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Pisica de Diamant - 31-12-2009, 02:09 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Alexi - 31-12-2009, 02:52 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Pisica de Diamant - 31-12-2009, 04:33 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de ~~Plastic~~ - 01-01-2010, 05:00 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Pisica de Diamant - 02-01-2010, 11:51 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Vir - 03-01-2010, 12:14 AM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de ~~Plastic~~ - 03-01-2010, 05:18 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Pisica de Diamant - 03-01-2010, 05:18 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de ~~Plastic~~ - 03-01-2010, 06:20 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Pisica de Diamant - 03-01-2010, 09:42 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Miauu - 03-01-2010, 10:17 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Vir - 03-01-2010, 11:05 PM
RE: Cosa Nostra- Vito de silencio - de Fifilina - 24-01-2010, 07:25 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)