Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul?
Da
56.52%
13 56.52%
Ai mai putea lucra la el
43.48%
10 43.48%
Total 23 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Iubire

#5
[center] Am adus continuarea mai repede decat am planuit. Sper sa va placa si astept comentarii.

CAPITOLUL 1

“Aici nimeni altul decat Tamaki statea si discuta cu un baiat. Ma apropii de ei si dintr-o data ma opresc socata. Persoana cu care vorbea impresarul meu era” un baiat brunet, cu ochii de smoala, rece, nepasator si uneori chiar nesimtit. Este nimeni altul decat Sasuke Uchiha, prietenul cel mai bun a lui Naruto. Sasuke, cel care acum ceva timp imi furase mintile, acel brunet care mereu ma ignora, este la aproximativ o suta de metri de mine.
Deodata simt o mana care imi atinge umarul si ma intorc speriata crezand ca este vreun fan care vrea poze, autografe etc. Dar nu. Era unul din bodyguarzii mei.
-Domnisoara, ati patit ceva ? ma intreaba acesta.
-Nu, John, sunt bine. Doar ca am vazut o persoana de mult pierduta! Spunanad asta imi continui drumul catre cei doi. Cand ajung mai aproape imi dau seama ca vorbesc despre scriptul filmlui “O fata inocenta”. Dar ce inseamna asta? Cand ajung in dreptul lor Tamaki isi indreapta privirea spre mine salutandu-ma iar brunetului i se putea mirarea pe fata.
-Sasuke, vreau sa ti-o prezint pe Sakura. Ea este cea despre care ti-am vorbit. Sunt impresarul acestei frumuseti ce straluceste pe scena ca luceafarul intre stele.
-Tamaki, iari incepi cu poetismele? Ti-am mai spus, nu esti bun la asta asa ca renunta. Ii spun ironica putin enervata de tampeniile lui pe care le auzeam atat de des.... brunetul continua sa ma priveasca. Ce s-a intamplat, Sasuke ? Nu ma recunosti ? A trecut ceva timp de cand nu ne-am mai vazut, nu ? continui eu afisand un zambet strengaresc.
-Ai dreptate.
Ii mai arunc inca o privire lui Tamaki si ma indepartez de langa cei doi urmata de aproape de oamenii de la paza. Dar simteam cum privirea brunetului imi atinteste spatele. Ma duc direct la cabina de proba unde ma asteapta doua femei. Prima, o blonda cu parul lung care avea in jur de treizeci si unu de ani, iar cealalta o alta persoana pe care am lasat-o in urma la urcarea in avion.
-Hinata... ne luam in brate si eu dau drumul lacrimilor de fericire. Bruneta cu ochii lila nu s-a schimbat deloc in toti acesti ani. Poate doar cativa centimetri in plus la par si la inaltime dar nimic mai mult. Ma bucur atat de tare ca prietena mea cea mai buna din copilarie este langa mine. ... mi-a fost dor de tine.
-Si mie, Saku ! Si mie. Ne dam drumul si ma asez pe scaun. Blonda imi prezinta mai multe tinute pe care le voi purta. Deocamdata ma imrac cu o pereche de pantaloni scurti roz, un maieu pana la buric verde si o pereche de bascheti albi. Hinata imi prinde parul lung in doua codite impletite si ma lasa sa ma uit in oblinda. Si am parte de un alt soc. Aratam exact ca si in copilarie.
-Unde e Sakura ? urla o voce de barbat. Era regizorul asa ca cum l-am auzit am fugit pe platouri.In fata mea a aparut un barbat inalt, roscat cu ochii albastri spre verzi si cu un semn ciudat in stanga fruntii care il facea aratos. Sakura, draga mea, te-am chemat sa te anunt ca filmarile de azi se suspenda. S-a intamplat ceva pe platou si nu mai putem filma. Pana maine rezolvam neregulile si o sa incepem filmarile bine ?
-Da, Gaara. Pot sa raman asa imbracata ? intreb cu un zambet cuceritor pe fata. Gaara, caci asa este numele lui, accepta si ma saluta plecand. O iau pe Hinata de mana, i-am salutat pe Sasuke si Tamaki si plec. Il pot auzi pe Sasuke cum ma striga dar nu il bag in seama. Urc impreuna cu prietena mea direct in limuzina iar aceasta accelereaza spre cazinoul unde stiu ca fratele meu isi pierde cel mai mult timpul.

Oare cum va reactiona blondul le vederea Hinatei ? Ce va spune ea? Ce se va intampla in continuare cu mine si cu Sasuke ? Veti afla numai daca cititi ficul in continuare ![/center]



Răspunsuri în acest subiect
Iubire - de Shadow. - 20-09-2009, 04:46 PM
RE: Iubire - de ellamanu - 20-09-2009, 05:00 PM
RE: Iubire - de Reea4 - 20-09-2009, 05:00 PM
RE: Iubire - de Minnie - 20-09-2009, 05:01 PM
RE: Iubire - de Shadow. - 22-09-2009, 06:34 PM
RE: Iubire - de ellamanu - 22-09-2009, 06:41 PM
RE: Iubire - de Reea4 - 22-09-2009, 06:44 PM
RE: Iubire - de Minnie - 22-09-2009, 07:16 PM
RE: Iubire - de Sakura_night_girl - 23-09-2009, 07:52 AM
RE: Iubire - de Shadow. - 25-09-2009, 05:31 PM
RE: Iubire - de Angel~Of~Dark - 25-09-2009, 05:41 PM
RE: Iubire - de Minnie - 25-09-2009, 06:05 PM
RE: Iubire - de Shadow. - 26-09-2009, 06:32 PM
RE: Iubire - de Flash - 27-09-2009, 06:20 PM
RE: Iubire - de Shadow. - 28-09-2009, 04:36 PM
RE: Iubire - de ellamanu - 28-09-2009, 04:56 PM
RE: Iubire - de Minnie - 28-09-2009, 05:13 PM
RE: Iubire - de Shadow. - 02-10-2009, 07:11 PM
RE: Iubire - de Shadow. - 06-10-2009, 09:07 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)