Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ce cititi?
nasol...lasa-te
4.08%
2 4.08%
hm......
4.08%
2 4.08%
asa si asa
2.04%
1 2.04%
ok, mai trebuie lucrat
10.20%
5 10.20%
foarte bine, super misto
79.59%
39 79.59%
Total 49 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Aripi insangerate

#33
thx pentru comentariu.
O sa vezi imediat ce se va intampla;))

In liceu

In aceeasi zi in care Ikusa a primit vestea rapirii lui Yuri, Seya cu Steph era in pauza si vorbeau, si ei, despre lipsa lui Yuri de la scoala.
-Ce parere ai Steph? Am tot sunat-o si nimic. Nu raspunde. Oare ce s-o fi intamplat cu ea? Intreba Seya foarte ingrijorat. De abia am inaintat in realtia cu ea si dispare. Pe deasupra au disparut si cei doi frati, unde pui ca au disparut in aceeasi zi.
-Da, asta este foarte ciudat, dar stiu sigur ca ei au plecat pe la vreo doua iar ultima data cand am vorbit cu Yuri era seara, cred ca pe la vreo opt. Deci sigur nu este cu ei. Insa nici Ikusa nu raspunde la telefon, nu raspunde nici pe fix, nici pe mobil. Daca stau bine sa ma gandesc, nu cred ca el s-a impacat cu Yuri. Adica i-am jucat destul de bine, eu sunt prietena lui, iar tu, domnul meu, esti prietenul lui Yuri, deci nu vor trece usor peste chestiilea acestea, te asigur.
-Ti-am zis Steph, nu vreau sa stiu cum i-ai jucat. Daca as fi putut sa fiu cu Yuri fara ajutorul tau as fi facut-o, nu imi place sa ma joc asa cum vietile oamenilor si nici tu nu ar trebui sa fi atat de mandra de ceea ce ai facut.
-Cum zici tu… imi strici tot cheful cateodata, stiai?
-Nici tu nu esti o companie placuta, dar asta este situatia. Oricum nu conteaza, acum important este sa aflam unde au putut sa dispara cei trei.
-Sa asteptam si sa vedem ce se va intampla.
-Mi-am adus aminte. De ce ai tradat-o pe Yuri? Vreau sa spun ca eu credeam ca sunteti cele mai bune prietene, dar tu te porti mai mult ca rivala ei.
-Acest lucru nu te intereseaza, iti grantez. Tu doar fa-ti griji pentru Yuri si pentru relatia voastra, eu o sa-mi fac griji pentru celelalte lucruri, zise Steph si pleca lasandu-l pe Seya singur cu ochii in soare.
“ Sper sa se intoarca inapoi curand. De abia ce lucrurile incepusera sa mearga mai bine intre noi si ea dispare fara sa imi zica nimic. Eh… o sa clarific aceasta cu ea cand se va intoarce, pana atunci nu pot decat sa o astept rabdator. Toate la timpul lor obisnuia sa spuna bunicul meu, toate la timpul lor” isi spunea Seya zambind la viitorul stralucit ce I se arata in fata ochilor cu Yuri langa el.

In ascunzatoarea celor doi demoni

“Intuneric. De ce este asa de intuneric? Unde sunt? Nu sunt acasa! Dar unde este acasa? Ce caut aici? Oare de ce sunt legata de… ce este asta? Un scaun? Da, scaun este. Ce s-a intamplat? De ce nu imi pot aminti nimic?” gandea Yuri confuza, in timp ce incet, incet iesea de sub efectul somniferelor. Era confuza, speriata si nu stia unde se afla. Nu putea sa vada nimic decat intunericul abisal care o inconjura. Isi daduse seama ca se trezise din cauza discutiei inflacarate ce avea loc deasupra ei, dar ce se afla deasupra ei sau ce inseamna “deasupra ei” nu putea sa isi dea seama. Capul o durea ingrozitor dintr-un motiv necunoscut iar mainile si picioarele ii erau intepenite si de abia daca mai putea sa si le simta.
Deodata usa de la subsol se deschise si odata cu ea lumina artificiala a becului o orbi pentru moment pe Yuri cu stralucirea ei. In acea lumina statea unul dintre cei pe care ii auzise vorbind. Cum se deschise usa, cum discutia inceta si linistea puse stapanire peste acel loc.
Yuri se uita inspaimantata la barbatul care cobora fara graba scarile putrezite si mancate de termite ale subsolului. Acum stia ca este intr-un subsol dar din cauza luminii, care venea din spatele barbatului, nu putea sa vada trasaturile acestuia.
Barbatul cand ajunse jos, intinse mana stanga si atinse intrerupatorul, ce se afla la o distanta mica de el, aprinzand astfel lumina de deasupra locului unde era imobilizata fata. Pasi in acea lumina, insa trasaturile tot nu putea sa I le vada.
-Buna Yuri! Spuse el.
-Y… Yuri? Cine este Yuri? Intreba ea, spaima citindu-I-se in glas.
-Tu esti Yuri.
-E… eu…. Eu? Acesta este numele meu? Nu… nu-mi amintesc… spuse ea cu lacrimi aparandu-I in ochii ei verzi. De ce sunt aici? Cine sunt? De ce m-ati legat?
Dupa ce a pus ultima intrebare isi dadu seama ca nu se exprimase corect, in fata ei se afla un singur barbat, chiar daca il auzise discutand cu cineva nu stia daca acel cineva il ajutase sa o lege. Nu isi aducea aminte cand a fost legata sau de catre cine a fost legata, asa ca nu stia nici daca el era cel care o imobilizase.
-Usor, draga mea. Esti o fata foarte bolnava si ai avut o criza foarte rea, am fost nevoiti sa te inchidem aici pentru binele tau.
-Noi? Dar cine esti tu?
-Eu sunt fratele tau, nu iti aduci aminte de mine? Spuse umbra apropiindu-se si mai mult de ea.
-Trebuie?
-Nu. Este normal ca dupa o astfel de criza sa ai o pierdere temporala de memorie. O sa iti aduci aminte incetul cu incetul. Nu te forta prea tare, acum.
-Poti sa ma eliberezi?
-Sigur.
In momentul in care se apleca sa ii desfaca legaturile ii vazu ochii rosii. Ochii aceia au declansat ceva ce statea adormit in ea. Undeva in intunericul mintii ei se aprinse ceva si a inceput sa ii aduca la lumina raspunsurile la intrebarile care o asaltau din toate partile. Odata cu raspunsurile a aparut si un sentiment de pericol si teama care o avertuza ca persoana din fata ei nu ii este prietena. Apoi din senin isi aminti tot. El nu era fratele ei, iar ea nu avusese nici o criza ci a fost rapita si era tinuta acolo impotriva vointei sale. Panica o cuprinse uitand de glasul ratiunii care ii zicea sa nu izbucneasca, sa se poarte normal ca avea sa scape.
-Nu! Nu te apropia de mine! Da-ti-mi drumul! Da-ti-mi drumul! Tipa ea panicata.
-O! Ti-ai amintit!
Uimit de faptul ca a reusit sa isi aminteasca, in conditiile in care nici un inger nu a reusit, se dadu cativa pasi inapoi. Apoi fara a se mai uita la cea care statea si tipa pe scaun umbra se intoarse de unde a venit.
Odata inchisa usa, Yuri se calma si astepta in liniste, infricosata, cursul ce il putea lua soarta ei. Stia ca nu procedase bine, dar se simtea foarte intimidata si speriata de persoana care statuse cu cateva momente in fata ei. Ar fi fost mai intelept daca se prefacea facandu-I jocul dar acum nu putea sa stea si sa se admonesteze pentru ceea ce se intamplase.
Sus, umbra se duse in camera unde il asteptau Dimitri si William.
-Deci cum a fost Inaltimea-Voastra?
-Nu o raniti pe fata aceea. Ea este o fata foarte speciala si importanta, spuse umbra care era de fapt Ashi.
-Dar de ce este asa de speciala? Nu are nimic, nici macar o aura si nici nu este reincarnarea lui Ayame. De ce sa o crutam? Intreba foarte suparat Dimitri.
-Din simplu motiv pentru ca ea poate fi sufletul de mult pierdut al ingerului Seraphim!
-Seraphim? Acel inger nu este mai mult decat o legenda, cum poate ea sa fie sufletul Seraphim-ului? Intreba Will uimit si sceptic.
-Nu este o legenda. La fel cum nici FallenAngel, Sacred Wings nu sunt o legende. Sunt reali, la fel va mine sau ca tine numai ca sufletele lor sunt intr-un somn foarte adanc acum.
-Dar, Rautatea-Voastra de unde stie ca nu se insala? Zise Dimitri inca sperand sa il induplece pe Ashi si sa il lase sa se joace putin cu prizoniera, insa era constient ca intrase pe un tern instabil.
-Ai grija, Dimitri. Stiu aceasta deoarece ea si-a amintit cine este.
-Cum?! Zisera cei doi uluiti.
-Da. Se pare ca are o vointa mai puternica decat a ingerilor si as putea spune ca este mai puternica decat Ayame, dar ea se poate sa fi devenit mai rezistenta intre timp. Are o putere astrala uluitoare iar asta ma face sa cred ca este ingerul Seraphim. Asa ca aveti grija de ea, pana va trimit un demon, dupa care ii veti face ritualul de trecere in lumea demonilor. Stiti cum sa il faceti, nu? Intreba Ashi ironic.
-Da, Maiestate.
-Bine, in acest caz eu am plecat.
Dupa ce Ashi disparu William incepu o discutie cu colegul sau.
-Woow. Iti dai seama Dimitri, ingerul Seraphim… Stii cat de frumos poate fi acest inger?
-Nope, insa nu stiu de ce, dar sunt sigur ca in urmatoarele zece minute voi afla…
-Prima data cand i-am vazut imaginea am crezut ca este reincarnarea lui Ayame, dar acum… sunt sigur ca ea este sufletul adormit al ingerului Seraphim. Se spunea ca acest inger nu imbatraneste niciodata si nici nu moare. Nu se reincarneaza ci traieste pe veci, blestemat de Dumnezeu pentru a suferi si a vedea cum tot ce iubeste moare. Sta scris ca niste legende in vechile manuscrise din biblioteca cherubimilor, ca Lucifer a fost primul inger faurit de Creator si ca el l-a ajutat pe Dumnezeu sa ii creeze pe ceilalti. Pe Sacred Wings a creat-o pentru a fi egala lui Sacred Hermit si in frumusete si in putere, Pe FallenAngel pentru a putea salva pamantul in cazul unor catastrofe dar in acelasi timp il pot si condamna la moarte, pe Seraphim l-a creat pentru a avea grija de fluxul timpului in cazul in care oameni se amesteca, si ultimul inger facut a fost Sanct Angel care trebuia sa ii conduca pe cherubimi. Lucifer era mult iubitul inger al Creatorului, iar Acesta nu suferea sa il imparta cu nimeni. Se presupune ca Dumnezeu ii suporta ambitiile lui Sacred Hermit pentru putere din cauza iubiri Lui pentru prima sa creatie. Numai ca el nu ii impartasea dragostea, acesta iubea pe altcineva. Dumnezeu a inceput sa banuiasca ceva si a inceput sa ii observe pe ceilalti ingeri. Sacred Wings era indragostita de FallenAngel si nu mai avea ochii si pentru Lucifer, iar acestia erau indragostiti dupa Sacred Wings si tot timpul erau cu ea, aparand-o. Sanct angel si cu Seraphim erau singurii ingeri ce nu aratau semne de dragoste pentru nici un inger mai mult decat trebuia. Erau perfecti. Atat de perfecti si de ascultatori ai regulilor pe care El le-a dat incat a inceput sa creada ca unul dintre ei ii fura dragostea lui Lucifer pentru El. Prin urmare Dumnezeu le-a chemat l-a El pe cele doua fete si le-a cantari bine sa vada cine este cea mai frumoasa. Sanct angel stim amandoi foarte bine cum arata pentru ca ea este Ayame, iar Seraphim avea parul lung, argintiu ce reflecta orice fel de lumina dandu-I o stralucire metalica, cu ochii de un argintiu ce nimeni n u mai vazuse si o pereche de buze de un rosu sangeriu. Pielea era si ea alba ca zapada si catifelata ca cea mai buna matase din Peru, iar corpul era perfect ca al tuturor ingerilor. Numai ca frumusetea ei era mai degraba rece decat calda, asa ca Dumnezeu i-a dat drumul, omorind-o pe ayame. Lucifer fiind de fata s-a razvartit impotriva Creatorului sau si a distrus tot ceea ce creasera, fugind si ascunzandu-se in adancurile pamantului. Nimeni nu stie de ce a facut aceasta, de ce s-a razvartit. In manuscrisele noastre scrie ca Lucifer isi iubea toate creatiile, iar cand a vazut cum este distrusa una dintre ele, s-a razvartit, dar de ce le-a distrus nu scrie. Oricum, Creatorul a reusit sa salveze majoritatea cherubimilor dupa care le-a inapoiat-o pe Sanct Angel, deoarece era singura ce avea aripile in doua culori. Cat despre ceilalti… hm… am auzit ca Seraphim a fost blestemata pentru a trai vesnic, FallenAngel devin doar anumiti cherubimii si despre Sacred Wings nu se stie nimic.
-Interesanta poveste Will, spuse Dimitri total dezinteresat.
Vazand dezinteresul colegului sau, il trase in fata calculatorului incepand sa deseneze un inger si descriindu-l in acelasi timp. Nu putea sa accepte dezinteresul colegului sau.
-Uite Dimitri. Sa iti desenez ingerul Seraphim. Deci, are parul lung argintiu ce reflecta lumina, avand o reflexie metalica. Ochii ii are foarte mari si au forma unor ochii de pantera fiind arginti asemeni parului. Ei sunt umbriti de sprancenele frumos arcuite si inconjurati de genele dese si lungi, negre. Nasul este putin carn, cat despre gura, are doua buze pline si sangerii. Barbia mica si obrajii plinuti. Gatul de lebada cu pielea alba ca zapada si catifelata ca aripile unui fluture multicolor. Corpul cu forme superbe si bine proportionate. Picioarele lungi si elegante.
-Minunat Will. Ai reusit sa ma entuziasmezi. Acum vreau sa o omor, sa vad cum frumusetea ei rece piere odata cu corpul ce ii putrezeste incet, in subsolul acestei case.
-Esti incoruptibil! Sa nu te atingi de Yuri, altfel Ashi o sa ne omoare pe amandoi.
-Da,da, stiu. Nu prea imi pasa dar o sa ascult ordinele, nu iti mai face atatea griji.
Iesira din camera ducandu-se sa se pregateasca pentru ceremonie. Trebuiau sa aranjeze o camera, sa cumpere tot felul de lumanari si alte lucruri care erau necesare pentru aceasta.



Apartamentul ingerilor

Se imbracasera in negru si stateau tacuti unul in fata celuilalt, in sufragerie. Amandoi il astepta pe celalalt sa sparga gheata si sa inceapa discutia, iar aceea asteptare ii omora.
Intr-un sfarsit, Hissori fu cel care isi facu curaj sa inceapa sa vorbeasca despre rapirea lui Yuri.
-Deci, ce facem? Cum o gasim? Intreba el uitandu-se la Ikusa, ingrijorat.
-Nu am nici cea mai mica idee, dar nu o voi lasa sa cada in mainile lui Ashi! Noi am bagat-o in aceasta situatie, noi o sa o scapam, afirma Ikusa foarte hotarit.
Zicand aceste lucruri o flacara ii aparu in ochii lui negri dandu-I un aer periculos. Hissori vazandu-l, simti cum ii trece un fior pe sira spinarii si cum pielea I se face ca de gaina.
-Da stiu, dar cum facem acest lucru? Nici nu stim unde se afla, de unde sa incepem? Este un oras foarte mare si daca nu se mai afla in acest oras?
-Vom face orice sa o gasim. Pun pariu ca a fost rapita de aceleasi doua persoane care le-au rapit si pe celelalte fete si daca este asa atunci cu siguranta se afla in acest oras. Vom vorbi cu ele si poate vom putea afla ceva.
-Usor de zis, greu de facut.
-Nu conteaza! O sa dau de Akki si o sa o fortez sa ne ajute! Spuse el ferm, strangand din pumni.
-Nu trebuie sa ma fortezi, scumpete, spuse Akki care intrase pe furis in camera.
-Tu ce cauti aici? Cum ai intrat?
-Am venit sa va ajut.
-De ce? Care iti sunt motivele? Intreba Hissori banuitor.
-Eu vreau sa o omor pe Yuri, nu altcineva. Nu voi accepta ca altcineva sa imi fure acest privilegiu. A, cat despre modul in care am intrat, pai, ati lasat geamul de la balcon deschis asa ca am zburat pana aici si ai intrat pe acolo.
Ikusa auzind-o sari la ea pentru a o strange de gat dar Hissori sari, si el, in fata colegului sau oprindu-l.
-De ce o aperi?!? Tipa Ikusa dandu-se instantaneu doi pasi in spate pentru a nu se izbi de Arkangel.
-Nu vreau sa fac asta, dar ne poate ajuta. Ea ii cunoaste, le stie mentalitatea si stii si tu trei capete sunt mai bune decat doua….
-Dar nu ai auzit-o cum poti accepta ajutor de la…. nu gasi un cuvant potrivit pentru ea, insa se razgandi in a o face intr-un fel, preferand sa nu mentioneze ce este…. asa ceva?
-O, hai… nu fi asa, nu cred ca sunt o companie atat de neplacuta, zise Akki clipind des.
-Nu te mai uita asa la mine sau chiar iti pocesc mutra aia si te arunc pe geam instantaneu, spuse Ikusa cu un calm care ii sperie mai tare pe cei doi decat atunci cand tipa si era furios.
Akki vazandu-l se dadu cativa pasi inapoi si puse mana pe usa pentru a reusi sa scape daca cumva el avea sa se napusteasca din nou la ea.
-Ikusa, atata timp cat ne ajuta sa facem un armistitiu, iar dupa ce o vom salva poti sa faci ce vrei, acum las-o in pace.
-Bine. Dar iti garantez ca nu te vei apropia de ea, spuse el uitandu-se amenintator la Akki.
-Mai vedem, scumpule.
-Foarte bine. De unde incepem?
Cei trei incepura sa o caute pe Yuri sperand ca nu va fi prea tarziu atunci cand o vor gasi. Erau foarte ingrijorati si speriati din cauza acelei situatii si se simteau mai mult sau mai putin vinovati.



Răspunsuri în acest subiect
Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 15-09-2009, 06:29 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 15-09-2009, 11:08 PM
RE: Aripi insangerate - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 16-09-2009, 10:29 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 19-09-2009, 10:21 PM
RE: Aripi insangerate - de Zyspar - 20-09-2009, 12:24 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-09-2009, 10:20 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 24-09-2009, 02:23 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 27-09-2009, 09:56 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 29-09-2009, 08:53 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 02-10-2009, 04:31 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 05-10-2009, 10:32 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 08-10-2009, 10:38 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 11-10-2009, 10:09 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-10-2009, 09:29 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-10-2009, 02:26 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 24-10-2009, 12:44 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 27-10-2009, 01:12 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 01-11-2009, 03:30 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 04-11-2009, 05:56 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 08-11-2009, 08:09 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-11-2009, 12:45 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 20-11-2009, 01:53 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 25-11-2009, 03:05 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 30-11-2009, 02:30 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 01-12-2009, 01:30 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 03-12-2009, 04:28 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 04-12-2009, 04:09 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 06-12-2009, 11:12 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 07-12-2009, 09:42 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 10-12-2009, 03:35 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-12-2009, 02:41 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 14-12-2009, 06:11 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 15-12-2009, 11:34 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 16-12-2009, 08:47 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 17-12-2009, 12:33 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-12-2009, 03:21 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 20-12-2009, 12:51 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 22-12-2009, 11:42 PM
RE: Aripi insangerate - de A'Svear - 23-12-2009, 08:34 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 24-12-2009, 02:08 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 24-12-2009, 05:14 PM
RE: Aripi insangerate - de Axxa.No.Way - 25-12-2009, 12:14 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 26-12-2009, 02:09 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 26-12-2009, 03:17 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 28-12-2009, 01:38 AM
RE: Aripi insangerate - de Axxa.No.Way - 29-12-2009, 07:34 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 30-12-2009, 03:56 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 15-01-2010, 12:37 AM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 15-01-2010, 08:26 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-01-2010, 11:34 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 28-01-2010, 11:29 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 06-02-2010, 02:19 AM
RE: Aripi insangerate - de TrieuTriTrinh - 06-02-2010, 12:52 PM
RE: Aripi insangerate - de marya - 06-02-2010, 03:36 PM
RE: Aripi insangerate - de Aly - 10-02-2010, 02:51 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-02-2010, 08:24 PM
RE: Aripi insangerate - de TrieuTriTrinh - 12-02-2010, 11:20 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 16-02-2010, 01:48 AM
RE: Aripi insangerate - de TrieuTriTrinh - 19-02-2010, 11:07 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 05-03-2010, 05:44 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 11-03-2010, 10:37 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 16-03-2010, 07:36 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 26-03-2010, 01:34 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 29-03-2010, 02:19 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 01-04-2010, 12:06 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 06-04-2010, 10:35 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 09-04-2010, 04:20 AM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 12-04-2010, 03:31 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 17-04-2010, 12:38 AM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 17-04-2010, 12:56 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-04-2010, 05:34 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 22-04-2010, 03:34 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 22-04-2010, 05:35 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 28-04-2010, 07:06 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 03-05-2010, 06:05 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 11-05-2010, 09:06 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 11-05-2010, 09:30 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 03-06-2010, 08:41 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 04-06-2010, 04:54 PM
RE: Aripi insangerate - de TrieuTriTrinh - 05-06-2010, 04:07 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 17-06-2010, 01:27 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-06-2010, 04:48 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 01-07-2010, 05:18 PM
RE: Aripi insangerate - de dark.blue - 04-07-2010, 04:15 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 05-07-2010, 08:40 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 05-07-2010, 08:47 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 11-07-2010, 01:49 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 12-07-2010, 02:55 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 05-08-2010, 12:33 PM
RE: Aripi insangerate - de dark.blue - 10-08-2010, 10:39 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-08-2010, 06:24 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 26-08-2010, 08:48 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 27-08-2010, 08:45 PM
RE: Aripi insangerate - de Akane Hime - 01-09-2010, 08:22 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 23-09-2010, 03:27 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 23-09-2010, 07:59 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 22-10-2010, 03:28 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-11-2010, 09:40 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 14-11-2010, 07:13 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 23-11-2010, 10:00 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-12-2010, 04:49 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 18-12-2010, 05:32 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 18-12-2010, 10:04 PM
RE: Aripi insangerate - de Hanna2300 - 18-12-2010, 10:18 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 19-12-2010, 03:16 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 20-12-2010, 11:18 PM
RE: Aripi insangerate - de Reine - 21-12-2010, 12:19 AM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 21-12-2010, 07:53 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 22-12-2010, 09:38 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 24-12-2010, 02:24 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 08-01-2011, 12:11 AM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 08-01-2011, 04:39 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 29-01-2011, 04:15 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 30-01-2011, 04:43 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 08-02-2011, 08:11 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 13-02-2011, 04:06 PM
RE: Aripi insangerate - de Reine - 13-02-2011, 07:09 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 13-02-2011, 07:34 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 19-02-2011, 04:18 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 19-02-2011, 06:50 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 19-02-2011, 11:20 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 20-02-2011, 05:09 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-03-2011, 07:52 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 18-03-2011, 08:46 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 19-03-2011, 11:01 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 23-03-2011, 05:19 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 01-04-2011, 07:50 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 01-04-2011, 09:47 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 01-04-2011, 09:57 PM
RE: Aripi insangerate - de Reine - 06-04-2011, 02:37 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 04-05-2011, 07:37 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 04-05-2011, 08:43 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 29-05-2011, 09:26 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 13-06-2011, 07:00 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 13-06-2011, 10:27 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 15-06-2011, 09:21 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 03-07-2011, 02:54 AM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 06-07-2011, 04:25 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 16-07-2011, 01:14 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 17-08-2011, 07:19 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 21-08-2011, 03:06 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 10-09-2011, 05:01 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-10-2011, 10:17 AM
RE: Aripi insangerate - de ciupaciup - 12-10-2011, 06:23 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 15-10-2011, 04:49 AM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 30-10-2011, 12:59 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-12-2011, 03:38 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 07-02-2012, 12:35 AM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 08-02-2012, 01:46 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cand imaginatia prinde aripi yume^^ 4 3.011 23-04-2012, 08:25 PM
Ultimul răspuns: yume^^
  Inger fara aripi Kyandi. 2 2.230 31-03-2012, 10:32 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Ritmuri insangerate nimeni 29 15.318 31-12-2011, 03:32 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Bataie din aripi Ichigo. 2 2.313 02-06-2011, 10:24 PM
Ultimul răspuns: Hanna2300
  Zbori fără aripi ÅŸi zâmbeÅŸti plângând. Lust. 4 3.197 13-04-2011, 09:42 AM
Ultimul răspuns: Lust.
  Aripi frante Child Of Sunset 12 7.479 25-11-2010, 09:46 AM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Aripi negre bluedark 0 1.997 30-08-2010, 09:01 AM
Ultimul răspuns: bluedark
  ÃŽi vei da ingerului care nu poate zbura…aripi? Axxa.No.Way 39 26.961 20-02-2010, 09:05 PM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Cand demonul prinde aripi Irukandji 13 9.548 19-10-2009, 06:29 PM
Ultimul răspuns: Baunne
  Ingerii nu zboara,fara sa aiba aripi Lexi 2 2.556 23-06-2009, 04:42 PM
Ultimul răspuns: Lexi


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)