Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dementia

#1
Ok.....*scratches head*. Da m-am gandit si eu sa fac un rpg...nu stiu cine o sa fie interesat dar...whatever.

Povestea se desfasoara intr-o lume post-apocaliptica, yeah you read that. Rorul este in haos, cladirile au surpavietuit toate...In mod curios nu a muri lumea...S-a intamplat ceva mai grav, toti oameni au inebunit. cei care erau normali au devenit anormali, nu exista oameni care sa mai fie normali.

Cand zic normal....ma refer sa existe in interiorul legilor fizici, asta nu se intampla deloc. Fiecare om are abilitati speciale, ceva care il face diferit de omul de azi. Insinueaz ca au toti o abilitate care nu este normala...Toti pot face ceva anormal....vindecare, citire de ganduri, alterare timp si spatiu...M-am bazat pe serialul Heroes, nu e original doar ca la noi are ceva diferit. Normalitatea se mai refera si la psihicul persoanelor respective. Numerosi "utilizatori", persoane cu abilitati speciale, au innebunit in urma descoperiri si folosiri puterilor lor.

Daca acolo opresc distrugerea sau macar incearca...ei bine aici a avut loc deja. Explozia a dat tuturor o abilitate. In consecinta fiecare se foloseste de abilitatea sa pentru a exista de azi pe maine. Existenta este tulbura, ca un rau al carui fund nu-l poti vedea, din acea apa tulbure mereu poate aparea ceva sa-ti faca rau, da-i acea ocazie si o va face.


In prim plan sunt doua tabere...Nu au nume specifice ci sunt doar grupuri simple, aparent. Cel care este mai puternic, e alcatuit din oameni care inca mai sunt sanatosi mental. Acest grup incearca sa restaureze un echilibru bazat pe valori morale de mult pierdute, pe un control eficient si o manipulare benefica pentru toti a fortelor descoperite. Il vom numi restauratori deoarece asta le este telul

Cel de-al doilea grup doreste in continuare acest haos deoarece acestia sunt cei caer creasera haos inainte de catastrofa, ei sunt cei care au facut rau inainte de venirea acelei explozii. Il vom numi rebelii, motivatia e simpla, nu vor decat binele lor nu si al "umanitatii".

Grupurile sunt intr-un duel continuu pentru a-si atinge telul. Nicunul nu reuseste pentru ca ii sunt bagate bete in roate de celalalt grup.

Personajul emu ar trebui prezentat cam in acest punct deci haide sa va fac cunostinta cu el.

Nume : Satis D. Ashcroft AKA Roland Delaney
Pozitie : Liderul rebelilor
Abilitate : Ability theft( o descriere simpla consta in faptul ca atunci cand vede o abilitate folosita o invata si el, ia foarte mult pentru a obtine controlul )
istoria : Traind linistit alaturi de familia sa saraca inainte de catastrofa era un copil simplu cuminte, notele sale erau medii si era foarte amabil si inocent, aparent. Dupa cum stiti ca aparentele inseala el de fapt era foarte rau, fura, batea alti oameni, tortura vecinii pentru a le lua banii...Ce era interesant nu-si aminteau deloc ce le facuse. O abilitate unica vazuta la tatal sau. cand a venit acea catastrofa parintii lui au fost ucisi si el lasat de izbeliste, s-a descurcat singur ca inainte, sterpelea ce-i trebuia si ce avea dadea la schimb daca era nevoie. A aflat de altii care aveau abilitati similare si care aveau acelasi tel, unul care nu imbatranea i-a fost cel mai bun prieten pana cand a fost ucis, acum nici el nu imbatraneste.

Acum ca stiti povestea introduc un formular si dupa aceea cine vrea :
join the madness
Cod:
Nume :
Varsta :
Imagine :
Pozitei/grup :
Abilitate :
Istorie personala :

Cam asta e tot va astept cu bratele deschise Rebelilor [Imagine: zuppy04.gif] si cu pistoalele incarcate Restauratorilor [Imagine: zuppy08.gif].



Răspunsuri în acest subiect
Dementia - de Roland Delaney - 12-07-2009, 03:39 PM
RE: Dementia - de Mitzuke - 12-07-2009, 05:44 PM
RE: Dementia - de Nya. - 13-07-2009, 10:34 AM
RE: Dementia - de Denny - 13-07-2009, 11:55 AM
RE: Dementia - de ஜSheirஜ - 13-07-2009, 03:18 PM
RE: Dementia - de Elusive wolf - 13-07-2009, 03:55 PM
RE: Dementia - de Kazuki - 13-07-2009, 05:23 PM
RE: Dementia - de Roland Delaney - 13-07-2009, 11:19 PM
RE: Dementia - de Mitsukai Yoru - 16-07-2009, 12:36 AM
RE: Dementia - de Tox - 17-07-2009, 12:20 AM
RE: Dementia - de DragonForce - 21-09-2009, 06:06 PM
RE: Dementia - de Crispy Stripsy - 22-09-2009, 03:17 PM
RE: Dementia - de Mely - 24-09-2009, 04:48 PM
RE: Dementia - de IloveYuki - 09-06-2010, 08:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dementia :.:.:Ratsuky:.:.: 72 35.929 13-10-2009, 10:17 PM
Ultimul răspuns: Crispy Stripsy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)