Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Eu la puterea a 6 a

#16
Whisper - am sa scot fiecare parte smq din totzi baietzii:>[sper sa imi iasa..:))] ma bucur ca iti place Zero:x sh mie imi place:)) :x

ashya_love - sper k itzi plk gajiku' p kare tzi l-am gasit:)):> hai k m pricep s fak combinatzii thx k m-ai lasat s fol numele taw:x

^ToxicK kiD^- ma bucur ca itzi plk:x sper k l-am adus destul d rpd sh pasta:)) :">

acest cap o sa fie kam handik:| se petrece tot akasa in fata pc-ului lu' Amy:| mrg majoritatea capitolului...

AM NEVOIE D 3 FeTe!!! sh asta URGENT!!! kare se OFERA? am nev doar d numele vostru':o3

cap ala mik sh handik :

11. Familia.

Tatici au inceput sa vorbeasca despre afaceri, iar apoi au continuat despre mostenitori.
-Vad ca va intelegeti destul de bine. zise tatal lui Zi uitandu-se la mine si la fiul lui zambind.
-Da… spuse Zi apoi uitandu-se la mine si ridicand usor din umeri.
-Saraci nici macar nu stiu despre ce e vorba. spuse tata incepand sa rada.
-Cam asa ceva. continui eu nedumerita.
-Pai ce ar fi daca v-ati intalni si voi la vre un suc in oras sau sa va faceti temele impreuna? continua domnul Wang zambind catre noi doi.
-Adica vreti sa fim impreuna? Ma refer combinati? intreba Zi uimit.
-Da… raspunse tata cu putina retragere.
-Pai daca este vorba despre asta, noi cam suntem impreuna… continua tot Zi luandu-ma de mana si inrosind doar putin in obraji fata de mine care eram rosie pana in varful urechilor.
Tatici dupa ce au auzit ce a spus Zi le-a aparut pe fata cel mai mare zambet posibil pe pamant.
-Atunci ce ar fi sa va anuntam relatia. spuse domnul Wang ridicandu-se de la masa.
-O idee minunata dragul meu coleg. continua tata.
Eu si Zi tot dadeam dezaprobator din cap, dar nimeni nu ne asculta sau vedea. Toti deja se ridicasera de la masa si se indreptasera spre parter, in camera ramanand doar eu cu Zi, Ash si Nessi.
-Asta e porumbeilor, voi a-ti cautat-o cu lumanarea. spuse Nessi ducandu-se langa usa.
-Riscurile meseriei. continua Ashya dand din umeri.
-Off… zic eu ridicandu-ma de la masa inca tinandu-l de mana pe Zi.
-Hai sa o facem si pasta. continua el zambindu-mi normal.
Am coborat la parter cu printul meu de mana, iar cand am ajuns acolo tata si domnul Wang erau pe o scena luminata mult mai mult decat restul incaperii.
-Si uitatii si pe dragii nostri copii. spuse tata aratand spre noi.
-Vrem sa va anuntam ca fiul meu si fiica domnului Horishi formeaza oficial un cuplu. continua tatal brunetului.
-Si sunt foarte fericiti impreuna. completa tata.
-Si poate peste cativa ani va vom invita la nunta lor. spuse “tata-socru”
Cand am auzit asta l-am strans mai tare de mana pe Zi si el pe mine. Amandoi eram uimiti de turnura pe care a luat-o discutia. Acum ne invitau la un suc, peste doua secunde ne casatoreau, ciudati mai sunt parintii astia…Toata sala a inceput sa aplaude, iar unele personae au venit la noi sa ne felicite. Apoi ne-am intors sa ne terminatm cina, am mai dansat ce am mai dansat, iar apoi a venit vremea de plecat acasa.
-A fost o seara minunata. spuse tata dand noroc cu domnul Wang.
-Intradevar.
Mamicile se pupau si isi luau larevedere. Eu a trebuit sa ii dau un mic pupic pe obraz lui Zi, el mi-a zambit si mi-a facut cu ochiul. Iar Nessi s-a dus la Ash si a pupat-o pe obraz, ea raspunzandu-i cu un simplu “pa”. Sincer imi era mila de Nessi, dar totusi daca Ash nu il placea si placea alt baiat nu e nici vina ei. Nici vina lui Zero nu pot sa spun ca e, dar dupa cum o stiu eu pe Ashya va incerca sa faca sa fie bine pentru toata lumea, asa ca nu trebuie sa imi fac griji pentru Nessi.
In drumul spre casa tata a inceput sa imi puna diferite intrebari legate de Zi. De cand suntem imreuna, daca ma facut sa plang pana acum, ce imi place la el, daca mi-a luat apararea cand aveam nevoie, daca ma SARUTAT…ei bine la unele lucruri nu pot fi prea sincera, i-am spus ca pe obraz si doar o data pe gura cu buzele si atat. Pe tot timpul drumului Ash statea si se uita pe geam gandindu-se probabil la Zero.
Cand am ajuns acasa eu si Ash ne-am rugat de mama si de matusa sa ne lase sa dormim macar in noaptea asta impreuna. Am reusit intr-un final sa le convingem. Ashya se duse sa isi ia o pereche de pijamale pe ea, iar apoi a venit in camera mea. Eu m-am gandit ca ar fi dragut sa ne intalnim maine cu toata gasca ca sa pot sa le-o prezint pe Ash si sa il si vada pe Zero, iar eu pe Zi. M-am dus la tata si l-am intrebat daca ma lasa ziua urmatoare sa ma intalnesc cu Zi si cu ceilalti si mi-a raspuns “da” fara sa intrebe unde, cand si cum.
-Am vorbit cu tata si l-am intrebat daca ne lasa maine sa mergem prin oras si a spus ca da. ii zic eu lui Ashya intrand in camera mea.
-A, smecher. spuse ea normal.
-Da, dar si cu cine o sa mergem in oras nu ai aflat inca. ii zic eu ridicand din sprancene.
-Zero? intreba entuziasmata Ash.
-De fapt ma gandeam la Nessi, da il chemam si pe Zero. Ce ai ma? Chemam tot grupul “cei 6” plus Any. ii zic eu zambind.
Apoi am intrat pe mess si am dat de Any.
. Amy says : hey :D
.@.|\|.!. : buna :]. ce ai mai fkt azi?
. Amy says : ia ghici :>.
.@.|\|.!. : ma las bathuta’.
. Amy says : 1: da sh mie id-urile baietzilor ; sh 2: vii maine prin orash? :D ; sh 3: a vnt Ash :].
.@.|\|.!. : 1: oke stai sa caut ; 2 : bn :x ; 3: vine sh ea maine nu:x? normal >:D< spunei k imi e dor de ea :”>.
. Amy says : vede ce scrii:]
.@.|\|.!. : buna Ashya ;x
. Amy says : sh ea te saluta :))
.@.|\|.!. : uite id : Al_4_all ; Zi. ; Nessi.din.Romania ; Mori_mori ; The.Hero ; Zero_0 .
. Amy says : smq id are zi:)):x sh a lu zero:))
.@.|\|.!. : da web sa o vad pe Ash :x
. Amy says : s-a stricat:| , nuj dc.
.@.|\|.!. : oke… mrg , mintzi >:P. maine l c ora n vdm?
. Amy says : ce zici sa ne vedem la 3 sh s merem l film sh apoi s ne plimbam prin parc?
.@.|\|.!. :oke:D
. Amy says : hai k vb eoh cu Zi, Zero sh Nessi. vb uh cu restu’
.@.|\|.!. : pay Hero sh Mori nu pot sa vina sh vb cu Al akm.
. Amy says: bn
.@.|\|.!. : Al a spus k vn
. Amy says: bn, hai k bag sh eoh id-urile in lista sh mai vbm dup oke?
.@.|\|.!. :bne.
Am bagat id-urile baietilor in lista, online mi-a aparut doar Zi, Zero, Al si Nessi. Zi aparea “6.Zi” , Al “1.Al” , Zero “5.Zero”, iar Nessi “3.Nessi”. Ciudat! L-am intrebat pe Zi care e faza cu numerele si mi-a spus ca asa s-au numerotat ei cand aveau 5 ani. Iar Hero era numarul 2 si Mori 4. L-am intrebat daca vine la film ziua urmatoare si a spus fara sa stea prea mult pe ganduri ca da. Apoi l-am intrebat si pe Nessi, la inceput statea sa se gadeasca putin, dar dupa ce am pronuntat numele lui Ash a raspuns repede ca da. Cu Zero insa am avut mici probleme:
. Amy says: vii maine la film la 3 :D?
5.Zero : cn esty:|?
. Amy says: AMY :|…
5.Zero : nu vin.
. Amy says: dc?
5.Zero : c s fak akolo?
. Amy says: n uitam l film sh apoi ne plimbam prin parc, iei aer ce ai putea sa faci, iesi din casa 8-|
5.Zero : nuj nu prea ash vrea sa vin
. Amy says: sh eoh care speram s o salvezi pe Ash d Nessi :-<
5.Zero : kare Ash?
. Amy says: Ashya
5.Zero : Ashya?
. Amy says: verisoar’mea. tipa de azi.
5.Zero : aaa! vin si baietii?
. Amy says: tocmai i-am pronuntat numele lui Nessi. tu ce crezi?/:)
5.Zero : ca da. dar cine vine?
. Amy says: toata lumea minus Mori shy Hero
5.Zero : aha…
. Amy says:deci..?
5.Zero : mda hai k vin sh eoh.
Dupa asta nu i-am mai spus nimic si nici el mie. Am mai vorbit 15 minute cu Zi apoi am iesit de pe mess si am inceput sa vorbesc cu Ashya ceare pana acum se uita la televizor.
-Am vorbit cu baietii, o sa fim tot astia de azi plus Any si Al. ii zic eu zambind.
-Deci vine si Nessi. spuse ea lasand capul in jos prefacandu-se ca moare.
-Da, dar vine si Zero. Ash tresari deodata ridicandu-se in picioare.
-Cu ce ma imbrac? intreba ea vrand sa iasa din camera si sa se indrepte catre valiza.
Am reusit sa o conving ca avem destul timp si maine sa ne ingrijoram pentru asta, intr-un final s-a lasat pagubasa si s-a trantit pe pat. Dupa aceea am stat si ne-am uitat la un film de groaza pana pe la vreo 12 noaptea, apoi pana pe la vreo 1 jumate am inceput sa vorbim despre baieti. Pana la urma a trebuit sa ne culcam deoarece ziua urmatoare trbuia sa ne trezim cam pe la 10 ca sa putem fi gata sa mergem dabia la 3 la film, iar eu cum ma culc si nu ma mai trezesc decat peste 12 ore… iar Ash fiind la fel de “matinala” ca mine a trebuit sa ne culcam cat de cat devreme.


>.<"



Răspunsuri în acest subiect
Eu la puterea a 6 a - de !i! K o K o !i! - 22-09-2009, 08:53 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de LoveNight - 23-09-2009, 12:04 AM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Sushiiushii - 23-09-2009, 08:07 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Amelia_Angel_Devil - 30-09-2009, 10:39 AM
RE: Eu la puterea a 6 a - de uselessHope - 03-10-2009, 11:05 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de !i! K o K o !i! - 11-10-2009, 12:23 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Kripterya - 18-10-2009, 02:45 AM
RE: Eu la puterea a 6 a - de uselessHope - 18-10-2009, 02:10 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de ^ToxicK kiD^ - 18-10-2009, 06:21 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de !i! K o K o !i! - 08-11-2009, 01:12 AM
RE: Eu la puterea a 6 a - de ^ToxicK kiD^ - 08-11-2009, 10:57 AM
RE: Eu la puterea a 6 a - de !i! K o K o !i! - 08-11-2009, 11:14 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Whisper - 09-11-2009, 04:59 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Hetalia - 09-11-2009, 07:11 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de ^ToxicK kiD^ - 11-11-2009, 09:47 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de !i! K o K o !i! - 13-11-2009, 09:07 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Hetalia - 13-11-2009, 11:20 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Arishima*good_girl - 15-11-2009, 12:01 AM
RE: Eu la puterea a 6 a - de ^ToxicK kiD^ - 15-11-2009, 12:38 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de !i! K o K o !i! - 15-11-2009, 10:28 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Khonsu - 16-11-2009, 03:43 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de !i! K o K o !i! - 22-11-2009, 10:52 AM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Khonsu - 22-11-2009, 12:33 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de ^ToxicK kiD^ - 23-11-2009, 02:54 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de !i! K o K o !i! - 29-11-2009, 03:44 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Khonsu - 29-11-2009, 09:20 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de !i! K o K o !i! - 13-12-2009, 02:40 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de ^ToxicK kiD^ - 13-12-2009, 02:56 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Hetalia - 18-12-2009, 08:41 PM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Minnie - 23-12-2009, 01:45 AM
RE: Eu la puterea a 6 a - de Zuzu*lov3 - 23-12-2009, 07:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Puterea unei femei DiamondZ 29 13.601 22-07-2011, 05:17 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Puterea visului Death Rose 3 3.532 18-02-2011, 05:59 PM
Ultimul răspuns: Amy :3
  Puterea elementelor Michiyo道代 5 3.678 30-11-2010, 12:42 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  Puterea vointei ...:::sweetcandy:::... 13 7.927 26-05-2009, 07:02 PM
Ultimul răspuns: ...:::sweetcandy:::...


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)