Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ce cititi?
nasol...lasa-te
4.08%
2 4.08%
hm......
4.08%
2 4.08%
asa si asa
2.04%
1 2.04%
ok, mai trebuie lucrat
10.20%
5 10.20%
foarte bine, super misto
79.59%
39 79.59%
Total 49 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Aripi insangerate

#48
:(

Undeva sub milioane de tona de apa

In ascunzatoarea secreta a lui Lucifer, stand in patul acestuia aproape goala, se intinde Akki. Asa cum statea invelita in patura moale, isi dadu seama ca Lucifer era un amant mult mai bun decat fusese Akki si sigur mulr mai bun decat ar fi putut sa fie Ikusa, vreodata. La un moment dat ii trecu prin minte ca deoarce nu il mai vroia pe Narkangel nu mai avea rost sa o omoare pe yuri. Dar nu, acest lucru nu putea sa il faca, sa renunte la razbunarea ei dintr-un capriciu. Ayame i-a facut multe prea mult rau, considera ea, pentru a o putea lasa sa plece nepedepsita. Ii era bine acum si i-ar fi fost si mai bine daca Ayame nu ar fi existat. Considera ca roata in sfarsit s-a intors si ca lucrurile aveau sa ii mearga din ce in ce mai bine. Era atat de multumita de sine incat ii venea sa cante de fericire, fiind cu Lucifer toate visele I s-ar fi implinit.
Se intindea ca o felina in pat, atunci cand el isi facu aparitia, ca de obicei, de nicaieri. Nu era deloc placut sa te trezesti cu el aparand asa de nicaieri. O data aproape ca ii infipse un cutin in torace din cauza ca se furisase in spatele ei.
-Hey, leoaica m,ea. Ce mai faci? Intreba el aruncandu-se in pat.
-Mai nimic. Stau si ma gandesc la cat de dulce este razbunarea. Deasemenea mi-o inchipuiam pe ayame moarta, spuanand aceasta izbucni in ras.
Din aceasta cauza nu observa cand Lucifer isi stranse pumni incercand sa se calmeze, sa nu o transforme intr-o gramada de cenusa asa cum merita.
-Cat de rea esti astazi!
-Asa sunt intotdeauna. Acum ai observat?
-Nu. Numai ca azi esti foarte rea si imi place asta la nebunie! Schimba el subiectul.
-De ce vrei ca Ayame sa moara? Intreba Akki din senin.
Nu stia ce avea Lucifer de gand sa faca, dar nici nu isi batuse capul prea tare sa afle. Insa incepuse sa observe ca de la un timp incepuse sa schimbe subiectul nevrand sa vorbeasca despre conducatoarea ingerilor cu ea. Ceva nu ii mirosea a bine si era sigura ca era legat de Ayame.
-Hm… sa zicem doar ca am un motiv foarte intemeiat, bine? Nu iti mai bate capsorul acesta al tau frumos cu motivele mele. Tu doar ai grija ca visele si planurile tale sa se implineasca. Oricum, o sa afli tot ce vrei la momentul potrivit, iti promit, ok?
-Da, Imparatul meu intunecat.
Isi puse mainile in jurul gatului lui Lucifer incepand sa il sarute pasional. Insa lui I se facuse scarba de cea care se afla in patul sau asa ca facu tot posibilul sa iasa din acea situatie fara ca Akki sa isi dea seama de ceva. Nu vroia sa o piarda, inca avea nevoie de ea. De altfel, juca un rol foarte important in planurile sale si nu avea cand sa mai gaseasca pe cineva asa de ascultatoare ca ea.

Acasa la cele doua fete

In casuta lor modesta, Yuri si Ran isi faceau de lucru, fiecare incercand sa ocoleasca discutia despre mica lor calatorie. Deasemenea, Yuri se mai ferea si de acel asa numit gardian pe care le-au angajat parintii ei. Ii era cunoscut acel baiat dar nu stia de unde sa il ia si in acelasi o speria. Will a incercat o data sa o atinga, iar ea s-a ferit de atingerea ei de parca ar fi fost otrava. Nu vroia sa dea ochii cu ei. Dar ca de obicei soarta isi baga nasul si intalnirea celor doua fete avu loc in ciuda incercarilor lor.
-Deci… Yuri… tu vrei sa te duci la vila celor doi? O intreba Ran. Eu sincer, incep sa il plac din ce in ce mai mult pe Hissori, asa ca nu m-am putut abtine sa nu accept. Si am c-am uitat sa te intreb si pe tine, dar nu dispera. Daca nu vrei sa vii poti sa te prefaci bolnava si te sustin intru totul, mai ales ca acum il ai si pe William care, eventul, poate sa aiba grija de tine…
-Nu este nevoie. Serios. Nu trebuie sa vii cu planuri diabolice, sincer. O sa vin, nu este frumos sa refuz acum dupa ce tu ai acceptat. Numai ca vezi tu, intre mine si Ikusa relatiile nu sunt tocmai bune, incepu Yuri sa marturiseasca.
-De ce?
-Eu il plac, cred ca si el ma place dar din cauza unor intamplari am ajuns sa fim cu alte persoane. Acum ne pare rau sau cel putin mine imi pare rau ca nu am putut rezolva naintelegerile atunci, daca le-am fi rezolvat, nimeni nu ar fi suferit dar daca in acest moment vrem sa fim impreuna inseamna sa o ranim pe Steph.
-Ai o inima prea bune, surioara. Stii ca daca Steph ar fi fost in locul tau nu i-ar fi pasat de ceea ce simti tu.
-Da, sunt constienta de asta, dar razbunarea nu ajuta pe nimeni cu nimic…
-Si atunci, ce astept? O intreba Ran ignorand raspunsul ei.
-Nu vreau ca Ikusa sa se simta responsabil pentru suferinta ei. Daca va vrea sa fie cu mine atunci va face el primul pas.
-Yuri, in dragoste si razboi orice ti se permite, este si normal sa existe raniti.
-Poate Ran, dar eu, una, nu ma simt in stare sa fac asa ceva. Nu sta in caracterul meu, doar m,a cunosti.
-Da, te lasi calcata in picioare de toti si niciodata nu iti iei apararea.
-Eh, nici chiar asa, zise inrosindu-se.
-Esti prea buna si dulce, acesta este defectul tau. Niciodata nu io sa poti face nimic. Viata este dura si te va sfasia in mii de bucatele.
-Nu ma pot schimba, stii bine. La fel cum nici tu nu poti sa renunti la micile tale placeri si distractii.
-Ai dreptate, ca intotdeauna. Nu pot sa nu ma intreb de ce tu esti cea care imi da mie sfaturi si spui niste lucruri pe care eu nu le pot contesta, cand tu esti cea mai mica? Nu conteaza, ma bucur ca am stat de vorba. Hai, sa te ajut sa iti faci bagajele pentru maine.
-Nu, multumesc. Vreau sa fac o baie linistitoare mai intai.
-Bine, dar sa stii ca nu scapi tu asa usor de mine. Stiu eu exact ce vrei tu sa iti impachetezi asa ca te avertizez, o sa verific. Nu am de gand sa te las sa iti iei acele oribilitati de haine care seamana cu unele de manastire.
-Ran! Nu vreau sa imi i-au haine in care sa ma simt aiurea.
-Dar nu o sa te simti aiurea cand Ikusa o sa saliveze dupa tine. O fusta mini, o bluza cu decolteu, niste perechi de pantaloni extrem de scurti si un costum de baie in doua piese sunt niste articole care nu trebuie sa iti lipseasca in aceasta vara.
-Dar nu imi pasa!! Se planse ea. Nu suport sa am atata piele descoperita…
-Pai daca nu porti si tu haine de vara cum vrei sa te bronzezi? Esti alba toata ca o stafie, asta numai din cauza ca tot timpul esti prea imbracata.
-Dar nu vreau sa ma bronzez. Soarele este foarte daunator pentru piele.

-Ba este foarte bun din cand in cand. I-a spune-mi cand ai fost ultima data ala plaja?
-Nu mai stiu?
-Exatc! Ai fost atat de des la plaja incat ai uitat cand ai mers. Lasa-ma in pace sa iti fac eu bagajele altfel ma jur ca iti tai toti pantaloni lungi si bluzele acelea inchise de calugarita.
-Of… bine, bine doar nu te apropia de celelalte haine ale mele si punemi cateva haine mai confortabile. Te rog.
-Bine, bine. Promit! Spuse Ran su inchise usa in fata lui yuri.
Yuri se dezbraca, aruncandu-si hainele pe unde nimerise si se duse in baie sa isi destreseze muschii. Se baga in cada plina cu apa fierbinte, eliberandu-si mintea de toate grijile si gandurile care o macinau.
Pierduse notiunea timpului atunci cand I se paru ca aude zgomote venind din camera ei. Se intreba cine ar fi putut sa fie in dormitorul ei, in afara de calculatorul destul de invechit de pe birou nimic interesant nu se afla acolo. Era curioasa sa afle cine scormonea prin incapere, avea o suspiciune cum ca ar fi sora ei care vroia sa vada ce isi impachetase asa ca isi lua un prosop scurt, invasurandu-l pe corpul ei si iesi din baie gata sa o surprinda pe Ran. Insa avu parte de o surpriza nu tocmai placuta. In incapere de afla William care in timp ce ii aranja hainele daramase o carte, pe care incepuse sa o rasfoiasca. A auzit-o cand a intrat si isi ridicase privirea vazand-o pe ea, goala sau aproape dezbracata. O vazut cum se inroseste si cum incearca sa spuna ceva dar inchide din nou gura, nesitiind ce sa zica. Iar el era mult prea acaparat de ceea ce vedea pentru a-si cere scuze. Urmarea cum picaturile cristaline de apa se preling pe pielea ei incepand de la gat si coborand in jos spre sani, intalnindu-si sfarsitul in descpicatura lor. William isi intoarce privirea rusinat si suparat pe el pentru ca s-a lasat prada acelor idei atat de impure. Vroia doar sa o protejeze, dragostea lui era frateasca nicidecum acelasi timp de iubire pe care ea sau Ikusa il simteau unul pentru altul.
-Imi cer scuze! Spuse el intorcandu-se cu spatele. Nu am stiut ca esti in baie si cand am intrat aici, am vazut aceasta dezordine. Mi-am zis ca esti cu sora ta, asa ca nevrand sa deranjez m-am apucat de curatenie pe aic. Sper sa nu te deranjeze…
-A, nu ma deranjeaza, stai linistit. Dar crezi ca ai putea sa iesi din camera pentru a ma lasa sa ma schimb? Zise ea, strangandu-si si mai tare prosopul in jurul corpului ei.
-Daca ai nevoie de mine o sa fiu in fata usii tale pana la doua dimineata, dupa care ma gasesti in camera mea.
-Auzi. Vroiai sa vorbesti ceva cu mine? Il intreaba ea, inainte ca el sa iasa din incapere.
-Nu chiar… doream sa te avertizez. Pentru a fi cu Ikusa trebuie sa stii cu exactitate ce vrei, ce vrea inima ta, altfel o sa continui sa suferi si tu, dar si el.
-De unde stii tu ce este intre mine si el?
-Mi-am dat seama la cina ieri, trebuie sa fi prost sa nu vezi cat de mult suferiti amandoi pentru ca nu puteti sa fiti impreuna.
Pleca lasanad-o pe Yuri sa cada in genunchi cu privirea atintita undeva in fata ei, dar nu vedea nimic din incapere. Era pierduta in propriile ganduri, incercand sa inteleaga cum de a reusit in doar cateva ore sa inteleaga ce nici macar ea nu intelegea.
La locul de intalnire

Soarele stralucea pe cer incercand sa incalzeasca cu ajutorul razelor lui inimile pamantenilor. Pasarelele ciripeau, florile infloreau raspandindu-si parfumul lor ametitor. Era o zi frumoasa de vara in care totul se completa atat de bine incat lasa aparenta ca totul este perfect, desi poate mijlocul era putred.
O dispozitie buna plana peste toti locuitorii orasului nipon facandu-I sa se salute respectuos si politicos si sa se ajute unii pe alti.
Cei doi ingeri, deasemenea, erau intr-o foarte buna dispozitie. Stateau in fata blocului lor, rezemati de masina pe care o cumparasera de curand, asteptand nerabdatori sa apara invitatii lor.
Hissori, spre uimirea lui Ikusa, se uita nerabdator in toate directiile posibile, sperand ca dintr-o clipa in alta sa apara cineva. De fapt in adancul mintii lui spera ca in aceasta mica vacanya sa o poata cunoaste mai bine pe sora lui Yuri, pe Ran. Avea o presimtire ciudata in legatura cu ea. Nu vroia sa isi faca sperante prea mari, de aceea nu i-a zis nici macar lui Ikusa, ceea ce credea el, dar avea o presimtire ca Ran ar fi fost Ayame. Se gandea la faptul ca nu era deloc neobisnuit ca doua suflete de ingeri complet diferite sa se atraga unul pe celalalt. Daca Yuri avea sufletul adormit al Ingerului Seraphim, atunci inseamna ca sufletul lui Raphael ar fi putut sa fie atras de puterea astrala a conducatoarei lor. Nu stia prea multe despre Raphael, dar incepuse sa creada in povestile despre primii ingeri pe care Dumnezeu i-a creat. Oricum nu ar fi fost pentru prima data cand sufletul mult iubitei lor conducatoare l-ar atrage pe cele ratacite ale demonilor sau ale ingerilor, asa ca ar fi fost posibil ca el sa atraga sufletele unor ingeri stravechi. Spera ca acesta sa fie adevarul, altfel ar fi fost nevoiti sa se intoarca la cautarile lor si sederea lor pe pamant s-ar fi prelungit. Amintindu-si de Ikusa se intoarse si incepusa sa se uite la el. Se intreba cum se mai simtea. Era constient ca niciodata nu va putea intelege ce a simtit el in momentul in care a cunoscut-o pe Yuri. Uitandu-se la acesta dorea sa il intrebe daca regreta ca a intalnit-o. Din cate stia el, relatia dintre ei doi nu se imbunatatise. Era curios sa vada ce se va mai intampla mai departe intre cei doi incapatanati.
In timp ce Hissori seafunda incet in universul mintii lui, inconjurat de milioane de ganduri uitand de nerabdarea sa, Ikusa statera sprijinit nepasator, in stilul lui specific de capota masinii. Astepta rabdator, ceva nou pentru acesta, gandindu-se la tot ceea ce I se intamplase pana in acea clipa. Inca traia cu impresia ca toate acele intamplari erau doar un vis urat, doar ca stia ca aceasta impresie nu era decat o iulizie, un mod ieftin de a incerca sa se pacaleasca. Isi spunea ca orice s-ar intampla el o va accepta asa cum este si nu va regreta nimic din ceea ce a facut pana atunci, zicandu-si aceste lucruri isi goli mintea de orice fel de gand, amintire, iulizie concentrandu-se asupra relaxarii corpului sau incordat la maxim din cauza ca statuse prea mult timp nemiscat. Din pacate nu reusi sa faca ce vroia deoarece imaginea lui Yuri in bratele acelui demon ii aparu in fata ochilor, enervandu-l. Puse mana pe capota masinii si stranse tare, aproape ca indoi caroseria cand isi dadu seama ca nu il strangea de gat pe William ci doar distrugea masina. Ofta, reluandu-si locul.
Intr-un final aparura si invitatii. Yuri mergea tinandu-se de mana cu Seya, in dreapta ei, un pas in spate aflandu-se William, discutand despre calatorie foarte entuziasmati si fericiti, langa demon se afla Ran care de abia se stapanea sa nu o i-a la fuga, lasandu-I in urma pe ceilalti, iar in spatele ei mergea Steph destul de posomorita, neparticipand deloc la discutie si neascultand nimic din ceea ce se vorbise pana atunci.
Auzind galagia facuta de cei patru, Ikusa si Hissori isi indreptara privirile catre ei. Arkangelul se indrepta sper acestia imediat ce ii vazu, in special se duse sa o imbratiseze pe Ran, dupa care ii saluta si le ura “bun venit” celorlalti. Pe cealalta parte, Narkangelul ramase pe loc strangand in mana sigla masinii, de aceasta data, incercand sa se calmeze, spunandu-si ca nu are nici un motiv pentru acel act de gelozie, doar Seya nu se dadea la Steph ca sa aiba motiv de gelozie. Nu, nu se dadea la aceasta dar o tinea pe Yuri de mana si se distrau de minune, cei doi. Nu il ajuta nici prezenta demonului langa roscata. Stranse atat de tare incat calul argintat ce avea un mic corn in frunte ii intra in mana dandu-I sangele, insa el ignora acea rana superficiala. Acea rana reusi sa il aduca la realitate, calmandu-l si se indrepta spre ei incercand sa zambeasca, dar nu a reusit decat sa schiteze un zambet amar.
-Bine ati venit! Le ura Hissori.
-Bine v-am gasit! Spuse la randul ei, Ran, zambind.
-Acum ca suntem toti, putem pleca. Nu este asa, fratioare?
-M… da… murmura el printre dinti.
Hissori venind intre timp langa el, ii dadu un cot in burta asa in treaca pentru a-l face sa se stapaneasca.
-Pe aici, Mylady, spuse zambind, intorcandu-se spre Ran si luand-o de mana o conduse la masina.
-Sa mergem si noi! Sopti Yuri incantata in urechea lui Seya.
-Bine, Yu, spuse el chinuindu-se cu rucsacul ei.
Steph astepta in fata Narkangelului ca acesta sa ii ureze “Bun venit”, dar in locul unui salut calduros el ii lua valizele din mana, ducandu-se la masina lui sport, un Ferrari de un rosu metalic, decapotabil, refuzand sa scoata vreun cuvant.
-Deci… unde mergem si mai important cum vom sta in masini? Intreba Yuri curioasa.
-Intr-un loc magic, unde unicorni traiesc in pace si balaurii te saluta sufland foc pe nas.
-I-auzi, ce interesant. Dansii s-au hotarit sa treaca peste barierele realitatii si sa ne duca in tara povestilor, chicoti Ran.
-Fi serios, unde mergem?
-Bine, buine. Daca vrei sa strici vraja atat de mult… mergem la o casa de-a noastra de vacanta. Este undeva la vreo patru-cinci ore departare de aici, intr-o campie, inconjurata de o padure foarte deasa si in departare se vede un munte maistuos, cu tot ce vrei tu. Avem gradini, piscina inetrioara si exterioara, sala de val, c-am tot ce vrei si ce nu vrei.
-Super! Am murit si am ajuns in Rai, zise Yuri.
Auzaindu-I replica, Ikusa se repezi la ea spunandu-I amenintator:
-Sa nu mai spui asa ceva niciodata!
Puse mana pe ea, fara sa isi dea seama ca se folosise de cea la care isi daduse sangele si o murdari. Yuri scoase un mic tipat in timp ce el o strangea de mana mult prea tare. Cand a incetat sa o mai tina, aceasta a vazut sangele si se ingrijora.
-Ikusa, ce ai patit? Zise in acelasi timp cu Arkangelul, luandu-I mana ranita in a sa.
-Hey, calmeaza-te! Ce ai? A facut o gluma, nu a vorbit serios. Nu este asa? Dar intrebarea lui ramase fara raspuns.
-A, nimic, doar o zgarietura superficiala, o sa treaca, raspunse retragandu-si mana.
-Cat despre cine cu cine merge, ce propuneri aveti? Intreba William uitandu-se sceptic la Narkangel.
-Pai, masina mea este plina cu bagaje si in spate nu mai este loc decat pentru o persoana… raspunse Hissori. Cine vrea sa mearga cu mine?
-Eu vreau sa stau in fata cu tine, Hissori! Spuse pe nerasuflate Ran.
-Ok, tu stai in fata, dar in spate?
-Eu stau cu Ikusa! Anunta Steph agatandu-se de bratul drept al ingerului, care isi scutura de cateva ori bratul incercand sa si-l elibereze dar renunta vazand ca nu are nici o sansa.
-Eu trebuie sa stau cu Yuri in masina, doar sunt bodyguard-ul ei, zise William putin plictisit.
-Din pacate trebuie sa te las singura, scumpa mea, spuse Seya dupa ce o pupa pe Yuri pe frunte.
-Stai fara grija, Seya, o sa o apar eu! Ii spuse William punandu-si bratul pe dupa gatul fetei, intr-un act protectiv.
Ikusa ii arunca o privire ucigasa demonului, care il facu pe acesta sa se uite la el deoarece simtea o intentie ucigasa venind dispre inger. Insa nu facu decat sa ii zambeasca, razbunzand urii cu un semn de pace.
In cateva minute erau in masinii cu toti si se indreptau incet, dar sigur spre casa de vacanta a celor doi frati.

Pe drum

Se afla din nou in camera acelei fete. Numai ca de aceasta data ceva era extrem de ciudat, avea impresia ca se mai afla cineva in camera cu ea. Nu vroia nici in ruptul capului sa se intorca, dar deodata ingerul se desprinse de ea si pasi efectiv prin trupul ei, de parca nici nu era acolo, ducandu-se undeva in spate, asa ca a fost nevoita sa se intoarca. Cand o facu o vazu pe fata cum vorbea cu un inger, cineva poate nu atat de important deoarece fata lui era in ceata. Cei doi vorbeau linistiti sau cel putin asa credea Yuri, nu putea sa isi dea seama prea bine, dar cand ingerul a plecat, fata s-a dus la biroul ei incepand sa planga, rupand cateva scrisori care i-au cazut in mana. Roscata incerca sa citeasca ceea ce scria pe acele scrisori, insa nu reusi. Deodata aceasta se ridica, stregandu-si lacrimile si oprindu-se in fata ei, uitandu-se prin ea desi Yuri nu era prea sigura ca se uita prin ea, ii dadea impresia ca se uita direct in ochii ei. Dar in momentul urmator cand ingerul a intins mana sa apuce pe cineva, Yuri se trezi din cauza drumului prost de tara pe care mergeau de ceva timp. Isi reveni repede din starea de vis in care se afla pentru cateva minute si fara sa ii arunce o singura privire celui care conducea, incepu din nou sa se uite pe fereastra la peisajul pitoresc ce se intindea la infinit in fata lor.
Campia plina de flori I se dezvaluia in toata splendoarea ei, provocandu-I o stare de pace, de liniste. Insa blestemul omului este de a ignora frumusetea de aparenta a lucrurilor si de a cerceta ce se afla sub acea perdea, asa se intampla si cu Yuri. Frumusetea acelui peisaj o facu sa se intrebe care era locul ei in lume, de ce tocmai ea fusese blestemata sau poate binecuvantata cu acele viziuni. Se gandea la toata acea poveste incurcata in care a trait acel inger si nu putea sa nu se intrebe de ce viata era atat de cruda cu persoanele care erau atat de bune si de perfecte.
Lucrurile dintre ea si Ikusa poate s-ar fi schimbat putin daca in loc sa se uite pe geam si sa filozofeze, i-ar fi aruncat o privire din cand in cand si lui. Astfel l-ar fi vazut pe Narkangel cum statea mai mult cu ochii pe ea decat sa fie atent la drum, aceasta spre dezamagirea lui Steph. Conducea incet pentru ca nu vroia sa isi strice frumusete de masina, desi stia ca nu avea sa o i-a cu el in Rai, nu existau drumuri pentru asa ceva acolo, nu putea sa o aduca in ultimul hal. Era o opera de arta a creativitatii omeniri, cineva se va bucura enorm cand o va primi atunci cand ei se vor intoarce. Incerca sa faca doua lucruri deoada: sa o priveasca pe Yuri si cateodata si pe William pentru a-I da acestuia de inteles ca nu il va scapa o secunda din ochi si sa conduca. Nu primise nici un semn de la roscata ceea ce il aducea la exasperare. Strangea volanul atat de tare incat o injuratura ii scapa printre dinti cand se atinse la rana din palma, insa doar demonul il auzi dar nu ii dadu atentie. Ikusa ar fi vrut sa se impace cu Yuri, sperand ca si ea isi dorea acest lucru, dar daca nu primea nici un semn de la ea nu putea sa faca nimic. Nu vroia sa o faca sa se simta prost, daca sentimentele nu i-ar fi fost impartasite. Un singur semn, o singura privire l-ar fi impins sa discute cu ea, sa incerce sa lamureasca tot ce a ramas nelamurit. Era sigur ca daca ar avea acea sansa, lucrurile s-ar fi rezolvat. Asa ca se uita cu disperare in oglina la Yuri pentru a nu scapa ocazia ce I se putea oferi.
Steph statea pe locul din fata, in dreapta soferului plictisindu-se de moarte. Incercase sa discute cu prietenul ei, dar acesta o ignorase, punand-o repede la locul ei cand ii spuse ca daca nu vrea sa moara intr-un accident rutier ar face bine sa stea cuminte si sa nu il mai sece la cap. Acum statea bosumflata, cu castile in urechi, ignorand acele priviri pe care I le tot arunca el roscatei. Steph se simtea neglijata si din ce in ce mai nesigura pe relatia ei cu Ikusa. Simtea cum il pierde in fata lui Yuri. Acum stia ca roscata nu i-a mai acordat atentie lui Ikusa e ceva timp, asa ca din partea ei nu avea de ce sa se teama. In schimb incepea sa ii fie frica de sentimentele lui pentru ea care se pare ca scadeau, in timp ce pentru yuri cresteau. Cu cat roscata devenea mai inaccesibila cu atat Ikusa dorea sa o cucereasca. Incerca sa se gandeasca la o solutie prin care ea sa il lege pe el si mai tare , sperand sa gaseasca ceva pana ajungeau la destinatie. Ar fi incercat orice numai sa il tina pe el departe de ea.
La randul ei, Yuri, se gandea la Narkangel, dar intr-un alt mod. Desi ar fi facut orice sa fie cu el nu putea sa traiasca cu consecintele actiunilor ei si atunci prefera sa nu se gandeasca la acesta ca la un posibil iubit ci ca la un frate. Numai ca in viziunile pe care le avea, chipul lui aparea din ce in ce mai des si din ce in ce mai clar. Incerca sa afle ce inseamna aparitia lui in viziunile ei. Stia ca este reincarnarea unui inger, altfel nu ar fi avut de ce sa aibe acele vise, dar oare ce rol a jucat el in drumul acelei fete inger atat de frumoase? Insemnase ea ceva pentru el sau invers? Nu stia, dar era sigura ca intr-un fel sau altul tot avea sa afle. Cu acestea in minte adormi din nou, insa de aceasta data visurile o condusera spre o viziune a viitorului ei cu Ikusa.
Cat despre William, el tot incerca sa il inteleaga pe Narkangel. Erau obligati sa o salveze pe Yuri, din cauza ca ei amestecat-o in lumea lor cand au inceput sa isi petreaca timpul cu ea. Faptul ca se dovedise ca ea este reincarnarea ingerului Seraphim era doar o simpla coincidenta. Dar ce il intriga cel mai mult pe demon era dragostea si mai ales gelozia acestuia cand venea vorba de roscata. Ingeri nu aveau voie sa iubeasca, asta era legea, o lege mai veche decat conducatoarea lor, mai veche decat ei, insa nimeni nu stia de ce si nimeni nu incercase sa afle radacinile acesteia. “Insa uite ca acum, un inger s-a indragostit, care avea sa ii fie soarta cand se va afla? Care avea sa fie soarta ei cand isi va da seama ce este?” Erau intrebari la care el nu putea sa gaseasca raspuns si ii era frica de ceea ce putea aduce viitorul pentru cei doi. O viata de suferinta avea sa ii astepte daca nu cumva vor reusi sa treaca peste greutati si sa mai aiba puterea dupa aceea sa zambeasca.
Toti cei din Ferrari stateau tacuti, fiecare cu problemele lui.
Cei din Mazda argintie, masina lui Hissori, se distrau jucand diferite jocuri, unele mai amuzante, aletele mult prea banale si usoare. Ran il inghioldi pe Hissori cand acesta incercase sa triseze, iar el se prefac, pentru a-I speria, ca pierde controlul volanului. Din pacate nu avu efectul dorit de el. Reusira sa il inveseleasca intr-un final si pe Seya care statea posomorit, uitandu-se tot timpul in spate la Ferrari-ul ce ii urmarea incercand sa ii distinga silueta prietenei lui, insa fara nici un succes. Din senin Ran deveni foarte serioasa, amintindu-si ceva despre surioara ei.
-Seya, tu o iubesti pe Yuri? Il intreba ea.
-Nu pot spune ca o iubesc, o plac, da, dar nu stiu daca as ajunge pana la declaratii de iubire… Adica sunt doar doi adolescenti care nu pot stii inca ce este aceea iubirea. Consider ca este imposibil sa vezi pe cineva pentru prima oara in viata ta sau sa il cunosti doar de cateva saptamani si sa zici ca il iubesti. Nici nu stii cum este acea persoana, care sunt secretele pe care le detine…
-Deci sa inteleg ca nu crezi in dragoste la prima vedere… spuse Hissori mai mult pentru el.
-Da, nu cred.
-Si daca eu ti-as spune ca Yuri este indragostita de Ikusa si el la randul lui este indragostit de ea? Il intreba Ran pe nepusa masa.
Hissori ramase cu gura deschisa cand o auzi. “Cum poate sa il intrebe asa ceva? Este prietenul ei pentru numele Lui Dumnezeu! O, scuze, Domne, nu am vrut. Oare ce urmeaza sa spuna acum? Oare ce o sa ii raspunda? Stie sau nu stie de acest lucru?”
-Da-mi voie sa te contrazic, Ran. Poate Ikusa o iubeste pe Yuri sau poate ca nu, poate doar o percepe ca pe o viitoare cucerire, chiar nu ma intereseaza ce sentimente nutreste el pentru sora ta, dar sunt sigur ca ea nu are cum sa iubeasca pe cineva ca el.
-Ca el? Intreba Ran curioasa.
Arkangelul isi dadu imediat seama la ce se referea baiatul, nu trebuia sa o mai spuna. Comportamentul pe care il afisase Narkangelul la liceu era acela de un baiat rau, o atitudine de superioritate si o incredere enervanta il caracterizara pe acesta, insa nu era adevarul. Narkangelul era intr-adevar un cuceritor, un Don Juan al viitorului, insa nu profitase niciodata de nimeni si daca ajungeai sa il cunosti ai fi vazut ca era mult mai de treaba decat ai fi crezut. Spera doar ca Ran sa nu il ia in seama pe Seya si sa il cunoasca personal pe Ikusa.
-Fratelui meu ii plac foarte mult jocurile si jocul la care se pricepe cel mai bine este de a pacali oameni sa creada ca este ceva ce nu este. Este un actor foarte bun. Seya se refera la atitudinea de Don Juan e care a adoptat-o la liceu, chiar si-a creat si o poveste care sa il faca mai interesant, desi nu are nevoie de asa ceva. Face asa de fiecare data cand ajungem intr-un nou oras, prieteni nostri cu care am copilarit din America il considera un maestru al deghizarilor inca de cand le-a demonstrat ca a trecut pe langa ei si acestia nu l-au observat. Se imbrcase ca un tocilar si mersese pana la a purta acei ochelari cu lentile foarte groase. Daca ii dai o sansa o sa vezi ca este foarte de treaba.
-Da, foarte de treaba… se poarta foarte frumos cu Steph… zise Seya incercand sa puna gaz pe foc.
Ran ar fi vrut sa ii spuna lui Seya ca Steph merita pe deplin exact ceea ce primeste, ca este doar o alta fata usoara ce nu stie cum sa faca sa puna mana pe urmatoarea prada mai mare, mai frumoasa, dar se abtinu.

Intalnirea in lumea oamenilor

Ashi primise un mesaj de la acel inger care continua sa il ajute din umbra, refuzand sa se arate, si ramase uimit cand il citi. Acesta vroia sa se intalneasca cu el in lumea oamenilor. Era uimit de dorinta marelui rege al demonilor dar ingrozit, in acelasi timp, si ingrijorat pentru ca vroia sa il vada. Ceva se schimbase. Se intreba de ce vroia sa il vada daca putea sa comunice cu el fara a-si dezvalui identitatea si trasaturile, ce motiv putea sa aibe de il facea sa I se dezvaluie, dar din cauza ca era cel mai puternic inger, Ashi nu putea sa refuze aceasta intalnire asa ca era nevoit sa se duca. Incepu sa se pregateasca cu fara prea multa tragere de inima ascultand cum treceau minutele si cum ora decisiva se apropia. Cu cat timpul trecea, cu atat elo devenea mai ingrijorat pentru soarta lui. Intr-un sfarsit termina cu imbracatul si iesi din camera. Nici nu iesi bine ca aparu Uriel in calea lui.
-Buna, print al intunericului, zise el zambind.
-Dispari, nu am chef de glumele tale acum! Am o intalnire importanta, nu pot sa intarzi.
-Dar cum poti sa crezi asa ceva, printul meu. Sunt aici doar pentru a te servi si a ma supune tie. Oriunde mergi, orice vrei, oricand vrei eu voi fi acolo sa iti indeplinesc porunca sau dorinta.
-Da, da, da. Am mai auzit aceasta de nu mai stiu cate ori pana acum.
-Deci, unde mergi? Unde arde?
-Nu este treaba ta, spuse Ashi neinteresat.
-Vad ca intentionezi sa o tulesti singur, nu ai nevoie de o escorta?
-Sa inteleg ca tu esti acea escorta?
-Exactamente.
Nu este o idee rea de a imi lua o escorta. Hai, bine vino cu mine dar sa iti tii gura.
A reusit Ashi de aceasta data sa nu ii dea nici o informatie lui Uriel si sa il ia ca sa il apere. Era constient de faptul ca Uriel nu putea sa faca nimiuc in fata acelui inger, dar daca ceva mergea rau ii putea oferi o portita de scapare. Desigur nu vroia sub nici un chip ca el sa afle aceste lucruri, i-ar fi dat putere asupra lui, in care caz ar fi fost nevoie sa il omoare, iar moartea lui ar fi fost de prisos. Inca ii era de folos, asa ca Ashi hotari sa ii spuna lui Uriel doar atat cat avea nevoie sa stie. Ashi pleca sa se intalneasca cu el, regele universului si il avea pe Uriel care se tinea ca un catelus dupa el.
In in jumatate de ora au ajuns la locul de intalnire. Acesta era intr-un parc plin de verdeata si pomi din mijlocul orasului Tokyo. Era foarte intuneric, iar pomi nu ii ajuta deloc di doar impiedica lumina lunii sa le dezvaluie calea. In timp ce ei examinau terenul, aparu Lucifer insotit de un demon necunoscut, fiind aparat de intunericul noptii. Ashi ramase uimit cand il vazu pe Lucifer, nu se astepta ca acesta sa vina si se intreba daca nu cumva este un mesager al ingerului universului. Se apropie mai mult de cei doi pentru a putea sa vorbeasca in soapta.
-Ce cauti aici? Il intreba Ashi pe Lucifer.
-Indrazanesti sa imi vorbesti pe acest ton? Tuna el, punandu-l imediat la locul lui pe Ashi.
-Stapanul meu! Ingenunchea el in fata acestuia si il trase si pe Uriel.
-Ingerul universului eu eram, nu am vrut sa iti dezvalui identitatea mea adevarata, dar acum stii asa ca poarta-te asa cum se cuvine, altfel vei avea de suferit.
-Am inteles.
-Acum ridic-te! Am venit aici pentru a te vedea in persoana si pentru a te lasa sa ma vezi. Sa vezi cine este regele tau si al tuturor demonilor, dar sa nu crezi ca vreau sa imi reiau locul pe tronul pe care il ocupi. Nu momentan, cel putin, inca nu doresc sa ma intorc.
-Da stapane. Daca se poate si imi permiteti, de ce ati venit aici? Puteam sa ne intalnim intr-un loc mai potrivit.
-Consider acest loc la fel de potrivit ca altul, deasemenea vreau sa ti-o prezint pe regina mea si automat si a ta. Viitoarea regina a demonilor, Akki, scumpo vino aici in lumina lunii sa te vada mai bine, spuse Lucifer zambind, multumit de reactia pe care Ashi o avu.
-A… a… Akki? Regina a demonilor? Intreba complet uimit si impietrit.
-Da scumpule. Cjiar eu, in persoana. Nu este asa ca te bucuri pentru mine? Spuse ea alintandu-se langa Lucifer ca o pisica.
-Cum sa nu ma bucur… am fost un prost cand te-am lasat sa pleci…
“Trebuia sa te omor si sa nu te las in viata…” continua el in gand.
-Da, ai fost, dar iti multumesc. Daca nu m-ai fi facut vant, nu as fi fost aici, acum.
-Da, stiu.
-Ei, acum ca stii cine este regina mea vreau vca toti sa se poarte cum se cuvine cu ea, altfel… spuse ingerul decazut amenintator, lasand acea amenintare sa pluteasca in aer.
-Da, imparate al intunericului.
Acestea fiind spuse, Lucifer disparu in intuneric urmat de Akki, lasandu-I pe cei doi demoni uimiti de ceea ce tocmai se intamplase. Ashi era de-a dreptul furios, acum intelese de ce stabilise acea intalnirea, pentru a-I face “marea intrare” a lui Akki ca regina a lui. Se gandea ingrijorat ca ea avea sa ii strice toate planurile, stia ca de felul ei era foarte razbunatoare asa ca el erau undeva pe lista ei. Trebuia sa isi i-a razbunarea pentru felul in care s-a purtat. Daca ar fi fost altcineva in locul ei, poate ar fi putut sa o atraga de partea lui, astfel ar fi ramas cineva important in chaos. Asa cu Akki drept regina nu mai putea sa faca nimic, era legat de maini si de picioare si doar un pas gresit trebuia sa faca pentru ca nebuna sa aiba motiv pentru a-si lua razbunarea. Cand isi amintea cum s-a purtat cu ea, ii venea sa se omoare. Akki nu avea sa uite niciodata cum s-a purtat cu ea si o sa il chinuie pana cand unul dintre ei va ceda. Pleca inapoi in palatul sau, hotarit sa puna mana pe Ayame si sa dezlantuie Apocalipsa pe Pamant. Era singura lui sansa de a intra in gratiile lui Lucifer, altfel era pierdut.



Răspunsuri în acest subiect
Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 15-09-2009, 06:29 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 15-09-2009, 11:08 PM
RE: Aripi insangerate - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 16-09-2009, 10:29 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 19-09-2009, 10:21 PM
RE: Aripi insangerate - de Zyspar - 20-09-2009, 12:24 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-09-2009, 10:20 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 24-09-2009, 02:23 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 27-09-2009, 09:56 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 29-09-2009, 08:53 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 02-10-2009, 04:31 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 05-10-2009, 10:32 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 08-10-2009, 10:38 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 11-10-2009, 10:09 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-10-2009, 09:29 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-10-2009, 02:26 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 24-10-2009, 12:44 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 27-10-2009, 01:12 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 01-11-2009, 03:30 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 04-11-2009, 05:56 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 08-11-2009, 08:09 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-11-2009, 12:45 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 20-11-2009, 01:53 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 25-11-2009, 03:05 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 30-11-2009, 02:30 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 01-12-2009, 01:30 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 03-12-2009, 04:28 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 04-12-2009, 04:09 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 06-12-2009, 11:12 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 07-12-2009, 09:42 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 10-12-2009, 03:35 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-12-2009, 02:41 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 14-12-2009, 06:11 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 15-12-2009, 11:34 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 16-12-2009, 08:47 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 17-12-2009, 12:33 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-12-2009, 03:21 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 20-12-2009, 12:51 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 22-12-2009, 11:42 PM
RE: Aripi insangerate - de A'Svear - 23-12-2009, 08:34 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 24-12-2009, 02:08 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 24-12-2009, 05:14 PM
RE: Aripi insangerate - de Axxa.No.Way - 25-12-2009, 12:14 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 26-12-2009, 02:09 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 26-12-2009, 03:17 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 28-12-2009, 01:38 AM
RE: Aripi insangerate - de Axxa.No.Way - 29-12-2009, 07:34 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 30-12-2009, 03:56 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 15-01-2010, 12:37 AM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 15-01-2010, 08:26 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-01-2010, 11:34 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 28-01-2010, 11:29 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 06-02-2010, 02:19 AM
RE: Aripi insangerate - de TrieuTriTrinh - 06-02-2010, 12:52 PM
RE: Aripi insangerate - de marya - 06-02-2010, 03:36 PM
RE: Aripi insangerate - de Aly - 10-02-2010, 02:51 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-02-2010, 08:24 PM
RE: Aripi insangerate - de TrieuTriTrinh - 12-02-2010, 11:20 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 16-02-2010, 01:48 AM
RE: Aripi insangerate - de TrieuTriTrinh - 19-02-2010, 11:07 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 05-03-2010, 05:44 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 11-03-2010, 10:37 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 16-03-2010, 07:36 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 26-03-2010, 01:34 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 29-03-2010, 02:19 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 01-04-2010, 12:06 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 06-04-2010, 10:35 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 09-04-2010, 04:20 AM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 12-04-2010, 03:31 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 17-04-2010, 12:38 AM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 17-04-2010, 12:56 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-04-2010, 05:34 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 22-04-2010, 03:34 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 22-04-2010, 05:35 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 28-04-2010, 07:06 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 03-05-2010, 06:05 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 11-05-2010, 09:06 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 11-05-2010, 09:30 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 03-06-2010, 08:41 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 04-06-2010, 04:54 PM
RE: Aripi insangerate - de TrieuTriTrinh - 05-06-2010, 04:07 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 17-06-2010, 01:27 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-06-2010, 04:48 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 01-07-2010, 05:18 PM
RE: Aripi insangerate - de dark.blue - 04-07-2010, 04:15 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 05-07-2010, 08:40 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 05-07-2010, 08:47 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 11-07-2010, 01:49 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 12-07-2010, 02:55 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 05-08-2010, 12:33 PM
RE: Aripi insangerate - de dark.blue - 10-08-2010, 10:39 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-08-2010, 06:24 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 26-08-2010, 08:48 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 27-08-2010, 08:45 PM
RE: Aripi insangerate - de Akane Hime - 01-09-2010, 08:22 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 23-09-2010, 03:27 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 23-09-2010, 07:59 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 22-10-2010, 03:28 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-11-2010, 09:40 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 14-11-2010, 07:13 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 23-11-2010, 10:00 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-12-2010, 04:49 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 18-12-2010, 05:32 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 18-12-2010, 10:04 PM
RE: Aripi insangerate - de Hanna2300 - 18-12-2010, 10:18 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 19-12-2010, 03:16 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 20-12-2010, 11:18 PM
RE: Aripi insangerate - de Reine - 21-12-2010, 12:19 AM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 21-12-2010, 07:53 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 22-12-2010, 09:38 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 24-12-2010, 02:24 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 08-01-2011, 12:11 AM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 08-01-2011, 04:39 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 29-01-2011, 04:15 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 30-01-2011, 04:43 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 08-02-2011, 08:11 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 13-02-2011, 04:06 PM
RE: Aripi insangerate - de Reine - 13-02-2011, 07:09 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 13-02-2011, 07:34 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 19-02-2011, 04:18 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 19-02-2011, 06:50 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 19-02-2011, 11:20 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 20-02-2011, 05:09 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-03-2011, 07:52 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 18-03-2011, 08:46 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 19-03-2011, 11:01 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 23-03-2011, 05:19 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 01-04-2011, 07:50 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 01-04-2011, 09:47 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 01-04-2011, 09:57 PM
RE: Aripi insangerate - de Reine - 06-04-2011, 02:37 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 04-05-2011, 07:37 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 04-05-2011, 08:43 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 29-05-2011, 09:26 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 13-06-2011, 07:00 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 13-06-2011, 10:27 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 15-06-2011, 09:21 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 03-07-2011, 02:54 AM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 06-07-2011, 04:25 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 16-07-2011, 01:14 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 17-08-2011, 07:19 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 21-08-2011, 03:06 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 10-09-2011, 05:01 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-10-2011, 10:17 AM
RE: Aripi insangerate - de ciupaciup - 12-10-2011, 06:23 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 15-10-2011, 04:49 AM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 30-10-2011, 12:59 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-12-2011, 03:38 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 07-02-2012, 12:35 AM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 08-02-2012, 01:46 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cand imaginatia prinde aripi yume^^ 4 3.011 23-04-2012, 08:25 PM
Ultimul răspuns: yume^^
  Inger fara aripi Kyandi. 2 2.230 31-03-2012, 10:32 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Ritmuri insangerate nimeni 29 15.318 31-12-2011, 03:32 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Bataie din aripi Ichigo. 2 2.313 02-06-2011, 10:24 PM
Ultimul răspuns: Hanna2300
  Zbori fără aripi ÅŸi zâmbeÅŸti plângând. Lust. 4 3.196 13-04-2011, 09:42 AM
Ultimul răspuns: Lust.
  Aripi frante Child Of Sunset 12 7.479 25-11-2010, 09:46 AM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Aripi negre bluedark 0 1.997 30-08-2010, 09:01 AM
Ultimul răspuns: bluedark
  ÃŽi vei da ingerului care nu poate zbura…aripi? Axxa.No.Way 39 26.958 20-02-2010, 09:05 PM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Cand demonul prinde aripi Irukandji 13 9.548 19-10-2009, 06:29 PM
Ultimul răspuns: Baunne
  Ingerii nu zboara,fara sa aiba aripi Lexi 2 2.555 23-06-2009, 04:42 PM
Ultimul răspuns: Lexi


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)