Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un gamer japonez s-a casatorit cu personajul sau virtual preferat

#31
Am auzit de asta de la tv parcă şi m-am bufnit râsul. Cât de obsedat mintal poţi să fii încât să te căsătoreşti cu un joc? Poate o fi fata frumoasă, dar nu e reală. Cum poţi să ţi-o tragi cu ea sau să vorbeşti cu ea? Poţi doar să îi controlezi mişcările în jocul ăla. Mi se pare total stupidă chestia asta. Renunţi la viaţa ta reală pentru ca toată ziua să stai cu o consolă în faţă şi să-ţi priveşti 'soţia'. E okay să-ţi placă jocul, dar nu să cazi în cealaltă extremă şi să te căsătoreşti cu un personaj fictiv. În viaţa reală, o soţie [ în cazul tipului ăstuia ] îţi poartă de grijă, te ajută and so on. Tipa din joc cu ce-l poate ajuta pe gamer? Poate doar să câştige mai multe nivele. Şi mie îmi place să mă dau pe sk8, dar, totuşi, n-aş putea să fiu într-atât de prost încât să mă căsătoresc cu un sk8board. Dacă lumea va continua în felul ăsta, sigur se va duce de râpă . . .
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.





Răspunsuri în acest subiect
RE: Un gamer japonez s-a casatorit cu personajul sau virtual preferat - de Pisica de Diamant - 29-12-2009, 10:03 PM
RE: Un gamer japonez s-a casatorit cu personajul sau virtual preferat - de Me†al. - 18-06-2010, 02:39 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)