Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

True words said from the mouth of a liar... [+18]

#6
Am ajuns! Damn, I'm finally here xD Scuze de intarziere, Carlisle-chan T.T Acum te voi onora cu comm-ul meu, dupa cum spui tu:


First Chapter

determinandu -ma -> determinandu-ma

in propria-i piesa, in rolul principal -> eh, merge, dar cum eu corectez pana si virgulele -__- try this: "rolul principal in propria-i piesa" ... oups, nu mai suna asa de bine, nu? xD

Frumoasa amagita eram eu, si dupa spusele timpului eram o fetita -> Frumoasa amagita eram eu si, dupa spusele timpului, o fetita

trebuia sa fi -> trebuia sa fii

Parintii mei, oamenii care imi dadura viata erau acum trecuti in nefiinta. -> Parintii mei, oamenii care imi dadura viata, erau acum trecuti in nefiinta.

intr-un accident de masina, aparent „curat” insa parintii mei -> intr-un accident de masina, aparent „curat”, insa parintii mei

De aceea se crede ca acest accindet a fost cauzat cu intentie, posibilii criminali doreau sa anihileze intreaga familie, dar eu si fratele meu nu am fost prezenti atunci. -> De aceea se crede ca acest accident a fost cauzat cu intentie. Posibilii criminali doreau sa anihileze intreaga familie, dar eu si fratele meu nu am fost prezenti atunci.

La auzirea vestii -> nu e "La auzul vestii" ? o.o

la varsta pe care o aveam, nu stiam ce e aceea moarte -> la varsta pe care o aveam nu stiam ce e aceea "moarte"

Fratele meu, Aoi, a fost intr-o stare deplorabila, acesta putea face diferenta intre moarte si viata, avand 7 ani. -> "Fratele meu, Aoi, a fost intr-o stare deplorabila. Acesta putea face diferenta intre moarte si viata, avand 7 ani." sau "Fratele meu, Aoi, a fost intr-o stare deplorabila, acesta putand face diferenta intre moarte si viata, avand 7 ani.

L-am intrebat ce se petrece insa acesta -> L-am intrebat ce se petrece, insa acesta

"spunandu-mi incet:
-Au murit, imi pare nespus de rau! Mi-a raspuns printre sughituri pe un ton ingrijorator." -> daca ai zis "spunandu-mi incet" nu mai mentionezi si "Mi-a raspuns printre sughituri pe un ton ingrijorator"

a-si dresa vocea -> a-si dresa vocea? o_O poate "a-si drege vocea"

am inceput sa realizez -> "a realiza" inseamna "a aduce (ceva) la îndeplinire, a face să devină real", intelegi? Tu cauti "am inceput sa-mi dau seama"


incepuse sa piereasca -> poate "sa piara" o_O

sa nu vor uita -> ca nu vor uita

Acum, dupa aproape unsprezece ani realizez -> Acum, dupa aproape unsprezece ani, imi dau seama

nu mai aveam impulsuri in actiuni ci gandeam -> nu mai aveam impulsuri in actiuni, ci gandeam

In momentul de fata sunt o adolescenta in varsta de saisprezece ani, care traieste impreuna cu fratele sau Aoi , sora sa vitrega Keyra si mama acesteia.Prea iubitul meu Aoi era -> stai, stai asa o.O Aoi era ? Pai, da' ce, a murit si el? "In momentul de fata sunt o adolescenta in varsta de saisprezece ani, care traieste impreuna cu fratele sau, Aoi, sora sa vitrega, Keyra, si mama acesteia. Preaiubitul meu Aoi este

in timpu -> in timpul

Culoare tenului -> Culoarea tenului

Culoare tenului sau era alba ca edenul, fina, fara impuritati. -> culoarea e fina? o_O

antrenamentele de basket se puteau observa cu ochiul liber caci avea un corp bine cladit -> antrenamentele de basket se puteau observa cu ochiul liber, caci avea un corp bine cladit

Dupa moartea parintilor mei acesta a fost singurul care a fost alaturi de mine -> try this: Dupa moartea parintilor mei acesta a fost singurul care a ramas alaturi de mine

fiind ca ei -> asta inseamna ca el era ca ei, asa ca "fiindca ei"

Micuta domnisoara, caci asa dorea sa i se spuna, era o fiinta parca rupta din povestile cu printese, avea niste ochi increibili de ageri, la fel ca ai lui Aoi. -> Micuta domnisoara, caci asa dorea sa i se spuna, era o fiinta parca rupta din povestile cu printese. Avea niste ochi increibili de ageri, la fel ca ai lui Aoi.

Fetita era copia fidela a fratelui meu in ciuda faptului ca sunt frati vitregi. -> Fetita era copia fidela a fratelui meu, in ciuda faptului ca sunt frati vitregi.

Acelasi par inchis la culoare insa al ei era lung pana la brau -> Acelasi par inchis la culoare, insa al ei era lung pana la brau


Hiuh! In sfarsit e gata primul cap. Pt al 2-lea voi da un edit mai incolo, ok? ^^' Mi-ai dat de treaba, nu gluma :))
[Imagine: thekillers.png]



Răspunsuri în acest subiect
True words said from the mouth of a liar... [+18] - de ZonderHoop - 20-04-2009, 08:20 PM
RE: True words said from the mouth of a liar...[+18] - de Bubbles - 21-04-2009, 05:31 PM
RE: True words said from the mouth of a liar...[+18] - de ZonderHoop - 22-04-2009, 11:38 PM
RE: True words said from the mouth of a liar...[+18] - de Bubbles - 22-04-2009, 11:54 PM
RE: True words said from the mouth of a liar...[+18] - de Ely-chin - 26-04-2009, 06:47 PM
RE: True words said from the mouth of a liar...[+18] - de ZonderHoop - 21-05-2009, 04:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  True blood. Paradox 。◕‿◕。 2 3.599 23-12-2010, 02:07 PM
Ultimul răspuns: Vex
  True friend Abbeh. 6 3.821 22-05-2010, 04:02 PM
Ultimul răspuns: sickness
  In search of true love :.:.:Ratsuky:.:.: 3 3.604 04-01-2010, 06:18 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  True love (yaoi) Yukira1234 2 3.536 28-02-2009, 11:02 PM
Ultimul răspuns: myuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)