Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul ?
Da
100.00%
2 100.00%
Nu
0%
0 0%
Total 2 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

A dream or a nightmare ?

#1
So ...
Pun si eu un fic !
A dream or a nightmare�

Cap. I
Prima zi ...

In fiecare zi � aceeasi melodie o ascult la Mp3 � Parca nu mai sunt asa de deprimata dar , nu-I asa � imi lasa doar acesta impresie inselatoare . Ceea ce parea un vis a devenit un cosmar �
Locuiesc in Miami , insa pana la 14 ani am locuit in Franta. Numele meu este Adelline si am venit in America inainte sa incep liceul �
Maine urma sa fie prima mea zi de liceu , insa in acea noapte m-am trezit pe la miezul noptii din cauza miorlaitului unei pisici , iar pana acel animal idiot n- a incetat nu am putut inchide un ochi � De dimineata am observat ca m-am trezit prea tarziu . Nevrand sa intarzii m- am grabit spre liceu care era la doua strazi distanta . Din fericire ajunsesem la timp . Stateam in fata giganticului liceu vopsit in albastru deschis iar pe langa ferestre era dat cu alb . Geamurile sale erau inalte si late ca ale unui palat . Cred ca dorea sa dea un aer relaxant dar avea efectul contrar deoarece te gandeai la interiorul intunecos si sumbru ca intr-o casa bantuita . Si mie imi era umpic frica de acest lucru . Nu imi placeau spatiile in care lumina patrundea cu greu sub forma unor fire subtiri de aur ! Am pasit incet prin multime si am urcat pe scarile de marmura . Odata intrata pe usa principala din lemn de mesteacan mi-am dat seama ca tot ce mi-am imaginat era doar � in mintea mea . Locul era foarte luminos . Pe ferestrele acelea mari intra foarte multa lumina iar decorul vopsit in culori deschise se potrivea perfect cu opusul a ceea ce gandeam eu . Tocurile usilor si geamurilor erau toate vopsite in albul zapezii . Am urcat incet scari pana la ultimul etaj . Acolo era un coridor lung , la jumatatea acestuia aflandu-se o intrare cu bolta care ducea spre un hol mai mic unde se aflau cele doua bai si scara profesorilor . Am traversat acel coridor . La capatul lui era iarasi ��� UN HOL !
*Cate coridoare sunt aici ! huh ! * gandeam
M-am dus in capatul , speram , a ultimului coridor . Am deschis acea usa si am vazut o sala imensa , ca una de teatru . Puteau sta cel putin 1000 oameni acolo . M-am pus pe ultimele randuri pentru a nu fi vazuta plictisindu-ma . Langa mine s-a asezat o fata destul de rebela imbracata sport .
� Salut! Eu ma numesc Cathy ! Tu ? �
� Salut! Eu sunt Adelline ! In ce clasa esti ? �
� In a IX-a A � �
N-a apucat sa spuna ce are de zis ca am inceput sa izbugnesc �
� Si eu ! Vom fi colege! �
� Ce tare! �
� Hmm ! Scuzati-ma! Vreau sa urez bun venit celor ce anul acesta intra in cls. A IX-a . Tuturor va urez mult success �� �
Mai plictisitor de atat nu putea fi ! Plus ca tipu� care vorbea parea a fi un mos de 300 de ani , Dar m-am abtinut de la comentarii .
La sfarsitul vorbariei acelea fara rost care numai pe ei ii incanta am plecat cu Cathy in noua noastra clasa noastra . Era tocmai pe acel etaj a treia sala de la scarile elevilor . Ma bucuram ca in clasa e cineva rebela ca mine . Cathy semana mult cu prietena mea din Franta , Cosette . Am ajuns in final in clasa . Ma asteptam la o clasa de ingeri , dar defapt toti erau de gasca chiar daca unii depaseau limitele . Clasa era iarasi o sala mare cu trei randuri de banci fiecare banca avand doua locuri . eu si cu Cathy ne-am asezat pe penultima banca de la geam . In fata noastra era catedra , iar putin mai in spatele catedrei se afla o tabla mare , neagra . In coltul dinspre usa se afla acolo un computer cu un LCD cu diagonala de 20 cm dupa parerea mea . Cand s-a auzit clanta , urmata de un scartait lung al usii toti au sarit in banci . Pe usa intra diriginta , O femeie care nu depasea 36 de ani dar care avea un costum tip secretara de culoare gri . Era pur si simplu oribil . Ne-a pus pe toti sa ne prezentam . Nu prea aveam chef de asta dar mai bine decat sa facem Latina . Am inceput de la usa . Eu nici nu am fost atenta cand e randul meu . Daca nu era Cathy diriginta tipa la mine din prima zi . Am mers foarte incet pana in fata , iar apoi cu o voce plictisita am spus :
� Eu ma numes Adelline si am locuit in Franta pana acum 2 saptamani . Scoala mea de acolo se numea � Colegiul Cecile � . Cam atat despre mine � Am spus in graba incercand sa schitez un zambet cat se poate de fals .
Ceilalti s-au prezantat si ei foarte repede . Se vedea ca nu le place sa stea in atentia tuturor . Insa cand a ajuns la ultima persoana ceva mi-a captat atentia . Cel care urma sa se prezinte era un baiat cu ochii verzi ca smaraldul , par scurt de culoare neagra avand in unele locuri suvite roscate . Purta o pereche de blugi negrii , niste tenisi iarasi de culoare inchisa si o camasa alba descheiata la primul nasture . Numele lui era Chris .
Chiar in momentul in care a terminat prezantarea s-a sunat am si iesit pe usa pentru a nu fi nevoita sa-l privesc . Am mers cu Cathy la un magazin din apropiere si ne-am luat ceva de mancare . Am ajuns exact cand s-a sunat . Mi-am luat cartile si am coborat repede catre cabinetul de biologie . Oh , cat uram materia asta !
La biologie profa ne-a pus in banci si culmea era ca m-a pus langa Chris . Inima imi batea de fiecare data cand imi intorceam umpic fata . Nu mai suportam , nu ma puteam concentra asa ca am cerut sa ma lase sa merg la baie . Pana la urma am castigat razboiul , avand permisiunea de a merge la toaleta . Am fugit repede pana acolo .
Am intrat in baie si m-am inchis intr-o cabina . Acolo am stat umpic si apoi m-am pus sa ma spal pe fata . Cum am ajuns in clasa s-a si sunat ! Ce fericire !
Restul orelor au trecut repede chiar daca m-am uitat numai la Chris , Cathy fiind disperata ca nu stia cum sa ma scoata din starea asta .
Cum s-a auzit sunetul libertatii am si fugit pe usa afara , iar in 10 minute am fost acasa . Cand doream sa deschid porta de la intrare am constatat ca il vad pe Chris . El m-a salutat si a coborat de pe bicicleta .
� Salut , Adelline ! Tu aici stai ? �
Am afirmat dand din cap .
� Ce coincidenta ! Eu stau langa ! Ne mai vedem � Pa pa ! �
Cum am intrat am si fugit spre baie . Parul meu brunet era ciufulit iar fata mea era rosie ca focul scotandu-mi in evidenta ochii caprui . M-am ghemuit cu spatele la usa si am ramas asa pana cand am auzit soneria . Era mama cu o gramada de plase de cumparaturi .
� Draga mea , nu o sa-ti vina sa crezi ��
Nici n-a terminat bine de spus ca pe usa a aparut o fata cu parul lung , blond si ochi albastri care radea viclean �
� Nu se poate! De ce ai venit ? �"

Adelline : http://i43.tinypic.com/1197cix.jpg
Cathy : http://i44.tinypic.com/m79rwj.jpg
Chris : http://i669.photobucket.com/albums/vv52/...tjetuy.jpg
Fata blonda : http://i44.tinypic.com/20k7ubm.jpg

Va rog sa va spuneti parerea si dak se poate cat mai multe critici ! :x



Răspunsuri în acest subiect
A dream or a nightmare ? - de ~~YuRa~~ - 09-05-2009, 11:13 PM
RE: A dream or a nightmare ? - de Mabel - 10-05-2009, 01:59 AM
RE: A dream or a nightmare ? - de Axxa.No.Way - 21-05-2009, 02:21 PM
RE: A dream or a nightmare ? - de ~~YuRa~~ - 22-05-2009, 10:15 PM
RE: A dream or a nightmare ? - de Axxa.No.Way - 17-06-2009, 06:28 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Dream is everything Mao 4 3.207 30-06-2013, 12:44 AM
Ultimul răspuns: Natsuru
  A dream become's real(InuYasha) Matt 3 3.128 23-01-2012, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Matt
  Just a dream [ SHINee inspired ] BlueBunny 8 5.843 30-08-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Dskk
  Just For Dream! Yuki Kuran 0 1.594 27-08-2011, 11:02 PM
Ultimul răspuns: Yuki Kuran
  Nasty Dream (yaoi +16 - +18) Aliss_anime 1 2.160 19-07-2011, 02:41 AM
Ultimul răspuns: alexutzy97
  Autopsy of a dream...[YAO!] .Dudiii 3 3.738 15-04-2011, 09:54 PM
Ultimul răspuns: Hasamy lost vampire
  Nightmare of my life Sho-Yo 8 5.352 04-04-2011, 08:35 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Hope for a dream [ +16] sickness 5 3.258 12-03-2011, 06:11 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Nightmare Akie 1 2.254 23-08-2010, 04:00 PM
Ultimul răspuns: Miss Serenity
  My worst nightmare is losing you [Tokio Hotel twincest; made by two yaoi lovers] angeliqueVampire 20 14.214 07-03-2010, 03:07 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)