Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ce cititi?
nasol...lasa-te
4.08%
2 4.08%
hm......
4.08%
2 4.08%
asa si asa
2.04%
1 2.04%
ok, mai trebuie lucrat
10.20%
5 10.20%
foarte bine, super misto
79.59%
39 79.59%
Total 49 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Aripi insangerate

#50
ms mult minnie mouse o sa tin cont de ceea ce imi spui si chiar incerc sa nu mai fac atatea repetiti.
Credeam ca nu mai citeste nimeni...

Capitolul X

La vila

Casa era pozitionata la poalele unui munte, iar de jur imprejurul ei nu era altceva decat padure deasa. Nu o vazura decat atunci cand intrara cu masina pe soseaua ce ducea drept in fata casei. Era superba, te facea sa crezi ca este scoasa din povesti. Aveai tot ce iti puteai dori in ea: doua piscine: una in interior, alta in exterior; cinci dormitoare incredibil de spatioase, echipate cu tot ce iti trebuie, o sufragerie in care incapeau pe putin cinci zeci de persoane si o bucatarie demna de un restaurant; mai gaseai o gradina ingrijita cu numeroase specii de flori printre care cea mai dominanta fiind trandafirul. Oriunde te uitai ii vedeai.
Ramasera uimiti cand vazura casa, pana si cei doi frati au ramas cu gura cascata. Ei o cumparasera si dadura instructiunile cu ce vroiau sa se mai adauge, dar nu se asteptau sa arate atat de incredibil de bine. Stateau in fata casei, neindurandu-se niciunul sa intre. In cele din urma Ran sparse gheata, ca de obicei.
-Deci, ce facem? Stam aici toata ziua, uitandu-ne la cat de reusita este aceasta vila sau intram si dam drumul distractiei?
-Bine, spus. Hai, sa intram. Ce mai asteptati? Zise Hissori luandu-o putin timid pe Ran de mana si ducandu-se sa deschida usile.
-Stai pputin! Tipa Seya care tocmai termina de vorbit la telefon. Imi pare rau Yuri, Hissori, ikusa. Am vorbit cu tatal meu care mi-a spus sa ma intorc acasa, deoarece maine plecam in America, la mama mea. Imi pare nespus de rau. Se pare ca s-au ivit niste probleme si in loc sa plec la toamna, plec maine. Nu stiu daca ma voi mai intoarce, Yuri. Spunand aceasta o saruta pe roscata, care ramase ca si ceilalti fara cuvinte, apoi se intoarse spre Ikusa. Crezi ca poti sa ma duci inapoi in oras?
-Da, sigur. Nu este nici o problema. Imi pare rau ca pleci, zise Narkangelul, dar in sinea lui se bucura enorm din cauza ca Yuri era din nou libera, acum nu mai trebuia sa scape decat de Steph. Acesta era un semn de sus.
William se uita cu atentie la Ikusa si mai ales la ochii acestuia care incepusera sa sclipeasca. Acea privire prevestea pericol, necazuri. Se bucura ca pleca Seya pentru ca acum avea drum liber, dar ceea ce nu stia el era ca Will avea sa ii dea multe batai de cap. Un zambet ii aparu pe chip, prevestind si acesta necazuri.
-Pa, pa Seya. Iti doresc o calatorie placuta, poate ne vom mai intalni candva, ii zise Yuri acestuia luandu-si astfel ramas bun de la prietenul ei.
In cateva minute Yuri, Steph, Ran, Hissori si William stateau in fata casei urmarind cum masina rosie a lui Ikusa dispare incetul cu incetul in zare. Dupa ce masina nu se mai vazu deloc, Steph, Ran si Arkangelul intrara in casa, lasandu-I pe ceilalti doi singuri sa se gandeasca. De fapt, lasand-o pe roscata sa se gandeasca, insa cum Williamn era bodyguard-ul ei nu putea sa o lase singura, ramase cu ea.
Statea in fata casei uitandu-se in zare. Incerca sa isi dea seama ce simte, daca ii pare rau ca s-a despartit in acest fel de Seya sau nu. In cele din urma Yuri si-a dat seama ca de fapt nu simtea nimic pentru acesta decat o simpla prietenie. Ii parea rau ca a pierdut un valoros amic, nu un iubit, dar era constienta ca chiar daca ea era cum libera nu putea sa se duca sa vorbeasca cu Ikusa incercand sa rezolve neintelegerile dintre ei, deoarece el putea sa inteleaga gresit gestul ei si sa o paraseasca pe Steph. Stia ca Narkangelul tine la ea pentru ca asa ii spusese Hissori, iar el nu avea de ce sa o minta, si isi daduse seama de sentimentele lui in ziua in care a salvat-o, insa nu vroia ca Steph sa o acuze ca i-a furat iubitul. Daca ei doi se vor desparti, nu va fi din cauza ei. Se intoarse hotarita sa plece spre casa cand vazu mana lui William aparand in fata ei. Isi ridica privirea spre el, uitandu-se curioasa, asteptand un raspuns.
-Ce ai de gand sa faci? O intreba.
-Ce am de gand sa fac in legatura cu ce?
-Ikusa te iubeste. Am inteles ca nu vroiai sa il faci pe Seya sa sufere, dar de ce alegi sa suferi tu in loc sa sufere Steph? Sa stii ca nu iti este prietena, nu stiu ce relatie crezi tu ca ai avut cu ea, dar prietena nu ti-a fost niciodata.
-Nu inteleg de ce te intereseaza, William.. nici tu nu imi esti prieten, de ce te-as crede? Ce stii tu despre mine?
-Mai multe decat crezi, Yuri, zise mangaindu-o pe obraz.
-Imi explici?
-Nu am ce sa iti explic, o sa intelegi singura ce trebuie sa faci.
Nu trebuia sa ii zica raspunsul pentru a stii ce avea de gand sa faca. Nu vroia sa le strice celor doi relatia pentru ca nu vroia sa fie o prietena rea, dar nu isi dadu seama ca de fapt relatia dintre Steph si Ikusa nu exista si nici nu a exista niciodata.
Yuri renunta la acea discutie stiind ca nu avea sa ajunga nicaieri. William era o persoana foarte ciudata si tacuta care niciodata nu spunea lucrurile pe fata, intotdeauna folosea fraze vagi. Locul o fermeca intr-atat incat roscata se gandea serios sa creada in basme.
Nu le lua mult timp sa ii gaseasca pe Hissori si Ran care radeau, distrandu-se de minune.
-Hey! Voi doi, pasari ale iubiri! Zise ea razand de cei doi care imediat se departara unul de altul de parca au fost prinsi de parinti.
Se inrosira si se comportau ca doi copii prinsi facand ceva gresit. Ceva foarte dubios in ceea ce o privea pe Ran, ea nu se rusina daca era prinsa facand ceva rau, ba chiar daca aveai tupeul sa comentezi te trezeai cu un uraga pe cap.
-Buna surioara! Cum te simti? Zise Ran curioasa.
-Foarte bine. Am hoinarit putin pe aici in cautarea voastra. Este uimitor cat de magic pare totul.
-A fost alegerea lui Ikusa. Eu as fi vrut o casa pe maulul marii, dar el mi-a zis ca aici vom avea si piscina unde sa inotam si aerul curat de la munte. Oricum, ma bucur ca iti place.
-Apropo, vreau sa stiu unde o sa dormim? Avem fiecare camera sa?
-A, pai casa are cinci dormitoare, iar acum ca Seya a plecat, fiecare are dormitorul sau. Ikusa va dormi cu Steph daca vrea, daca nu are in sufragerie o canapea foarte buna. Bine, daca mai sunt si alti care vor sa doarma impreuna pot dormi, nu ii impiedica nimeni. Am venit aici pentru a ne distra, singura regula este fara drame. Apropo, dormitoarele se afla toate la etaj.
-Poti sa imi arati si mie unde este camera mea? As vrea sa ma apuc sa imi asez hainele.
-Da, sigur, nici o problema. Camera ta este intre a mea si a surorii tale, iar in fata sunt camerele in care vor sta Ikusa si Steph, iar in cealalta William. Toti aveam o priveliste nemaipomenit de frumoasa. Fiecare camera are balconul ei, asa ca puteti iesi pe balcon sa manacati, sa cititi sau sa dormiti sub cerul instelat daca nu este prea friguroasa noaptea.
-Hissori? Il intrerupse William.
-Da?
-Nu cred ca Ikusa ar aprecia faptul ca l-ai pus in acelasi camera cu Steph, iar, oricat de izolat pare acest loc, nu pot avea camera mea pentru ca trebuie sa o pazesc pe Yuri. Acasa la ea era altceva stateam jos in curte, insa aici cum nu este ingradita vila va trebui sa stau pe acel balcon de care spunei. Crezi ca as putea lua un sezlong, ceva, pe care sa il pun pe balcon?
-Sigur. Dar trebuie ca Yuri sa fie de acord, pana la urma pe ea o privezi de intimitate, nu pe mine.
William se uita la fata, asteptand un raspuns.
-In nici un caz, William. Nu o sa ma rapeasca nimeni, te asigur.
Demonul se uita rugator la roscata, insa aceasta ramase ferma pe pozitie refuzand cu inversunare ca acesta sa doarma pe balconul ei.
Ajunsera intre timp in camera si le lasara pe fete sa isi aranjeze lucrurile.
-Deci…
-Deci ii voi respecta dorinta, nu o sa ii incalc dreptul de a avea intimitate, Arkangelule.
-Dar daca te afli aici inseamna ca stii ca ceva se va intampla si…
-Crezi ca nu voi fi in stare sa o apar? Arkangelule, uiti un mic amanunt.
-Care este acela? Intreba Hissori curios, neintelegand la cine sau la ce se refera demonul.
-Ikusa nu va lasa sa I se intample nimic, oricat l-ar costa protejarea ei. Deja se simte foarte vinovat pentru ca ea a fost rapita. Nu va mai lasa o data sa I se intample ceva rau decat peste cadavrul lui.
-De ce faci toate astea? Tu ai… dar nu il lasa sa termine.
-Da eu am ales-o, eu am rapit-o si tot eu o apar. “De ce?” intrebi, din cauza ca imi aduce aminte de sora mea. Eu nu as fi ajuns demon daca nu ar fi fost pentru instabilitatea mea mentala si obsesia mea pentru sora mea. Niciodata nu am reusit sa vad cu adevarat ce devenise… si amintirile cu ea sunt doar cele in care este atat de pura si inocenta… la fel ca Yuri. De aceea am salvat-o, de aceea o apar. Eu am dat gres la fel ca Narkangelul prima oara, asta este a doua sansa a mea, nu o pot da in bara si de aceasta data.
Hissori doar isi inclina capul in semn ca a inteles, insa nu avea de gand sa ii spuna “fratelui sau” despre aceasta poveste, ar fi crezut ca este doar o minciuna creata de el pentru a le castiga increderea. El il credea, putea sa isi dea seama dupa tonul si tremurul usor al vocii lui ca este adevarat ceea ce spunea.
La vila

Ikusa se simtea in al noualea cer atunci cand se intorcea la vila, unde ceilalti deja se distrau. Se gandea la tot felul de posibilitati prin care o putea atrage pe Yuri intr-o relatie cu el, numai ca de fiecare data se poticnea de Steph si de demon. De demon pentru ca nu stia exact care este pozitia lui, daca vroia sa il impiedice sau daca nu avea nimic impotriva ca el sa fie cu roscata. Nu il mai interesa ca ii era interzis sa aibe o relatie cu un om. Simtea ca ea este persoana potrivita pentru el asa car ar fi facut orice pentru aceasta. Dar trebuia sa gaseasca o modalitate de a scapa de pacostea de Steph, numai ca nu reusea. Nu gasise nici o posibilitate de a scapa de ea care sa il multumeasca. Orice ar fi facut, orice i-ar fi spus nu putea sa o alunge din casa. O invitase si nu putea sa retraga acea invitatie nici daca se desparteau. Oricum daca ar fi terminat-o cu ea nu putea avea o relatie cu Yuri din cauza lui Steph, care ar fi facut crize de gelozie in momentul in care ar fi aflat ca este cu roscata. Era o situatie complicata, foarte neplacuta. Apoi isi aduse aminte de un lucru, nu stia daca Yuri il placea atat de mult cat sa fie cu el. Trebuia sa cerceteze terenul, sa vada daca ea este atrasa sau nu de persoana lui. La acest gand un zambet foarte seducator si nebunatic ii aparu pe buze. In acel loc ce te face sa crezi ca a iesit dintr-un basm existau multe metode de a afla exact sentimentele ei. Era si mai bine daca o cucerea, cu cat premiul era mai greu de obtinut cu atat victoria era mai dulce. Renuntase la ideea de a nu fi cu ea pentru ca o va rani, se hotarise sa gaseasca o cale de a fi cu aceasta pentru restul eternitatii, fara sa tina cont de consecinte.
Era extrem de bucuros cand ajunse la casa de vacanta. Cum intra pe usa, Ran si Hissori il intampinara amandoi zambindu-si unul altuia foarte conspirativ. Banuia ca asa zisul sau frate deja o cucerise pe Ran asa cum ea il cucerise pe el si se bucurau amandoi de compania celuilalt.
-Voi, amorezilor, va distrati?
-Da, foarte mult. Iti multumesc ca m-ai invitat!
-Nici o problema, nici o problema. Ati vazut-o pe Yuri sau pe Steph?
-Hm… pai Yuri este la ea in camera, cred ca isi face ordine prin ganduri si este pazita de Will, zise Ran. Putina ingrijorare se simtea in glasul ei.
-Iar Steph este in gradine, se plimba, continua Arkangelul in locul fetei.
Decizia era de mult facuta, chiar inainte ca roscata sa termine. Stia unde trebuia sa se duca si cu cine trebuia sa vorbeasca.
-Multumesc mult. Apropo daca Steph intreaba unde sunt sa nu ii spuneti. Ii ziceti orice altceva decat adevarul, raspunse el fugind pe scari.
Ajunse in trei timpi si doua miscari in fata camerei ei si impietri acolo. Nu isi dadu seama ca ceva lipseste din acel peisaj, si anume: William, dar nici nu il interesa prea tare persoana acestuia. Vroia sa bata inainte sa deschida usa, sa intre si sa poarte o discutie intre patru ochi, dar nu gasea puterea de a batea la usa. Statu cateva minute appoi, cand constientiza ca nu facea decat sa stea ca un las, se enerva intrand in camera fara sa ii mai pese daca bate sau nu.
Nu-l auzi intrand in incapere din cauza ca era prea ocupata cu ascultatul melodiei ce canta la casetofon. Era in alta lume si arata nemaipomenit asa cum statea intinsa pe pat cu ochii inchisi, linistita. Fara sa isi dea seama de ceea ce face, se trezi ca ii atinge usor fata cu varfurile degetelor. Cand simti atingerea lui, Yuri deschise ochii, in acestia oglindindu-se uimirea de a-l vedea pe Ikusa stand deasupra ei, cu mainile lui mari si aspre atingandu-I fata, cu acele flacari negre atintite in ochii ei. Niciunul dintre cei doi nu spuse nimic, nu facura nici o miscare. Stateau pur si simplu nemiscati uitandu-se unul in ochii ceiluilalt, incercand sa se inteleaga cu ajutorul privirilor.
Prima care se trezi din acea stare fu Yuri, cand pe fata ei isi facu loc incetul cu incetul fericirea de a-l vedea. In acea clipa Ikusa isi lua mainilede pe fata ei, asezandu-se pe pat cat mai departe de ea. La aceasta reactie a lui, roscata isi stranse picioarele sub ea in stil turceste si corpul ii deveni rigid. Observa reactia ei care il rani rau. Nu vroia ca ea sa isi ridice zidul de aparare atunci cand era cu el, vroia sa fie ea, sa se poarte natural, sa nu fie nevoita sa fie atenta la orice miscare, sa isi calculeze fiecare cuvant. Incerca sa o atinga, dar aceasta se feri de mana lui de parca s-ar fi temut ca o va arde, atunci se hotari sa vorbeasca.
-Aceasta reactie nu a fost prea placuta… nu am ciuma… spuse dezamagit.
-Scuze, nu am facut-o intentionat…
-Stiu… dar asta nu inseamna ca nu mi-ai ranit sentimentele.
-Sentimentele? Ce sentimente poti tu sa ai pentru mine? Intreba ea deodata manioasa. Hm? Ce sentimente sunt acelea? Mila? Sau poate vinovatie…?
-Nu. Nu mila si nici vinovatie.
-Atunci ce? Ce poti tu simti pentru cineva ca mine? Tu nu vrei sa ai de-aface cu mine. Tu vrei sa fi cu tipele ca Akki sau Steph, ele sunt genul tau. Isi deschid imediat picioarele in fata maretiei tale…
Imediat ce termina isi dori sa nu fi izbucnit asa. Stia ca doar gelozia din ea vorbise, dar ikusa nu stia acest lucru. Partea cea mai proasta era ca nu putea sa retraga ceea ce a zis.
-Deajuns! Vrei sa stii ce simt pentru tine? De ce am venit aici? De ce am simtit nevoia sa te ating cand te-am vazut? De ce atunci cand te-au rapit eram in stare sa distrug tot ce intalneam in cale doar pentru a te gasi? De ce am simtit ca innebunesc cand te-am vazut in spatele acelui om de nimic? Chiar vrei sa stii? Ei bine, afla ca te iubesc la nebunie! Nu pot sta departe de tine, fara sa te ating, fara sa te vad. Am fost atat de fericit cand ai stat in camera mea, in patul meu. Te priveam ore intregi cum dormi si atunci, asa ca si acum, iti atingeam fata ta de inger incet pentru a fi sigur ca esti acolo, nu o iluzie creata de mintea mea nebuna. Pentru un singur moment reuseam sa ma mint ca totul este bine si frumos, ca tu esti cu mine si nimic nu ne impiedica sa traim viata asa cum ne dorim.
-Nu te cred! Nu vreau sa mai aud nimic de la tine! Esti un mincinos! Spuse Yuri iesind plangand din camera.
Nu ajunse prea departe pentru ca Ikusa iesi imediat dupa ea ca sa o convinga. Pentru o secunda isi intoarse capul in cealalta parte si il vazu pe William cum sta la capatul holului, zambind, insa nu avu timp sa stea si sa ii arunce o privire ucigasa. O ajunse repede din urma si prinzand-o de mana o trase spre el, strangand-o la pieptul lui nemaivrand sa ii dea drumul niciodata. Credea ca daca ii va da drumul acum o a pierde pentru totdeauna si nu ar fi putut sa traiasca fara ea.
-Yuri, spuse el ridicandu-I capul pentru a se uita in ochi ei. Uitate in ochii mei si spune-mi ca mint, spune-mi ca tu nu simti acelasi lucru pentru mine si te cred. Doar zi-mi aceste lucruri si te voi lasa in pacee. Am incercat sa nu ma indragostesc de tine, dar nu am putut. Esti ca un drog pentru mine, dar adevarul este ca undeva in adancul subconstientului meu stiu ca nu vreau sa te las sa pleci din viata mea. Acolo, in subconstientul meu stiu ca tu esti cel mai bun lucru din toata viata mea, nimic nu te va putea inlocui daca vei pleca.
Yuri statea tacuta uitandu-se in ochii lui. Il credea, cum putea sa nu il creada. Acele flacari negre care o ardeau cu puterea pasiunii ce exista in sufletul lui nu o lasau sa se indoiasca. Stia ca nu putea sa il minta pentru ca si ea il iubea, dar ii era frica; frica de ceea ce ar fi putut sa ii faca. Daca ar fi petrecut fie si o zi cu el, iar acesta ar fi disparut ar fi fost distrusa, asa ca daca se ferea de el putea sa indure. Putea sa treaca peste, sa isi vada de viata ei. Ii intrerupse sirul gandurilor atunci cand vorbi.
-Zi Yuri! Da-mi un raspuns chiar acum, aici. Nu vezi ca ma chinui aici? Spune-mi ca nu ma iubesti si te voi lasa in pace.
Vocea lui o implora sa recunoasca adevarul cat mai repede. Sa nu il mai tina pe jar.
-Nu pot sa iti spun ca nu te iubesc, deoarece te ador mai mult decat as vrea, mai mult decat este sanatos sa iubesti pe cineva.
Ultimele cuvinte le spusese atat de incet incat aproape ca nici nu intelesese ce a spus. O vazu doar cum se prabuseste in bratele lui, asa ca o stranse mai bine sa fie sigur ca nu o scapa si o duse la ea in camera, asezand-o pe pat. Isi dadu seama ca lesinase si ca era ceva minor, nu foarte grav cum crezuse la inceput. Vroia sa stea cu ea pana cand se va trezi, insa nu putu deoarece o auzi pe Steph cum il striga. Nu putea sa o lase sa il vada cu roscata. Daca l-ar fi vazut atunci era sigur ca avea sa iasa un scandal de zile mari. Asa ca statea in cumpana, nu stia daca era bine sa o lase singura pe Yuri, cand aparu William.
-Ce vrei? Se rasti Ikusa la el.
-Am venit sa te ajut. Poti sa pleci sa nu te vada Steph aici, cu Yuri. O sa stau eu cu ea, nu iti fa griji.
-Da, da, acum o sa ma simt mai bine.
-Crede-ma Ikusa cand iti spun ca nu o sa ii fac nici un rau.
-De ce m-ai ajuta tu pe mine? Il intreba sceptic.
-Pentru ca eu nu vreau decat sa te ajut sa o aperi pe Yuri. Nu vreau sa ma pun intre voi doi. Se vede de la o posta ca sunteti facuti unul pentru celalalt si in afara de asta ii faci bine. Nu esti o prezenta otravitoare, ii raspunse Will serios, ceea ce il facu pe Narkangel sa ramana cu gura cascata.
-Vai… mersi, dar inca nu mi-ai castigat increderea, sa stii.
-Da, stiu, acum du-te!
O pupa pe frunte rapid pe Yuri si se duse sa o intampine pe Steph in camera ei.

In gradina

In gradina plina cu trandafiri, irisi, orhidee, stanjenel si crini de toate culorile, se plimbau Ran si Hissori. De la distanta pareau a fi cuplul perfect, in realitate cei doi inca nu ajunsesera la stadiul de a fi iubiti. Ran discuta bucuroasa cu Arkangelul, distrandu-se de minune, in timp ce el se gandea cum sa afle daca ea este Ayame. Stia ca Ayame ar trebui sa aibe stema ei pe corp ca un semn din nastere atunci cand era reincarnata in om, numai ca nu stia cum avea sa verifice daca ea are acel semn sau nu. De un lucru era sigur, cu cat petrecea mai mult timp cu Ran cu atat se indragostea mai mult de aceasta, ceea ce insemna ca de fapt se indragosteste de conducatoarea sa, ceea ce era interzis. Dar nu putea sa nu spere din tot sufletul ca siea se indragostea incetul cu incetul de el, nu vroia sa il respinga dar dupa cum se prezentau lucrurile era sigur ca nu ii era indiferent. Se intreba ce aveau ele de toata lumea sau aproape toata lumea le indragea sau se indragostea de ele. Fusese inevitabil ca Ikusa sa se indragosteasca de Yuri, dar ca William sa treaca de partea lor din cauza ei, acest lucru il lasa masca si apoi mai era si cazul lui. Niciodata nu ar fi crezut ca si el s-ar fi putut indragosti de un om, si totusi uite-l cum se tine dupa unul.
-Deci, cum iti place pana acum? O intreba Hissori.
-Este exact cum ai spus, magic.
-Ma bucur ca iti place. Acum mai trebuie sa le intreb si pe celelalte doua invitate, sa vad daca sunt de aceasi parere. Acum ca este prima zi o sa va las sa va acomodati, dar de maine incolo o sa incepem sa facem diferite lucruri.
-Suna interesant. Ce ai de gand pentru ziua urmatoare?
-Ma gandeam sa mergem la un picnic, dar Ikusa spera ca va fi o zi mult mai frumoasa si ca nu va bate vantul pentru a merge sa escaladam muntele.
-Minunat, intotdeauna mi-am dorit sa fac alpinism.
-Ai mai facut asa ceva pana acum?
-Am avut o intentie numai ca lui Yuri I s-a facut frica si am renuntat.
-I s-a facut frica?
-Da… se pare ca are rau de inaltime.
-A… atunci o sa vorbesc cu frate-miu sa renunte la ideea lui.
-O va face?
-Sigur, cand este Yuri la mijloc este in stare sa darame munti.
-Ca tot veni vorba despre ei doi. Eu o cunosc foarte bine pe surioara mea. Nu stiu ce i-ati facut, dar dupa cat se pare ii place enorm de mult sa isi petreaca timpul cu voi. Are incredere in voi. Pana sa va intalneasca, nu putea sa scoata doua cuvinte atunci cand vorbea cu un baiat. In afara de aceasta, vrea sa fie cu Ikusa, il place foarte mult numai ca nu vrea sa o raneasca pe Steph. Zice ca daca el va face primul pas si daca este liber, atunci ea nu se va impotrivi. Crezi ca el este dispus sa se desparta de scorpie si sa fie cu ea? Adica, pana acum nici nu indraznea sa spere ca cineva asa de frumos ca fratele tau se va uita vreodata la ea si acum se comporta de parca nu ar fi ea, dar intr-un sens bun.
-Hm… eu pariez ca fratele meu este chiar acum in camera ei, bine, asta daca il lasa William sa intre. Eu l-am vazut cand a aflat prima oara ca sora ta a fost rapita. A aflat de la o fata, Akki. In acea clipa a intrat in soc. Niciodata nu l-am mai vazut asa, era un zombie, nu mai manca, nu mai dormea, nu mai vorbea. Mi-au trebuit trei zile sa il scot din acea stare. Dupa ce am gasit-o si am adus-o la noi, in fiecare seara dupa ce ea adormea se ducea si se uita la aceasta cum doarme. Cateodata cand avea cosmaruri o mangaia usor pe fata si o tinea de mana, vorbindu-I incet, incercand sa o linisteasca. O iubeste atat de mult… de aceea nici nu vrea sa fie cu Yuri. Considera ca daca va fi cu ea, o sa ii fie mult prea greu sa o paraseasca atunci cand vom pleca, asta sa nu mai spun de ce va simti sora ta.
-Daca o sa vrea sa ramana?
-Chiar daca vrea, noi vom pleca atunci cand va veni timpul, indiferent de ceea ce vrea el sau eu.
-Aha.
-Este nasol, stiu, dar nu avem ce sa facem.
-Sa inteleg ca asa cum ei doi nu pot fi impreuna, nici noi nu avem vreo sansa?
La aceasta intrebare Hissori ramase ca traznit de fulger. Nu se astepta la o abordare atat de directa. De altfel, nici nu stia la ce sa se astepte.
-Vrei sa fi cu mine? O intreba Hissori dorind sa fie la fel de imprevizibil ca ea.
-Normal ca da. Te plac enorm de mult. Este pentru prima oara cand simt aa ceva pentru cineva. Tu nu ma placi?
-Ba da, doar ti-am cerut prietenia… Te plac la fel de mult, numai ca nu credeam ca si tu imi impartasesti sentimentele. Esti mai degraba o aventuriera decat o romantica. Nu credeam ca vrei sa ai o relatie cu mine, ci doar o aventuriera.
-Ai vrea o aventura?
-Nu.
-Bine, pentru ca eu cred ca daca as fi cu tine mi-as dori o relatie…
-Eu zic sa nu ne grabim, sa vedem ce se mai intampla.
-De acord.
-Apropo, tu ai cumva vise despre ingeri?
-Nu am vise cu ei, nici nu cred ca exista. Stiu insa de ce ma intrebi.
-I-a uimeste-ma. De ce te intreb?
-Vrei sa vezi daca visele pe care le are Yuri sunt provocate de un eveniment la care am participat si eu, daca nu, inseamna ca aceste vise sunt provocate de accidentul ei.
-Chiar asa este, raspunse el putin usurat.
-Ma ingrijoreaza ca ea crede ca ei exista, dar probabil este mai bine sa crezi ca exista si ceva bun in lumea aceasta, nu numai rau.
In acel moment Ran se impiedica si era cat pe ce sa cada, insa din fericire a prins-o Hissori. O tinea in brate si se uita in ochii ei, nevenindu-I sa creada cat de frumoasa putea sa fie. Nu reusi sa se abtina sa nu o sarute. Asa ca o saruta, era momentul ideal, atmosfera era perfecta, peisajul fermecator. Nici daca regiza asa ceva si nu putea sa obtina un moiment mai perfect, mai pur. Buzele lor aproape ca se atinsera cand o voce stridenta facu pasarile din padurea alaturata sa isi i-a zborul. Clipa perfecta fuse stricata de Steph din cauza ca il striga pe Ikusa disperata, cautandu-l peste tot. O puse pe Ran pe picioarele ei si se intoarse spre nebuna care venea incet catre ei. Inainte sa se apropie prea mult, mai apuca sa schimbe cateva cuvinte cu Ran.
-Ah! Trebuia sa apara ea! Mai bine nu afla ca Ikusa s-a intors!spuse el.
-Lasa. O sa mai avem si alte ocazi. Acum hai sa il ajutam pe fratele tau sa scape inainte de a-l prinde Steph cu sora mea.
-Da. Sa-l ajutam. Nu vreau sa o las pe Yuri sa cada in ghearele scorpiei asteia.
-Hey, Steph! O saluta Ran incercand sa isi compuna o fata prietenoasa.
-Da?
-Il cauti pe Ikusa?
-Sa. Stiti cumva pe unde este?
-Nu stim unde este cu exactitate. Noi l-am vazut cand s-a dus sus in camera lui, zicea ca vrea sa se schimbe in costumul de baie si sa dea cateva ture de bazin.
-Multumesc.
-Cu placere.
Imediat dupa ce Steph disparu cei doi isi continuara plimbarea si discutia uitand de toti ceilalti din casa.



Răspunsuri în acest subiect
Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 15-09-2009, 06:29 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 15-09-2009, 11:08 PM
RE: Aripi insangerate - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 16-09-2009, 10:29 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 19-09-2009, 10:21 PM
RE: Aripi insangerate - de Zyspar - 20-09-2009, 12:24 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-09-2009, 10:20 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 24-09-2009, 02:23 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 27-09-2009, 09:56 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 29-09-2009, 08:53 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 02-10-2009, 04:31 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 05-10-2009, 10:32 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 08-10-2009, 10:38 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 11-10-2009, 10:09 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-10-2009, 09:29 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-10-2009, 02:26 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 24-10-2009, 12:44 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 27-10-2009, 01:12 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 01-11-2009, 03:30 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 04-11-2009, 05:56 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 08-11-2009, 08:09 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-11-2009, 12:45 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 20-11-2009, 01:53 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 25-11-2009, 03:05 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 30-11-2009, 02:30 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 01-12-2009, 01:30 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 03-12-2009, 04:28 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 04-12-2009, 04:09 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 06-12-2009, 11:12 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 07-12-2009, 09:42 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 10-12-2009, 03:35 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-12-2009, 02:41 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 14-12-2009, 06:11 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 15-12-2009, 11:34 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 16-12-2009, 08:47 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 17-12-2009, 12:33 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-12-2009, 03:21 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 20-12-2009, 12:51 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 22-12-2009, 11:42 PM
RE: Aripi insangerate - de A'Svear - 23-12-2009, 08:34 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 24-12-2009, 02:08 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 24-12-2009, 05:14 PM
RE: Aripi insangerate - de Axxa.No.Way - 25-12-2009, 12:14 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 26-12-2009, 02:09 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 26-12-2009, 03:17 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 28-12-2009, 01:38 AM
RE: Aripi insangerate - de Axxa.No.Way - 29-12-2009, 07:34 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 30-12-2009, 03:56 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 15-01-2010, 12:37 AM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 15-01-2010, 08:26 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-01-2010, 11:34 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 28-01-2010, 11:29 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 06-02-2010, 02:19 AM
RE: Aripi insangerate - de TrieuTriTrinh - 06-02-2010, 12:52 PM
RE: Aripi insangerate - de marya - 06-02-2010, 03:36 PM
RE: Aripi insangerate - de Aly - 10-02-2010, 02:51 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-02-2010, 08:24 PM
RE: Aripi insangerate - de TrieuTriTrinh - 12-02-2010, 11:20 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 16-02-2010, 01:48 AM
RE: Aripi insangerate - de TrieuTriTrinh - 19-02-2010, 11:07 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 05-03-2010, 05:44 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 11-03-2010, 10:37 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 16-03-2010, 07:36 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 26-03-2010, 01:34 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 29-03-2010, 02:19 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 01-04-2010, 12:06 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 06-04-2010, 10:35 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 09-04-2010, 04:20 AM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 12-04-2010, 03:31 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 17-04-2010, 12:38 AM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 17-04-2010, 12:56 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-04-2010, 05:34 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 22-04-2010, 03:34 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 22-04-2010, 05:35 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 28-04-2010, 07:06 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 03-05-2010, 06:05 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 11-05-2010, 09:06 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 11-05-2010, 09:30 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 03-06-2010, 08:41 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 04-06-2010, 04:54 PM
RE: Aripi insangerate - de TrieuTriTrinh - 05-06-2010, 04:07 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 17-06-2010, 01:27 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-06-2010, 04:48 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 01-07-2010, 05:18 PM
RE: Aripi insangerate - de dark.blue - 04-07-2010, 04:15 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 05-07-2010, 08:40 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 05-07-2010, 08:47 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 11-07-2010, 01:49 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 12-07-2010, 02:55 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 05-08-2010, 12:33 PM
RE: Aripi insangerate - de dark.blue - 10-08-2010, 10:39 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-08-2010, 06:24 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 26-08-2010, 08:48 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 27-08-2010, 08:45 PM
RE: Aripi insangerate - de Akane Hime - 01-09-2010, 08:22 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 23-09-2010, 03:27 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 23-09-2010, 07:59 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 22-10-2010, 03:28 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-11-2010, 09:40 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 14-11-2010, 07:13 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 23-11-2010, 10:00 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-12-2010, 04:49 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 18-12-2010, 05:32 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 18-12-2010, 10:04 PM
RE: Aripi insangerate - de Hanna2300 - 18-12-2010, 10:18 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 19-12-2010, 03:16 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 20-12-2010, 11:18 PM
RE: Aripi insangerate - de Reine - 21-12-2010, 12:19 AM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 21-12-2010, 07:53 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 22-12-2010, 09:38 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 24-12-2010, 02:24 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 08-01-2011, 12:11 AM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 08-01-2011, 04:39 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 29-01-2011, 04:15 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 30-01-2011, 04:43 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 08-02-2011, 08:11 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 13-02-2011, 04:06 PM
RE: Aripi insangerate - de Reine - 13-02-2011, 07:09 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 13-02-2011, 07:34 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 19-02-2011, 04:18 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 19-02-2011, 06:50 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 19-02-2011, 11:20 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 20-02-2011, 05:09 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-03-2011, 07:52 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 18-03-2011, 08:46 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 19-03-2011, 11:01 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 23-03-2011, 05:19 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 01-04-2011, 07:50 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 01-04-2011, 09:47 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 01-04-2011, 09:57 PM
RE: Aripi insangerate - de Reine - 06-04-2011, 02:37 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 04-05-2011, 07:37 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 04-05-2011, 08:43 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 29-05-2011, 09:26 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 13-06-2011, 07:00 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 13-06-2011, 10:27 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 15-06-2011, 09:21 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 03-07-2011, 02:54 AM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 06-07-2011, 04:25 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 16-07-2011, 01:14 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 17-08-2011, 07:19 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 21-08-2011, 03:06 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 10-09-2011, 05:01 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-10-2011, 10:17 AM
RE: Aripi insangerate - de ciupaciup - 12-10-2011, 06:23 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 15-10-2011, 04:49 AM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 30-10-2011, 12:59 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-12-2011, 03:38 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 07-02-2012, 12:35 AM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 08-02-2012, 01:46 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cand imaginatia prinde aripi yume^^ 4 3.011 23-04-2012, 08:25 PM
Ultimul răspuns: yume^^
  Inger fara aripi Kyandi. 2 2.230 31-03-2012, 10:32 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Ritmuri insangerate nimeni 29 15.318 31-12-2011, 03:32 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Bataie din aripi Ichigo. 2 2.313 02-06-2011, 10:24 PM
Ultimul răspuns: Hanna2300
  Zbori fără aripi ÅŸi zâmbeÅŸti plângând. Lust. 4 3.196 13-04-2011, 09:42 AM
Ultimul răspuns: Lust.
  Aripi frante Child Of Sunset 12 7.479 25-11-2010, 09:46 AM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Aripi negre bluedark 0 1.997 30-08-2010, 09:01 AM
Ultimul răspuns: bluedark
  ÃŽi vei da ingerului care nu poate zbura…aripi? Axxa.No.Way 39 26.957 20-02-2010, 09:05 PM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Cand demonul prinde aripi Irukandji 13 9.548 19-10-2009, 06:29 PM
Ultimul răspuns: Baunne
  Ingerii nu zboara,fara sa aiba aripi Lexi 2 2.555 23-06-2009, 04:42 PM
Ultimul răspuns: Lexi


Utilizatori care citesc acest subiect:
6 Vizitator(i)