Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere aveti despre fic`ul meu?
bun...chiar imi place...e interesant
87.50%
14 87.50%
bunicel...dar mai e mult de munca
6.25%
1 6.25%
oky...esti varza...lasa`te de scris...
6.25%
1 6.25%
Total 16 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Traind printre umbre

#12
HeLLo HeLLo...am revenit shi eu cu un nou capitol, intarziata ca de obicei :-". Akm vreau sa mentionez k acest acpitol are avertizare +16 . Sper sa va placa, astept critci, pareri, ...de toate

Capitolul 5: Calmeaza-te, nici macar nu mai ai gloante...+16


Caldura, raze calde imi invadeaza chipul. Ma trezesc somnoroasa. Ma ridic in fund si ma sterg la ochii ca sa pot vedea. In timp ce imi frecam fata am atins ceva rece cu mana. Deschid larg ochii si ma uit la pistolul care tinetea capul meu. Dar nu eram atat de uimita de pistol, cat eram de cel ce il tinea. Lui Ray i tremura mana, se vede ca nu mai tinuse o arma de foc.
- De ce m-ai mintit Cris? De ce nu mi-ai spus nimic din toate astea?
- Fiindca tineam prea mult la tine sa te implic in porcaria asta. Nu puteam sa iti risc viata atat de mult...Nu aveam voie sa te las sa afli...
- Pe dracu! Daca tineai la mine nu ma minteai. Acum ce o sa faci ca am aflat, ma vei impusca si pe mine? Nu iti voi da ocazia, nu mor acum, nu de mana ta... Daca e vorba de omorat te omor eu pe tine, ca sa ajungem in iad, impreuna...
- Calmeaza-te, nici macar nu mai ai gloante, nu ai tras siguranta. Practic acum tii un pistol inofensiv indreptat spre mine.
Mi-am pus mana peste a lui, si i-am luat arma. M-am indreptat spre dulap, tragandu-l dupa mine. Am trecut de fundul fals si am intrat amandoi intr-o incapere spatioasa cu tinte, computere si asa mai departe. Mai exact am intrat in sala mea de antrenament. Locul era antifonat, nu era absolut necesar sa auda lumea gloantele lovind tintele si restul lucrurilor care se intampla in incaperea aceasta. L-am lasat la usa, iar eu m-am indreptat lenesa spre un dulapior, din care am scos un cartus. Mi-am incarcat pistolul, am tras siguranta, am fixat tinta si imi plimbam degetul pe tragaci. Ma uitam la capul manechinului de plastic, voiam sa tintesc exact acolo unde voia Ray sa ma impuste pe mine. Am tras. Zgomotul a inundat locul. M-am intors la el. I-am dat arma in mana si am ridicat-o la nivelul capului meu.
- Uite, acum tot ce trebuie sa faci e sa tragi, vocea mea era ferma, dar el ezita. Haide trage, nu asta ai spus ca o sa faci?
Un zambet siret i-a aparut pe buze. Mi-a apasat teava pistolul pe tampla in timp ce isi plimba cealalta mana pe spatele meu. Contactul dintre buzele lui si ale mele a fost magnific. Mi-am infipt degetele in parul lui si am inceput un sarut salbatic. S-a oprit si se uita la chipul meu, trasandu-mi gatul cu teava rece. Ochii lui imi studiau chipul atent, in timp ce mana sa se juca linistita cu parul meu. I-am simtit respiratia cum se accelereaza si apoi se opreste brusc. Mi-a atins buzele scurt, o simpla momeala, o provocare. Am zambit discret, in semn ca mai vreau. Mi-a conturat buzele cu limba, si apoi a inceput sa ma sarute din nou. Era dulce. Imi placea, intre noi era o lupta continua de preluare a controlului. O provocare, el acceptase pariul cu dragostea. Eu ce aveam sa fac? Sa pierd din nou sansa de a iubi? Nu, nu vreau. Vreau sa te am aproape de mine, demonul meu. Sa fii aici sa ma provoci din nou, sa ma atingi. Accept. Imi asum riscurile. Doar sa nu pleci de langa mine.
M-a luat in brate, si m-a dus in pat. S-a aszat langa mine si continua sa se joaca cu pistolul pe gatul meu. Eu l-am zgariat usor, iar el s-a oprit privindu-ma. Ochii lui negrii i-au intalnit pe ai mei. Si ne uitam unul la altul, parca drogati. Incepeam sa il descopar complet. Era frumos, ochii negrii in combinatie cu parul blond. Avea trasaturi fine si corpul bine lucrat. Mi-a mangaiat obrazul cu degetul si a inceput sa se joace cu parul meu. Ma saruta pe gat, si imi soptea cate ceva. Eu ii faceam parul ferfenita si il mangaiam usor. M-am oprit brusc si l-am indepartat usor de mine.
- Imi acorzi un sfert de ora pentru gandirea situatiei? Te rog...
- OK. Doar un sfert de ora, vezi ca daca nu te intorci vin dupa tine si te aduc inapoi in brate.
L-am sarutat scurt pe buze, mi-am aranjat putin parul si am plecat in parc. Mereu ma duceam acolo cand trebuia sa ma gandesc sau sa ma linistesc, sau atunci cand eram extrem de fericita, ca acum. M-am pus pe banca mea, si m-a uitam pe cer. Langa mine, o pereche de indragostiti, se alintau in fel si chip...
- Ursuletul meu, stii cat te iubesc?
- Da iepuras, cum sa nu stiu. Dar tu stii cat te iubesc eu pe tine pisi?
Vocile lor mieroase pur si simplu ma zgariau. Ursulet – Ray...Ce mama dracului e atunci? Gradina Zoologica? Nu o sa pot sa i spun asa nici sa ma ameninte cu moartea, Iisuse, mi se pare absurd sa il compar cu un animal in miniatura. Ma ridic cat pot de calma de pe banca, si ma intorc acasa. O nerabdare m-a cuprins si am inceput sa alerg spre casa. Tocurile se loveau nervoase de asflat si ma intrebam cum de nu imi dau in bot. Am continuat sa fug pana in fata blocului. Am luat liftul si am urcat la ultimul etaj. Am deschis usa incet si m-am indreptat spre dormitorul unde il lasasem. Cand am ajuns, trona in patul meu, fara bluza jucandu-se cu pistolul.
- Pisicuto, ai ajuns...
Pisicuto? Sa spunem ca voi face un sacrificiu, de dragul lui. Am facut pe nervoasa si am sarit peste el. Mi-am infipt mainile in parul sau si mi-am apasat buzele peste ale lui. A rupt bluza de pe mine, intr-un mod animalic, zambind siret. Eu mi-am intins mana sub pat si am scos un briceag, ascutit. L-am desfacut si i-am taiat pantalonii. Fustita mea a avut acelasi sfarsit tragic ca si bluza, ramanand in lenjerie intima atat eu cat si el. Mi-am trecut mana peste corpul sau bine facut in timp ce el im saruta pieptul pofticios. Mi-a desfacut sutienul, iar eu mi-am incolacit mainile in jurul gatului sau. I-am dat jos boxerii si atmosfera a continuat sa se incinga. Dupa jumatatea de ora ne-am oprit exteuati. Frate parca am fi fost la maraton nu in pat. Eu m-am ridicat si m-am dus in baie sa ma aranjez putin, in urma celor intamplate, parul meu devenise o adevarata claie. M-am pieptanat si mi-am luat pe mine un halat rosu. M-a lovit o pofta nebuna de budinca, tot ce voiam in momentul acela era budinca. I-am spus lui Ray ca ma duc in bucatarie si am mers teleghidata sa imi fac, budinca.
Dupa un sfert de ora de amestecuri fabuloase, facusem doua portii gigante de capsuni, respectv ciocolata. El s-a strecurat in spatele meu si m-a luat in brate. L-a sarutat scurt pe buze, mi-am luat castronul si m-am indreptat spre dormitor. Ray a mai ramas cateva minute in urma mea fiindca voia apa. M-am asezat pe pat si am pus bolul pe noptiera, hotarata sa il astept. Am inchis ochii, iar dupa cateva secunde am fost trezita de niste pasi. Ray statea in pragul usii razand ca un nebun, iar in capul meu se intindea senzual un pumn de budinca de ciocolata. M-am ridicat, calma, am luat castronul de budinca si m-am indreptat spre el. Paseam relaxata, cu o fata pasnica.
- Offf iubitule, stii ca in mod normal as reactiona urat, m-as enerva, as pocni si as injura...dar daca e vorba de tine scumpul meu, voi fi blanda.
M-am ridicat pe varfuri si l-am sarutat. In timp ce buzele noastre se jucau fericite, mana in care aveam bolul se ridica tot mai mult ajungand in dreptul capului sau. I-am resturnat castonul cu budinca in cap, iar acum continutul roz, cu aroma de capsuni i se intindea pe nas in jos. Am luat cu degetul compozitia dulce si mi-am intins-o pe buze.
- Ai declarat razboi, scumpo!
Atunci am inceput marea intrecere pana la frigider, unde se afla tubul cu frisca. Am sarit pe masa si de acolo fix in fata frigiderului. Am infascat frisca si am inceput sa il stropesc. Dupa ce l-am facut savarina am plecat linistita in dormitor, crezand ca am castigat razboiul si totul se terminase. Nu am ajuns pe prag, si am simtit doua maini cum ma cuprind de la spate. M-a sarutat usor pe gat, iar ca o neatenta ce sunt am uitat de tubul de frisca care a disparut din mana mea. Acum restul continutul din acel tub se afla in parul meu. In cele din urma am declarat armistitu printr-un sarut lung si dulce.
Ne-am trantit pe pat, cuvertura mea, capatand o culoare deosebit de ciudata, de la frisca si budinca. A inceput din nou sa imi traseze conturul corpului cu pistolul, cred ca facuse o pasiune pentru el...Dar in joaca noastra dementa am auzit o bataie in usa.
- Cristal, hey Cris esti acasa?
Vocea imi era extrem de familiara, o cunosteam, dar ma ingrozea gandul cum ma va gasi si ce i voi spune...
KyuMin.



Răspunsuri în acest subiect
Traind printre umbre - de A'Svear - 18-09-2009, 08:09 PM
RE: Traind printre umbre - de Yeppy Side - 19-09-2009, 01:05 PM
RE: Traind printre umbre - de ellamanu - 19-09-2009, 02:18 PM
RE: Traind printre umbre - de A'Svear - 21-09-2009, 11:20 AM
RE: Traind printre umbre - de ellamanu - 21-09-2009, 04:12 PM
RE: Traind printre umbre - de Irukandji - 21-09-2009, 08:03 PM
RE: Traind printre umbre - de A'Svear - 26-09-2009, 12:08 PM
RE: Traind printre umbre - de Irukandji - 26-09-2009, 12:26 PM
RE: Traind printre umbre - de ellamanu - 26-09-2009, 12:46 PM
RE: Traind printre umbre - de A'Svear - 04-10-2009, 12:25 AM
RE: Traind printre umbre - de Alee - 04-10-2009, 01:07 AM
RE: Traind printre umbre - de A'Svear - 01-11-2009, 08:29 PM
RE: Traind printre umbre - de nemo-chii - 01-11-2009, 09:54 PM
RE: Traind printre umbre - de A'Svear - 22-11-2009, 01:33 AM
RE: Traind printre umbre - de Alee - 22-11-2009, 10:48 PM
RE: Traind printre umbre - de Yeppy Side - 24-11-2009, 10:42 AM
RE: Traind printre umbre - de A'Svear - 17-01-2010, 06:31 PM
RE: Traind printre umbre - de Verrine - 17-01-2010, 08:09 PM
RE: Traind printre umbre - de A'Svear - 05-02-2010, 06:17 PM
RE: Traind printre umbre - de Verrine - 05-02-2010, 08:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Umbre pe panza DreamGirl 1 2.503 18-10-2013, 09:42 PM
Ultimul răspuns: kannaary
  Cum sa traiesti fericit printre nori ohaio_angel 7 4.332 09-10-2013, 09:44 PM
Ultimul răspuns: Yami
  [Yaoi] Umbre Kira's Scarlet 35 16.868 04-06-2013, 04:46 PM
Ultimul răspuns: Infinite
  [Naruto] Slalom printre sentimente Neris 3 2.895 03-09-2012, 02:04 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Umbre Mariaa 14 8.054 28-08-2012, 12:34 AM
Ultimul răspuns: Mariaa
  [Naruto] Intre vant si umbre... hero1hero 11 8.311 12-08-2012, 04:09 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Obscurul vietii, traind in umbra. crazy little red 20 10.323 21-01-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Regină printre blonde Cherie 32 13.361 30-10-2011, 01:43 PM
Ultimul răspuns: What sky scrapers
  Printre demoni Miss Serenity 15 10.498 16-09-2011, 11:20 AM
Ultimul răspuns: Lucifer
  Printre oglinzi coral 20 10.042 05-08-2010, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)