Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Marquiza dragostei. Contesa tradarii. [+16]

#24
multumesc ca imi cititi care mai cititi , dar va rog sa lasa ti si comm
vreau sa aflu cine credeti ca e ingerul , daca aveti intrebari , parerile voastre sincere , daca mai merita sa continui pentru ca nu stiu ce sa mai zic stiu ca nu am abandonat niciodata , dar daca acest fic chiar nu are public , ma voi simti nevoita .

Identitate inca necunoscuta

Abea asteptam ca seara sa soseasca stiu ca parea aproape imposibil , dar simteam nevoia de a comunica cu vampirul . Stiam ca era riscant in aceasta seara si totusi asta crestea adrenalina , nu ? Seara isi facu cu greu aparitia parca dorea sa ma impiedice sa vorbesc cu el .Nu mi-a venit sac red unde aparuse , In baie cand faceam dus . Prezenta sa ma speriase atat de tare incat alunecasem pe gresia rece .
-Frumos corp ! imi spune el ajutandu-ma sa ma ridic .
-Ai inebunit ? Ce cauti aici ?
Nu imi raspundea , nu parea sa fi auzit macar ce am spus . Am iesit impreuna de la dus si m-a ajutat sa aleg rochia si bijuteriile pentru aceasta ultima seara . Dupa toate acestea parul imi era inca liber , nu stiam ce sa fac cu el . Buclele usoare imi acopereau aproape in totalitate decolteul atat de frumos conturat de rochia neagra cu dantela aurie . Incepeam sa disper , seara dansanta urma sa inceapa si eu nu eram gata . Observandu-ma disperata si aproape de o criza adolescentina acesta mi-a luat parul si a inceput sa-l aranjeze . Nu simtisem nimic , dupa cateva minute acesta imi ridicase privirea spre oglinda . Parul meu era aranjat exact cum imi doream , Parea un , dar era ceva mai mult , acesta se termina intr-o bucla pe partea stanga.
-Du-te fa-I praf , pisicuto ! Iti raspund la toate intrebarile mai tarziu , ok ?
-Multumesc mult ! spun eu imbratisandu-l .
Am iesit din camera ca o furtuna , Sasori ma astepta jos . La miezul nopti toti au impartit cadourile , mai putin eu . Parinti mei tot timpul pregateau cadourile in locul meu , nu aveam treaba . Tot ce trebuia sa fac era sa organizez transportul si asta , acum ca vine vorba , nu era o problema pentru ingeri mei . Dupa vesnicele cadouri , ne-am asezat toti la masa . In timpul mesei Sasuke ma privea incontinu , nu isi dezlipea ochii de pe mine . In timp ce dragul meu Itachi nu isi dezlipea ochi de pe mancare . Nu mai puteam suporta , ma speria , apetitul sau crestea odata cu numarul fiecarui fel de mancare . De fapt alarmata am devenit doar cand am vazut ca intr-un moment de neatentie imi furase farfuria de sub nas si o inlocuise cu a lui . “ Parca nu a mai mancat de un an . Trebuie sa il opresc . Exagereaza ! “ l-am luat frumos de manuta si le-am spus tuturor ca noi am avut o zi lunga si ca trebuie sa mergem sa-l vizitam pe Mos Ene . Tata m-a pupat din nou parinteste pe frunte si ne-a lasat sa mergem . Ajunsa sus in camera l-am trimis pe brunet la culcare , si i-am zis noapte buna . Mi-am facut siesta , iar dupa aceea m-am dus dupa vesnica mea sticla de apa . Speram sa nu am nevoie de ea , dar toata seara brunetul imi ceruse apa . Avea febra , tramspira si tremura tot . Intr-un final adormi , iar eu insfarsit aveam drum liber spre vampire . Cand l-am zarit acesta statea sic anta la pian .
-Hei ! spun eu intrerupandu-l . Imi raspunzi la intrebari ?
-Desigur , astept doar sa mi le adresezi .
-De ce eu ? De ce acum ? Nici macar nu stiu cum te-as putea striga , dar simt nevoia sa ma confesez tie . Ce legatura are tabloul cu toate astea ?
-Pentru ca tu esti aleasa , pentru ca acum e timpul . Nu e nevoie sa ma strigi , eu sunt tot timpul aici pentru tine . Tabloul este cheia viitorului tau , cu timpul ai sa o folosesti . Si tot cu timpul ve-I aflla mai multe . Acum am multe lucruri sa iti spun . 1 - trebuie sa stii ca Kaname e foarte nervos si ca vrea sa se razbune . 2 – Te asteapta lucruri grele . 3 – Cand voi fi infometat iti voi cere donatii caritabile , daca intelegi ce vreau sa spun . Si acum imi e foame .
Am dat afirmativ din cap , dupa care mi-am pasat capul pe partea stanga dandu-I posibilitatea de a ma musca . Acesta si-a apropiat capul de zona mult ravnita si mi-a penetrate cu usurinta pielea fina . Siroaie de sange mi-au patat rochia eleganta . Simteam cum ramaneam fara pic de vlaga si totusi era bine . “ Acum ce o sa spuna Itachi cand o sa observe petele de sange ? “ gandeam eu stiind ca acesta ma auzea . << Da-o jos ! Ai uitat ? Tu nu esti inhibata de prezenta nimanui . >> . Mi-am mutat elegant privirea asupra lui si am inceput sa rad . << De ce razi ? >> “Stii foarte bine ! “ raspund eu intorcandu-I spatele si asteptand sa-mi indeparteze rochia . << De ce as face asta cand ingerul nu se simte bine ? >> “ Nu stiu exact . “ raspund la fel de calma asteptand in continuare . Vampirul a oftat dupa care a inceput sa imi deschida rochia . Mi-a sarutat incet obrazul rosu dupa care m-a impins foarte usor talia trimitandu-a in camera .
In drum spre camera toate pareau bune si frumoase , sau ma rog pana cand am simtit o mana rece tragandu-ma intr-o incapere :
-Ia uite pe cine avem aici . Ma recunosti ? imi spune persoana misterioasa iesind din intuneric , aratandu-si fata .
-Aaaa … am inceput sa tip eu . Ce ti s-a intamplat ?
-Nu stii ? Tu esti de vina , uitate la mine ! exclama el sfasiindu-mi rochia neagra ce o aveam in mana . Acum priveste-te singura si neajutorata in fata mea si mai esti si in corset . Ai sa platesti pentru tot . Vei fi a acestui monstru pe care tu l-ai creat , tu si razbunarea ta . Usuratico !
-Bestie ! Dispari ! tip eu incercat sa ma eliberez din stramsoare .
~ FlashBack~

-Taci , ai vrut asta , nu ai cum sa dai inapoi . Sakura , nu te mai misca atat.
-Laissez-moi! Laissez-moi! Kaname , esti un bou ! Laissez-moi !
Dar nu se opera nici cum . Tot cea ce facea era sa ma agreseze mai mult . Imi tragea fusta din ce in ce mai jos . Ma tinea tot mai strans si ma plesnea .

~EndFlashBack~

Amintirile aceleau ma rescaoleau , trecutul era pe cale sa se repete chiar in timp ce Itachi era pe patul de suferinta . Asta ma facea oare o personae lipsita de respect , demna de mila ? La fel ca si data trecuta nu pierdea deloc timpul , deja imi sfasiase corsetul alb , lasand-ul in voia sorti pe podeaua rece .
-Nu te mai misca sau dupa aceea vei avea acelasi destin precum ingerul tau ! spunea el nervos indepartandu-mi si ultima farama de demnitate .
-Ce vrei sa spui ? Ce i-ai facut ? intreb eu disperata , nepasandu-mi ce urma sa faca . Doar la Itachi ma gandeam ce urma sa se intample cu el ?
-Ha nu-mi spune ca nu ai observat . La masa , era obsedat de mancare iar imediat dupa aceea lesina de rau !
-Nu pot sa cred , animalcule ! Cum ai putut sa-mi faci asta ? spun eu paralizand .
Observand ca nu mai opun rezistenta acesta s-a introdus in mine cu toate fortele. Dupa cateva minute acesta ma dat afara din camera sa , iar eu am fugit imediat spre camera brunetului . Din fericire dormea , dar inca prezenta aceleasi simtome . Mi-am luat repede camasa de noapte pe mine si m-am pus in pat spunand :
-Micul meu tanc rusesc rezista eroic !

~ FlashBack~

-Ce i-ai facut mai exact ? intreb eu pregatindu-ma sa ies pe usa .
-Hai sa spunem ca daca moare … va fi o supra doza ! imi raspunde el inchizandu-mi usa in nas .

~EndFlashBack~

- Mai rezista ! Te rog !

Lectura placuta !



Răspunsuri în acest subiect
RE: Marquiza dragostei . Contesa tradari . - de Annya_Anna - 25-06-2009, 12:23 AM
RE: Marquiza dragostei . Contesa tradari . - de ***candy bar*** - 08-07-2009, 12:44 AM
RE: Marquiza dragostei . Contesa tradari . - de deborah-chan - 13-07-2009, 07:29 PM
RE: [naruto]Marquiza dragostei . Contesa tradari . - de nimeni - 29-07-2009, 08:16 PM
RE: [naruto]Marquiza dragostei . Contesa tradari . - de ellamanu - 20-09-2009, 02:09 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Contesa si piratul. Anu-chan 1 2.395 16-12-2012, 09:49 AM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  Iubire ascunsa in spatele tradarii... Ary^_^Arishime 2 2.314 03-08-2011, 08:43 AM
Ultimul răspuns: candy girl
  Marquiza Dragostei . Contesa Tradarii . *Extreme adventure * nimeni 5 4.508 10-02-2010, 02:41 AM
Ultimul răspuns: Aly
  Contesa noptii Tao_Jun 0 3.469 15-09-2007, 06:07 PM
Ultimul răspuns: Tao_Jun


Utilizatori care citesc acest subiect: