Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

In search of true love

#1
O coalitie a ideilor creative ale lui Lynnu si inspiratiei mele de moment....mai mult e al ei dar asta e alta poveste ei bine asta e prima parte daca obositi sa stiti puteti lua si pauze vorba aceea pauzele lungi si dese cheia marilor succese

Lynnu: so, sper sa va placa e ideea asa pe moment mi-a venit si mie si well sunt anumite cuvvinte / fraze pe acolo whatever...daca va deranjeaza le ocoliti, insa asa e ficul in general. well, spor la citit. E destul de mult de citit. Doar 14 pagini =))

....Si regatele cele mai de cele sunt inchinate bunastarii. Acesta apartinea Taramului Luminii, taramului oamenilor. Unde picior de om calca pe pamant batatorit si muncit. In acel regat, unde bunastarea dainuia printre oameni, Imparatul ce conducea acolo avea doua fete. Ca oricare alt imparat, insa el le crescuse in spiritul oamenilor, si nu le permitea sa treaca in taramul demonilor. Stia el mai bine ca acel taram nu era destinat fetelor lui.

Si imparatul stia ca la un moment dat fetele lui vor dori sa se casatoreasca, insa stia ca nu era timpul pentru ele. Prima se numea Alice si era cea mai mare dintre surori si cea mai ascultatoare. Respecta regulile si era placuta de inteleptii de la curtea regelui pentru sfaturile ei. Rose, caci asa ii era numele, o lua in sedintele de consiliu ale imparatiei. In mainile ei regatul era mereu in siguranta. Iar cealalta, mai mica cu doi ani era Lynnu. Tatal ei o lasa mereu sa aiba grija de sora ei mai mare. Alice era o fire destul de sensibila, asa ca tatal ei avea mare incredere in ea. Lynnu nu era ca orice fata de la Curte. Era rebela si se lupta in razboaiele dintre regate. Intr-o zi, pe cand tatal lor statea in gradina de trandafiri si fuma tigari, Lynnu a aparut deodata si i-a spus pe un ton jos, caci nu vroia sa-l deranjeze. Rose avea obiceiul sa ca dupa-amiaza, vara sa stea in gradina inconjurat de trandafiri si sa fumeze. Sa admire privelistea oferita de minunatele flori.
-Tata, lasa-ma sa plec catre Muntii de Lava a Taramului Intunecat. Presimt ca acolo imi voi gasi adevaratul sot. Si stii ca vreau sa ma marit si eu si Alice.
-Draga tati, tu esti o fire viteaza insa nu uit ca esti fata mea. Daca te rapune boala.....
-Nu, tata.Am sa am grija. Oricum....tata...presimt ca imi voi gasi sotul si voi fi foarte fercitia. Lasa-ma sa plec catre taramul intunecat acolo in satucul ala voi gasi ce caut. Lasa-ma tata....lasa-ma sa ma duc...sa plec...voi fi bine. Voi trimite sol tie in imparatie sa dea veste ca sunt bine. Daca in 3 ani nu las de veste ca sunt bine si ma intorc sanatoasa, atunci fie ca moartea mea sa fie spusa in intreaga curte. O sa-mi iau in traista drumul si voi pleca de pe pamanturile tale. Doar....ai grija de Alice...

Dar Alice, care avea obiceiul sa stea pe langa tatal ei cand acesta se relaxa in gradina, aparu in fata lor.

-Nu.....Lynnu nu te pot lasa sa mergi singura....fara mine...merg cu tine. Sunt mai mare si am sa am grija de tine acolo ca suferinta si durerea din lumea aia sa nu te rapuna .Lasa-ma sa vin cu tine...
-Fetele tati.... a spus imparatul.... va iubesc...in 3 ani vreau sa aud vesti de voi. Daca nu, inseamna ca moartea mi-a rapit fetele. Dar nu plecati singure... luati-l pe varul vostru Chizuru, Plecati asa singure si neajutorate si inocenta voastra poate fi patata. Luati-l pe Chizuru cu voi.



La curtea imparatului era o tristete amara care ii rapunea pe toti. Fetele imparatului plecau. Rose intelesese ca ele isi vor gasi consorti departe dar ii era teama asa ca il lasase pe Elfmoond si Chizuru sa plece cu ele. Elfmoond era un elf , era sol la Curte. Cei plecara spre Taramul Intunecat, strabatand intreg tinutul. Mai luau pauze de masa... insa drumul era greu. Nu negau ca era foarte dificil de strabatut un drum al demonilor catre o alta imparatie . Ei fusesera crescuti intre oameni, cu obiceiurile lor. Ajunsi in sfarsit in satucul unde aveau sa-si petreaca o buna parte din timp toti descopera cu stupoare ca locul era sarac si ars.... unele case darapanate si arse adaposteau copii mici si flamanzi. Erau intr-o mizerie deprimanta si totodata te infuria sa-i vezi cum sufera numai din cauza altora.

-Cine a indraznit sa produca asemenea haos ? Spuse Alice.
-Doar niste insi fara inima si fara teama de Dumnezeu pot face asta. Spuse Elfmoond in timp ce aduna oasele oamenilor de pe jos... morti.
-Cata cruzime..... Lynnu se apropie de un copil si ii dadu o tarta cu susun pe car eo tinea in saculet apoi il intreba .
-Cine a facut asta ?
-S-au razbunat pe noi ..... aparu o femeie imbracata in negru, batrana, in fata ei. S-au razbunat pe noi...ne-au ars din temelii.
-Cine ? Cine a facut asta? Intreba Lynnu curioasa dar in acelasi timp si furioasa.
-Cei din castelul ala blestemat... Nenorocita fie ziua de azi si maine cand au calcat pe pamant pur si curat. Au vrut sa ne omoare.... Au vrut sa ne rapeasca pruncii . Sa ne manance sufletele. Sa se ... imbate cu sufletele noastre. Fata mea.... se vede ca esti viteaza tu si sora ta ...si cei doi...sunteti fete bune.... nu lasati sa va pangareasca sufletele.... nu lasati sa va curme viata si fericirea. Fugiti...se intorc la apusul soarelui. Se vor intoarce dupa noi toti cei care au ramas intregi. Daca va vad asa pure.... inocente....o sa va rapeasca in lacasul lor. Dar ..... mai ales asa..... pure si.....fecioare... vad ca sunteti fecioare.
-Da..... ne cautam sot... spuse Alice speriata.
-Sunteti niste biete fete iar ei va vor pangari sufletul si corpul. Plecati....veti regreta asa cum au regretat mii de fete.

Dupa aceste lucruri fetele au plecat lasand-o pe batrana sa dea de inteles tuturor sa paraseasca satul. Demonii locuiau in castel se parea. Era inevitabil. Lynnu stia asta asa ca avea de gand sa ii infrunte si sa elibereze satul de sub tirania lor.

Unul dintre ei simtise sange proaspat si suflet pur asa ca il anunta pe rege..el refuza sa manance de mii de ani se infometa cu sufletele animalelor, nu dorea sa raneasca oamenii ii iubea insa rasa lui......da rasa lui era un blestem pentru tot ce exista.....Nimic nu ramanea pur in urma lor.....Impreuna cu el erau altii care gandeau la fel, si ei iubeau oamenii insa nu putusera supravietui doar cu sufletel animalelor. Foamea era preaea puternica, le mistuia gandurile, gatlejurile le deveneau uscate precum desertul iar ochii lor puteau vedea doar ce ar fi adus foamea, ratiunea nu-i parasea, erau inca acolo insa foamea era mai reala decat orice ar fi trait, suferinta durere si tristete mereu amaraciunea de a fi nevoit sa mananci oameni....Nu puteau dar nici nu se puteau lasa de a-i manca....

Regele mereu statea cu un craniu legat la incheietura mainii stangi.,...singura fiinta umana pe care o mancase, tinuse acea ramasita a ei drept penitenta.....nu mai macase din acea blestemata zi.... o zi ce-i curmase orice emotie...

Spusele supusului sau ii dadura de veste despre venirea unui nou val de suferinta insa cand privi pe fereastra camerei sale catre acel sat in care aduse doar chin ochii sai se luminara chiar si craniul in care era captiv sufltelu acele fete incepu sa vibreze..... Acea fata ce dorea sa-l infrunte il facu sa simta ceva nou ceva ce-i amintea de posesoarea craniului, ceva ce-l facuse sa uite, daca nu pentru totdeauna, numai pentru cateva clipe, ca era un demon, simtise iubirea....Craniul i se zbatea pe mana vroia sa-l raneasca insa el prinse craniul in palma si-i soptise.....

"De acum poti fi libera, paraseste acest loc......" Craniul vibra din ce in ce mai violent pana ramase din el doar o pulbere fina si nimic altceva. Privi acel praf cum sclipea in razele apusului si-si dorea ca iua sa nu se termine sa o poata privi in continuare pe fata ce-l facuse sa simta iarasi iubire.

Afara, soarele incepu sa scapete pana ce intunericul ii consuma existenta. Pastoarea noptii aparu in cateva clipe cea care mana oitele pierdute pe carari tainice. Lynnu observa ca Alice este destul de nelinistita asa ca se hotara sa o duca intr=-una din casele abandonate. Imediat ce pasi in casa vazu ca pe pat statea o mapa ce pastra inca urmele posesorului ei si dorinta lui de a o proteja, urme insangerate se vedeau pe ea iar un cuvant statea scrijelit "sal...". Alice vazu acea mapa si se sperie teribil, apoi isi puse capul pe umarul lui Elfmoond, acesta strangand-o in brate, incercand sa o linsiteasca.
-Probabil ca tatal vostru...marele imparat nu dorea sa veniti aici.
-Elfmoond, inceteaza cu....

Din spate se auzi un raset si o voce ragusita sopti...

-A fost a tatei, cercetator nebun...hahahah.....gasise un mod de a...hahaha....ucide demonii.....hahaha.....credea ca o fata virgina poate....hahaha.....face un ritual prin care....hahahaha........sa-i supuna......hahaha....daca ar mai fi trait....hahahah pariez ca m-ar fi pus pe mine........hahahaha.........doar ca eu m-am salvat.........hahahahaha......m-am dezvirginat si nu m-au mai vrut.....hahahaha

Rasul ei isteric inca rasuna in cladire. Fata era clar disperata nimic nu aratase mai rau, nebunia o atinse insa demonii se temeau de nebunia ei. Ea ucise un demon si-i bause sangele acum era si ea pe jumate demon, fata ce ii infruntase si ucise unul de-al lor, "Condamnata" asa o numisera ei.......Intradevar asa se simtea si ea condamnata la o viata de semidemon si incapacitatea de a redeveni umana.......Se ura pentru ce facuse dar se simtea si bine...Foamea pe care o aveau demonii o afectase si pe ea insa fiind fata ea vana barbati si niciodata nu erau prea putin, mereu prea multi si atat de plini si deliciosi....

Pentru ea i se parea o gluma proasta, insa mai degraba intr-un film de groaza probabil ca daca se afla in el se simtea mai bine. Avea o stare ciudata din clipa in care fata termina de vorbit. Alice se uita speriata la Lynnu incercand sa gaseasca o explicatie apoi spuse:
-Mai bine il ascultam pe tata si ramaneam,.... apoi Chizuru a continuat..
-Mai bine o ascultasem pe batrana aia. Ma intreb ce o fi vrut sa spuna prin....fecioare.... doar nu o sa...
-Taci....Chizuru,Tac!
-Oh sunteti virgine...hahahaha.....norocul vostru.........hahahaha....demoni sigur va vor ingriji........hahahaha....intr-un mod foarte placut.........hahahahaha...........
-Cum adica....nu pricep...ce ne vor face ? Intreba Alice speriata.
-Pai stai sa-ti demonstrez

Isi dadu roba de pe ea si-si dezveli trupul gol si perfect insa cicatricile de la biciul care-i atinse spatele in repetate randuri erau inca vizibile....Lua un o banana de pe masa si incepu se se masturbeze.

-Asta va vor face..hahaha..doar ca in loc de banana asta....hahahaha.............ei vor folosi ceva cam ca ce au cei doi..........hahaha........in pantaloni....hahahaha.........Nu va temeti la inceput o sa va doara insa dupa cateva minute......hahahaha..........o sa le cereti sa v-o faca in continuare......hahaha......mai mult.....hahaha......mai repede si mai dur.....

Lynnu privea in gol amutita. Nu dorea sa i se intample una ca asta. Deodata un tremurat incontrolabil o apuca si lacrimile izvorara din ochii ei. Fara a dat vreo explicatie iesi intr-o graba mare din cladire si fugi pe poteca ingusta paralela cu gradina castelului.....acest aspect nu-l obsrrva. In timp ce in ochii ei se citea ura si lacrimile inca se jucau pe chipul ei, nu fu atenta si dadu peste cineva....

Chiar cel ce o privise avea bucuria de a o vedea de aproape era singur gradina ii era singurul sfetnic atunci cand nu stia ce sa faca, nimfele copacilor era mereu amabile si el tinea mult la ele, niciodata nu l-au sfatuit gresit, puterile lor mereu l-au facut sa nu mai fie infometat, le placea sa-l hraneasca si lui ii placea sa le faca fericite....Toate si-ar fi dat viata pentru el insa el niciodata nu acceptase, doar un sarut rareori, atat accepta, ele vroiau sa i se ofere complet insa el nu vroia sa le raneasca.

Fata din fata lui era furioasa si plangea. Ii tinu barbia in palma si ii linse lacrimile dupa care se opri si cree o banca destul de lunga si se aseza in capatul opus facandu-i semn si ei sa stea jos.

Fata ezita la un moment dat, dar nici ea nu stia de ce acceptase sa stea cu el alaturi. Probabil ca increderea tatalui sau care o invatase atatea lucruri o facea sa aiba incredere in propriile emotii si in propriile puteri. Se aseza usor fara a-l deranja cu ceva apoi il privi cu o oarecare teama apoi pleca privirea spre pamant si spuse:

-Ce vrei ? Nu te cunosc.....nu ma cunosti. De ce ma ajuti ? Sunt un om... Nu am nimic special cu exceptia faptului ca sunt o printesa la curtea tatalui meu. Atat. In rest nu am nimic cu tine.....ma rog....ce vrei tu....probabil ca stiu probabil ca nu....
-Te poti opri si sa ma asculti, nu stiu cum vei reactiona la ce-ti voi spune, nu-mi pasa daca vei ajunge sa ma urasti, vreau sa stii adevarul........
-Eu.....sa te urasc ? Probabil ca da, dar sunt interesata de ce imi vei spune asta sa stii sigur, apoi ......... da probabil ca acum trebuia sa te urasc pentru ce a-ti facut satului. Dar spune....ascult. Intelegerea e una din calitatile mele.

Chicoti putin si-i sopti usor amuzat:
-Si modestia de asemenea.

Rase usor apoi incepu a spune:
-Mai am si eu nevoie uneori sa nu fiu modesta. Putin narcisism nu strica.
Se uita mirat nu stia despre ce vorbea insa nu vru sa afle doar ca vroia sa-i zica ce avea de zis noaptea era pe sfarsite iar vorbele sale erau greu de spus:
-Imi amintesti de cineva drag mie, o fata singura fiinta umana pe care am consumat-o ne iubeam nebuneste si intr-o zi eu ma simteam rau si m-a fortat sa-i mananc spiritul am incercat sa ma opresc dar ii placea prea mult asa ca am consumat-o pe de-aintregul pana a ramas doar o umbra din ce era......Dupa aceea nu am mai consumat nici un suflet cateva mii de ani au trecut de atunci, tu aduci in inima mea acelasis entiment acum trebue sa te parasesc ziua revine iar timpul meu apune nifele te vor ghida inapoi......

Se ridica brusc si sari peste gardul castelului ramase putin sus si sopti nimfelor sa aiba grija de ea. O privi cateva clipe dupa care se facu nevazut. Nimfele o privira pe fata, simtira ca era pura iar una dintre ele veni si o prinse in brate si ii sopti:
-Multumesc pentrrrru ceea ce faci....Este iarr fericit, niciodata nu l-am vazut asa de fericit.....Chiar te iubeste, vom ave grrrrrrrrrija de tine...Daca el te iubeste inseamna ca esti speciala cu adevarrrrat, esti mai speciala ca noi pe carrre nu ne poate iubi. Umbrrrrrrrrrre ale une constiinte enorrrrrme....Oh eu sunt Mysha ea e Kisha surirroarrrra mea....vom avea grrrrrija de tine.

Cele doua nimfe o luara de maini pe fata si o dusera inapoi in casa de unde plecase.

Lynnu ii privea pe cei trei. Acestia se simteau mult mai bine. O vazu pe Alice ii era frig si o acoperi cu o patura pe care o gasi aruncata. Iesi usor afara din cladire si incpu sa se ia la intrecere cu ea insasi. Incepu sa alerge peste tot si sa uite putin unde este, dar in zadar. Se opri putin. Nimfele o priveau caci regele le spuse sa aiba grija de ea.

Fara nu se putu abtine, iar lacrimile incepu sa curga pe fata ei. Cu o teama si un sentiment de dor, isi striga tatal. Cazu in genunchi si incepu sa planga si mai tare. Ii era dor de imbratisarea lui, ii era dor de Matilde, ii era dor de intregul regat, insa cel mai mult o ranea lipsa tatalui ei de langa ea.
-Tata....imi e dor de tine. Tati......vreau sa fi aici. Sa fi langa mine, dar te-as pune in pericol mai mult. Tati.....Daca poate....daca ascultam si stateam cu tine. Dar....numai asa o sa cresc..... Imi e dor de tine. As vrea tare mult sa stiu ca esti in regula. Cand am plecat incepuse....

Vantul incepu sa bata iar nimfele ii adusera in fata o sfera destul de mare in care putu vedea chipul tatalui ei, chipul sau ingrijiorat, Ii soptira in felul lor ciudat de a vorbi
-Daca
-vrei
-ii
-putem
-duce
-o
-scrisoare
-numai
-sa
-ne
-ceri
-asta.
-Pu..puteti face asta pentru mine ?
-Normal
-ca
-da
-Ne-ai
-facut
-regele
-fericit
-iti
-suntem
-indatorate.
-Va multumesc foarte mult. Da, vreau ca tati sa stie ca suntem in regula. Ar muri de ingrijorare pentru ca stie ca sunt prea rebela si ma bag in gura lupului.....Sunt sigura ca la plecare isi facea griji pentru mine.
-Sa
-stii
-ca
-ai
-nevoie
-doar
-de
-o
-foaie
-si
-un
-stilou
-sau
-o
-pana
-si
-se
-rezolva
-totul
-imediat.

Fata scoase repede din buzunarul de la pantalonii murdari si nespalati de atatea zile de drum, apoi le dadu celor doua stiloul si foaia. In cele din urma le spuse:
-Vreau sa inot. Ma puteti conduce la un lac ? Chiar as vrea sa inot putin si sa imi spal trupul si hainele. Daca nu va suparati, dar chiar am nevoie. Atatea zile in care nu mi-am facut o baie......isi spune cuvantul. Stiu sa inot.....e in regula.....sper doar sa nu apara cineva pe acolo, dar stati linistite. Imi trebuie doar un lac.
-Ne
-lasi
-sa
-ne
-balacim
-cu
-tine?

Fara zambi larg apoi spuse:
-Sigur ca da. Va fi frumos.
-Ne
-dai
-voie
-si
-sa
-te
-spalam?
-Um...e in regula adica ......intelegeti voi....e in regula sa......
-Adica
-putem
-da?
-Nu e vorba de asta......ci de faptul ca nimeni nu mi-a vazut trupul dezbracat pana acum. Nu prea sunt obijnuita. Sunt destul de pudica.....dar...nu m-a vazut nimeni goala...
-Dar
-si
-noi
-sunte
-fete
-de
-ce
-iti
-e
-rusine
-de
-noi?
-Nu stiu, dar......sper sa nu va deranjeze daca faceti acest lucru, plus ca eu obijnuiam sa ma spal intr-un lac in care nu venea nimeni prin preajma. Era in apropierea castelului, dar aici nu stiu.....daca vine cineva ?
-Te
-rugam
-facem
-orice
-ne
-ceri.
-Bine....bine......va las...
-Multumi
-ne
-place
-sa
-spalam
-fetele
-mai
-ales
-ca
-folosim
-bureti
-foarte
-fini
-si
-suntem
-foarte
-tandre.

Dupa atatea lucruri spuse, cele 3 plecara spre lac. Acesta era atat de limpede si privelistea era atat de incantatoare, incat fata se dezbraca imediat si sari in apa incepand sa inoate. Dupa cateva balaciri, se aseza pe mal cu spatele la cele doua, rusinandu-se putin de faptul ca acestea ii vedea pentru prima data trupul gol.

Mysha si Kisha o privira si sambira incantate dupa care se dezbracara si ele si se apropiara de fata si isi trecura palmele fierbinti pe spatele ei apoi pe brate dupa care ii mangaiara stomacul si picioarele apoi trecura la pieptul ei insa se retrasera repede si o intrebara:
-Avem
-voie?
-Um........................da.

O atnsera iar dupa care creara bureti si ii trecura pe spatele ei mangaind-o atent si lent cu buretii. Minile lor libere ii mangaiau sanii iar mysha duse mana gu degetele desfacute pana aproape de zona ei cea mai privata si si-o strecura acolo mangaind-o dupa care crea un burete si o freca atent...

Dupa ce o spalara, fata sari in apa limpede si se balacea in timp ce se gandea la tot ce s-a intamplat pana acum, binenteles nu inainte sa le multumeasca celor doua pentru ca au fost asa de amabile si dragute si mai mult....rabdatoare, cu ea.

Totusi, vazu ca ziua era pe sfarsite....se gandea de ce timpul trecea asa repede, insa vazu ca luna licarea pe cer deja. Nu vroia sa place, insa se simtea privita asa ca le intrebara pe cele doua.
-De ce trece timpu asa usor....Parca era .....nici nu mai stiu cat e ceasu. M-am balacit prea mult. Plus ca nu simtiti ceva ciudat ? Ca si cum cineva e aici ....
-Este
-el
-regele
-a
-aparu
-odata
-cu
-lua
-insa
-a
-stat
-ascuns
-pana
-acum.
-Ce ?

Imediat ce auzi asta se afunda in lac. Fara sa se mai gandeasca ca poate sa se inece, aceasta vru sa tipe imediat ce era aproape de fundul lacului, insa nu fu atenta si lua o mare inghititura de apa.

Nimfele sarira dupa ea si o scoasera la suprafata invaluind-o intr-o mantie facuta din parul lor. O tinura in spatele mantiei si o imbracara atent dar nu se putura abtine de la a o mangaia...Cat timp ea se balacise Kisha ii spala hainele iar Mysha avea grija de ea. Dupa ce o imbracara o mangaiara inca putin si o eliberara din mantia parului lor. Regele aparu dupa cateva clipe de departe iar Kisha ii striga ca poate sa-si dea jos esarfa de la ochi.Lynnu era usor derutata iar se simtea straina printre toate aceste evenimente, insa intelegea si de ce. Pentru ea era cu totul nou. Alice era mereu cea care era spalata de catre servitoarea lor. Lynnu niciodata nu acceptase sa i se vada trupul.
-Va multumesc pentru ce a-ti facut. Dar......eu am ajuns in satul asta din intamplare. Am vrut sa trecem in acest pamant caci tata .....credea ca sunt destul de mare incat sa am un sot. Cam asta e scopul pentru care am aparut aici, insa i-am vazut pe acei sateni si a trebuit sa ajut. ..... asa sunt eu.
-Mi-as dori sa-ti fiu sot insa.......ma tem sa nu patesti acelasi lucru ca fata pe care am iubit-o......Mysha si Kisha au avut grija de tine insa nu stiu daca te voi putea proteja de mine insumi....
-Uite....putem....putem...sta...adica.... momentan nu am unde sa locuiesc nici eu nici cei 3 ce ma insotesc. Si....
-Nu
-uita
-de
-nebuna
-aceea
-care
-e
-acolo
-nu
-o
-abandona.
-Da, aveti dreptate. Dar..... poate...ne gasesti un loc unde sa stam ? Scuze, nu sunt genul pe ocolite.
-Ei bine castelul e mare si ele doua vor avea grija de voi plus ca nu sunt singurul care nu consuma oameni mai sunt altii ca mine.....te vor proteja si ei.....pe tine si pe prietenii tai...
-Ei bine, vreau ca sora mea sa fie in siguranta. Nu imi pasa daca mi se intampla ceva, dar vreau ca sora mea sa fie in siguranta.
-Nu va fi o problema unul dintre printi o place si o va proteja chiar cu riscul vietii lui....
-De unde o cunoaste ?
-Noi v-am simtit de cand ati ajuns iar el a inceput sa va priveasca....Sora ta iesea rareori sa priveasca ceea ce ramasese din sat iar el statea la o fereastra si o privea mereu vrand sa o vada mai de aproape......se temea sa nu o sperie.....
-Da.....dar....noua ni s-a spus ceva. Cand am ajuns in sat o femeie batrana si imbracata in negru ne-a spus ceva legat de.....virginitatea noastra. Nu inteleg la ce se referea....adica ce treaba aveti voi cu asta?
-As dori sa nu-ti spun insa.......nu stiu cum sa-ti zic.......imi e rusine sa stiu ca sunt demon........ca trebuie sa facem asa ceva......
-Spune doar. Nu trebuie sa explici si sa spui cat mai delicat posibil. Spune doar
-Fie cum doresti.....Cei tineri trebuie sa faca sex cu o fata virgina pentru a putea obtine control asupra puterilor lor si astfel daca nu fac asta au doar 2 variante sa fie dresati sau sa moara.....
-Eu si sora mea nu face nimic. Cand ma marit vreau sa fiu virgina. Aceasta e regula la castelul tatei. Ei si sora mea nu facem nimic, iti spun. Mai bine.....nu mergem si gata. Vedem unde stam, probabil in casele abandonate.....apoi vedem noi.Nu stiu daca plecam sau nu, sora mea nu s-a decis.
-Iti pot spune doar un lucru orice vei face nu vei putea trece pe aici fara sa te ajute un demon, dincolo de granita aceasta..........sunt demoni la tot pasul.........nu pot permite unei fete virgine incapabile de lupta cu magie sau arme sa plece singura in lume.....
-De.....de ce tii atat de mult la mine ? Doar de abia m-ai cunoscut.....
-Din clipa in care te-am vazut sentimentul de iubire a inviat in mine....
-Nu sunt decat un om care va muri. De ce m-ai iubi daca stii ca voi muri?
-Pot face sa fii nemuritoare, numai sa-mi ceri asta si o pot face nu numai pentru tine ci si pentru sora ta si toti pe care doresti sa-i ai aproape pe veci....
-Lasa-ma sa ma obisnuiesc cu asta. Eu plec acum sa ma plimb. Sora mea si Chizuru impreuna cu Elfmoond sunt in casa aia impreuna cu fata aia. Ne vedem mai tarziu si nu iti face griji pentru mine.....ma feresc de probleme. Sunt mai a naibii decat crezi.
El chicoti si ii zambi fericit dupa care le inghionti pe nimfe si acestea se dusera alaturi de Lynnu. Se uita cateva clipe spre casa iar aceasta deveni de 2 ori mai mare si arata prezentabil acelasi lucru se intampla in intregul sat casele redeveneau vii livezile infloreau iazurile erau pline de pesti iar oamenii care murisera inviau exact in paturile lor si totul parea un cosmar.....
-Numai pentru tine, fata aceea va sti adevarul dar ai grija de ea e singura care i s-a putut opune LUI.....e cu adevarat speciala insa EL a facut-o sa inebuneasca.....
-Cine......este acest ...el...?
-Doar cel mai afurisit demon din cele 7 inele ale infernului.........fratele meu......Rikumbo.......
Fata incepu sa cada pe jos si sa rada in hohote, nemaiputand suporta .
-Doamne.....ce nume haios are......zici ca e de babuin.
-Exact asta si inseamna. Spuse el cu nonsalanta.
-Bine......acum ma lasati sa merg la o plimbare? Daca nu,.....poate vi tu....ce zici?
-Sa vin cu tine la o plimbare?
-Exact......ce ai auzit. Deci vrei ?

Isi scoase o umbrela si o pelerina dupa care isi trase manusi pe maini si gluga pe cap. Era pregatit o prinse de mana insa nu se multumi asa ca arunca manusile in mainile nimfelor si o prinse de mana dupa care ii facu semn sa-i arate drumul.
-Ghideaza-mi pasii scumpa mea domnita.
-Scumpa domni.....ce ? La castel eu nu eram domnita eram cea care ma luptam si calaream......
-Esti domnita mea...
-A.....a ta ? O spuse si incepu sa roseasca, plecand privirea spre pamant.
-Da domnita mea scumpa si mult iubita.....
-WoW.....cred ca tatei ii va placea de tine. Totusi sunt sigura ca iti va spune: "Ai grija de fiica mea ca e cea mai pretioasa"" .....sunt sigura de asta. De cand a murit mama el ne-a protejat mult mai mult ....poate exagerat de mult........

Cuvintele ii fura curmate de aparitia unei intrupari din apa in care chiar se scaldase. Era chipul mamei ei nacut din apa in care cu cateva momente in urma ii imbratisase intregul trup. El o elibera si ii dadu usor avant catre acea intrupare iar fiinta aceea ce arata ca mama ei o imbratisa si ii soptise ceva ce el nu putu auzi.
-Mama....
-Da e mama ta inca nu poate vorbi caci nu s-a obisnuit cu noul trup de nimfa a apei.....Un dar din partea mea....
-Mu...multumesc....dar...ai facut cam multe....pentru mine. Si....nici macar nu stiu care-i numele tau. Tu nu il stii pe al meu......
-Nu am un nume.....niciodata nu am avut si numai de vei dori tu sa-mi dai unul voi avea......
-Vreau....sa te numesc cumva.Meriti un nume....

Si incepu a-l mangaia pe chip in timp ce ii admira frumusetea.

El inrosi si tresari cand chipul ii fu atins dar inchise ochii si o lasa sa continue.

Cu miscari tandre, il saruta pe obrazul rosu apoi cobora spre buzele lui. Il saruta usor savurand fiecare atingere a buzelor ei cu ale lui. Erau asa fine si dulci. Nu se putea satura in a o saruta. Vroia sa-l simta si mai mult. Se simtea frumos si in acelasi timp parca o prindea intr-un vis din care nu vroia sa se mai desparta. Simtea ceva in interiorul ei dar poate se numea iubire? Ea citise despre dragoste dar nu stia cum sa procedeze. Se lasa doar in voia simturilor. Si mai citise ca se poate ajunge si la mai mult.......Si...da....poate.....da...vroia....il voia. Il vroia pe el. Vroia sa se simta atinsa de iubirea lui. Vroia ca el sa fie al ei. Vroia sa-l iubeasca si asta facea atunci cand ii simtea buzele cum ii ating barbia apoi trec iarasi spre buzele lui dulci su suave. Il iubea....parca il mai iubise odata si sentimentul ii revenise. Cat tanjea dupa dragele lui atingeri, cat tanjea dupa buzele lui....dupa parul lui pe care il atingea in timp ce continua sarutul. Cat tanjea dupa el. Il vroia mai mult ca orice. Vroia ca placerea si iubirea sa se contompeasca si sa fie una si aceias. Nu stia ce simte....nu putea descrie emotia puternica, dar in schimb tanjea dupa el. Oh, cat ar fi vrut sa opreasca timpul in loc si sa stea doar cu el. Nimeni sa nu fie in preajma lor. Nimeni sa nu ii intrerupa.

El simtitse dorinta ei si o prins putin si o indeparta de el ca sa-i poata sopti ceva.
-Poti sa ma faci al tau, ce a zis fata aia e real.....chiar e un ritual prin care poti obtine puterea de a supune demonii.
-Um....bine, am inteles faza cu ritualul, dar in ce costa ?
-Pai te intepi in varful degetului apoi trasezi o imagine pe pieptul unui demon dupa care il musti si ii bei sangele astfel vei ramane tot om dar demonii ti se vor supune daca le stii numele real.....

Deodata cei doi fura intrerupti de aparitia a trei persoane. Alice se uita curioasa la cei doi iar Elfmoond cu putina gelozie catre regele demonilor. Chizuru privea uimit apoi Alice spuse.
-V-am cautat cam peste tot. Cu miscari rapide, o prinse in brate pe sora acesteia.
-Lynnu nu mai pleca te rog. Stai cuminte si nu mai te baga in probleme te rog, draga mea.
-Alice, Alice stim cu totii ca Lynnu e foarte zapacita.... spuse Elfmoond evitand contactul cu privirea regelui demonilor. Acesta sesiza acest aspect, iar Elfmoond se grabi sa o stranga pe Lynnu in brate.
-Incantat de cunostinta Alice, Chizuru. Permiteti-mi sa ma prezint daca se poate spune astfel caci nu am un nume. Regele demonilor.....va pot spune doar ca o iubesc pe Lynnu mai mult decat orice, decat aerul ce-l respir.....Inca ceva Lynnu mama ta e acum capabila sa-ti vorbeasca, inca e facuta din apa insa iti poate vorbi si Alice nu fi infricosata e mama ta am inviat-o deoarece sora ta imi spusese ca ea murise. Cum sunt ingerul mortii, prin dorinta celor mai mari, am fost obligat sa fac asta. Insa nimic nu ma opreste sa incalc toate regulile pentru cea pe care o iubesc.
-Mama......waaaaa......pacat ca tata nu e aici, oricum....ma bucur ca o iubesti. Hei....ti-ai gasit sot inaintea mea. Ai pierdut pariu. Spuse Alice in timp ce incepu sa rada.
-Hei....vroiam sa ma casatoresc ultima. Sunt mai mica decat tine. Tu trebuie sa te mariti prima. Nu-i corect.
-Ba este. Nu e vorba de varsta. Tu ai avut mai mult noroc.
-Putem face o nunta in patru daca dorit.....
-4 ....... ? intreba Chizuru nelamurit. Pai Alice cine nu te-ar iubi pe tine, verisoara ? Esti asa de frumoasa. Multi de la curte vor sa se casatoreasca cu tine. Tu i-ai refuzat pe toti.
-Da, pentru ca toti vor sa ma aiba ba in patul lor si sa aiba averea tatei. Daia...
Spuse Alice, cu o urma de dezamagire in voce.
Regele demonilor simti asta si il prinse pe printul ce statea iarasi ascuns si o privea pe Alice de la distanta.
-Unchiule nu din nou mereu imi faci astfel de lucruri.
-Da pentru ca esti mult prea timid, deci putem face o nunta in patru daca doriti eu cu Lynnu dupa ce-mi va alege un nume si voi deveni al ei iar tu, Alice cu, nepotul meu .......Alice alege un nume care sa-ti placa.
-....Riku...
-Fie de doresti tu acest nume, iar tu Lynnu decide un nume pentru mine si fa-ma al tau...
-Eu......niciodata nu m-am priceput la nume...um.......lasa-ma sa ma mai gandesc.

#2
Deci, eu tre sa fiu prima care comenteaza. :> Eu sunt privilegiata [ glumesc.] Sa revenim, la acest capitol [gigantic :| ] si sa comentam.
Ok. Greseli nu am observat. Acum, actiunea, lui Lynn i-am spus ca mi s-a parut grabita, si v-am inteles motivul, dar tot m-a cam deranjat, deja il vede si : wow, pe asta-l iau de sot :x [ ma rog nu chiar asa ]. Chiar daca e un capitol mare, cam a dominat dialogul, si naratiunea plus descrierea cam putina. Dar chiar si asa e destul de interesant felul in care l-ati prezentat.
Acum, pe bune, la faza cu ... *aham* masturbarea [ ewz, urasc cuvantul ] cu o banana, am ramas cu gura cascata. :| =))) Deci jur ca nu am mai auzit de asa ceva :|. Deci, am ramas in genul : WTF ?! :|.
God, in restu` imi place povestea, sper sa va axsati si pe Alice [ ah ! cat ador numele acesta :x ] si pe printul ei fermecator de demonic :>.

Astept urmatorul capitol ... kilometric ? :3
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#3
ma lovise plictiseala si daca tot era o lume cu demoni si personajul ala, adica fata inebunise mi s-a parut ceva normal in a o pune sa faca un lucru absolut imoral....

Um greselile nu cred k ai sta u sa citesti de kteva ori 14 pagini de word ca sa verifici tot si daca da respectele mele.....plus ca nu a fost totul ideea mea adik eu ma ocup de demoni iar lynnu de surori chizuru si elf....eu ma ocup de regele demonilor, de print, nimfe si fata nebuna.....adik eu le guvernez actiunile celor din urma iar lynnu guverneaza raspunsurile la ceea ce zic aceia.....mai simplu spus este conversia unui topic de rpg in naratiune......fiecare se ocupa de personajele lui si de treburile lui

#4
Aşa, here I am. ^^ So, nu pot zice că mi`a plăcut. Now, really, vouă vă place? Arată foarte inestetic, în primul rând. Sunt o grămadă de puncte stupide care nu`şi au locul. Trei puncte sunt de ajuns, indiferent de cât de darnici sunteţi voi. >.< Apoi, mai aveţi şi o groază de rânduri lăsate goale, fără un motiv [cel puţin eu nu văd motivul]. Începutul zici că e din vreo poveste. -.- Sună aiurea. Descrierea nu prea există. Naraţiunea nu este prea bună, aţi grăbit foarte mult acţiunea. Cât despre greşeli, sunt cu carul. Corectaţi şi voi capitolul înainte sa`l postaţi. Este foarte enervant să văd atâtea greşeli când citesc ceva. Ah şi din câte ziceau regulile de la FF nu aveţi voie să faceţi fic`uri cu personaje reale. : - ? Sincer, din partea voastră mă aşteptam la mai mult. :| Dacă v`a deranjat comentariul meu, just tell me. ^^ Aştept next`ul şi sper să observ o evoluţie.

off: Mersi, Denny. >:D< She knows why. : - j
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  True blood. Paradox 。◕‿◕。 2 3.578 23-12-2010, 02:07 PM
Ultimul răspuns: Vex
  True friend Abbeh. 6 3.770 22-05-2010, 04:02 PM
Ultimul răspuns: sickness
  True words said from the mouth of a liar... [+18] ZonderHoop 6 4.638 21-05-2009, 04:10 PM
Ultimul răspuns: ZonderHoop
  True love (yaoi) Yukira1234 2 3.515 28-02-2009, 11:02 PM
Ultimul răspuns: myuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)