Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sisters Witch Chronicles

#3
Hmm.. incep mai intai cu ce nu mi'a placut, pentru a termina cu ce e bun. :]

Pentru inceput..am vazut cateva repetitii [ca de exemplu "ii atrase atentia unei fete.Era frumoasa,semana foarte bine cu cealalalta fata." Fii putin mai atenta, sunt sigura ca le vei rezolva.

Ai tendinta de multe ori de a grabi actiunea, in acele momente adauga mai multa descriere, pentru a o face mai.. descifrabila. xD

Inainte de un verb la gerunziu sa pui virgula [","] , asta o consider greseala de tastare, probabil datorita faptului ca te'ai grabit [de exemplu: " suna , anuntand ".

M'a atras foarte mult felul in care ai inceput [Fiecare poveste incepe cu 'a fost odata...']. Admir asta. xD

Fii putin mai atenta cand tastezi, ai greseli datorita faptului ca te grabesti. Dupa un semn de punctuatie, pune mereu spatiu [nu ai pus mereu si pe undeva e, pe altundeva e - ametesti], deoarece arata inestetic.

Am gasit si un pleonasm, total enervant xD [A sarit in sus Cassie.] ... Intrebarea cea mai folosita: poate sari si in jos? xD

Am vazut, de asemenea, ca ai intentia de a schimba timpurile, de la trecut la prezent, aici e cea mai mare greseala [si eu o patesc :-l]. Anyway..fii mai atenta. >>:D<<

In rest..mi'a placut totul, chiar si tema. M'a atras mult si titlul [ahh..si ca sfat pune nume la capitole si nu incepe direct cu dialog xD]. Ador numele : Cassie si Chaterine, suna asa faaiiiin.<3. Sper ca nu te'am suparat cu absolut nimic, am vrut doar sa'ti evidentiez greselile pentru a avea un fic de succes. Scuzele mele daca te'am deranjat cu ceva, da'mi un PM si remediem. =s

>>:D<< Succes in continuare. Abia astept next'ul. >>:D<<



Răspunsuri în acest subiect
Sisters Witch Chronicles - de Nightmare Dream - 09-10-2009, 06:07 PM
RE: Sisters Witch Chronicles - de Kayura - 09-10-2009, 09:26 PM
RE: Sisters Witch Chronicles - de Crynu. xD - 09-10-2009, 09:46 PM
RE: Sisters Witch Chronicles - de Nightmare Dream - 17-10-2009, 11:53 PM
RE: Sisters Witch Chronicles - de Kayura - 19-10-2009, 10:48 AM
RE: Sisters Witch Chronicles - de Nightmare Dream - 21-10-2009, 10:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Kōden - Family Chronicles [GaaraxOC] Senko.s 3 2.438 27-07-2010, 04:46 PM
Ultimul răspuns: Senko.s
  Chronicles of Sapheria CyBeR 2 3.460 24-01-2010, 12:16 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Cristal Chronicles wolfkidgirl 1 2.506 30-10-2009, 11:35 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  KS- Samy si Lily- BSF (Best sisters forever) aoixtenshi 10 8.382 19-11-2008, 10:01 PM
Ultimul răspuns: aoixtenshi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)