Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#4
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare?
1) hm.. sunt foarte multe... dar cea care mi-a placut mie cel mai mult a fost Odiseea scrisa de Homer.
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a palcut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
2) hm.. sincera sa fiu.. inca nu mi s-a intampalt asta...
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
3) eh.. pai.. trebuie in vacnata de pasti de anu rtecut sa citesc aventurile lui Huck Finn21... shi citisem vreo 250 de pg cred.. si mai aveam o zi si incepeam scoala.. si mai aveam de citit inca 100 de pg.. da.. atunci am citit cel mai mult.. am stat toata ziua si am citit acele 100 de pg.. dar nu regret deloc ca am facut asta..
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt )?
4) hm.. cred ca ar fi cartea Amurg scrisa de Stephenie Meyer...
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati?
5) ah.. Print si cersetor... god.... o urasc de moartee :crazy:
6) ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
6) cu siguranta Aventurile lui Huck Finn.. doamne.. dupa acea zi.. am ramas cu sechele.. chiar daca mi-a placut sa stau o zi intreaga sa citesc.. nu cred ca as vrea sa o iau de la capat21
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
7) sa vedem... pai cred ca Iliada scrisa de Homer ( nu am terminat-o de citit), Luna noua scrisa de Stephenie Meyer, Hanul Teroarei de Edgay Wallace, Omul cu dubla existenta de Roger Francis Didelot si cam atatea imi vin acuma in minte21
8) Cate carti cititi in medie, pe an?
8) sincersa sa fiu... n-am nici cea mai vaga idee21... nu prea tin cont de cate carti citesc21..
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii??
9) hm.. biblioteca.. dar si biblioteca bunicii... nus tiu.. la biblioteca cartile nu costa bani21... si sunt si mult mai interesante decat cele din librarii... adica... alea de la librarie atrag mai mult prin coperta si pozele din ele.. eh.. eu nu vreau chestii de genuri.. :-J
10) Primul roman citit ? SI, in cat timp l-ati citit ^.^...
10) pai.. a fost Fram, ursul polar24... sa vedem.. intrun an jum crek24... doamne alta cartea care am detestat-o.. nu mia placut deloc.. dar nah.. prima mea carte...21
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*




Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.574 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.631 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)