Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Magia neagra-sangerie [yaoi]

#3
Weeeee! Trebuie sa evidentiez faptul ca mi-ai starnit curiozitatea inca de cand ai mentionat pentru prima data topicul ficului. Sunt innebunita dupa astfel de fantezii, magie, vrajitori si lucruri supranaturale. Asteptam cu sufletul la gura sa postezi primul capitol si intr-un final mi s-a indeplinit dorinta. :D
Bun, sa le luom pe rand:
- titlul in mod sigur atrage atentia automat fiind foarte sugestiv cu privire la linia narativa principala. Eu am obsesia de a imparti un fic in doua planuri: planul sentimental si planul "celalalt" in care se povesteste practic actiunea avand expozitiune, intriga, desfasurarea actiunii etc etc. Ei bine, titlul sugereaza intr-un mod atractiv planul "celalalt" de caretot vorbesc eu si nu stiu cum sa-i spun. :))
- primul capitol mi s-a parut o idee ambiguu, poate si din cauza ca este destul de scurt si nu am reusit sa-mi fac o imagine completa a personajelor. Am priceput ca unul dintre ei este Azir, tanarul care se indreapta spre multimea adunata sa vada numarul de magie al vrajitorului aratos. Totusi, ceea ce nu pricep este punctul de vedere din care se povesteste oarecum: initial este Azir, dar mai apoi privirea nostalgica spre trecut este tot a lui sau a vrajitorului? Cred ca nu mai am nicio noima la ora asta. :))
- mii de felicitari pentru modul in care ne-ai introdus in lumea magiei! Habar n-am daca lucrurile astea chiar exista sau sunt pura fictiune, dar le-ai expus intr-un mod cat se poate de credibil, lucru pentru care meriti aplauze prelungite! :D
- n-am evidentiat niciodata greselile de tastare si nici n-am sa incep acum pentru ca mi se par oarecum normale.
- stilul de exprimare este acelasi cu care ne-ai invatat pana acum, stil care mi se pare absolut superb, ti-am spus-o de atatea ori si am s-o repet pana la epuizare! :)
- ca si concluzie la "analiza pe text", lungeste capitolele (insista pe detalii chiar daca ti se pare ca ar fi de prisos, pentru cititor inseamna doar o patrundere mai profunda in gandurile personajelor si in actiunea in sine) nu schimba absolut deloc modul de relatare si felicitari!!!!! :D

Spor la scris in continuare si cat mai repede next! :D
I wish people would stop telling me what to do. I can make mistakes on my own too!
Genius by birth, lazy by choice. Mendokusai...

My anime wallpapers blog: http://animefact.wordpress.com/



[Imagine: lcopy.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Magia neagra-sangerie [yaoi] - de love_anime - 27-07-2009, 06:07 PM
RE: Magia neagra-sangerie(yaoi) - de Vampire`Illusion - 27-07-2009, 07:47 PM
RE: Magia neagra-sangerie(yaoi) - de Yoko - 27-07-2009, 08:19 PM
RE: Magia neagra-sangerie(yaoi) - de love_anime - 28-07-2009, 03:40 PM
RE: Magia neagra-sangerie(yaoi) - de Yoko - 28-07-2009, 04:10 PM
RE: Magia neagra-sangerie(yaoi) - de Zyspar - 28-07-2009, 06:06 PM
RE: Magia neagra-sangerie(yaoi) - de akira-chan - 30-07-2009, 05:33 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dragostea este magia iluziei Me†al. 32 15.066 11-01-2012, 08:15 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Magia mi te-a dăruit (+18) Wolves 23 6.516 29-08-2011, 03:28 PM
Ultimul răspuns: Aiwendil
  [split] Dragostea este magia iluziei [ Abbeh & Metal ] Chio* 1 1.818 01-02-2011, 09:04 AM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。
  Frumoasa din Garsoniera Adormita si Printul pe Motocicleta Neagra Selena. 2 4.002 16-09-2009, 11:06 PM
Ultimul răspuns: Selena.
  Magia vietii CorinuTzZa 5 4.615 02-02-2009, 09:16 AM
Ultimul răspuns: sweet_zoey
  Magia verii iuliana 1 2.832 17-07-2008, 10:08 PM
Ultimul răspuns: iuliana
  Magia mi te-a dăruit (+18) 0 2.717
Ultimul răspuns:


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)