Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Eu la puterea a 6 a

#22
scuzatzi>.<: greselile de tastare, actiunea potzin grabita, dialogul in exces...

sper sa va placa:) puteam sa postez continuarea akm 3 zile da mru cand vroiam s il postez era servaru ocupat:|

12. Dezastrul.

Era deja ora 10 jumate, iar eu si Ash inca nu ne trezisem, dabia pe la 11 ne-am ridicat si noi din pat. Ne-am alergat pana la baie dupa ce am termiat o repriza de bataie cu perne si de gadilat. Amandoua eram foarte vesele si aveam un presentiment foarte bun despre intalnirea de azi. Am mers sa luam micul de jun in pijamale, tata inca dormea, iar mama si matusa vorbeau pe terasa.
-Haide sa ne alegem hainele. spun eu luand-o de mana si tragand-o dupa mine in camera.
-Stai sa ma duc sa imi iau bagajul.
Dupa ce s-a intors Ashya cu ditatamai geamantanul m-am speriat. Cand a desfacut fermoarul gentii au picat de acolo tot felul de haine. Pana la urma Ash si-a ales o pereche de blugi cu talie joasa cu un model dragut pe el si o bluza crem, lunga pana dupa fund, cu maneca dreapta mai lunga decat cea stanga, iar pe piept era un fluture creat din paiete maro inchis. Apoi am urmat eu, m-am dus direct la dulapul meu si l-am deschis. Intr-un final am ales o pereche de blugi simpli gri mulati pe picior, impreuna cu o bluza neagra la fel de lunga ca si a lu Ash, numai ca avea manecile scurte si pe partea dreapta si pe partea stanga. Dupa toata aceasta importanta problema se facuse deja ora 1. Am intrat la dus, dupa mine urmand Ash, ne-am schimbat, machiat si toate cele si asta luandu-ne cam o ora jumate. Am plecat la drum iar la 3 fara 5 minute eram deja in fata cinematografului. Acolo era toata lumea mai putin Al si Zero.
-Ashya!!! striga Any sarind in bratele Ashyei.
-Any! Mi-a fost dor de tine. spuse Ash pupand-o vesela pe obraz pe Any.
-Acum “trioul A” este complet. spun eu luandu-le de mana pe amandoua .
-Ce faci frumoasa mea? ma intreba Zi luandu-ma in brate pe la spate.
-Bine micutul meu.
Spun eu intorcandu-ma cu fata la el si punandu-mi o mana pe fata lui, cu degetul mare mangaindu-i buza de jos ce era conturata intr-un zambet superb pe care numai el il putea arata, era zambetul lui personal pe care mi-l arata numai mie, stiam asta si eram foarte fericita ca nicio fata nu ii mai vedea zambetul acela special inafara de mine. Cealalta mana am pus-o pe spatele lui tragandu-l mai aproape. S-a aplecat deasupra mea captandu-mi buzele intr-un sarut dulce. Si-a strecurat limba in gura mea si a inceput sa se joace cu limba mea. Am stat asa vreo 5 minute fara sa ne pese ce se intampla in jurul nostru. Pana cand Al a incercat sa ne desparta. Al? Parca nu venise, de unde a aparut? M-am oprit putin din sarutat doar de curiozitate. Acum Nessi statea langa Ash cu o mana de dupa gatul ei, iar Zero era cu un pas in fata lor stand complet cu spatele la ei. Pe Nessi nu prea il deranja, ba chiar din potriva ii convenea. Insa acelasi lucru nu il pot spune si despre Ash, care se mai uita din cand in cand, adica din 2 in 2 secunde, la Zero si vazand ca acesta nu da niciun semn de interes ofteaza si isi apleaca capul. Cat de chior sa fie si Nessi sa nu vada asta? Sau oare se facea ca nu vede? Astazi eram intr-o stare buna cu vazul. Am observat ca Any intrase la banuieli legat de ce baiat placea Ash, s-a uitat la mine cu subanteles, iar eu am dat afirmativ din cap raspunzandu-i la intrebarea nerostita. A parut destul de surprinsa si apoi s-a indreptat ca arsa spre Ashya tragand-o de langa Nessi si punand-o langa Zero. Cei doi erau foarte surprinsi de reactia lui Any uitandu-se mirati unu la altu. Nu au mai avut timp sa spuna ceva si nici Nessi sa comenteze pentru ca a venit Al sa ne anunte ca o sa inceapa filmul in 5 minute.
-Iti platesc eu biletul. continua Zi zambind.
-Iar eu tie scumpo. completa Al luand-o de mana pe Any zambindu-i .
-Si eu tie papusa. continua Nessi uitandu-se la Ash.
-Daca tot esti in bani plateste-mi si mie. continua Zero mergand apoi dupa ceilalti in cinematograf lasandu-l acolo singur pe Nessi deoarece Ash plecase de mult.
Intr-un final Nessi i-a platit si lui Zero biletul. Ne-am hotarat sa ne asezam pe randuri diferite, unii in spatele celorlalti. Eu si Zi stateam pe un rand de la mijloc, in fata noastra stateau Any si Al, iar in fata lor stateau ceilalti trei muschetari.

[ Din punct de vedere {d.p.d.v.} a lui Ash]

Lui Any i-a venit ideea minunata sa stam unii in spatele altora. Ultimi erau Amy cu Zi , in fata lor si in spatele meu erau Any si tipul blond pe care am aflat mai tarziu ca il cheama Al. Eu intrasem prima pe rand fiind urmata de Zero, apoi Nessi. Nu prea aveam de gand sa se aseze Nessi langa mine asa ca eu m-am asezat cu un scaun mai departe decat trebuia si i-am facut semn lui Zero sa se aseze langa mine, acesta s-a asezat, iar Nessi in loc sa se aseze langa Zero a venit si s-a asezat in partea mea dreapta.
-Da duc pana la toaleta. spun eu ridicandu-ma in picioare.
-Bine. raspunse Nessi incepand sa se joace pe telefon pana avea sa inceapa filmul.
Eu m-am ridicat si m-am asezat in partea stanga a lui Zero. Se pare ca Nessi nu observase asta, insa Zero da, nici nu avea cum sa nu observe…
-A fost frumos la toaleta? intreba el sarcastic in soapta.
-Foarte. ii raspund eu ironica.
Dupa 5 minute s-au stins luminile in sala, semn ca filmul o a inceapa. Nessi si-a inchis telefonul si a inceput sa ma caute cu privirea ingrijorandu-se.
-Ma duc dupa Ash. zise el ridicandu-se in picioare si vazandu-ma langa Zero, apoi imi pronunta numele uimit. Te-ai intors deja? De ce nu ai venit la locul tau?
-Pai nu am mai vrut popcorn si nu am mai plecat. Se vede mai bine de aici. raspund eu repede. Zero chicotise o secunda. Oare de ce?
-Popcorn? parca vroiai sa mergi la toaleta.
Deci asta era. Cum doamne sa nu mai stiu ce am mintit acum cateva minute?
-Nessi te duci te rog sa imi cumperi o punga de popcorn? intreba Zero cautandu-se de bani prin buzunare.
-Da chiar. Si eu vreau. zic eu repede.
-Bine Ash, hai ca iti iau din banii mei, Zero tu platesteti portia.
-Poti sa-mi iei si mie din banii tai acum? O sa ti dau mai incolo.
Dupa asta Nessi a plecat dupa popcorn.
-Mersi ca ai schimbat subiectul. spun eu inrosind putin.
Din fericire se oprise luminile si incepuse genericul, iar roseate din obraji mei nu se putea distinge foarte bine. El se intoarse spre mine zambind putin.
-Cum ai putut sa incurci scuzele? intreba el incepand din nou sa chicoteasca.
Imi voi aminti rasul sau pe veci, atat de musical, atat de aparte, atat de rar intalnit…
-Nu stiu nici eu. Ma uimesc singura.
-Esti indragostita rau. spuse Zero intorcand capul catre gigantul ecran.
-El e de vina ca il plac. spun intorcand si eu capul catre generic.
-Nessi? intreba putin curios Zero uitandu-se la mine.
-Nu el…
-Dar?
-Alcineva. ii zic eu inrosind putin in obraji.
-Cine? ma intreba el si mai curios.
-Nu conteaza… oricum nu cred ca ma place…
-De unde stii?
-Pentru ca nu da semne… spun eu lasand capul in jos si uitandu-ma la introducerea filmului.
Nu m-am mai uitat la Zero si nu stiu ce facea in momentul asta, dar nu prea dadea semne sa se fi miscat. Cred ca inca se mai uita la mine curios. Deodata il simt cum se misca repede, imi pusese o mana pe barbie intorcandu-mi fata si obligandu-ma sa ma uit la el, cealalta o avea pe talia mea tragandu-ma mai aproape, insa cat de tare m-ar fi tras mai aproape tot ne despartea un maner de scaun. Isi apropie usor fata de a mea si se uita fix in ochii mei.
-Cumva eu sunt acel “el”?
-Ce modest esti. zic eu ironica. Da tu esti. continui eu cu o voce mai scazuta inrosind.
-Si de ce te minti singura. De unde ai scos-o paia ca nu te plac? continua el apropiindu-se mai mult cu fata de mine acest lucru urmand sa se transforme intr-un sarut.
Dar soarta la pus pe Nessi sa arunce cu o punga de popcorn in noi. Zero a vazut punga inainte sa ne loveasca asa ca s-a intins sa o prinda, eu inca m-ai asteptam cu gatul intins, dar din fericire m-am trezit repede la realitate.
-Afara acum. striga Nessi nervos.
Deja Zero era in picioare uitandu-se catre Nessi care iesea din sala. In picioare sau mai ridicat si Amy, Any, Zi si Al. Eu eram singura care mai statea inca jos. Zero a trecut pe langa mine, dar m-am ridicat si eu in picioare si l-am luat de mana, uitandu-ma intr-o parte, jumate sa il opresc si jumate sa ma ingijorez pentru el. Ma tinut de mana, iar cu cealalta ma luat in brate soptindu-mi la ureche:
-Totul e ok, nu o sa se intample nimic grav.
Apoi ma pupat usor pe frunte si am iesit impreuna cu el de mana afara unde ne astepta Nessi. Cand a vazut ca Zero ma tine de mana a venit nervos si ne-a smucit mainile, pe mine tragandu-ma langa el la vreo doi pasi departare.
-Ea e a mea. spuse el mai avand putin si incepand sa maraie.
-De fapt… spun eu incet incercand sa scap din bratele lui.
-De fapt nu e a ta. completa Zero prinzandu-i incheieturile pumnului si departandu-le din jurul meu. Acum era un fel de cerc facut in jurul meu, am trecut din jumatatea lui Nessi in jumatatea lui Zero. Dupa ce m-am lipit de Zero acesta ma imbratisat si s-a uitat urat la Nessi.
-Dar tu nu esti in stare sa te compori frumos cu ea. Esti prea rece… nu esti in stare sa mentii o relatie. Mai tii minte relatia ta de acum 4 ani ? spuse Nessi strafocandu-se sa gaseasca o explicatie sau ceva de genul, insa mai pe la sfarsit vocea lui era una sigura ca si cum ar fi gasit cu ce sa il atace pe Zero.
La inceput Zero se uita doar urat la Nessi , dar cand l-a intrebat legat de relatia de acum 4 ani de zile m-a strans putin mai tare in brate si si-a bagat capul in piept. Insa dupa cateva secunde si-a revenit si a inceput sa ii raspunda lui Nessi.
-Cum ai putut sa fii atat de josnic sa ii amintesti de tipa de atunci? intrba iritat Zi.
-Vreau sa trec peste chestia aia si o sa si reusesc. Si legat de cum ma comport in relatii nu ai de unde sa stii pentru ca nu ai fost combinat cu mine si nici nu o sa fii pentru cu nu am tentinte dalea… nu stiu tu insa. Dar in fine, nu te priveste cu cine ma intalnesc eu. Si sa nu te atingi de ea. spuse Zero serios.
- Da dar ea trebuie sa fie cu mine. Asa este scris. spuse incoerent Nessi.
-Unde? intreba Any ironica.
-Nessi hai mai bine sa vorbim intre patru ochi. spun eu luandu-l de o aripa pe Nessi si ducandu-l la vreo 10 metri departare.
-Uite care e faza: mie inca de la inceput mi-a placut de Zero stii… de cand l-am vazut prima oara la petrecerea aia. incer eu sa ii explic, dar se pare ca Nessi nici macar nu ma ascultat.
Ma luat in brate si a inceput sa ma sarute, vroia sa imi bage limba in gura, dar nu l-am lasat si am inceput sa ma smucesc si sa fac zgomot, nici dupa doua secunde Nessi deja disparuse. Zero venise nervos catre el si ii dadu un pumn tare direct in fata facandu-l sa cad ape jos.
-Ce ti-am zis sa nu te atingi de ea?
Cei doi au inceput sa se bata cu pumnii si cu picioarele, din cate se vedea Zero cam conducea. Asta era un lucru bun, dar totusi imi era mila de Nessi. Am alergat catre cei doi si m-am asezat intre ei. Zero ma vazu venind asa ca se opri pentru cateva secunde, insa Nessi lua asta ca pe un moment oportun si vru sa ii dea un pumn lui Zero, dar pumnul deraia in stomacul meu. Brunetul de nervi i-a dat un picior in burta lui Nessi. Acesta plecand fara sa mai zica nimic.

...:]



Răspunsuri în acest subiect
Eu la puterea a 6 a - de !i! K o K o !i! - 22-09-2009, 08:53 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de LoveNight - 23-09-2009, 12:04 AM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Sushiiushii - 23-09-2009, 08:07 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Amelia_Angel_Devil - 30-09-2009, 10:39 AM
RE: Eu la puterea a 6 a - de uselessHope - 03-10-2009, 11:05 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de !i! K o K o !i! - 11-10-2009, 12:23 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Kripterya - 18-10-2009, 02:45 AM
RE: Eu la puterea a 6 a - de uselessHope - 18-10-2009, 02:10 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de ^ToxicK kiD^ - 18-10-2009, 06:21 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de !i! K o K o !i! - 08-11-2009, 01:12 AM
RE: Eu la puterea a 6 a - de ^ToxicK kiD^ - 08-11-2009, 10:57 AM
RE: Eu la puterea a 6 a - de !i! K o K o !i! - 08-11-2009, 11:14 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Whisper - 09-11-2009, 04:59 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Hetalia - 09-11-2009, 07:11 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de ^ToxicK kiD^ - 11-11-2009, 09:47 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de !i! K o K o !i! - 13-11-2009, 09:07 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Hetalia - 13-11-2009, 11:20 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Arishima*good_girl - 15-11-2009, 12:01 AM
RE: Eu la puterea a 6 a - de ^ToxicK kiD^ - 15-11-2009, 12:38 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de !i! K o K o !i! - 15-11-2009, 10:28 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Khonsu - 16-11-2009, 03:43 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de !i! K o K o !i! - 22-11-2009, 10:52 AM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Khonsu - 22-11-2009, 12:33 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de ^ToxicK kiD^ - 23-11-2009, 02:54 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de !i! K o K o !i! - 29-11-2009, 03:44 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Khonsu - 29-11-2009, 09:20 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de !i! K o K o !i! - 13-12-2009, 02:40 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de ^ToxicK kiD^ - 13-12-2009, 02:56 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Hetalia - 18-12-2009, 08:41 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Minnie - 23-12-2009, 01:45 AM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Zuzu*lov3 - 23-12-2009, 07:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Puterea unei femei DiamondZ 29 13.604 22-07-2011, 05:17 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Puterea visului Death Rose 3 3.533 18-02-2011, 05:59 PM
Ultimul răspuns: Amy :3
  Puterea elementelor Michiyo道代 5 3.686 30-11-2010, 12:42 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  Puterea vointei ...:::sweetcandy:::... 13 7.959 26-05-2009, 07:02 PM
Ultimul răspuns: ...:::sweetcandy:::...


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)