Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Asero Tv - Scandaluri Anime [parodie]

#12
Dupa o lunga intarziere am ajuns si eu cu continuarea. Am fost destul de ocupata cu scoala si cand aveam putin timp liber imi era lene si preferam sa stau pe mess :D. Dar acum am venit cu urmatorul capitol deci........pregatiti-va.

10 Asero tv- Casatorii intre gandaci


D: Salutare lume! Bine ati revenit la Asero Tv. Sunt draguta voastra Denissu Uchiha si impreuna cu neinsemnata mea asistenta ( C: HEII :grr: !!!!! ) Cory Hatake va vom prezenta ultimele noutati.
C: V-am pregatit si o mica surpriza, de care EU m-am ocupat.
D: Da, sigur, sigut. Acum sa trecem la stiri.


- Shino Aburame si-a deschis un restaurant langa cel vechi din centru. In deliciosul meniu sunt incluse urmatoarele retete: supa de gandaci, placinta de carabusi, friptura de furnici, gandaci pane, shake de paduchi, pulpe de paianjen, creieri de musca fiert…….. 10 minute mai tarziu………. pastrama de gargarita, salata de albine, ficat de termita prajit. ( in sfarsit s-a terminat ) Patronul cauta personal, caci in mod surprinzator ( sigur! ) toti au demisionat ( defapt au lesinat ) dupa ce au citit meniul.
" A la gandac" - Daca nu iti e rau de la mancare iti e rau de la decor.

C: Cu siguranta nu o sat rec pe acolo prea curand.
D: Da, nic……OUCH!!! Ten Ten. Tine microfonul mai sus.
T: Imi pare rau….
D: Ma rog. Acum o stire pe care va sfatuiesc sa o ascultati cu atentie, mai ales daca sunteti o batranica sau o pisica neagra.


- Din cauza faptului ca ( virgula ) Kakashi intarzie mereu, au intrat in vigoare cateva noi legi, pentru a-l ajuta sa ajunga la timp.

I: Batranelelor le este interzis sa mai treaca strada de acum inainte.
II: Toate pisicile negre au fost inchise. Daca nu vreti sa vi se ia pisica, otraviti-o ( scz neko-chan :P )
III: Drumul vietii a fost inchis, deci va trebuii sa va gasiti alta scurtatura pentru a intarzia la scoala.
IV: Toate drumurile au fost egalate, astfel incat sa nu existe un drum mai lung si unul mai scurt.


T: Avem o legatura in studio.
D: Fa-mi lega……………..
T: OUPS!
C: Nu iti face griji…doar a lesinat…dar tine domn`le microfonul ala mai sus. Bun, acum fa-mi legatura. Alo, bunaziua.

“ Ce buna? E REA!! Cum sa nu mai am voie sa trec strada? Idiot, lenes si afurisit…din cauza caruia sa modificat codul rutier. “

C: Asculta, babo :grr:! Nimeni nu il insulta pe frate-miu inafara de mine! Azi-maine aud ca i-a venit cuiva ideea sa il puna pe scaunul electric. Asa ca babo, ia mai taci din gura aia imputita, si nu iti mai schimonosi fata aia urata si ridata. Nu e vina mea ca sunteti niste neputincioase si nici sa treceti strada nu sunteti in stare sa o faceti singure. Asa ca miscati fundul ala rablagit de la telefon!!!
D: D..de ce ti..tipi? Ce s-a...s-a intamp…lat?
C: Nu e nimi….Ouch, Ten Ten! Azi te porti foarte ciudat. Ce-ai patit?
T: Nimic, sunt bine.
D: Stiu eu ce a patit.
T: Nu zice! Te rog!
D: Nu o sa zic….. O sa strig >:). MWAHAHAHAHAHAHAH!!!! Atentie, lumee! Ten Ten e falita. Nu a mai avut bani sa il plateasca pe Ryu, pentru ca si-a dat toti banii pe o pereche noua de chiloti turbo….asa ca acesta a parasit-o. Cand s-a dus la spital sa se impace cu Neji ( fireste avea cu ea chilotii turbo pe care i-a folosit pe post de masca de gaze ), l-a prins pe acesta sarutandu-se pasional cu nimeni alta decat Sakura. Se pare ca duhoarea i-a unit. Nu e romantic?
Ten Ten incepu sa planga.
T: NU , Nu e.
C: Hei, terminate cu vorbele. E timpul pentru surpriza.
D: Apropo, Neji va fi externat in cateva zile…OUCH!!
C: Da, da. Bine. Sa trecem la surpriza. Aceasta consta intr-un concurs intre trei cupluri. Invingatorilor li se va organiza nunta si luna de moarte,…adica miere gratuit.
D: Sa cunoastem concurentii. Primul cuplu este format din Shikamaru Naara si Temari….ce?
Acestia isi facura aparitia in studio.
D: Urmatorii sunt Pain si Konan?
C: Voi doi nu sunteti deja casatoriti?
Pain: Ba da. Dar ar fi frumos sa ne reinoim juramintele.
Konan: Si inca o luna de miere gratuita…….o//o
D: Iar ultimul cuplu esti………..NUUUUUUU :sry:!!!
C: Ce-i? O.o ooooo o.O! Sa-i primim calduros pe ultimi nostril concurenti……Itachi si Deidara. Acum ca am facut cunostinta cu toti, e timpul sa trecem la concurs. La prima proba va trebuii sa rezolvati niste adunari si scaderi complicate.
D: 2+3=…
Deidara: 5
C: 7-5=…
Deidara: 2
D: 9+35=…
Deidara: 44
C: 5x4=
Konan: Parca erau doar adunari si scaderi :??.
Deidara: 20
C: Bine, asta a fost. Castigatorii primei probe sunt Itachi si Deidara.
Shikamaru: Dar e blond! Cum a reusit? Temari nu ar reusi sa faca asta niciodata. E atat de proasta.
Deidara: Am fost cel mai bun din clasa cand eram mic….
C: Cine vrea sa ii faca o declaratie de dragoste iubitei sale? In asta consta a doua proba.
Temari: Hai draga… arata-ti romantismul….
Shikamaru: Scumpa mea fecioara/ Esti asa de chioara/ De cate ori te-nsel/ Tu zici ca-s sumintel./ Nu esti tu frumoasa/ Noroc ca esti o proasta./ Daca te-as iubi/ Deloc nu te-as minti/ Dar vreau luna de miere/ Ca inima mi-o cere.
C: A fost Shikamaru. Aplauze!!!
D: Acum urmeaza Pain.
Pain: Din clipa cand te-am privit prima data mi-ai incalzit sufletul ( asta pentru ca mi-ai dat foc la bluza ).Chipul tau angelic ca de porc, imi da cosmaruri in fiecare noapte. De la intamplarea cu noua ta reteta am inceput sa imi spun rugaciunea inainte de fiecare masa. Nu as putea trai nici o zi fara tine….pentru ca tu aduci banii in casa. Nu ma uita niciodata…..o voi face eu.
C: In incheierea concursului il vom asculta pe…..care din voi e baiatul?
Deidara: Eu voi zice! Bade, Itachi, ce bengos esti, ma. Parul tau umbros….e atat de flocos. Esti asa de cool…ca te-as privi o viata. Dar mi-ar placea mai mult da mananc o rata.
C: Uimitor! Acum mai voi retrage sa ma gandesc cine va castiga…..gata m-am gandit. Castigatorii sunt…..
“ Nu itachi, nu itachi, nu itachi! “ se auzeau in soapta gandurile lui Denissu ( greseli intentionate ).
C: Itachi si Deidara.
D: Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!! DE CE EU? :cry:
C: Data viitoare vom asista la minunata casatorie a celor doi. Pana atunci va voi prezenta vremea… ca Denissu sa se poata relaxa putin.
Saptamana aceasta se anunta furtuni de lucrari si ploi de note proaste. Ja Ne! Pe data viitoare.



Răspunsuri în acest subiect
RE: ASERO TV . -SCANDALURI ANIME =)) - de ellamanu - 19-09-2009, 02:38 PM
RE: ASERO TV . -SCANDALURI ANIME =)) - de ellamanu - 19-09-2009, 03:32 PM
RE: ASERO TV . -SCANDALURI ANIME =)) - de Irukandji - 25-09-2009, 12:54 PM
RE: ASERO TV . -SCANDALURI ANIME =)) - de Ops! - 24-11-2009, 10:45 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] ASERO TV SEZON 2 [ parodie] Erina Ozaki 6 4.016 17-09-2012, 01:16 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Traiasca Romania - parodie anime Hetalia 1 2.881 20-07-2012, 01:21 PM
Ultimul răspuns: tzahranul
  Parodie [+18] Hetalia 2 3.418 03-10-2009, 09:34 PM
Ultimul răspuns: Kayura
  Parodie XD Yumina 4 4.054 03-08-2009, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)