Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ce cititi?
nasol...lasa-te
4.08%
2 4.08%
hm......
4.08%
2 4.08%
asa si asa
2.04%
1 2.04%
ok, mai trebuie lucrat
10.20%
5 10.20%
foarte bine, super misto
79.59%
39 79.59%
Total 49 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Aripi insangerate

#28
Va multumesc mult pentru comenturi.
Deci Minnie nu ma stresezi deloc, chiar imi face placere. O sa vezi, trebuie sa ai putina rabdare.
marya02 ma bucur ca iti place, sper sa citesti in continuare.

In fata liceului

In alta parte a orasului, Akki se pregatea pentru propria ei rapire. Considerase ca atunci era momentul ei. Yuri de abia se despartise de Hissori si statea singura la intrarea in liceu. Era o tinta usoara pentru un demon asa experimentat ca ea, isi spunea Akki. Se duse la Yuri si ii puse mana pe umar.
-Hey, buna scumpete! Spuse Akki gandindu-se ca ar fi fost mai bine daca ar fi putut sa o convinga sa mearga cu ea pana undeva.
-Buna…a..
-Akki, scumpete.
-Akki, scuza-ma, am uitat pur si simplu cum te cheama.
-Nu-I nimic, scumpete, minti Akki.
O enervase ca nu ii mai stia numele. Acest lucru inseamna ca nu ii daduse nici o importanta. Avea de gand sa o invete minte, astfel nu ii va mai uita numele niciodata.
-Ce faci pe aici? Parca te-ai mutat.
-Eh… am venit sa ii fac o vizita de curtoazie lui Ikusa.
-A, da? Zise Yuri de abia reusind sa rosteasca acele cuvinte.
-Da, m-am intalnit cu el mai devreme. Din acea cauza a venit la acea ora la scoala. Nu stiai?
Minti din nou Akki, stiind ca in acest fel o va afecta pe Yuri foarte mult. De fapt, ea nici nu stia cand plecase de acasa ca avea sa dea peste Ikusa atat de devreme. Ea banui cand o vazu pe Yuri ca el nu venise cu ea si deci nu avea de unde sa stie adevaratul motiv pentru care el plecase atat de devreme de acasa.
-Inseamna ca din cauza ta a venit el la acea ora matinala la scoala. Mi se parea mie ca este ceva la mijloc, el nu ar venit la scoala mai devreme nici sa il omori.
-Dap, asta este adevarul. Auzi nu vrei sa vii cu mine pana la magazin, aici aproape? Spuse ea cu un zambet diabolic.
-Nu stiu…astept pe cineva.
-Haide, numai un minuta va dura, promit.
-De ce nu te duci singura?
Yuri simtea ca ceva nu este tocmai in regula si nu stia cum sa faca sa iasa din incurcatura. La refuzul fetei, Akki incepuse sa o stranga mai tare de umar pentru a nu o lasa sa fuga asa usor. Nu vroia sa o ia cu forta deoarece se aflau in fata scolii si oricand cineva putea sa o vada si sa ii anunte pe cei doi ingeri. Daca ar fi putut sa o convinga sa vina de buna voie, ar fi fost altceva. Din pacate trebuia sa recurga la forta pentru a o duce intr-un loc izolat unde se putea juca cu ea pana cand moartea se va indura si o va cruta. Adrenalina incepu sa ii alerge prin vene numai la imaginea corpului ei contorsionat. O stranse mai tare de umar si tocmai cand vroia sa o forteze sa vina cu ea aparu Seya dupa colt, care se indrepta fericit spre ele. Se vazu nevoita sa ii dea drumul, planul ei daduse gres.
-Bine, atunci scumpete! Ne vom mai intalni noi! O zi buna! Pa-pa! zise Akki grabita sa dispara mai repede, simtind cum furia creste in ea si nu mai poate sa o controleze.
-Hey, Yuri?! Ce este? Ti s-a intamplat ceva? Nu te simti bine? O intreba baiatul ingrijorat cand o vazu cat de alba era la fata.
-M…. m-ai… m-ai salvat! Zicand asta sari de gatul lui, pupandu-l pe obraji.
Soarta isi arata din nou colti punandu-le inca o piedica in drum lui Yuri si Ikusa. De parca relatia dintre ei nu era si asa destul de incurcata si dificila, destinul il facu pe Ikusa sa apara din senin pe drum si sa o vada pe Yuri cum pupa pe cineva, initial nu il recunoscuse. Nu avea nici un stres, se intorcea incet in liceu pentru a vorbi ceva important cu Hissori, cand o vazu pe fata in bratele lui Seya. Ramase socat la acea scena si se uita ca prostul la ea, nevenindu-I sa creada. Dupa ce il pupa, ea il observa pe Ikusa stand in fata ei la o departare de vreo zece metri, foarte uimit. In momentul in care si-a dat seama ca a fost vazut, el a plecat fara a-I mai arunca o privire. La aceasta atitudine, fata se simti foarte prost, mai ales cand ea nu considera ca i-a gresit cu nimic. Gandindu-se la atitudinea lui, se enerva si mai tare si se hotari sa nu ii mai dea atentie, asa ca se intoarse spre Seya.
Baiatul nici nu trebuia sa se intoarca pentru a afla pe cine a vazut, de i-a schimbat dispozitia atat de repede. Considera ca acum cand ea era suparata pe Ikusa, era momentul oportun pentru a-I spune ce vazuse.
-Yuri. Eu stiu ca tu il placi pe Ikusa, dar… nu stiu cum sa iti zic asta…
-Nu il plac si doar spune ce ai de spus si termina, zis Yuri mahnita.
-Pai, vezi tu, l-am vazut cum se saruta in curtea scolii cu tipa aceea, Akki.
-Poftim? Deci era adevarat ce mi-a zis…..
-Iti spun adevarul.
In acea clipa Yuri simti cum cerul I se prabuseste in cap. Nu ii venea sa creada ce auzise dar era sigura ca acela era adevarul, altfel Akki nu ar fi avut ce sa caute acolo. Din acel moment se hotari sa nu o mai intereseze actiunile lui Ikusa, care din punctul ei de vedere era un adevarat prefacut.
-Stii… ai nevoie de cineva care sa te respecte si sa te aprecieze asa cum esti tu. Sa te iubeasca si el la randul lui la fel de mult, nu numai tu sa il iubesti.
-Seya ai inteles gresit. Eu nu il iubesc pe Ikusa, de altfel nici nu il plac macar. Nici nu incape vorba de iubire, dar ai dreptate. Am fost atat de oarba incat nu am vazut cine tine la mine cu adevarat, spunand asta Yuri il imbratisa pe Seya si plecara amandoi spre clasa, tinandu-se de mana ca doi porumbei.

In laboratorul de biologie

Steph se gandi bine inainte sa intre in biroul doamnei profesoare de biologie. Inca nu era sigura de planul ei. Exista posibilitatea ca profesoara sa nu fie de acord sau mai rau ca Yuri sa nu fie de acord. Trebuia sa incerce, daca nu incerca atunci nu avea de unde sa stie ce se va intampla. Asa ca batu la usa si intra.
-Buna ziua, doamna profesoara!
-Bunza ziua, Steph! Cu ce te pot ajuta?
-Stiti, este vorba despre proiectul acela, m-a rugat Yuri sa vorbesc cu dumneavoastra. Spera sa o lasati pe ea si pe Seya sa isi faca azi proiectul in laboratorul de biologie.
-Da, scumpo. Cum sa nu? Le pot da si cateva sfaturi daca vor, dar nu ii pot lasa in timpul orelor. Daca ei pot sta dupa ore, sunt bucuroasa sa ii ajut, spuse profesoara zambind.
-Da, este perfect si ei vroiau sa stea in laborator dupa ore. Ma duc sa ii anunt. Sunteti foarte amabila, doamna profesoara, spunand aceasta Steph o saluta si iesi bucuroasa ca planul ei a mers perfect, cel putin pana acum . De aici incolo era mai complicat.
Steph mergea pe holurile liceului, ganditoare si nu-l observa pe Ikusa care era chiar in fata ei. Niciunul dintre ei nu vedea pe unde merge, asa ca atunci cand s-au ciocnit unul de altul, era de asteptat. Ikusa, din reflex, o apuca pe Steph de mijloc si o trase spre el ca sa nu cada. Steph nu-si dadu seama cine este dar odata in bratele acelei persoane, o stranse in brate lipindu-si capul mic de pieptul mare si puternic al persoanei din fata. Nu auzi protestele fetelor ce se tineau dupa Ikusa si de altfel chiar daca le-ar fi auzit nu i-ar fi pasat. La fel de puternic si plin de muschi isi inchipuia ca este si pieptul lui Ikusa si inchipuindu-si ca el este cel care o tinea, isi freca obrazul de bluza neagra, impregnata cu mirosul si parfumul lui barbatesc. Niciodata nu si-ar fi putut inchipui ca acesta ar imbratisa-o in realitate, dar aceea era realitatea si se simtea atat de bine.
Pe de cealalta parte, Ikusa ramasese uimit cand se trezi imbratisat de Steph si apoi cum ea isi freca capul de pieptul lui. Erau senzatii noi pentru el. Niciodata o fata nu il imbratisa-se sau isi frecase capul de pieptul lui. Ii placea acele senzatii produse de actiunile ei.
“ Doamne cat de bine este! Daca ar fi facut asta si Yuri… totul ar fi fost perfect! Dar nu, nu pot sa ma gandesc la asa ceva. Yuri are prieten si nu poate sa stea cu mine. Asta este. Este alegerea ei si doar a ei, dar eu as putea sa stau cu Steph. Sa o cunosc mai bine pe fata aceasta care imi da furnicaturi. Am vazut-o cum se uita la mine si dupa acea privire stiu ca vrea sa stea cu mine. Macar sa ma distrez si eu putin cat timp o caut pe conducatoarea mea mult-iubita. Nu este nimic rau in asta, nu? Normal ca nu este, ce ar putea fi?”. La asta se gandea el si cu acele lucruri in gand ii puse mana la barbie, ridicandu-I capul pentru a o saruta.
Doar atunci cand el se inclina spre ea pentru a o saruta, si-a dat seama ca fanteziile ei devenisera realitate.
Cu imaginea lui Yuri in fata ochilor, el o saruta pe Steph cu toata pasiunea ce statea ascunsa in adancul sufletului sau. Isi trecu limba peste buzele ei si apoi o forta sa isi deschida gura pentru a putea sa i-o exploreze in voie. Se juca putin amuzat cu limba ei care nu stia ce sa faca, poate din cauza ca a luat-o prea din scurt sau poate din cauza ca nu avea destula experienta. Sarutul lor nu dura mult, nu se ridicase deloc asteptarilor lui. Nu se compara deloc cu sarutul din biblioteca dar trebuia sa se multumeasca cu atat. Nu le putea avea pe toate, asa ca se hotari sa guste cate putin din deliciile pe care I le oferea Steph.
Pe de alta parte, steph traia experienta vietii ei, pentru prima data ea se alegea cu Fat-Frumos si Yuri cu “ ratusca cea urata” iar modul lui Ikusa de a saruta o ridica in al noualea cer. Numai avea de gand sa ii dea drumul niciodata. Se decise sa nu piarda in fata lui Yuri, nu si de data aceasta. Saruta atat de bine incat o facea sa se intrebe ce altceva mai stia sa faca si cat de bine stia sa le faca.
In momentul in care sarutul se termina, steph il intreb timida, cu obrajii putin imbujorati ca o fecioara ce tocmai a avut primul ei sarut:
-Asta inseamna ca esti prietenul meu?
-Da, Steph, asta inseamna. De acum incolo esti a mea si doar a mea, ai inteles? Zise el posesiv.
-Da, spuse ea punandu-si la loc capul pe pieptul lui mare.
Pentru prima oara de cand daduse peste el le auzi pe celelalte fete cum comentau stupefiate tot ceea ce se intamplase. Nimic nu putea sa ii fure bucuria victorie in acel moment, nici macar o mana de fete care o criticau si ii gaseau tot felul de defecte.

Prin holurile scolii

Hissori cauta pe cineva disperat prin scoala.
“ Unde o fi, Doamne? Yuri mi-a zis ca l-a vazut in liceu, deci asta inseamna ca a terminat de cautat la biblioteca, pe unde poate umbla si Ikusa? Trebuie neaparat sa ne intoarcem in Eden si el umbla haihui! Cand o sa il gasesc, o sa il vada pe Dumnezeu mai repede decat a anticipat!” isi spune el in gand foarte nervos.
Deodata dupa un colt, in fata lui apare Ikusa tinand mana dreapta pe umerii lui Steph, bucurandu-se unul de compania celuilalt. Dupa cate vazu Hissori, doar Steph era bucuroasa ca sta cu asa numitul lui frate, Ikusa nu parea prea incantat de compania fetei dar se prefacea destul de bine.
-Unde imi umbli?! Striga Hissori.
-Cum adica unde? Pe aici, dar ce s-a intamplat fratioare, de ce esti atat de palid? Il intreba el nonsalant.
-Trebuie sa plecam acum “la parinti nostri”! zise Hissori accentuand ultimele doua cuvinte. S-a intamplat ceva groaznic. Am aranjat totul, acum trebuie sa plecam cat mai repede.
-Da, da, sigur. Imediat. Scuza-ma scumpete, dar trebuie sa plec, zicand asta o saruta pe Steph sun privirile uimite ale lui Hissori.
In acel moment isi dadu seama el ce lipsea din acea imagine, si anume: cardul de fete care se tinea de obicei dupa Ikusa. Daca ar fi durat mai mult de un minut acel sarut lui Hissori cu siguranta i-ar fi iesit ochii din orbite, dar din fericire nu dura. Cand fratele lui termina il lua de mana si se indreptara spre iesirea din liceu. Ajunsi in strada, cautara o alee pustie unde nimeni nu avea sa ii vada. Odata intrati in acea alee, se uitara in toate partile pentru a fi siguri ca nu au spectatori si se transformara, doua perechi de aripi mari, pufoase aparura in spatele lor, o pereche era de un alb impecabil in timp ce cealalta era de un negru abisal. Isi desfacura incet aripile, care intepenisera din cauza ca nu le folosisera de mult timp si le scuturara pentru a reface cat de cat circulatia sangelui prin arterele lor. “Magnific” ar fi fost cuvantul care le-ar fi venit in minte oamenilor, daca i-ar fi vazut pe cei doi ingeri cum si le dezvaluie, si nici “magnific” nu este o descriere care sa cuprinda farmecul de basm al acelei scene. Cum au aparut din neant, cum straluceau in lumina soarelui, erau de-a dreptul dumnezeiesti. Numai ingeri cei mai puri detineau asemenea aripi ce nici nu se puteau descrie in cuvinte. Era o vorba ce circula printre ingeri ca destinul lor este scris cu sangele pe aripi, iar cu cat destinul era mai maret cu atat acestea straluceau mai tare. Daca acea vorba era adevarata atunci cei doi urmau sa aibe un destin maret. Dupa cateva minute de dezmortit ei isi luara zborul spre Eden. Un cerc se deschise in nori, inchitindu-I pe cei doi si ducandu-I in alt cer albastru ce semana cu cel pamantesc.
-Deci… Hissori spune-mi ce s-a intamplat, care este situatia?
-Nu stiu. Nu scria in mesaj ce s-a intampla. Spunea doar ca sa venim urgent, pentru ca ceva rau s-a intamplat. Era un mesaj foarte special si important, din acela care ii apare in fata destinatarului.
-Ce crezi c-a sa petrecut dupa parerea ta?
-Exista posibilitatea ca un inger sa fi descoperit identitatea tradatorului, iar inainte ca el sa ii divulge secretul a fost asasinat.
-Posibil… sau poate au aflat ceva despre conducatoarea noastra.
-Apropo de Inaltimea Sa. Ce iti veni sa stai cu tina aceea… Steph. Nu iti placea de Yuri? Intreba Hissori amintindu-si scena de mai devreme. Stiu ca nu avem voie sa interactionam cu oameni, dar trebuie momentan sa pastram aparentele. Credeam ca intr-un final o sa ajungi sa stai cu ea, nu cu altcineva.
-Hm…. Delicat subiect.
-Incearca sa imi explici si asa avem destul de mult de parcurs pana in oras.
-Yuri are prieten, tipul acela care se numeste Seya. Credeam ca ma place dupa sarutul din biblioteca, dar nu este asa. Nu o invinovatesc ca si-a facut prieten dar acum ca nu o pot aveam, imi dau seama ca ma deranjaza acest lucru. Nici nu stiu de ce, este o senzatie noua pentru mine. Un sentiment pe care nu l-am mai avut pana acum, dar tu trebuie sa stii la ce ma refer, tu le stii pe toate. Oricum nu conteaza, am avut un vis aseara si imi spunea sa stau departe de ea altfel ceva rau se va intampla.
-O premonitie?
-Nu sunt sigur, dar nu cred ca ar trebui sa imi asum acel risc.
-Da, ai dreptate, dar sa stii ca tot nu-mi place ca stai cu tipa aceea. Este o scorpie.
-Stiu. Ma distrez si eu putin.
-Ai grija.
-E, hai ce poate sa imi faca?
-Ea nimic dar tu poti sa frangi niste inimi.
-Lasa asta si hai mai repede, am o presimtire rea in legatura cu mesajul acela. De abia astept sa aflu ce s-a intamplat.



Răspunsuri în acest subiect
Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 15-09-2009, 06:29 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 15-09-2009, 11:08 PM
RE: Aripi insangerate - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 16-09-2009, 10:29 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 19-09-2009, 10:21 PM
RE: Aripi insangerate - de Zyspar - 20-09-2009, 12:24 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-09-2009, 10:20 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 24-09-2009, 02:23 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 27-09-2009, 09:56 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 29-09-2009, 08:53 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 02-10-2009, 04:31 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 05-10-2009, 10:32 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 08-10-2009, 10:38 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 11-10-2009, 10:09 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-10-2009, 09:29 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-10-2009, 02:26 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 24-10-2009, 12:44 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 27-10-2009, 01:12 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 01-11-2009, 03:30 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 04-11-2009, 05:56 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 08-11-2009, 08:09 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-11-2009, 12:45 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 20-11-2009, 01:53 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 25-11-2009, 03:05 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 30-11-2009, 02:30 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 01-12-2009, 01:30 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 03-12-2009, 04:28 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 04-12-2009, 04:09 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 06-12-2009, 11:12 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 07-12-2009, 09:42 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 10-12-2009, 03:35 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-12-2009, 02:41 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 14-12-2009, 06:11 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 15-12-2009, 11:34 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 16-12-2009, 08:47 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 17-12-2009, 12:33 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-12-2009, 03:21 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 20-12-2009, 12:51 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 22-12-2009, 11:42 PM
RE: Aripi insangerate - de A'Svear - 23-12-2009, 08:34 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 24-12-2009, 02:08 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 24-12-2009, 05:14 PM
RE: Aripi insangerate - de Axxa.No.Way - 25-12-2009, 12:14 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 26-12-2009, 02:09 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 26-12-2009, 03:17 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 28-12-2009, 01:38 AM
RE: Aripi insangerate - de Axxa.No.Way - 29-12-2009, 07:34 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 30-12-2009, 03:56 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 15-01-2010, 12:37 AM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 15-01-2010, 08:26 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-01-2010, 11:34 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 28-01-2010, 11:29 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 06-02-2010, 02:19 AM
RE: Aripi insangerate - de TrieuTriTrinh - 06-02-2010, 12:52 PM
RE: Aripi insangerate - de marya - 06-02-2010, 03:36 PM
RE: Aripi insangerate - de Aly - 10-02-2010, 02:51 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-02-2010, 08:24 PM
RE: Aripi insangerate - de TrieuTriTrinh - 12-02-2010, 11:20 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 16-02-2010, 01:48 AM
RE: Aripi insangerate - de TrieuTriTrinh - 19-02-2010, 11:07 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 05-03-2010, 05:44 PM
RE: Aripi insangerate - de Minnie - 11-03-2010, 10:37 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 16-03-2010, 07:36 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 26-03-2010, 01:34 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 29-03-2010, 02:19 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 01-04-2010, 12:06 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 06-04-2010, 10:35 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 09-04-2010, 04:20 AM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 12-04-2010, 03:31 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 17-04-2010, 12:38 AM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 17-04-2010, 12:56 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-04-2010, 05:34 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 22-04-2010, 03:34 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 22-04-2010, 05:35 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 28-04-2010, 07:06 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 03-05-2010, 06:05 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 11-05-2010, 09:06 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 11-05-2010, 09:30 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 03-06-2010, 08:41 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 04-06-2010, 04:54 PM
RE: Aripi insangerate - de TrieuTriTrinh - 05-06-2010, 04:07 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 17-06-2010, 01:27 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 21-06-2010, 04:48 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 01-07-2010, 05:18 PM
RE: Aripi insangerate - de dark.blue - 04-07-2010, 04:15 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 05-07-2010, 08:40 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 05-07-2010, 08:47 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 11-07-2010, 01:49 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 12-07-2010, 02:55 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 05-08-2010, 12:33 PM
RE: Aripi insangerate - de dark.blue - 10-08-2010, 10:39 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-08-2010, 06:24 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 26-08-2010, 08:48 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 27-08-2010, 08:45 PM
RE: Aripi insangerate - de Akane Hime - 01-09-2010, 08:22 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 23-09-2010, 03:27 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 23-09-2010, 07:59 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 22-10-2010, 03:28 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-11-2010, 09:40 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 14-11-2010, 07:13 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 23-11-2010, 10:00 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-12-2010, 04:49 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 18-12-2010, 05:32 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 18-12-2010, 10:04 PM
RE: Aripi insangerate - de Hanna2300 - 18-12-2010, 10:18 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 19-12-2010, 03:16 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 20-12-2010, 11:18 PM
RE: Aripi insangerate - de Reine - 21-12-2010, 12:19 AM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 21-12-2010, 07:53 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 22-12-2010, 09:38 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 24-12-2010, 02:24 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 08-01-2011, 12:11 AM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 08-01-2011, 04:39 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 29-01-2011, 04:15 PM
RE: Aripi insangerate - de Whisky - 30-01-2011, 04:43 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 08-02-2011, 08:11 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 13-02-2011, 04:06 PM
RE: Aripi insangerate - de Reine - 13-02-2011, 07:09 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 13-02-2011, 07:34 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 19-02-2011, 04:18 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 19-02-2011, 06:50 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 19-02-2011, 11:20 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 20-02-2011, 05:09 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-03-2011, 07:52 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 18-03-2011, 08:46 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 19-03-2011, 11:01 PM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 23-03-2011, 05:19 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 01-04-2011, 07:50 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 01-04-2011, 09:47 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 01-04-2011, 09:57 PM
RE: Aripi insangerate - de Reine - 06-04-2011, 02:37 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 04-05-2011, 07:37 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 04-05-2011, 08:43 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 29-05-2011, 09:26 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 13-06-2011, 07:00 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 13-06-2011, 10:27 PM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 15-06-2011, 09:21 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 03-07-2011, 02:54 AM
RE: Aripi insangerate - de Lanna - 06-07-2011, 04:25 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 16-07-2011, 01:14 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 17-08-2011, 07:19 PM
RE: Aripi insangerate - de Dark Blue - 21-08-2011, 03:06 AM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 10-09-2011, 05:01 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 12-10-2011, 10:17 AM
RE: Aripi insangerate - de ciupaciup - 12-10-2011, 06:23 PM
RE: Aripi insangerate - de Bad Blood. - 15-10-2011, 04:49 AM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 30-10-2011, 12:59 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 18-12-2011, 03:38 PM
RE: Aripi insangerate - de BloodyInnocence - 07-02-2012, 12:35 AM
RE: Aripi insangerate - de Katniss - 08-02-2012, 01:46 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cand imaginatia prinde aripi yume^^ 4 3.011 23-04-2012, 08:25 PM
Ultimul răspuns: yume^^
  Inger fara aripi Kyandi. 2 2.230 31-03-2012, 10:32 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Ritmuri insangerate nimeni 29 15.318 31-12-2011, 03:32 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Bataie din aripi Ichigo. 2 2.313 02-06-2011, 10:24 PM
Ultimul răspuns: Hanna2300
  Zbori fără aripi ÅŸi zâmbeÅŸti plângând. Lust. 4 3.196 13-04-2011, 09:42 AM
Ultimul răspuns: Lust.
  Aripi frante Child Of Sunset 12 7.479 25-11-2010, 09:46 AM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Aripi negre bluedark 0 1.997 30-08-2010, 09:01 AM
Ultimul răspuns: bluedark
  ÃŽi vei da ingerului care nu poate zbura…aripi? Axxa.No.Way 39 26.958 20-02-2010, 09:05 PM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Cand demonul prinde aripi Irukandji 13 9.548 19-10-2009, 06:29 PM
Ultimul răspuns: Baunne
  Ingerii nu zboara,fara sa aiba aripi Lexi 2 2.556 23-06-2009, 04:42 PM
Ultimul răspuns: Lexi


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)