Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Higurashi no Naku Koro ni

#7
Higurashi no Naku Koro ni
Higurashi no Naku Koro ni Kai
Higurashi no Naku Koro ni Rei

Ultimul e o serie de 5 OVA, aparute doar doua.

Ok, le-am vazut pe amandoua, la recomandarea lui frate`miu, desi il staim asa ca anime, dintr-un AMV, foarte reusit. Mi s-a parut ciudat sa vad ca numele erau impartite pe 4 parti. Ma rog... m-am uitat, uitand de asta. Si cand am ajuns la al 5-lea episod, wtf... ? Mean, Maebara Keiichi is alive! Cum e posibil una ca asta? Ma rog, m-am uitat, si ca sa vezi... aflu ca Mion are o soro, Shion. Ciudat, stiam eu ca jocul e structurat din 4 in 4 dar nu m-a asteptam sa faca si anime-ul asa.
Oricum, prima serie a fost foarte interesanta, mai ales ca de fiecare data totul se invartea in jurul povestii Hinamizawa, si de fiecare data personajele isi schimbau personalitatea, m-am si speriat. O data detectivul era de partea lui Keii-kun, si apoi nu. Si mai apareau tot felul de personaje. Cel mai mult mi-a placut episodul 12, cand Keii-kun afla, ma rog, descopera ca numai e cadavrul unchiului lui Satoko mort. Si abia atunci realizeaza de ce a disparut fratele blondei.
In fine, lucrurile se mai lamuresc in al doilea sezon, si acesta mi-a placut mult de tot, avand chiar si episoade mai speciale, in care ahem, Rika medita.
Rena is my favorite, nu de alta, ador personalitatea ei, si imi place numele extrem de mult, in lus, ea arata cel mai bine cu satarul in mana, bwhaha.
Aaa... ador primul opening. good anime. * sorry pt greselile de tastare, ma cam



Răspunsuri în acest subiect
Higurashi no Naku Koro ni - de Goddess of Cookies - 02-05-2009, 01:48 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de Apathy - 17-05-2009, 11:25 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de Ops! - 05-11-2009, 11:44 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de Lollilay - 29-12-2009, 12:04 AM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de ^ToxicK kiD^ - 29-12-2009, 12:56 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de nolazy - 27-01-2010, 09:49 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de Dementhal - 02-05-2010, 08:42 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de Shizuka - 05-10-2010, 08:11 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de NecroToXyK - 31-10-2010, 12:03 PM
RE: Higurashi no Naku Koro ni - de BlackRoseWitch - 15-12-2010, 08:17 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Umineko no naku koro ni Flash 1 3.582 27-07-2012, 12:43 PM
Ultimul răspuns: Agrona


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)