Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Haru wo Daiteita: Winter Cicada

#7
Multa vreme m-am ferit ce acest anime deoarece ii stiam sfarsitul de-a dreptul tragic si nah eu sunt cam slaba against this kind of stories...inca de pe la ova 2 am inceput cu plansul numai cand ma gandeam cum se va termina, insa ma linisteam cu gandul ca cei doi sunt doar actori, iar Fuyu no Semi e filmul in care ei joaca. De aici si asemanarea perfecta dintre Katou si Iwaki din Haru wo Daiteita si Kusaka si Akizuki din Fuyu no Semi. Deasemenea in manga Haru wo Daiteita au fost destul de multe capitole despre cum cei doi filmau Winter Cicada, so cheer up ppl. They didn`t really die 4 Acum sper doar ca n-am stricat supriza la unii care n-au citit manga 4

Anyways since i liked Haru wo Daiteita so much it was pretty obvious i`d like this as much as that one..or maybe more. Acesta a avut un plus la fiecare categorie : poveste, drama, ohh but the forbidden love !

@ yaoi maniac: Well Kusaka avea parul blond, dar cum a ajuns intr-un grad inalt in armata imperiala era obligat sa poarte acea peruca rosie, la fel cum si Aizawa avea parul scurt si negru si purta peruca aceea de culoare alba (daca nu ma insel). Idk..era un fel de "traditie" i guess...
Don`t argue with idiots. They will drag you down to their own level and beat you with experience



Răspunsuri în acest subiect
Haru wo Daiteita: Winter Cicada - de aoixtenshi - 02-05-2009, 10:21 AM
RE: Haru wo Daiteita: Winter Cicada - de myuu - 28-03-2010, 03:19 AM
RE: Haru wo Daiteita: Winter Cicada - de Twisted - 07-09-2010, 04:42 PM
RE: Haru wo Daiteita: Winter Cicada - de DeDal N. - 18-03-2011, 01:52 PM
RE: Haru wo Daiteita: Winter Cicada - de MsCreed - 22-05-2012, 07:08 PM
RE: Haru wo Daiteita: Winter Cicada - de Rain - 15-12-2012, 11:21 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Haru wo Daiteita Lye 8 7.573 17-03-2011, 10:47 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)