Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Haru wo Daiteita: Winter Cicada

#8
De la un amv cu mixuri de animeuri yaoi l-am ales pe acesta. Ok, recunosc, si datorita Dianei m-am decis sa-l urmaresc. Un anime reusit din punct de vedere al povestii, insa grafica mergea mult mai bine, dar n-ai ce sa le faci animeurilor vechi. Din primul si al doilea OVA nu am reusit sa retin numele protagonistilor deloc, ba chiar il mai incurcam pe Akizuki cu Aizawa si va dati si voi seama ce incurcatura iesea ~_~
Al doilea OVA mi-a placut cel mai mult, mai ales cand Kusaka trebuia sa plece la Londra si au facut-o acolo, in locul in care invatase engleza. Povestea chiar m-a surprins, dar exista si loc de mai bine. L-am urmarit de curand, de aceea sunt asa de entuziasmata. Nu se afla pe lista de preferate, insa finalul cu siguranta da. Si aici, si la Ai no Kusabi s-a petrecut ceva dramatic.
Legatura dintre titlu si povestea de aici mi-a atras atentia si m-a pus pe ganduri pana in ultimul moment cand Kusaka a desfacut saculetul ce-l purta brunetul la gat. Intr-un final ma bucur ca ambii protagonisti au patit ce au patit (hai sa nu fac prea multe spoilere) astfel, dupa ce am terminat de vazut, nu am ramas profund dezamagita si nu am simtit niciun fel de gol in suflet, pentru ca amandoi au luat aceeasi decizie.



Răspunsuri în acest subiect
Haru wo Daiteita: Winter Cicada - de aoixtenshi - 02-05-2009, 10:21 AM
RE: Haru wo Daiteita: Winter Cicada - de myuu - 28-03-2010, 03:19 AM
RE: Haru wo Daiteita: Winter Cicada - de Twisted - 07-09-2010, 04:42 PM
RE: Haru wo Daiteita: Winter Cicada - de DeDal N. - 18-03-2011, 01:52 PM
RE: Haru wo Daiteita: Winter Cicada - de MsCreed - 22-05-2012, 07:08 PM
RE: Haru wo Daiteita: Winter Cicada - de Rain - 15-12-2012, 11:21 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Haru wo Daiteita Lye 8 7.536 17-03-2011, 10:47 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)